دانلود کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

فلیپا پری در کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند، چگونگی ارتباط با فرزندانتان را شرح داده و سپس نشان می‌دهد که چه چیزهایی باعث پیوند بهتر و مؤثرتر با آن‌ها می‌شود.

این کتاب مستقیماً به والدین مربوط نمی‌شود و فلیپا پری (Philippa Perry) قرار نیست جزئیات از شیر گرفتن بچه و آموزش دستشویی‌ رفتن و... را توضیح بدهد. کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند (The book you wish your parents had read) در مورد این است که شما چطور بزرگ شدید و این موضوع چگونه بر نقش و رفتار والد بودن شما اثر دارد. در مورد اشتباهاتی است که شما مرتکب خواهید شد مخصوصاً آن اشتباهاتی که هرگز نمی‌خواستید رخ دهند و اینکه با این اشتباهات چه‌ کار کنید.

شما در این کتاب نکات، ترفندها یا سیاست‌های پدر و مادر بودن را پیدا نخواهید کرد و گاهی ‌اوقات شاید ناراحت و عصبانی‌تان کند یا حتی از شما یک پدر و مادر بهتر بسازد. فیلیپا پری دست به نگارش کتابی زده است که دوست داشت به عنوان زنی که مادر شدن را برای اولین ‌بار تجربه می‌کرد آن را خوانده بود.

هستۀ اصلی وظایف والدین پیوندی است که شما با فرزندتان دارید. اگر انسان‌ها گیاه بودند، رابطۀ بین آن‌ها خاک این گیاه به‌ حساب می‌آمد. پیوند باعث حمایت و پرورش می‌شود یا به آن اجازۀ رشد می‌دهد یا مانع آن می‌شود. بدون پیوندی که بتوان به آن تکیه کرد، احساس امنیت کودک در معرض خطر قرار می‌گیرد. شما پیوندی می‌خواهید که برای فرزندانتان منبع قدرت باشد و روزی هم منبع قدرتی برای فرزندان آن‌ها.

این کتاب در تلاش است تا مسائلی را با شما در میان بگذارد که وقتی موضوع وظایف اصلی والدین در میان است مطرح می‌شوند، مواردی همچون: چطور روی احساسات خودتان و فرزندانتان کار کنید و چطور خودتان را با فرزندانتان هماهنگ کنید، به‌ همین‌ دلیل خواهید آموخت که چگونه بهتر درکشان کنید و با آن‌ها ارتباطی واقعی برقرار کنید، به‌جای اینکه در الگوهای بی‌مصرف و تاریخ‌ گذشتۀ عقب‌نشینی و تعارض گرفتار شوید.

فلیپا پری به‌ جای اینکه روی نکات و ترفند‌هایی که والدین باید انجام دهند تمرکز کند، بررسی بلند مدتی روی وظایف اصلی والد بودن آن‌ها دارد. موضوع مورد علاقۀ او این است که چطور می‌توانید با فرزندانتان ارتباط برقرار کنید به‌ جای اینکه آن‌ها را فریب دهید.

این کتاب به شما کمک می‌کند تا:

- الگوها و چرخه‌های منفی را بشکنید.
- احساسات خود و فرزندتان را مدیریت کنید.
- بفهمید که رفتارهای متفاوت چه پیام‌هایی را مخابره می‌کنند.
- درک کنید که چطور نحوۀ تربیت خودتان روی رفتارتان با فرزند تأثیر می‌گذارد.
- بپذیرید که اشتباه خواهید کرد و یاد بگیرید که برای جبرانشان چه کاری از دستتان برمی‌آید.

نکوداشت‌های کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند:

- کتابی بی‌نهایت صمیمی، خردمندانه، امیدبخش ودلگرم کننده (آلن دو باتن)
- کتابی صادقانه، صمیمی و به دور از قضاوت است. خواندن این کتاب برای همه‌ی والدین ضروری است، چه آن‌هایی که فرزندی دارند یا به زودی صاحب فرزند می‌شوند و چه آن‌هایی که هنوز فرزندی ندارند. هیچ وقت برای بهبود رابطه با فرزندتان خیلی زود یا خیلی دیر نیست. (بوکلیست)

فلیپا پری را بیشتر بشناسیم:

فلیپا پری در بیست سال گذشته به‌ عنوان یک روان‌پزشک فعالیت کرده است. عضو هیئت مدیرۀ مدرسۀ «زندگی» است و برنامه‌های مستند بسیاری مانند «حقیقتی دربارۀ کودکانی که دروغ می‌گویند» برای شبکۀ چهار رادیو بی‌بی‌سی و «دو قطبی بودن» را برای کانال چهار تهیه کرده است. اخیراً، فلیپا در شبکۀ چهار بی‌بی‌سی برنامه‌های عصر احساس و تحقیر را اجرا کرده است. او اکنون با همسرش، گریسون پری، هنرمند معروف، و گربه‌اش کوین در لندن زندگی می‌کند. آن‌ها یک دختر بزرگ به نام فلو دارند.

