معرفی و دانلود رایگان کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد

عکس جلد کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد

یک شاعر که در میان جمع تنهاست! این است داستان زندگی استاد شاعر؛ قهرمان کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد، اثر ابوالحسن درویشی مزنگی. این داستان، جامعه‌ای را به تصویر می‌کشد که هنر و ادبیات در آن تبدیل به کالا شده‌اند و اگر کسی از این قاعده پیروی نکند، محکوم به انزوا است.

درباره‌ی کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد

حالا که پول همه‌چیز را تعیین می‌کند، هنر و ادبیات نیز ناگزیر به این ورطه‌ی هولناک در می‌افتند؛ اما چه اتفاقی می‌افتد اگر شاعری به این وضعیت تن ندهد؟ آیا سرنوشتی جز انزوا و فراموشی در انتظار اوست؟

کتاب یک شاعر به فروش ‌می‌رسد نوشته‌ی ابوالحسن درویشی مزنگی داستان شاعری است که نمی‌تواند به قواعد حاکم در مجامع هنری تن دهد؛ مجامعی که اینک پوک و توخالی شده‌اند و فقط پرگویی و ادعاست که از دل آن‌ها برمی‌آید. اعضای این مجامع نه دست به خلق آثار هنری می‌زنند و نه کنشی تأثیرگذار انجام می‌دهند؛ بلکه فقط به فکر ظواهر و تعریف و تمجیدهای اغراق‌آمیز از یکدیگر هستند.

استاد شاعر، دوری از این مجامع را به هرچیزی ترجیح می‌دهد و در عوض، همراهی و هم‌زبانی با افراد ساده و بی‌آلایش را از هرچیزی دوست‌تر دارد. او کسی است که فساد و تباهی را احساس می‌کند و سعی دارد از آن دور باشد. پوزخند او به مجامع هنری و اعضای آن‌ها، نشانگر آگاهی و رنج اوست؛ رنجی که در هر وجدان پاکی، بیدار است.

با همه‌ی این احوالات، زندگی کاملاً دور از قواعد و ارزش‌های تباه، امکان‌پذیر نیست. استاد شاعر هم ناگزیر گاهی در این دام می‌افتد. او تا زمانی که دربند فرزندش بود، نمی‌توانست آنطور که باید، به عصیان علیه این تباهی برخیزد؛ اما وقتی مرگ پسر رخ داد، روح او نیز از زندان تعلقات رها شد و توانست به هر آنچه قید و محدودیت در جامعه بود پشت پا بزند. او با از دست دادن آخرین اتصال خود با جهان، به عارف سالکی تبدیل شد که دیگر نمی‌توانست از قواعد حاکم پیروی کند و می‌بایست علیه آن‌ها طغیان می‌کرد.

کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کسانی که به خواندن داستان‌های اجتماعی علاقه‌ دارند، جذاب خواهد بود.

در بخشی از کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد می‌خوانیم

صدای گلی شکننده‌تر از همیشه است. به نظرم می‌رسد که او هم چشمانش را بسته و سرش را پایین انداخته است. انگار از گفتن چیزی که در ذهن دارد خجالت می‌کشد. می‌گویم: بفرمایید گلی خانم! ... قول می‌دهم سؤال شما هر چه باشد... صادقانه جواب بدهم.

پس از مکثی طولانی و با صدایی لرزان می‌پرسد: شما اگر مجبور نبودید... بازهم مرا برای زندگی انتخاب می‌کردید؟

حالا می‌توانستم دلیل لرزش صدای گلی را بفهمم و حالش را موقع پرسیدن سؤال درک کنم. پرسش سختی بود و پاسخ دادن به آن دشوارتر.

همه بدنم داغ شده بود. می‌توانستم قطره‌های عرق را که از پیشانیم بیرون می‌زد حس کنم. باید چه جوابی می‌دادم. قول داده بودم حقیقت را بگویم؛ باید می‌گفتم بله!... ولی به جای گفتن این سه حرف ساده... سکوت کردم.

گلی گفت: قول دادید صادقانه جواب بدهید.

- بله!

