معرفی و دانلود نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر

عکس جلد نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر

نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر یک نمایشنامه‌ی کمدی - معمایی به قلم تام استاپارد است. همه چیز از زمانی شروع شد که جان برون با دو چمدان پر از پول وارد یک بیمارستان خصوصی شد. از وقتی که او قدم به بیمارستان گذاشت، آرامش خاطر کارکنان و بیماران از بین رفت! دکتر و سرپرستار که حسابی به جان براون مشکوک شده‌ بودند، همه‌ی تلاش خود را به کار گرفتند تا علت ورود او به بیمارستان را کشف کنند.

درباره نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر:

نیمه شب بود که یک مرد میان‌سالِ‌ مشکوک با دو چمدان ساک پر از پول وارد بیمارستان شد. ورود او چنان غیرمنتظره و عجیب می‌نمود که بیماران و کارکنان را در سکوت فرو برد. جان براون، همان مرد میان‌سال مشکوک که پیش‌تر حرفش را زدیم، به سراغ مسئول بیمارستان رفت و از او خواست تا در ازای پرداخت هزینه بتواند اتاقی اختصاصی در بیمارستان اجاره کند. تعجبی نبود که چنین درخواستی شک پزشکان و پرستاران را چنان برانگیخت و در نظر آن‌ها عجیب نمود که جملگی به سلامت عقلانی او شک کردند.

پچ‌پچ‌ها در بیمارستان شروع شد. هرکسی راجع به جان براون نظری می‌داد و تلاش می‌کرد تا از هویت واقعی او سردرآورد. او حداقل از لحاظ جسمی سالم به نظر می‌رسید. چه دلیلی داشت که بخواهد در بیمارستان سر کند؟ ماجرای مرد مرموز نمایشنامه‌ی ما به اینجا ختم نشد و کم‌کم، پای پلیس به بیمارستان باز شد تا بتواند به کشف هویت او بپردازد.

تام استاپارد (Tom Stoppard)‌ در کتاب آرامش از نوعی دیگر (A separate peace) چنان فضای بی‌روح و سردی را پیش روی مخاطب خود قرار می‌دهد که کمتر داستانی را بتوان نظیر آن را پیدا کرد. او در به تصویر کشیدن عواطف انسانی به بهترین شکل ممکن عمل می‌کند. در میان تمامی شخصیت‌های سرد و حساب‌گر این نمایشنامه، تنها یک نفر است که می‌تواند با جان براون ارتباط برقرار کند: مگی، یکی از پرستاران بیمارستان. و ارتباطی که میان آن دو برقرار می‌شود، تأثیری مهم در فضای داستان می‌گذارد.

گفتنی‌ست این اثر اولین بار در حدود سال 1969 منتشر و با استقبال گسترده‌ی منتقدان و مخاطبین مواجه شد. خوب است اشاره کنیم اثری که در دست دارید ترجمه‌ایست از یکی از نمایشنامه‌های کتاب Playbill two که طی سال‌های گوناگون توسط ناشران متفاوتی به فارسی برگردانده شده است. صدای گرم و خوانش پرکشش بازیگران این مجموعه دو چندان بر جذابیت این اثر افزوده است.

نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر مناسب چه کسانی است؟

اگر به نمایشنامه‌ها‌ علاقه‌مند هستید، نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر به شما پیشنهاد می‌شود.

با تام استاپارد بیشتر آشنا شویم:

تام استاپارد نمایشنامه‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس انگلیسی‌ متولد سال 1973 است. از او آثار متعددی به فارسی ترجمه شده که از میان آن‌ها می‌توان به کتاب سفر و نمایش‌نامه‌ی مسخره‌بازی‌ها، روزنکرانتز، هملت داگ، مکبث کاهوت، گیلدنسترن مرده‌اند و بعد از مگریت اشاره کرد. او تاکنون برنده‌ی جوایز متعددی همچون جایزه‌ی تونی و اسکار شده است.

