معرفی و دانلود PDF کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی

عکس جلد کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی
قیمت:
19900 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی

کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی نوشتۀ مهنازسادات جمشیدی، به اختلالات امور جنسی و درمان آن‌ها و رفتار جنسی زنان می‌پردازد و این مبحث را با زبان علمی بسیار ساده و قابل فهم مورد بررسی قرار می‌دهد.

دربارۀ کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی:

امور جنسی بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی بشر بوده و به طور اجتناب‌ناپذیری به هر دو جنبه جسمانی و روانی سلامت متنسب می‌شوند و همان گونه که مشکلات مرتبط با سلامت جسمانی و روانی قادر به ایجاد اختلالات و بیماری‌های جنسی هستند، به طور متقابل، اختلال عملکرد و بیماری‌های جنسی نیز می‌توانند زمینه‌ساز بروز مشکلات و بیماری‌های روانی شوند.

یکی از اساسی‌ترین و پیچیده‌ترین وجه از وجوه طبیعت بشری، غریزۀ جنسی است. غریزۀ جنسی موضوعی است که در هاله‌ای از تابو، شرم، گناه و ممنوعیت احاطه گردیده است و صحبت از آن را مشکل‌تر از هر موضوع دیگری می‌سازد.

افراد مبتلا به مشکلات جنسی با احساس شرم، این مشکل را همراه خود دارند. یک پیامد ناشی از مشکل جنسی این است که افراد مبتلا، به سادگی راجع به مشکل خود صحبت نمی‌کنند. ممکن نیست مراجع به مشکلات خود اشاره کند تا وقتی که یک رابطۀ درمانی با درمانگر یا دیگر اعضاء تیم چند رشته‌ای ایجاد کند. همچنین بسیار مشکل است که بدون سؤال کردن توسط درمانگر، مشکل خود را بیان کند. در واقع، مدت‌هاست آشکار شده است که متخصص بالینی که چنین سؤالاتی را به عنوان یک فرآیند مربوط به پیشینه بیماری می‌پرسد، بسیاری از مشکلات جنسی، مانند آنچه انتظار می‌رفت مراجع بیان کند را تا دو برابر کشف خواهد کرد.

سازمان جهانی بهداشت، سلامت جنسی را به عنوان "همبستگی جنبه‌های جسمانی، احساسی، عقلانی و اجتماعی در موجودات دارای غریزۀ جنسی به طریقی که سبب افزایش و غنای شخصیت، روابط و عشق میان آن‌ها شود" تعریف می‌کند.

کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای مشاوران و پزشکان این حوزه به شدت مفید است و برای تمام افراد دارای رابطه عاطفی و شریک جنسی توصیه اکید می‌شود.

در بخشی از کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی می‌خوانیم:

زنان از لحاظ پروفایل سمپتومی، و همچنین این که تا چه اندازه میل جنسی و برانگیختگی جنسی خود را ابراز می‌کنند، ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشند. برای مثال، در یک زن اختلال میل / برانگیختگی جنسی ممکن است به صورت فقدان علاقه به فعالیت جنسی، غیاب افکار اروتیک یا سکشوال، و بی‌میلی به شروع کردن فعالیت جنسی و پاسخ به دعوت پارتنر سکشوال نشان داده شود. در یک زن دیگر، ویژگی‌های اصلی ممکن است عبارت باشند از ناتوانی در برانگیخته شدن از لحاظ جنسی، ناتوانی در پاسخ دادن به محرک‌های جنسی به همراه عدم میل به برقراری رابطۀ جنسی، و عدم حضور علایم فیزیکی برانگیختگی جنسی منطبق با آن‌ها چون میل و برنگیختگی جنسی معموال هم‌زمان حضور دارند و در پاسخ به محرک‌های جنسی کافی فعال می‌شوند، معیارهای اختلال میل / برانگیختگی جنسی در زنان این واقعیت را نیز در نظر گرفته‌اند که مشکلات در میل و برانگیختگی معمولاً به طور هم‌زمان جزء شکایات زنان مبتلا به این اختلال هستند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات105
زبانفارسی
شابک978-600-451700-3
موضوع کتابکتاب‌های مسائل جنسی و زناشویی
قیمت نسخه الکترونیک
19900 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی

فریبا نوروزی
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
این کتاب درمورد انحرافات جنسی صحبت می‌کند که بسیار عالی است برای کسانی که در رشته روانشناسی و روانشناسی بالینی تحصیل میکنند
samin pajouhanfar
۱۳۹۹/۱۲/۴
کتاب بسیار خوب و غنی از اطلاعات عالیست. به همه‌ی خانم‌ها توصیه میکنم این کتاب رو مطالعه کنند☺
neda ghasemi
۱۴۰۰/۹/۲۳
سلام، کتاب جامعی است که ترکیبی از کتاب دکتر کجباف و پایان نامه دکتر عشقی و چندین کتاب دیگر است
شبنم یزدان پناه
۱۴۰۰/۶/۲۸
این کتاب قدری تخصصی بود ولی مفید
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی

برای دریافت کتاب HSDD: بحث درباره بدکارکردی جنسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.