دانلود کتاب ذهنتان را هک کنید


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ذهنتان را هک کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ذهنتان را هک کنید

کتاب ذهنتان را هک کنید نوشته‌ی نیکلاس هیل به شما می‌آموزد که چطور قدرت پنهان ذهن ناخودآگاه‌تان را آزاد کنید انعطاف‌پذیری عصب‌های مغزتان را تحت کنترل خود درآورید، واقعیت‌ها را تغییر دهید و غیرممکن‌ها را پشت سر بگذارید.

آیا شما می‌دانستید که ذهنتان به طور حیرت‌انگیزی قدرتمند است و می‌‌تواند واقعیت زندگی شما را شکل دهد؟ آیا شما می‌دانستید که به طور آگاهانه حتی می‌توانید از ذهن‌تان برای درمان جسم‌تان استفاده کنید؟

ذهن انسان دو قسمت آگاه و ناخودآگاه دارد. بخش آگاه ذهن برای منطق و استدلال است در حالی که ضمیر ناخودآگاه مرتبط با عملکردهای غیرارادی است. ضمیر آگاه، بخش ناخودآگاه را تغذیه می‌کند. سعی کنید زمانی که برای اولین بار در حال یادگیری چیزی بودید را به خاطر آورید. روی دوچرخه سواری مثال می‌زنیم. برای اولین بار در هنگام یادگیری تمام تمرکز و حواس شما بر روی کنترل دوچرخه، نگاه کردن به جلو و رکاب زدن است. در این لحظه شما نمی‌توانید به چیز دیگری فکر کنید، ذهن شما درگیر این کار است و اگر لحظه‌ای منحرف شود ممکن است تعادلتان را از دست بدهید و به زمین بخورید. گرچه پس از چند وقت متوجه خواهید شد که در حین دوچرخه سواری دیگر مجبور نیستید روی آن تمرکز کنید و قادرید به چیز دیگری فکر کنید بدون آن که به زمین بخورید. در مراحل اولیه‌ی یادگیری شما از ضمیر آگاهتان استفاده می‌کنید اما بعد از تکرار مداوم دوچرخه سواری ضمیر آگاهتان این اطلاعات را به ضمیر ناخودآگاه می‌فرستد. در این مرحله از مهارت در دوچرخه سواری، کنترل کامل عملکردتان بر عهده‌ی ضمیر ناخودآگاه است و به همین دلیل است که می‌توانید در ذهن آگاهتان به چیز دیگری فکر کنید.

دیوید کاشری نویسنده، طراح و هنرمند استرالیایی بر این باور است که ذهن یک نیروی قدرتمند است. ذهن می‌تواند ما را به بند بکشد و یا قدرتمند سازد. ذهن می‌تواند ما را به عمق بدبختی بکشاند و یا به اوج شعف و نشاط برساند. پس سعی کنید از قدرت ذهنتان به طور خردمندانه‌ای استفاده کنید. با توجه به سخن دیوید کاشری، ذهن به همان اندازه که قدرتمند است به همان اندازه نیز قابل هک شدن است.

بدون در نظر گرفتن وضعیت کنونی، شما قادر به تغییر افکارتان و برنامه‌ریزی مجدد ذهنتان هستید. برای انجام این کار شما نه آنقدر پیر هستید و نه آنقدر جوان و کم تجربه. در کتاب ذهنتان را هک کنید (Hack your mind) شما مراحل ساده، عملی و آزمایش شده‌ برای هک کردن ذهنتان و در دست گرفتن قدرت آن برای حرکت رو به جلو در زندگی را خواهید آموخت. به عقیده نیکلاس هیل (Nicholas Hill) با دنبال کردن دستورالعمل‌های این کتاب شما می‌توانید رویاهایتان را تبدیل به واقعیت زندگیتان کنید و چیزی را در زندگیتان خلق کنید که سزاوار آن هستید. پس باید همین الان شروع کنید!

جملات برگزیده‌ی کتاب ذهنتان را هک کنید:

- بادی که بی‌هدف بوزد به درد هیچ‌کس نمی‌خورد.
- این توانایی فیزیکی نیست که به شما قدرت می‌دهد، بلکه قدرت شما از اراده‌ی شکست ناپذیرتان نشأت می‌گیرد.
- از غریزه‌تان پیروی کنید چون حقیقت واقعی آن‌جا نهفته است.
- هر چیزی در حیطه‌ی قدرت توست و قدرت تو از درونت منشا می‌گیرد.
- زمانی که ارباب ذهن خودت باشی، می‌توانی ارباب هر چیز دیگری هم در زندگیت باشی.

