دانلود کتاب آدم فروش


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آدم فروش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آدم فروش

کتاب آدم فروش، رمانی درباره جامعه سیاه‌پوستان آمریکا و اثر نویسنده آمریکایی، پل بیتی است. این کتاب در سال ۲۰۱۶ توانست برنده جایزه ادبی من‌بوکر ۲۰۱۶ و جایزه ملی کتاب ۲۰۱۶ از نگاه انجمن منتقدان شود.

قهرمان داستان آدم‌ فروش (The Sellout) نشئه و خسته روی صندلی دیوان عالی عدالت آمریکا در واشنگتن به خود می‌آید. در عالم نشئگی در خاطراتی که از ابتدای کودکی در یکی از بدنام‌ترین محلات سیاه‌پوست نشین لس‌آنجلس، دیکنز، تا همین چند روز پیش برایش رخ‌ داده‌اند غرق می‌شود. به یاد پدری می‌افتد که یکی از اگزوتیک‌ترین شخصیت‌های ادبیات معاصر امریکا است.

پل بیتی (Paul Beatty) را باید به خاطر خلق چنین شخصیت پیچیده‌ای ستود. خاطرات او مملو از طنزی گزنده و واقعیت‌های ناگفته جامعه سیاه‌پوست امریکا است. آن‌چه «آدم‌ فروش» را از سایر کتاب‌های این ژانر مستثنا می‌سازد اعتراف به یک واقعیت کم‌تر گفته‌ شده است: این‌ که حتی سیاه‌پوست‌های آمریکایی برای این‌ که جایی در جامعه تبعیض‌ زده آمریکا پیدا کنند از پل زدن روی رفقای خود و قربانی کردن آن‌ها به کام سفیدپوست‌ها ابایی ندارند.

نیویورک‌ تایمز درباره این اثر نوشته‌ است: «چشم‌اندازهای طنزگونه این کتاب بی‌نظیرند، اما آن‌چه این کتاب را بی‌نظیرتر می‌سازد کنار هم چیدن واژه به واژه این کتاب برای هدایت افکار و احساس شما به نقطه‌ای است که نویسنده می‌خواهد».

به سیاه‌ترین طنز داستانی قرن بیست و یکم خوش‌آمدید.

در بخشی از کتاب آدم فروش می‌خوانیم:

اولین یکشنبۀ بعد از نصب آن تابلوی کنار جاده‌ای می‌خواستم که برنامه‌ام برای احیای شهر دیکنز را رسماً اعلام کنم و برای این کار هیچ جایی بهتر از جلسه بعدی انجمن روشنفکران دام‌دام‌دونات، نزدیک‌ترین نهاد مشابه ما به یک دولت منتخب، نبود.

یکی از طعنه‌های غم‌انگیز زندگی آفریقایی-آمریکایی این است که هر تجمع اجتماعی ناکارآمدِ مبتذلی یک «فعالیت» خوانده می‌شود. و فعالیت‌های سیاه‌ها هرگز به موقع شروع نمی‌شود، بنابراین نمی‌توان بدون یک بار از دست دادن این رویداد، به‌طور کلی فهمید که چقدر دیر رسیدن به جلسه، باکلاس است من که نمی‌خواستم تا آخر جلسه و موقع خواندن صورت جلسه صبر کنم، تا وقت بین دو نیمۀ بازی ریدرز منتظر ماندم و چیزی نگفتم. از زمان مرگ پدرم به بعد، انجمن روشنفکران دام‌دام‌دونات به گروهی از سیاه‌های ستاره‌ زده‌ی طبقه متوسط که بیرون از شهر زندگی می‌کردند و دانشگاهیانی که هر دو ماه یک بار برای ستایش و مدح فوی چشایرِ شبه‌ مشهور سر و کله‌شان پیدا می‌شد، تبدیل شده بود.

 ۳۲۲ صفحه، ۹۹۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-97381-1-3 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
کثافتی که به‌هَمش می‌زنی
انجمن روشنفکران دام دام دونات
یک عالم مکزیکی
سیب‌ها و پرتقال‌ها
سیاهیتِ تنزیل نیافته
مؤخره

راهنمای دانلود کتاب آدم فروش

برای دانلود کتاب آدم فروش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آدم فروش
جواد سلیمانی
۱۳۹۷/۷/۱۴
عالی 20
Saboora Akbarzadeh
۱۳۹۷/۲/۲۹
عالی
لیلا آقایی
۱۳۹۷/۱/۲۶
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)