الآن، اگر گلی سرش را بلند می‌کرد و قیافه‌ام را می‌دید، همان تصویر کج‌وکوله یک مرده تازه از گور درآمده خیس عرق را می‌دید. کاش خانم... باغی... یا هر کس دیگری وارد می‌شد و این سکوت آزاردهنده را می‌شکست. کاش وقتی چشمانم را باز می‌کردم، گلی آنجا نبود و من متوجه می‌شدم این سؤال و جواب در رؤیا... در خواب رد و بدل شده است. ولی وقتی چشم‌هایم را باز کردم، گلی روبه‌رویم نشسته بود و زل زده بود به من! دوست داشتم بپرسم «گلی خانم... شما چطور... اگر اختیار با خودتان بود ... حاضر می‌شدید با من ازدواج کنید؟»... گلویم خشک شده بود و توان حرکت دادن زبانم را نداشتم. نمی‌دانستم لبخندی را که روی لبان گلی بود چه تفسیر کنم؛ لبخند تلخ، لبخند تمسخر، لبخند ناامیدی، لبخند تنفر، لبخند عصبانیت... نمی‌دانم چرا... ولی حس می‌کردم لبخند شادی نیست!

فهرست مطالب کتاب

خانه آرامش
گُلی خانم!
کابوس
زیر درخت بید
امرِ خیر!
حراجی!
دروغ عاشقانه!
ماهیِ مرده!
دادوستد عشق
عروسی شعر و نقاشی
دریای کویر
روح استاد روی بوم
واقعیت و خیال
پدر! کمکم کن!
خبر بد
نمایش
زنده مرده‌ها
فصل رفتن
جاسوس
بازی
مضحکه مرگ
سکوت و لبخند
شعر، گل، مرگ
صدای خانه
منزل آخر
مردِ خوشبخت
خاطره و بید و باران

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب یک شاعر به فروش می‌رسد
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات اندیشه طلایی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات132
زبانفارسی
شابک978-622-7784-23-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد

ژیلا شجاعی
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
داستان خوبی بود اما آخرش یه دفعه از موضوع پرت شد معلوم نشد اصلا چی شد سرنوشت گلی جان چی شد استاد چی شد
اما استاد در لابه لای داستان پندهای قشنگی می‌داد و سخنان جالبی رو بیان می‌کرد و همچنین در مورد خوشبختی و اینکه چه کسی خوشبخت واقعی هست و از همه مهمتر که گفت ما همیشه برای مرده‌ها گل می‌بریم که به
اگر برای زنده‌ها می‌بردیم دنیا جای بهتری می‌شد. طور کلی جملات قشنگی لا به لای داستان رد و بدل می‌شد. تشکر از کتابراه🌷🙏
ژینو شامحمدی
۱۴۰۱/۸/۱۸
اینکه‌ی شخص رو با دو اسم صدا میزنه و اشاره‌ای بهش نمیکنه یکم آدمو گیج میکنه و اگه در اول بیشتر جزئیات شخصیت‌ها رو شرح میداد قطعا جذاب تر میشد در کلا خوبه... هی‌ی شاعر افسرده...
تیمور مرادیان
۱۴۰۲/۴/۲۱
کتاب خوبی بود از دید آدم‌های دیگه‌ای به زندگی نگاه کردن و از زاویه‌ی دید اونها زندگی رو دیدن درک بهتری به ما میدهد نسبت به انتخابهای آدمها
Naeme
۱۴۰۱/۱۲/۱۴
وای خیلی جالب بود 😍کاش آخرش معلوم میشد که چی شده. ولی در کل خوشم اومد داستان متفاوتی داشت. از اسم کتاب هم میشه تشخیص داد که خوبه.
زهرا موسوی
۱۴۰۱/۱۲/۸
زیبا بود ولی در آخر کمی مبهم و خسته کننده شد
حنیفا
۱۴۰۱/۹/۷
خیلی خوب بود ولی یکم مبهم بود و تهش نا معلوم
محمد پوررضا
۱۴۰۱/۱۲/۲۵
کتاب خوبی است پیشنهاد میکنم دانلود کنید
Mary Sal
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
خسته کننده بود و من تا آخر نخوندم
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد

برای دریافت کتاب یک شاعر به فروش می‌رسد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.