دانلود کتاب نوجوانان چه می‌گویند؟


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نوجوانان چه می‌گویند؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نوجوانان چه می‌گویند؟

هدف کتاب نوجوانان چه می‌گویند؟ اثر اصغر کیهان‌نیا، شناخت بیشتر مسائل نوجوانان و ارائه‌ی راه‌حل‌هایی ساده است که به حسن تفاهم بین نوجوانان و والدین‌شان می‌انجامد.

در کتاب نوجوانان چه می‌گویند، سعی شده تا به اختلافات رفتاری و گفتاری نوجونان با والدین‌شان اشاره شود و بیشتر راه‌حل‌ها نیز از میان پرونده‌هایی سر ‌در آورده‌اند که در آن‌ها، هم با نوجوانان و هم با والدین‌شان صحبت شده است. طبیعت اشتغال اصغر کیهان‌نیا، در امرِ مشاوره زناشویی و خانوادگی باعث شده است که خانواده‌ها فرزندان ناسازگار خود را نزد او بیاورند. همین امر باعث شده که با نوجوانان زیادی سر و کار داشته باشد.

شناختِ نوجوان کار چندان آسانی نیست. بیشترین تجربه‌هایی که در گذشته کارساز بود، امروز کارآیی خود را از دست داده و عصر تکنولوژی همه‌چیز را در هم ریخته است. اختراعات، ابداعات و اکتشافاتِ گوناگون، در گوشه و کنار جهان، روی افکار آنان تأثیر گذاشته است، به‌طوری که نوجوانان، اکنون با دیدی متفاوت به مسائل پیرامون خود می‌نگرند.

پدران امروز از نوجوانان خود انتظار اطاعتِ بدون چون‌وچرا دارند و همیشه شکایت می‌کنند که: ما در نوجوانی، چنین و چنان بودیم! ولی آن نوجوانی که فلان فیلم جدید را در تلویزیون یا سینما دیده درباره‌ی آن با والدینش، به بحث و گاهی به جدل می‌نشیند، نمی‌تواند کورکورانه مطیع و فرمانبردار باشد. امروز دیگر دوره‌ی نصیحت و وصیت سپری شده و نوجوان از «بکن و نکن»ها خسته است و به طنز می‌گوید: «والدین ما زیادی برای ما بالای منبر می‌روند!»

تا زمانی که شما به علایم و مشخصات بلوغ پی‌ نبرید، قادر نخواهید بود نسخه‌ی لازم را برای آن‌ها بپیچید. تا وقتی از نوع سرگرمی آن‌ها مطلع نباشید، نخواهید توانست با نوجوانان خود هم‌کلام شوید. والدین باید خود را به‌جای فرزندان‌شان بگذارند و از چشم آنان به ‌دنیا نگاه کنند. اگر این‌ کار را کردید آن‌ها شما را به حریم خلوت خود راه می‌دهند. فرزندان ما دنیایی خارج از معیارهای عقلانی ما دارند؛ باید به این دنیا راه یافت تا ایجاد رابطه واقعی، امکان‌پذیر گردد. اگر این کار درست صورت بگیرد ضمن این‌ که از «فرزند سالاری» که این روزها در خانواده‌ها مُد شده، جلوگیری می‌شود؛ امکان ایجاد رابطه معقول بین نوجوانان و خانواده‌ نیز میسر می‌گردد.

در بخشی از کتاب نوجوانان چه می‌گویند، می‌خوانیم:

گاهی رگبار نصیحت و وصیت آن‌چنان بر نوجوانان می‌بارد که آن‌ها فرصت هیچ‌گونه اظهارنظری ندارند. متأسفانه مادرانی که در خارج از خانه کار نمی‌کنند و فقط در منزل، به خانه‌ی‌داری مشغولند، بیشتر از دیگران اصل نصیحت هستند. آن‌ها همانند صفحه‌ای کوک شده سیل انتقادات و پندهای خود را به طرف نوجوان سرازیر می‌کنند، و بدون این‌که اجازه‌ی صحبت کردن به فرزند خود بدهند، از آن‌ها می‌خواهند که تجربه‌های سالیان گذشته آن‌ها را، بدون چون و چرا آویزه‌ی گوش کنند. آن‌ها خود را آدم‌های همه‌چیز بفهم! و آگاهی می‌دانند و انتظار دارند که فرزندان به همه حرف‌هایشان عمل کنند.

 ۲۷۷ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-702-3 

چاپ ۱۳۹۵: ۲۶۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: نوجوانان چه می‌گویند؟
فصل دوم: نصیحت کارساز نیست
فصل سوم: هویت
فصل چهارم: با تحولات بلوغ، بهتر مقابله کنید
فصل پنجم: آگاهی بیشتر، به نتیجه مطلوب می‌رسد
فصل ششم: تغییرات
فصل هفتم: گردش کامل یک مشاوره
فصل هشتم: تربیت غلط
فصل نهم: تصمیمات مهم برای نتیجه‌ی بهتر
فصل دهم: طلاق، و پیامدهای آن
فصل یازدهم: فرزندان طلاق
شاهدی بر آنچه گفته شد
فصل دوازدهم: مصاحبه با نوجوان بزهکار

راهنمای دانلود کتاب نوجوانان چه می‌گویند؟

برای دانلود کتاب نوجوانان چه می‌گویند؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نوجوانان چه می‌گویند؟