معرفی و دانلود خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر فقیر

عکس جلد خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر فقیر
قیمت:
4800 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر فقیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر فقیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر فقیر

رابرت کیوساکی در کتاب پدر پولدار، پدر فقیر، درباره‌ی روش‌های زندگی افراد پولدار و افراد طبقه متوسط صحبت می‌کند. افراد ثروتمند به شیوه‌ای متفاوت به کودکان‌شان آموزش می‌دهند. آن‌ها در خانه و سر میز شام این کار را انجام می‌دهند. شما به ایده‌های جدیدی نیاز دارید تا کاری کنید، پول‌ برای شما کار کند.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) می‌گوید: یکی از پدرانم برای به دست آوردن چند دلار جان می‌کند و دیگری مشت مشت پول در می‌آورد. یکی از پدرانم به من یاد می‌داد که سوابق تحصیلی و کارم را چه طور بنویسم که بتوانم شغل خوبی به دست آورم و دیگری به من می‌آموخت که چه طور طرح‌های قوی مالی و بازرگانی را خلق کنم، تا بتوانم برای دیگران شغل ایجاد کنم. فرزند دو پدر قوی بودن این امکان را برای من فراهم آورد تا با مقایسه آرای آن‌ها با یکدیگر تأثیر تفکرات‌شان را بر زندگی‌شان بررسی کنم، در این جریان فهمیدم که انسان‌ها زندگی‌شان را بر اساس افکارشان تنظیم می‌کنند. پدر فقیرم دائما می‌گفت: من هیچ وقت پولدار نمی‌شوم و این پیشگویی واقعیت یافت، ولی پدر پولدارم معتقد بود که آدم پولداریست، حتی یک بار پس از ورشکستگی‌ای که افسرده‌اش کرده بود، باز ادعا کرد آدم ثروتمندی است و می‌گفت بین فقیر بودن و ورشکسته بودن یک اختلاف بزرگ است و آن این که ورشکستگی موقتی، ولی فقر دائمی است.

در نهایت آنچه که در ذهن شماست تعیین می‌کند که چه چیزی در دستان‌تان قرار بگیرد. بنابراین اگر پول بیشتری می‌خواهید تفکرتان را تغییر دهید. چرا که این کار به طور خودکار رفتارتان را تغییر خواهد داد و این تغییر رفتار بر نتایجی که به دست می‌آورید تاثیر زیادی خواهد داشت. همه‌چیز از ذهن شروع می‌شود. افراد موفق همواره از کوچک‌ترین چیزها شروع به ساختن می‌کنند. این موضوع در کسب درآمد هم صدق می‌کند. کلید موفقیت این نیست که شما هنگام شروع کردن کسب و کار خود چقدر بزرگ هستید، بلکه کلید در ایده‌هایی است که تحت کنترل شما هستند. زمانی را برای یافتن "بهترین ایده‌ها" اختصاص دهید، آن وقت است که می‌توانید آن ایده‌ها را تا دستیابی به هر مرتبه‌ای از موفقیت مالی که تصمیم دارید به پیش ببرید. هیچ فرد دیگری نمی‌تواند برای شما چیز مناسبی انتخاب کند. این مسئله بستگی به تصمیم شما دارد. قبل از هر چیز، خودتان را آموزش دهید. هوش مالی‌تان را وسعت ببخشید. وقت خود را با افراد موفق بگذرانید. کتاب بخوانید، در سمینارها شرکت کنید و یاد بگیرید که جایگاه پول برای شما کجاست. زندگی شما سرشار از پاداش خواهد بود، فقط اگر زمانی را برای اندیشیدن و آموختن به این‌ که "مسیرتان کجاست؟" اختصاص دهید.

بدون تردید رابرت کیوساکی نویسنده‌ای برجسته و موفق‌ترین مدرس در حوزه اقتصاد فردی به‌ شمار می‌رود. خواندن کتاب‌های آقای رابرت کیوساکی تاثیر عمیقی بر باور‌های نادرست رایج در جامعه درباره مفاهیمی چون پول، دارایی، بدهی، انواع بدهی، سرمایه‌گذاری، پس‌انداز، وام و... دارد. این نویسنده باهوش، نارسایی‌های مالی که در عصر حاضر مردم از آن‌ها رنج می‌برند را به خوبی شناسایی کرده و راهکارهای مالی بی‌نظیری در جهت رفع این موانع و دستیابی به استقلال مالی را ارائه نموده است.

