دانلود کتاب صوتی آخرین نشان مردی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آخرین نشان مردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آخرین نشان مردی

کتاب صوتی آخرین نشان مردی نوشته مهرداد صدقی، وقایع و موقعیت‌های طنزآمیز دوره دانشجویی را به تصویر می‌کشد. داستان درباره‌ی جوان خوش ذوقی‌ست که درگیر پایان‌نامه دانشجویی خود است و نگارش آن تحت تاثیر وقایع و رخدادهای مختلف اطراف قرار می‌گیرد و به تبع آن پیش می‌رود.

این اثر شنیدنی برای کسانی که دوره دانشجویی را تجربه کرده‌اند به یاد آورنده خاطرات و همچنین برای افرادی که ذهنیتی از فضای دانشجویی ندارند، می‌تواند جالب باشد. حامد شخصیت اصلی این رمان، هر روز و در هنگام نوشتن پایان‌نامه اتفاقات و بحث‌های جالبی پیرامونش اتفاق می‌افتد که روند نوشتن پایان‌نامه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و داستان را به طنز مبدل می‌کند.

این کتاب دربردارندۀ مجموعه داستان‌های طنزی است که با شخصیت‌های ثابت و رویدادهای متنوع طنزآمیز ایجاد شده. طنزهای مطبوعاتی و سیاسی بسیار سریع بازخورد می‌گیرد و مباحث‌شان باب می‌شود؛ اما برای داستان طنز پیشامدی نمی‌افتد. شاید به همین دلیل نویسندگان ما رغبتی پیدا نمی‌کنند که داستان طنز بنویسند. برای همین تعداد داستان‌های طنز منتشر شده کم است. این نوع ادبی چون هم بار داستانی دارد و هم طنزآمیز است، تأثیرگذاری بیشتری بر مخاطب دارد. داستان‌هایی که غبار زمان رویش ننشیند، ماندگارتر هستند.

هر قدر واژگان بیشتری داشته باشیم، تنوع ژنتیکی ادبی بیشتری نیز داریم. همین امر باعث می‌شود زبان زنده‌تر باشد و در برابر ترکیبات نو شکست نخورد. در گویش‌های مازندران و گیلان واژه‌هایی وجود دارد که در زبان روزمره استفاده نمی‌شود؛ می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. صدقی اشاره دارد به اینکه باید زبان‌مان را در برابر تغییراتی که آن را تهدید می‌کند، زنده نگاه داریم و واژه‌های متعدد و تازه‌ بومی وقتی در داستان حضور پیدا می‌کنند، چنین کارکردی را دارند؛ کما اینکه باعث حفظ شدن خود این واژه‌ها نیز می‌شویم.

مهرداد صدقی در تمام بخش‌های این اثر تلاش کرده احساس آرامش و حس خوب زندگی را به مخاطبان انتقال دهد که با اتمام این کتاب در مخاطب همراه با لبخند، یک آرامش روحی و ذهنی ایجاد شود. او با نوشتن داستان‌های طنز دنباله‌دار، به دنبال ژانرسازی اختصاصی برای خودش نیست اما نمی‌خواهد با خواندن داستان‌هایش، باری اضافی هم بر دوش مخاطب تحمیل شود. او سعی کرده طوری بنویسد که بشود به راحتی کتاب‌هایش را به مخاطبان توصیه کرد؛ شاید به همین خاطر است که شور زندگی در آثار او بسیار زیاد دیده می‌شود.

مهرداد صدقی عقیده دارد که عرصه داستان‌نویسی طنز، عرصه‌ای بسیار جدی است و نباید آن را ژانری در مقابل ادبیات غیر طنز و جدی دانست. هم‌چنین دو مقوله داستان و طنز در کنار هم اثرگذاری کار هنری را طولانی‌ مدت می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی آخرین نشان مردی می‌شنویم:

بابا طبق معمول دارد برایم از فواید ازدواج زودهنگام می‌گوید و اینکه چون فعلاً آس و پاسم، توقع خانواده طرف مقابل الان پایین است. خوشبختانه یکی از دوستانم زنگ می‌زند و نجات پیدا می‌کنم. دوستم قرار است از پایان‌نامه‌اش دفاع کند. بابا که ماجرا را می‌فهمد، می‌گوید: هر وقت خواستی بری، بگو منم می‌آم تا ببینم روز دفاعت باید چیکار کنیم
چون خود بابا دوست دارد بیاید، مخالفت نمی‌کنم اما چیزی می‌گوید که پشتم می‌لرزد: ضمنا شاید تو دانشگاهتون رفتم از دفتر بپرسم درس مَرسات چطوره.
بابا اونجا که مدرسه نیست. دانشگاه اصلاً دفتر نداره.
پس استادات زنگ تفریح کجا دور هم چای می‌خورن؟
لبخندی می‌زنم اما نمی‌دانم همین آمدن بابا به دانشگاه بعدها داستانی می‌شود برایم.

اولین باری است که بابا به دانشگاهمان می‌آید. مثل عروسی رفتن خانم‌ها از چند ساعت پیش دارد به خودش می‌رسد. مامان به بابا می‌گوید: آقای داماد، گفتم میری دانشگاه مرتب باش ولی دیگه نه در این حد. هر کی شما دو تا رو ببینه فکر می‌کنه پسرت ساقدوشته.
لباس همیشگی‌ام را که می‌پوم بابا می‌گوید: این‌جوری نیا آبروی منو می‌بری.
من هر روز همین‌جوری می‌رم دانشگاه.
هر روز فرق می‌کرد. امروز با بابات داری می‌ری.
بابا آماده می‌شود اما در لحظه آخر قبل از اینکه عطر مشهدی بزند، هم خودم، هم مامان و هم همه دانشجوها و اساتید دانشگاه را نجات می‌دهم و به جای آن عطر، از ادوکلن خودم به او می‌زنم.

 ۵ ساعت و ۱۶ دقیقه، ۲۹۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۳۹۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۹ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۲۷ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم
۳۰ دقیقه
بخش چهارم
۲۸ دقیقه
بخش پنجم
۳۰ دقیقه
بخش ششم
۲۸ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم
۲۸ دقیقه
بخش چهارم
۳۵ دقیقه
بخش پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی آخرین نشان مردی

برای دانلود کتاب صوتی آخرین نشان مردی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آخرین نشان مردی
ط. شاکری
۱۳۹۸/۳/۳۰
این کتاب هم مانند آبنبات هل دار خیلی جذاب و سرگرم کننده بود. البته گویندگی آقای مظلومی تاثیر خیلی زیادی دارد.
Elham Zaerzadeh
۱۳۹۸/۳/۲۶
گویندگی عالی، قصه بانمک
جواد براتلو
۱۳۹۸/۶/۲۵
پدر ابنبات هل دار خیلی گیراتر بود انتظارارو بالا بردی اقای صدقی فکر میکنم ادامه ابنبات هل دار خیلی جذابتر باشه یه کار دیگه وسط داستان ان تراک اگه موسیقی نداشته باشه خیلی بهتره من عادت کردم با قصه بخوابم وقتی وسط داستان با صدای استاد یه دفعه یه شیپور بد صدا خوابمو پاره میکنه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۸)