معرفی و دانلود کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن

عکس جلد کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن

جورج اورول تجربیاتش از فقر و بی‌خانمانی را در اولین اثرش یعنی کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن به رشته تحریر درآورده است. او در این کتاب به سیاق خود به انتقاد از قوانین و بی‌عدالتی‌های جامعه می‌پردازد. اثری قابل توجه و درخشان که شما را با افکار و قلم این نویسنده‌ی برجسته بیشتر آشنا می‌کند.

درباره‌ی کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن:

در کتاب حاضر جورج اورول (George Orwell) خاطرات شخصی خود در زندگی را ثبت کرده و در خلال آن از فقر و بی‌عدالتی‌های جامعه انتقاد می‌کند و چهره‌ی بی‌رحم و ستمگرانه‌ی فقر را نمایان می‌سازد. انتقادات او در این اثر تنها به فقر محدود نمی‌شود بلکه باورهای مردم نسبت به مردم محروم و فقیر را نیز به باد انتقاد می‌گیرد. به زعم اورول این افکار مردم نسبت به بی‌خانمان‌ها نتیجه‌ی تبلیغات و قوانین نادرست جامعه است که چنین نتایجی را در ذهن مردم رقم می‌زند.

جورج اورول در بخشی از دوران زندگی خود، یعنی زمانیکه در پاریس بود، مدتی رنج واقعی فقر را چشید و به کار ظرفشویی مشغول بود. کاری که به نظر خودش بسیار سخت و طاقت‌فرسا بود و لحظه‌ای برای استراحت نداشت. درواقع زندگی نامساعد و آمیخته به فقر اورول در شهر پاریس فصل‌های نخست این کتاب را تشکیل می‌دهند. او در کتابش از وضعیت نامناسب بهداشت و قوانین مکان‌های عمومی پاریس مانند رستوران‌ها، مسافرخانه‌ها، خوابگاه‌ها و... نیز انتقاد می‌کند. اورول معتقد بود که فقر از بزرگترین معضلات هر جامعه است که محدود به یک زمان و مکان خاص نمی‌شود و باید برای رفع این نابه‌هنجاری چاره‌ای اندیشید.

همچنین در بخش دوم کتاب که به شهر لندن اختصاص یافته، راوی بیشتر به شرح زندگی بی‌خانمان‌ها پرداخته است که برای پیدا کردن سرپناهی برای خوابیدن از نوانخانه‌ای به نوانخانه دیگر می‌روند یا در وضعیتی بدتر شب‌ها را در در خیابان‌ها می‌گذرانند. از نکات اصلی و تاثیرگذاری این کتاب می‌توان به این موضوع اشاره کرد که بر خلاف نظر اکثریت جامعه، انسان‌هایی که به بی‌خانمانی افتاده‌اند افرادی پست فطرت یا بی‌عار نیستند بلکه در میان آن‌ها اشخاصی هم پیدا می‌شوند که هنرمند و روشنفکر هستند. اورول در این اثر تنها به شرح این اوضاع اکتفا نکرده و پیشنهادهایی نیز در پایان کتاب ارائه می‌دهد که در جهت بهبود زندگی تهیدستان است.

کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن (Down and Out in Paris and London) همانند یک دفتر خاطرات روزانه است که روزهای تلخ نویسنده در پاریس و لندن را به تصویر می‌کشد. ویژگی بارز کتاب حاضر این است که اورول خود به شخصه‌ تمام تجربیات این اثر را لمس کرده، به همین روی پایه‌ی این کتاب بر روی واقعیات بنا شده است. اورول این کتاب را پس از مدت‌ها تلاش در سال 1933 منتشر کرد چرا که در آن زمان ناشران علاقه‌ای به انتشار چنین آثاری نداشتند.

شرح وقایع در این کتاب به شکل گزارش روز به روز نیست و اورول بیشتر از ساختار سفرنامه و زندگینامه استفاده کرده تا تجربیات و شنیده‌هایش را به شکل گزارشی اثرگذار ارائه دهد.

کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های اجتماعی با موضوع فقر و عدالت علاقه دارید، خواندن این اثر مطرح را به شما پیشنهاد می‌کنیم. همچنین علاقه‌مندان به قلم جورج اورول نیز، از خواندن این کتاب لذت خواهند برد.

با جورج اورول بیشتر آشنا شویم:

او با نام‌ اصلی‌ اریک‌ آرتور بلر در سال‌ 1903 میلادی در هندوستان‌ به دنیا آمد؛ در همان‌ اوایل کودکی‌ به‌ همراه‌ خانواده‌ به‌ انگلستان‌ رفت‌ و در همانجا رشد و پرورش‌ یافت‌. جورج اورول در سال 1920 وارد نیروی پلیس در کشور برمه شد. او بعد از اینکه این شغل را کنار گذاشت به پاریس و لندن مهاجرت نمود و مدت زیادی را برای کسب تجربه در میان فقرا و کارگران آن کشورها گذراند. در همین زمان تصمیم گرفت تا تجربیات خود را به نگارش درآورد.