در بخشی از نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر می‌شنویم:

- چه شب قشنگیه. البته دیگه باید گفت چه صبح قشنگیه.
- بله... آقای؟
- معذرت می‌خوام که دیر کردم.
- قرار بوده زودتر بیاید؟
- نه نه نه... من تلفن کردم. یک اتاق برای آقای براون رزرو کردم.
- اوه بله. ایشون رو آوردین؟
- من خودم رو آوردم.
- اما شما که گفتین اضطراریه!
- بله بله. شما الان می‌دونین ساعت چنده؟
- دو و نیم.
- خب دیگه پس اضطراریه!

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۳ دقیقه
آرامش از نوعی دیگر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابنمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر
نویسنده
گویندهفرناز حیدری، حجت نصاری، نازی دشتکیان، اسماعیل مرزبان
ناشر صوتی تاپ آرت
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، نمایشنامه
قیمت نسخه صوتی
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر

الناز محمدی
۱۴۰۱/۶/۱۵
🍁 اجراها خیلی عالی بود و کار کیفیت لازمه رو از همه جوانب داشت. برخلاف نظرات بد، من واقعا این داستان رو دوست داشتم، خط داستان هیچی نبود، و همه چی بود! هیچی نبودنش همون نظرات بد دوستان هستش، اما به همین ما خطم نمیشه، بلکه نویسنده از هیچی همه چی‌ ساخته بود! برای همه‌ی ما پیش میاد که مشکلی نداشته ولی باشیم، بریده باشیم، حالمون خوب باشه ولی جایی برای ارامش بخواییم که بریم ‌اونجا خلوت کنیم. جایی توی گذشته مون داشته باشیم که به آرامشی متفاوت برسیم. جمله آخر رو‌هم‌دوست داشتم که برونی گفت؛ مشکل اینه که من همیشه حالم خوبه!
داستان درمورد یه مرد مرموز و خوش مشرب هستش به نام برونی… برونی یه شخصیت کاملا سالم بود که فقط دنبال ارامش بود. حالا از قضا اون برای مامن ارامش بیمارستانی رو انتخاب کرده بود که توی بچگیش اونجا بوده و تصویر‌هایی از اونجا توی ذهنش توی زمان رویاپردازانه‌ی بچه گی داشته.
با رضایت دکتر تونست اونجا اتاقی بگیره و به روش خودش کیف کنه. صبحانه، نهار، شام، عصرانه، ماشاژ، و … همه براش فراهم بوده و برونی لذت میبرده. بررسی روش سلامتی برونی توسط پزشک‌ها و به پست نیاوردن مدرکی دال بر مریضی اون! و همین طور نداشتن آدرسی از اون، پرستارها رو مشکوک به وضعیت برونی میکنه. دکترش با پلیس صحبت میکنه و اجازه میگیره تا خودش اعتماد برونی رو جلب کنه و ازش اطلاعات بگیره. برونی از زندگی فرار کرده و به بیمارستان پناه برده تا در حاشیه‌ی اطمینان و دور از گذشته و آدم‌های زندگیش، زندگی رو اونجا ادامه بده. اما پرستاران بیمارستان این شانس را به او‌ ندادند و از پرونده‌های گذشته نشانی از خانوده‌ی اون یافتن و آن‌ها را خبر کردند، و این مسئله برونی رو بهم ریخت و به فکر رفتن و برنگشتن به بیمارستان افتاد
نرمین صوفی
۱۴۰۱/۸/۷
