دانلود کتاب سرعت اعتماد: تکانه‌ای که همه‌ چیز را تغییر می‌دهد

  • از: استفن ام. آر. کاوی
  • ناشر: سبکتو
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سرعت اعتماد: تکانه‌ای که همه‌ چیز را تغییر می‌دهد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سرعت اعتماد: تکانه‌ای که همه‌ چیز را تغییر می‌دهد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سرعت اعتماد: تکانه‌ای که همه‌ چیز را تغییر می‌دهد

استفن ام. آر. کاوی در کتاب سرعت اعتماد: تکانه‌ای که همه‌ چیز را تغییر می‌دهد، مسئله اعتماد، که صرفا نوعی طبع لطیف یا اخلاق خوب نیست، بلکه سرمایه‌ای پراهمیت در کسب‌وکار محسوب می‌شود که دارای ارزش اقتصادی قابل‌ اندازه‌گیری است و جایگاه آن را در روابط بین فردی، جامعه، سازمان‌ها و در بازار کار بررسی کرده است.

اعتماد شبانه‌ روز، هفت روز هفته، و 365 روز سال بر زندگی ما اثر دارد. سنگ بنای مؤثری در کیفیت هر رابطه، هر ارتباط اجتماعی، هر پروژه کاری، هر ریسک سرمایه‌گذاری و کلا هر تلاشی است که درگیرش هستیم. برخلاف آنچه بیشتر مردم فکر می‌کنند، اعتماد فقط یک کیفیت لطیف و فریبنده نیست که آدمی می‌تواند در اختیار داشته باشد یا نه؛ بلکه اعتماد یک اصل عمل‌گرایانه، ملموس، و کاربردی است که می‌توان خیلی سریع‌تر از آنچه فکرش را بکنید، آن را ساخت؛ برخلاف تصور عامه، اعتماد ساختنی است؛ برای ساختنش باید تلاش کرد و مهارت کسب نمود؛ در هر موقعیتی که باشیم، سرعت هیچ‌چیز به پای اعتماد نمی‌رسد.

هنگامی‌ که میزان اعتماد بالاست، سرعت عملکرد افزایش یافته و هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کنند. به این دلیل و دلایل دیگر، از نظر مالی، منطقی و به‌ صرفه است که دائما راه‌هایی برای افزایش میزان اعتماد پیدا کنید، هم بین اعضای تیم کسب‌وکار یا سازمان‌تان، و هم در نسبت با کسب‌وکارها و سازمان‌های دیگر؛ برای ایجاد کردن و بالا بردن اعتماد، نیاز به یک مدل ذهنی کارآمد دارید. عملکرد اعتماد مانند «اثر موجی» است. این اثر وقتی روی می‌دهد که یک قطره آب در استخری پر از آب می‌افتد و در نتیجه چندین موج گرد متحدالمرکز درست می‌کند. اعتماد همیشه از داخل به بیرون سرایت می‌کند.

استفن ام.آر کاوی (Stephen M. R. Covey)، فرزند استیون کاوی، نویسنده کتاب‌های مشهور 7 عادت افراد تاثیرگذار و عادت هشتم است. احتمالا نویسندگی تاثیرگذار و سخنران انگیزشی بودن در ژن آن‌ها نهفته است، چرا که استیون پسر هم به عنوان بهترین و پرفروش‌ترین نویسنده از نظر وال‌استریت ژورنال و نیویورک تایمز معرفی شده است. او در رشته ام. بی. ‌ای از دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شده است و نویسنده و سخنران عمومی است. او در حال حاضر مدیرعامل شرکت مشاوره مدیریت کاوی است و سخنرانی‌های زیادی در سراسر دنیا برگزار می‌کند.

جملات برگزیده میکروکتاب سرعت اعتماد:

- اعتماد بر پایه اقدام و عمل ایجاد می‌شود.
- عدم اعتماد هزینه انجام کسب و کار را دو برابر می‌کند.
- معیار زندگی شما نه در آنچه می‌اندوزید، بلکه در چیزی است که به دیگران می‌دهید.
- تا زمانی که افرادتان عملکرد خوبی نداشته باشند، نمی‌توانید اعتمادسازی قابل توجهی انجام دهید.
- یک شرکت غیر پویا، یک شرکت مرده است. امروز، موفقیت نیاز به چابکی و انگیزه برای بازنگری، تقویت دوباره، اقدام دوباره و اختراع دوباره دارد.