در بخشی از میکروکتاب پدر پولدار پدر فقیر (Rich Dad Poor Dad) می‌خوانید:

انباشت ستون دارایی‌ها کار آسانی است. یک بازی که به توانایی و آموزش چندانی نیاز ندارد. ریاضیاتی در حد کلاس پنجم دبستان لازم دارد. اما در عین حال یک بازی سطح بالاست و نیازمند جرات، صبر و داشتن نگرش بلند همتانه نسبت به شکست است. بازنده‌ها از شکست اجتناب می‌کنند. اما شکست بازنده را به برنده تبدیل می‌کند. درخت صنوبر را به خاطر داشته باشید.

برای رسیدن به معاملات میلیون دلاری در زندگی هر شخصی، لازم است که نبوغ مالی درون‌مان را به کار بندازیم. معتقدم که در درون هر کدام از ما یک نبوغ مالی وجود دارد. مشکل این جاست که این نابغه فعلا خوابیده و منتظر است کسی او را بیدار کند. خوابیده است چون اصول فرهنگ‌مان ما را با این باور تربیت کرده‌ است که عاشق پول بودن، امری شیطانی است. این تفکر ما را به گونه‌ای پرورده ‌است تا حرفه‌ای یاد بگیریم و برای پول کار بکنیم و نتوانسته به ما بیاموزد چه کنیم تا پول برای ما کار کند. متاسفانه ۹۰ درصد مردم در دنیای غرب به سنت فوق‌الذکر چسبیده‌اند، به خاطر این که پیدا کردن کار و کار کردن برای پول صرفا آسان‌تر است.

مایلم درباره‌ی یکی سخت‌ترین چیزها در علم ثروت‌سازی صحبت کنم، با خودتان رو راست باشید و هر راهی که عوام‌الناس می‌روند را دنبال نکنید. در بازار معمولا این عوام هستند که همیشه خیلی دیر حضور پیدا می‌کند و در نهایت هم قربانی می‌شود. اگر یک معامله عالی در صفحه اصلی آگهی‌ها باشد، در بیشتر مواقع برای معامله دیر شده است. اما همچنان به دنبال یک معامله جدید بگردید. سرمایه‌گذاران باهوش زمان را نمی‌فروشند. اگر موجی را از دست دادند، به دنبال یکی دیگر می‌گردند و خود را در موقعیت یافتنش قرار می‌دهند. سرمایه‌گذاران ترسو مثل گوسفند هستند همراه با اکثریت حرکت می‌کنند. سرمایه‌گذاران عاقل سهامی را هنگامی که محبوب نیست خریداری می‌کنند، آن‌ها می‌دانند که اکنون با خرید و نه با فروش به سوددهی خواهند رسید.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: به جای کار کردن برای پول، راه‌هایی خلق کنید تا پول برای شما کار کند
یک
دو
فصل دوم: آموختن سواد مالی
فصل سوم: زمانی را به سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب و کارتان به عنوان اساس سعادت مالی اختصاص دهید
دارایی شامل چه چیزهایی می‌شود؟
فصل چهارم: به ‌عنوان بخشی از استراتژی مالی‌ خود، موسسه‌ای ثبت کنید تا دارایی شما را افزایش دهد
مزایای مالیاتی
حفاظت از دعوی قضایی
فصل پنجم: مهارت‌های هوش مالی خود را برای ایجاد مداوم و مفید فرصت‌های کسب و کار، به کار بگیرید
فصل ششم: هنگامی که مجبورید برای شخص دیگری کار کنید، برای آموختن چیزهای جدید آن را انجام دهید نه فقط به خاطر پول
فصل هفتم: برای دستیابی به موفقیت مالی باید خودتان را برای مقابله با موانع پیش رویتان آماده کنید
غلبه بر ترس از دست دادن پول
غلبه بر بدبینی
غلبه بر تنبلی
غلبه بر عادت‌های بد
غلبه بر تکبر
فصل هشتم: برای رسیدن به هدف نهایی موفقیت مالی‌تان، اول باید شروع کنید
گام اول
گام دوم
گام سوم
گام چهارم
گام پنجم
گام ششم
گام هفتم
گام هشتم
گام نهم
گام دهم
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب پدر پولدار، پدر فقیر
نویسنده
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات118
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر فقیر