تعدادی‌ از آثار جورج‌ اورول‌ عبارتند از:

- قلعه حیوانات (Animal Farm)
- 1984 (Nineteen Eighty-Four)
- به یاد کاتالونیا (Homage to Catalonia)
- هوای تازه (Coming Up for Air)
- روزهای‌ برمه‌ (Burmese Days)
- جاده‌ای‌ به‌ سمت‌ اسکله‌ ویگن‌ (The Road to Wigan Pier)

در بخشی از کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن می‌خوانیم:

شما وارد نانوایى مى‌شوید و تنها قیمت نیم‌کیلو نان که یک فرانک است توى جیبتان پول دارید. مشترى‌اى که قبل‌از شما آمده هم نیم‌کیلو نان مى‌خواست؛ اما دختر فروشنده بعداز آنکه نان را کشید، مى‌گوید که کمى وزنش بیشتر است و قیمتش هم به‌اندازه چند سانتیم بیشتر است و شما با شنیدن این حرف از شدت ترس به لرزه مى‌افتید و با خود مى‌اندیشید که اگر بهاى نان شما هم حتى به‌اندازه یک سانتیم هم بیشتر شود، چه مى‌کنید و برایش چه بهانه‌اى مى‌آورید. با یک فرانک پول خرد براى خریدن یک کیلو سیب‌زمینى مى‌روید؛ اما سکه‌اى از پول‌هایتان پول بلژیک است و مغازه‌دار آن را نمى‌پذیرد و شما ناگزیر با شرمندگى مغازه را ترک مى‌کنید و دیگر هرگز خجالت نمى‌گذارد که به آن مغازه بروید.

شما در محله‌اى مثلاً بالاى شهر که محل زندگى آدم‌هاى ثروتمند است، راه مى‌روید و به‌طور ناگهانى از دور به یک دوست برمى‌خورید؛ براى آنکه با او روبه‌رو نشوید به یک کافه پناه مى‌برید. به‌خاطر آنکه وارد کافه‌شدن با خرج‌کردن و چیزى‌خوردن مصادف است؛ ناگزیر آخرین پنجاه سنتى‌اى را که در جیب دارید براى سفارش یک قهوه مى‌پردازید؛ اما از روى بدشانسى یک مگس مرده در آن فنجان قهوه شناور مى‌شود. همه این‌ها و صدها اتفاقات تأسف‌آور مثل این درنتیجه فقر و تنگدستى به آدم روى مى‌آورد. همچنین یک حادثه ناخوشایند امکان دارد که صدها پیش‌آمد ناگوار دیگر را هم سبب شود.

شما به‌هنگام فقر و تنگدستى به تمامى معنى گرسنگى را درک مى‌کنید. درحالى‌که نان و مارگارین خورده‌اید، در خیابان به ویترین مغازه‌ها نگاه مى‌کنید.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن
نویسنده
مترجمزهره روشنفکر
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات240
زبانفارسی
شابک978-964-453-111-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن

صادق سالک
۱۴۰۲/۴/۹
روند داستان روان است متن طوری نوشته شده که اگر شروع به خواندن کنید نمی‌فهمید که کی در آن غرق شد اید و فضایه کتاب را به خوبی درک خواهید کرد سختی‌ها و تنگ دستی هایه این کتاب شاید برای همه شما برای یک بار هم که شده پیش آمده باشد به همین خاطر شاید احساس نزدیکی بیشتری نسبت به داستان‌ها و کتاب هایه دیگر به این کتاب بکنید این مطلب که بالاخره سختی‌ها تمام خواهد شد و مژده روزی خوب یا لااقل امید به فردایی بهتر وتلاش برای آن در این کتاب ملموس است نکته بسیار مثبتی است که نباید هرگز آن را فراموش کرد
قاسمی
۱۴۰۱/۹/۳
برامن که جالب نبود، درمورد محله های فقیرنشین پاریس هست . نویسنده خاطرات خودش رو از روزهای سخت وگرسنگی وفقرتعریف میکنه ولی به نظرمن خیلی به جزئیات پرداخته واین باعث میشه جذابیت کتاب ازبین بره طوری که من نیمه رهاکردم کتاب رو
رعنا سرمالیان
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
مطالعه فقر اون دوران دید انسان رو نسبت به نعمت‌هایی که دراختیار داره تغییر میده.
سیما علیپورنوری
۱۴۰۲/۳/۱۰
خیلی خوب بود، من دوست داشتم، پیشنهاد میکنم بخونین
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن

برای دریافت کتاب آس و پاس‌های پاریس و لندن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.