بدی که نمایشنامه هادارن اینکه خیلی کوتاهن. واین موضوع بنظرم باعث میشه که شنونده سردرگم بشه و خیلی ازمسائل گنگ و بی معنی بنظر برسن. که برای خودمن اتفاق افتاده هم تو این نمایشنامه هم اثاردیگه‌ای که گوش دادم. انگارکه به اجبارنوشته و روی گاغذ پیاده شده باشن ونویسنده عجله داشته که هرچه سریعترسروته قضیه هم اورده بشه. بنظرم اگه که‌ی مقداربیشتربه جزئیات و فضاسازی پرداخته بشه بهترمیشه ارتباط برقرارکرد اما‌ی خوبی که نمایشنامه هادارن اینکه چندتا صداپیشه یا به قولی بازیگرهست و این باعث میشه داستان جذابتربشه درحالیکه برای‌ی رمان اکثرا ازی نفرراوی که به شکل تاسف باری تلاش میکنه به جای چندنفردیالوگ بگه استفاده میشه که گاهی واقعا‌ی کتاب و محتوای عالی فدای گویندگی ناشی و غیرحرفه‌ای میشه دزاخرممنون ازنویسنده بابت زحمتشون و گویندهای عزیزو کتابراه دوست داشتنی
Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۱/۷/۱۰
داستان خط سیر عجیبی نداره در مورد یه مرد خوش برخورد به نام برونی هست که رفتارش از نظر بقیه مرموز اما در اصل علت این رفتار مرموز بودن نیست بلکه به دنبال آرامشه.
حالا این آرامش در یه بیمارستان پیدا کرده که در کودکی اونجا بوده و قسمت تلخ ماجرا همینه که بهترین و آرامش‌بخش‌ترین قسمت زندگی برونی زمانی
بوده که بیمار بوده.
اون آدم سالمیه و در ظاهر مشکلی نداره اما در اصل یجورایی کم آورده و میخواد تو خلسه خودش فرو بره اما با پیگیری زیاد پرستارها و دکتر اون نمیتونه حتی به همین خواسته کوچیکم برسه و چون خانوادش پیدا میکنن اون تصمیم به رفتن میگیره چون نیاز داشته با خودش تو خلسه فرو بره.
داستان به حال خیلی از کسایی که میشناسم نزدیک و امیدوارم هیچکس در اوج بی مشکلی در نا آرومی نباشه.
Mm
۱۴۰۱/۶/۱۱
اجراها قشنگ بود،،، خود نمایش دوست نداشتم چون نفهمیدم اخرش چی شد؟؟ مفهومش چی بود؟؟ اقای جان براون کودکیش تو این بیمارستان بوده بعد حالا بعد جنگ و اسارت دوباره اومده بود اینجا نقاشم بوده هیچ مریضی هم نداشت ☹️☹️☹️ البته فکر کنم منظور این بود میخواسته از جهان و اتفاقاتش مثل سیل و زلزله و جنگ و اسارت در و... امان باش اومده جایی که در کودکی بوده و احساس امنیت میکرده حتی میگ اینجا اب و برق هم قطع نمیش کاش حداقل با پرستار ازدواج میکرد خوشش اومده بودا 😄😄😄 اجراها خوب بود ممنون کتابراه عزیزززز🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰
بصیری
۱۴۰۱/۶/۲۸
سلام. به این داستان جور دیگر هم میتوان نگریست. برای بیشتر ما انسانها بیمارستان مکان درد وناراحتی وغصه است. اما در این داستان انسانی را نمایش میدهد که در بیمارستان بدنبال شادی وفراقت از غم وناراحتی میباشد. هر که اورا میبیند گمان میبرد که مشکل روانی دارد. اما به من ظاهر بین وسطحی بین میگوید تو اگر در بدنبال شادی وخوشی هستی آنرا نباید مکان یا جایی ببینی (تنها در مال دنیا ببینی) بلکه آن خوشبختی را بایددرخودت ودر درونت بیابی.
Zohre Amani
۱۴۰۱/۷/۲۶
با سلام و تشکر از کتابراه. از شنیدن این نمایشنامه لذت بردم صدا‌های گوینده‌ها زیبا بود و تغییر حالات روحی را خوب اجرا می‌کردن ممنون از گوینده ها. داستان جالب بود تا به حال از این دید به بیمارستان نگاه نکرده بودم که ممکنه جای برای آرامش باشه. ممنون از تمام کسانی که برای این مجموعه زحمت می‌کشن. لطفا کتاب‌های صوتی و معروف را بیشتر در آخر هفته‌ها رایگان بزارین ممنون.
Aynam H
۱۴۰۱/۶/۳۱
خیلی عالی بود لذت بردم