در بخشی از کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند می‌خوانیم:

زمانی‌که دربارۀ احساسات فکر می‌کنیم، مدام به یاد گسستگی و پیوند می‌افتیم. ای‌ کاش می‌توانستم بگویم من هرگز با فرزندم به‌ تندی صحبت نکرده‌ام، یا اینکه هیچ‌ وقت احساساتم را قبل‌ از احساسات او قرار نداده‌ام البته که این کار را کرده‌ام. درست مثل کاری که پدر و مادرم انجام دادند، اما تفاوت بین اینکه من چطور بزرگ شدم و دخترم چطور بزرگ شد، این است که مادر و پدر من هرگز به اشتباهات و ناعدالتی‌هایشان اعتراف نکردند.

حتی زمانی‌که من کودکی بالغ بودم، والدینم اگر غیر منصفانه با من رفتار می‌کردند یا ثابت می‌شد دربارۀ مسئله‌ای اشتباه کرده‌اند هرگز عذرخواهی نمی‌کردند. می‌دانستم که این کار را دوست ندارم، به‌ همین‌ دلیل به‌ طور آگاهانه تصمیم گرفتم که این رفتار را نسبت به فرزند خودم تکرار نکنم.

با وجود نیت‌های خوبم، گاهی‌اوقات طوری رفتار کردم که پشیمان شدم. زمانی‌که کاری می‌کردم، اگر خودم همان‌ موقع متوجه می‌شدم یا بعدها می‌فهمیدم، همیشه از دخترم معذرت‌ خواهی می‌کردم یا فکر و روشم را نسبت به آن موضوع تغییر می‌دادم. من و همسرم زمانی‌ که می‌دیدیم رفتارمان کمکی نمی‌کند، تغییراتی ایجاد می‌کردیم و زمانی‌که اشتباه می‌کردیم پیش دخترمان به اشتباهمان اقرار می‌کردیم. من نمی‌دانستم این عمل چقدر روی او تأثیر می‌گذارد. آن کار یک آزمایش بود خلق پیوندی جدید در زنجیرۀ احساسی خانواده‌مان؛ اما خیلی زود متوجه این تأثیرات شدم.

یک روز عصر و زمانی‌ که فلو تقریباً چهار‌ساله بود، درحالی‌که داشت در آشپزخانه تکه‌ای کیک می‌خورد، گفت: «ببخشید که داخل ماشین غرغر کردم مامان، گرسنه بودم؛ اما حالا خوب خوبم.»