سعید فراهانی
۱۳۹۷/۶/۱۲
کتاب عالی و عملی هستش، افکار و باورهای غلطی که از کودکی و در محیط‌های متوسط جامعه یاد میگیریم را باید تغییر بدهیم، رابرت بخوبی ما را راهنمایی میکنه، 👍✌
mehri Saadi
۱۳۹۷/۵/۲۵
این کتاب تفاوت‌های نگرشی افراد پولدار و فقیر رو مورد بررسی قرار داده با خوندنش متوجه میشیم که چه باورهای اشتباهی رو برامون از کودکی درباره پول به وجود اوردن که میتونه اینده شغلیمون رو تحت تاثیر قرار بده
سمانه شاهین
۱۴۰۱/۸/۲۳
من نپسندیدم تعریف این کتاب رو زیاد شنیده بودم شاید چون میکرو کتاب بود و مطالب خلاصه اون چیزی که فکر میکردم نبود میخوام یبار دیگه بخونمش ببینم آیا ترغیب میشم کتاب کاملش رو بگیرم یا نه
رضا ایجازیان
۱۳۹۷/۴/۲۶
کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول میتونه آینده شما رو تحت تاثیر قرار بده. اگه حوصله کتاب خواندن رو ندارید خلاصه شده اونو با قیمت پایین بخونید. مطمئنا انقدر جذابه که نسخه کاملشو میخرید.
Z
۱۴۰۱/۱۲/۲۹
این کتاب کتابه خیلی خوب و کاربردی هست البته این میکرو کتابه و لی کتاب کاملش باعث بالا بردن هوش اقتصادی میشه و چقد خوب بود که از کودکی آموزش داده میشد به همه.
علی گهربخش
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
یکی از بهترین کتاب‌هایی که خوندم همینه
تفاوت دیدگاه‌های افراد ثروتمند با افرادی که ثروتمند نیستن رو خیلی خوب نشون میده 👌
یونس نظامی
۱۴۰۰/۳/۱۳
عزیزان یه سوال اینکه این کتاب تکمیله یا که نه چون تو بازار کتابشو دیدم حجمش خیلی بیشتر از این بود؟ در کل کتاب خیلی خوبی بود
Donya Gudarzi
۱۳۹۷/۸/۱۹
خیلی مختصر و مفید بود من کلا با میکروکتاب خیلی موافقم امیدوارم بقیه کتابها هم میکروشون تهیه بشه
علی شهابی
۱۴۰۲/۷/۲۵
هر کتابی که انرژی مثبت بده خوبه و بدون شک این کتاب هم بخونید وقتی نمی‌بره ولی من خودم انتظارم بیشتر بود ازش
abolfazl ebrahimi
۱۴۰۱/۱/۱۱
محتوای جون دار و پر مایه‌ای برای من حداقل نداشت و قانعم نکرد که کتاب اصلی را که زیاد تعریف شو می‌کردند، هزینه‌ای کنم
جواد جهانیان
۱۴۰۰/۳/۱۶
این کتاب فوقالعاده است و تموم نقاط ضعف من رو نشونه گرفته که در جهت رفع اون باید تلاش کنم
من ثروتمند خواهم شد
فائضه تنومند
۱۴۰۲/۵/۲۶
کتاب خوبی بود محتوا فهمیده میشد ولی در بعضی قسمت‌ها کلمات به راحتی قابل فهم نبودند.
الهه مهتدی
۱۴۰۱/۸/۲۹
به صورت مختصر بخش‌های اصلی و کاربردی رو آورده ولی خوندن کتاب اصلی رو هم توصیه میکنم
احسان شعبانی
۱۳۹۹/۱/۲۱
راه کار‌های خوبی رو میگه که برای یک فکر اقتصادی خیلی خوبه. این کتاب فوق العادست
زهرا قربانى
۱۳۹۸/۲/۲۶
یه کتاب فوق العاده عالى من که عاشقش شدم ارزش بارها خوندنو داره
مشاهده همه نظرات 44

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر فقیر

برای دریافت خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر فقیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.