واقعا درک نمیکنم چرا آدما نمیتونن کسی رو که متفاوته رو درک کنن خیلیا مثل آقای براون شخصیت پیچیده و رمز آلودی دارن اینجور آدما تا وقتی که به انسانی صدمه نزنن میشه به حال خودشون رها کرد و سعی کرد با دنیای اون‌ها آشنا شد
🚶🏽‌♀️ (حس میکنم اون پرستار با گفتن حرفای آقای براون به اون خیانت کرده)
با اینکه نمایشنامه یه پایان باز و گنگی داشت ولی زیبا بود
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۶/۱۰
جالب بود. روایتی متفاوت از مکانی عمومی و پیش پاافتاده.
این نشان‌دهنده خلاقیت نویسنده است و این برای استفاده از بدیهیات با عنصر خلاقیت، نگاه نوینی به خواننده می‌رساند. 🧠💪
تبحر گویندگان، حس تصویرسازی در شنونده، به خوبی القا می‌کند. دست مریزاد
mohammad jaafaran
۱۴۰۱/۶/۱۷
رهایی و آزادی و آرامش روح، حتی میتونه تو‌ی بیمارستان و تنهایی باشه.. همیشه باید به آرامش و رهایی روح اعتقاد داشت.. جایی که آرامش نداشته باشی، زندونه، حتی تو‌ی کاخ مجلل با تمامی امکانات... برعکس، میشه حتی تو‌ی اسارت و اردوگاه به آرامش رسید.. چون روح آرامه
HERMIONE
۱۴۰۱/۶/۱۲
"مشکل اینجاست ک حالم خوبه"!
دقیقاً همه با حال خوب یه نفر و دنیای متفاوتی ک داره مشکل دارن...
خلاف جهت آب شنا کردن همیشه همینه...
واقعاً لذت بردم! ⚘
صداپردازی و میکس خیلی تمیز بود خوشم اومد آفرین 👏
ب امید موفقیت‌های روز افزون تون ❤
ریحانه حسینی
۱۴۰۱/۶/۲۷
داستان که به پایان رسید برایم جذاب و زنده بود دلم میخواست این پیرمرد زنده دل و شادو واقعا ملاقات میکردم اون دلش میخواست برای مدتی دور از همه و در آرامش مطلق باشه و کسی بهش گیر نده اما متاسفانه اخرش خراب شد و فراریش دادن از مکان امن و پر از آرامشش
شعری اولیا
۱۴۰۱/۶/۱۴
این اجرا رو خیلی دوست داشتم. بسیار دلنشین بود. داستان کوتاهی بود که آدم را به فکر وا می‌داشت و با لذت تا پایانش پیش رفتم. شاید این طور تمام شدنش با هدف تاکید بر همان فکر کردن ما طراحی شده باشد. ممنونم که این اجرا رایگان در اختیار ما قرار گرفته.
Nemesis
۱۴۰۱/۶/۱۳
گوینده‌های کتاب واقعا تحسین بر انگیزن جوری محتوا تولید شده که حس یه سریال یا فیلم و میده
ولی بنظرم تهش میتونست بهتر باشه خیلی باز تموم شد. کاش بیشتر راجب گذشته شخصیت اصلی و دلیل تو بیمارستان موندنش گفته میشد چیزایی که توی نیم ساعت گفتن خیلی سطحی و ناقص بود.
فیروزه شیرینکام
۱۴۰۱/۸/۲۰
نمایشنامه رو دوست داشتم نشون میده هرکسی در یه جا ومکانی میتونه ارامش خودش رو پیدا کنه وحال دلش رو خوب کنه حالا اینجا میتونه بیمارستان هم باشه. جایی که خیلیا از اسمش هم یاد خون و درد ورنج میفتن. بازیگرا هم عالی بودن. ممنونم
نسیم افتخار
۱۴۰۱/۶/۲۷
عرض ادب خدمت دوستان عزیزم
راستش بااینکه کتاب رو گوش کردم و‌حسش خوب ومثبت بود ولی داستان اصلا سروته نداشت و‌من متوجه نشدم پیام داستان دقیقا چی بود و به کجا ختم شد
به هرحال از کتابراه عزیز برای فرهنگ مطالعه و کتابخونی ممنونم🌺
مشاهده همه نظرات ۹۷

راهنمای مطالعه نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر

برای دریافت نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.