در بخشی از کتاب ذهنتان را هک کنید می‌خوانیم:

مغز انسان ظرفیت کافی برای به خاطر سپردن آیتم‌هایی که به ترتیب لیست شده ندارد. به طور مثال اگر شما بدون لیست خرید به سوپرمارکت بروید، بعد از خرید و بازگشت به خانه متوجه می‌شوید که یکی از آیتم‌های مهم را نخریده‌اید با اینکه تعداد کل موارد خرید بیشتر از ده مورد نبوده است. ولی اگر کمی دقت کنید می‌بینید که مغز شما قادر به یادآوری آدرس بیش از ده مکان در شهر است. دلیل آن این است که قدرت اسب بخار ذهن شما به حافظه‌ی فضایی اختصاص یافته و شما را قادر می‌سازد که شکل محیط اطرافتان را در ذهن ترسیم و ذخیره کنید. برای هک کردن این قسمت از ذهن شما می‌توانید از قصر حافظه استفاده کنید. برای این کار ابتدا مکانی را که به خوبی می‌شناسید و می‌توانید به راحتی آن را تجسم کنید انتخاب کنید. آن مکان می‌تواند محل کار یا خانه‌ی شما باشد. سپس در ذهنتان در آن مکان راه بروید و آیتم‌هایی که می‌خواهید به خاطر آورید را در یک نقطه از آن قرار دهید. به طور مثال اگر شما می‌خواهید که لیست خرید خانه‌تان را به خاطر بسپارید می‌توانید از داخل آن خانه یا قصر حافظه‌تان برای تصویرسازی ذهنی آن استفاده کنید. فرضاً می‌توانید نوشیدنی روی میز، پیتزای یخ زده در یخچال و یا ضدعفونی کننده در توالت را تجسم کنید. این کار در ابتدا ممکن است استرس‌زا باشد ولی هنگامی که به آن عادت کنید پی خواهید برد که چقدر برای به یاد آوردن آیتم‌های یک لیست طولانی راحت و مفید است. این روش نیازی به سال‌ها تمرین ندارد.

در یک مطالعه‌ی انجام شده در سال 1968 از تعدادی از دانشجویان خواسته شد که 40 مورد را با مرتبط کردن آن‌ها به هر قسمت از محوطه‌ی دانشگاه به خاطر بسپارند. دانشجویان به طور میانگین توانستند 38 مورد از آن‌ لیست را به یاد آورند و روز بعد قادر به یادآوری 34 آیتم از لیست بودند. به نظر شما این فوق‌العاده نیست؟

 ۷۸ صفحه، ۸۶۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-995-988-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: هک کردن ذهن چیست و چگونه به ما کمک می‌کند؟
مزایای ذهن هک شده
فصل دوم: انعطاف پذیری عصب‌ها یکی از مزیت‌های ذهن شماست
فصل سوم: آماده سازی ضمیر ناخودآگاه
چگونه ضمیر ناخودآگاه را برای هک شدن آماده سازیم
دانستنی‌های مربوط به مغز شما
انعطاف پذیری عصبی
ورزش به مغز کمک می‌کند
هر مغزی دارای محرک‌های احساسی است
چگونگی هک کردن ذهن
فصل چهارم: استفاده از ذهن برای افزایش تمرکز و بازدهی
راهکارهایی برای افزایش تمرکز و افزایش بازدهی ذهن
فصل پنجم: تقویت قدرت اراده در جهت هک کردن ذهن
چگونه میتوان قدرت اراده را افزایش داد؟
فصل ششم: ذهن آگاهی یا اکسیر ذهن
فواید ذهن آگاهی
افزایش حافظه‌ی فعال (حافظه‌ی فعال)
تمرینات ساده ذهن آگاهی
چگونه تمرینات ذهن آگاهی را انجام دهیم؟
فصل هفتم: چگونه شهود به شما کمک می‌کند که از ضمیر ناخودآگاهتان استفاده کنید
تاثیرات مثبت پیروی از غریزه در زندگی
چگونه میزان شهود را افزایش دهیم؟
فصل هشتم: چگونه واقعیت را در جهت اهدافمان تغییر داده و محدودیت‌ها را پشت سر بگذاریم.
کلام آخر

راهنمای دانلود کتاب ذهنتان را هک کنید

برای دانلود کتاب ذهنتان را هک کنید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ذهنتان را هک کنید
رضا احمدی
۱۳۹۸/۱۱/۵
به نکات خوبی اشاره شده ارزش خوندن داره
علی صحرائیان
۱۳۹۹/۱/۱۶
متن کتاب کم بود و خلاصه در حد یک کتاب نبود، به مقاله بیشتر شبیه بود. البته از ارزش مطالب چیزی کم نمی شود. مفید بودن کتاب را باید پس از عمل کردن به پیشنهاد‌های نویسنده پاسخ داد. به نظر می‌رسد مفید باشد. مخصوصا برای جوانان و نوجوانان عزیز
پیمان موقر
۱۳۹۹/۱/۱۴
من این کتاب رو مطالعه کردم. تمریناتش واقعا راحت و کاربردی هست و به دوستانی که طالب تغییر در زندگیشون هستند ۱۰۰ درصد توصیه میکنم به شرط انجام تمرینات ارایه شده. با سپاس فراوان از برنامه خوب شما
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)