در بخشی از کتاب سرعت اعتماد (The Speed of Trust) می‌خوانید:

زمانی که شما در ابعاد کلان برای سایرین و جامعه ارزش ایجاد می‌کنید، اعتماد اجتماعی افزایش می‌یابد. کلید این کار، ایجاد یک بخشش هدفمند است. وقتی شما چیزی به جامعه می‌دهید، سوءظن و بدبینی از بین می‌رود یا کم می‌شود. این اقدامات اغلب برای دیگران نیز در ایجاد ارزش و کمک کردن الهام‌بخش است. ماهیت حرکت پنجم اعتماد، اِعطا کردن است؛ با بخشش بیشتر به جای گرفتن، ارزش ایجاد کنید. بخشش جامعه‌ای سالم به وجود می‌آورد و امروزه به ضرورتی اجتماعی و اقتصادی در عصر دانش تبدیل شده است. در حالی‌ که مطالب متعددی درباره‌ی افرادی که بخشش‌هایی اساسی به جامعه کرده‌اند، وجود دارد، بخش بزرگی از کمک‌ها، توسط هزاران فرد و شرکت که از راه‌های کوچک به جوامع سراسر جهان کمک می‌کنند، انجام شده است. مجموع زمان و انرژی وقف شده برای کمک به مسائلی چون سواد، سلامت، آموزش و رفاه اجتماعی، به‌ مراتب بیشتر از مشارکت بالای نمایه‌هایی است که پوشش رسانه‌ای را به خود جذب می‌کند. مزایای عملی‌ای که از این بخشش‌ها جریان می‌یابند، مهم و بسیار قابل توجه هستند.

در حال حاضر بسیاری از سازمان‌ها، انجام کار خیر را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از کسب و کار خود می‌بینند تا چیزی که افزون بر کار انجام می‌شود. برای مثال، تعداد روزافزون شرکت‌ها، مفهوم شهروند جهانی را به جایگاه برجسته‌ای ارتقا داده است. گزارش سازمان‌ها بر پایه «ارکان سه‌گانه‌ی توسعه پایدار» که موفقیت شرکت‌ها را نه تنها از طریق عملکرد مالی بلکه از لحاظ تأثیرات اجتماعی و محیطی نیز می‌سنجد، روز به روز در حال گسترش است. بنابراین در قلب شهروند سازمانی / جهانی، شهروندی فردی / جهانی قرار دارد. این من و شما هستیم که تصمیمی آگاهانه می‌گیریم تا برای رفاه دیگران ارزش قائل شویم و به آن جامه بپوشانیم. این من و شما هستیم که این مسئولیت را در همه ابعاد زندگی‌مان انجام می‌دهیم.

 ۱۲۶ صفحه، ۱۸۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: موج اول
اعتماد به‌ نفس یعنی اعتبار
یکپارچگی
ارتقاء یکپارچگی
نیت
تقویت اراده
ظرفیت‌ها
افزایش اعتبار شخصی
فصل دوم: موج دوم
اعتماد در روابط یعنی رفتار با ثبات
فصل سوم: موج سوم
اعتماد سازمانی یعنی اتحاد
فصل چهارم: موج چهارم
اعتماد بازار یعنی خوش‌نامی
فصل پنجم: موج پنجم
اعتماد اجتماعی یعنی بخشش
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

راهنمای دانلود کتاب سرعت اعتماد: تکانه‌ای که همه‌ چیز را تغییر می‌دهد

برای دانلود کتاب سرعت اعتماد: تکانه‌ای که همه‌ چیز را تغییر می‌دهد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سرعت اعتماد: تکانه‌ای که همه‌ چیز را تغییر می‌دهد
حجت الله پاک نهاد
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
مرسی. عالی بود
حجت الله پاک نهاد
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
عالی بود
Morteza Hosseinpour
۱۳۹۷/۱۱/۲۲
دلچسب نبود فقط از اعتماد صحبت میشد ولی از چگونگی و عملی ساختنش نه.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)