 ۲۸۸ صفحه، ۸۷۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-461-372-9 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دربارۀ نویسنده
پیشگفتار
مقدمه
بخش اول: میراث والد بودن شما
گذشته برمی‌گردد تا ما (و فرزندانمان) را فریب دهد
گسستگی و پیوند
جبران گذشته
چطور با خودمان صحبت می‌کنیم
والد خوب/ والد بد: لایۀ زیرین انتقاد
بخش دوم: محیط زندگی فرزندتان
ساختار خانوادگی مهم نیست، پیش‌رفتن با زندگی اهمیت دارد
زمانی‌که والدین باهم زندگی نمی‌کنند
چطور درد را قابل‌تحمل کنیم
زمانی‌که والدین باهم زندگی می‌کنند
چطور بحث کنیم و چطور بحث نکنیم
پرورش حسن‌نیت
بخش سوم: احساسات
یادگیری مهار احساسات
اهمیت تأیید و پذیرش احساسات
خطر انکار احساسات: یک مورد مطالعاتی
گسستگی و پیوند و احساسات
همدلی کن، نه رسیدگی
هیولاهای زیر تخت
اهمیت پذیرش هر احساس
الزامی برای شادبودن
دورشدن از احساسات
بخش چهارم: پایه‌گذاری
بارداری
جادوی همدلی
والدینتان در کدام گروه قرار دارند؟
کودک و شما
زایمانتان را برنامه‌ریزی کنید
گزارشی از تجربۀ زایمان
تقلا برای زندگی
پیوند آغازین
حمایت: برای پدر و مادر‌ شدن در ابتدا باید موردحمایت والدینتان قرار بگیرید
تئوری وابستگی
گریه‌های از روی اجبار
هورمون‌های متفاوت، یک «تو» متفاوت
تنهایی
افسردگی پس‌از زایمان
بخش پنجم: شرایطی برای سلامت روانی خوب
پیوند
ارتباط متقابل، پس‌وپیش رفتن رابطه
گفت‌وگو چطور آغاز می‌شود
دالی‌بازی
زمانی‌که صحبت کردن دشوار است: ترس از گفت‌وگو
اهمیت مشاهدۀ فعال
زمانی‌که شما به موبایلتان معتاد هستید چه اتفاقی می‌افتد؟
ما با ظرفیتی درونی برای گفت‌وگو متولد شده‌ایم
نوزادان و خردسالان هم انسان هستند
ما چطور فرزندانمان را آزار دهنده تربیت می‌کنیم؟ و چطور می‌توانیم این چرخه را بشکنیم؟
چرا کودک وابسته می‌شود
پیدا‌کردن معنا در مراقبت از کودک
حالت پیش‌فرض فرزندتان
خوابیدن
تشویق به خوابیدن چیست؟
کمک‌کردن، نه نجات‌دادن
بازی کردن
بخش ششم: رفتار؛ هر رفتاری ارتباط ساز است
الگوها
بازی بردوباخت
پیش‌رفتن با چیزی که دارد در زمان حال اتفاق می‌افتد به جای خیال‌پردازی دربارۀ اتفاقی که ممکن است در آینده رخ بدهد
ویژگی‌هایی که ما برای رفتار بهتر به آن‌ها نیازمندیم
اگر تمام رفتارها راه ارتباطی هستند، رفتارهای ناخوشایند چه معنایی دارند؟
کمک به رفتار خوشایند با بیان احساسات
زمانی‌که توضیحات بی‌فایده هستند
یک والد چقدر باید سخت‌گیر باشد؟
بهانه‌گیری
شکایت کردن
دروغ‌گویی والدین
دروغ‌های کودکان
محدودیت‌ها: احساسات خودتان را شرح دهید، نه فرزندتان را
تعیین مرزبندی برای بچه‌های بزرگ‌تر و نوجوانان
نوجوانان و تازه به بلوغ رسیده‌ها
و در آخر: زمانی‌که همۀ ما بالغ هستیم
سخن آخر

راهنمای دانلود کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

برای دانلود کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

نظرات کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

حیدر نجفی
۱۴۰۰/۲/۴
سلام. از کتابراه به خاطر گستردگی موضوعات ممنونم. کاملاً مشخص است که کتاب خوب و کار آمدی است؛ اما ترجمه لفظ به لفظ و ناخلاقانه اثر، آزار دهنده است بنابراین کنارش گذاشته‌ام.
Sahar Moradi
۱۴۰۰/۱/۲۵
کتاب آموزنده‌ای بود البته به نظرم خیلی ایده آلیستی بود و در واقعیت رفتارهای قاطع تری لازمه ولی در مورد آگاهی دادن و شناخت احساسات خود آدم و درک احساسات دیگران نکات خوبی داشت
r. Karimiyan
۱۳۹۹/۷/۴
واقعا مفید بود و‌ای کاش همه پدر و مادر‌ها قبل از بچه دار شدن این کتاب را میخواندندو‌ای کاش من هم زودتر این کتاب را خوانده بودم، خواندن این کتاب را به شدت توصیه میکنم.
مشاهد همه نظرات (۱۱)
روابط اعضای خانواده، روانشناسی کودک، کتاب آموزشی و رفتاری کودکان، کتاب کتابی که آرزو می کنید والدینتان خوانده بودند، مشکلات رفتاری کودکان، کتاب تکنیک های فرزند پروری خلاق، اختلالات کودکان، کتاب های آموزشی و رفتاری بچه ها، تعلیم و تربیت کودکان، رفتار شناسی کودکان، کتاب تربیتی کودکان، کتاب تربیت کودکان، کتاب های آموزشی و رفتاری، اختلالات رفتاری کودکان، تربیت کودکان، ارتباط موثر والدین با فرزندان، تربیت فرزندان، مسائل تربیت فرزند، روان درمانی کودکان، دانلود کتاب آموزش کودکان، آموزش والدین، رفتار درمانی کودکان، پرورش کودک، تعلیم و تربیت کودک، فرزندپروری، دانلود کتاب روانشناسی کودکان، آموزش مهارت های اجتماعی کودک، الگوهای آموزش به کودکان، مشکلات کودکان، آموزش تقویت اعتماد به نفس، آموزش کودکان، کتاب های آموزشی و رفتاری کودکان، دانلود کتاب آموزش تربیت کودکان، کتابی که آرزو می کنید ای کاش والدینتون خونده بودن، فیلیپا پری، Philippa Perry، The book you wish your parents had read، and your children will be glad that you did