دانلود کتاب آغوش درمانی 2: زبان شگفت انگیز آغوش


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آغوش درمانی 2: زبان شگفت انگیز آغوش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آغوش درمانی 2: زبان شگفت انگیز آغوش

کتلین کیتینگ در کتاب آغوش درمانی 2: زبان شگفت انگیز آغوش، به شما نشان می‌دهد زبان خاص هر نوع آغوش‌گیری چیست و چه پیامی را منتقل می‌کند.

در کتاب «آغوش درمانی 1» عنوان شد که عدم استفاده‌ی به‌ جا و درست از تکنولوژی، انسان‌ها را نه‌ تنها از یکدیگر، بلکه از خودشان نیز دور ساخته و تکنولوژی، مدرنیسم و شهرنشینی بیش از آن که در خدمت مردم و جامعه باشد، بلای جان آنان شده است. در واقع، انسان امروزی اسیر و برده‌ی تکنولوژی شده و از خود، روابط انسانی و خانواده‌اش غافل مانده است. ضرب‌ آهنگ دنیای مدرن به قدری تند و سریع شده که بشر امروز حتی فرصت رسیدن و توجه به خودش را ندارد و از کنار خودش هم به سرعت رد می‌شود و این زنگ خطری است که اگر نسبت به آن هشیار نباشید عواقب وخیم و ناگواری را برای‌تان در پی دارد.

همان‌طور که می‌دانید والاترین ویژگی بشر و مهم‌ترین عنصر هستی، عشق‌ ورزیدن و ابراز محبت است. انسان عاری از عشق، در واقع انسان نیست. کسی که نتواند عشق، محبت، هم‌دلی و هم‌دردی خود را نثار دیگران کند، حقیقتاً فردی بیمار است و نیاز به درمان دارد. عشق به خود، اساس عزت‌نفس می‌باشد و کمبود عزت‌نفس همان چیزی است که بسیاری از مشکلات روانی و در پی آن، بی‌عدالتی‌ها و جرم و جنایت‌ها را رقم می‌زند. گوته درباره‌ی عزت‌نفس می‌گوید:

«اگر ثروتمند نیستی مهم نیست، بسیاری از مردم ثروتمند نیستند؛ اگر سالم نیستی، هستند افرادی که با معلولیت و بیماری زندگی می‌کنند؛ اگر زیبا نیستی، با چهره‌ی زشت هم می‌توان کنار آمد؛ اگر جوان نیستی، بدان که همه با پیری مواجه می‌شوند؛ اگر تحصیلات عالی نداری، با کمی سواد هم می‌توان زندگی کرد؛ اگر قدرت سیاسی و مقام نداری، مشاغل مهم متعلق به معدودی انسان‌هاست؛ اما اگر «عزت‌نفس» نداری، برو بمیر که هیچ نداری!»

از طرفی می‌دانید که خانواده رکن اصلی اجتماع است و اساس عزت‌نفس در خانواده شکل می‌گیرد؛ اما متأسفانه مشکلات و دغدغه‌های زندگی نوین و ناآگاهی در استفاده‌ی درست از تکنولوژی، کانون خانواده را هم هدف قرار داده و تهدیدی برای آن به شمار می‌رود.

در کتاب آغوش‌درمانی زن و شوهری را مثال زده شد که در خانه به جای درد دل کردن، لذت بردن از مصاحبت یکدیگر و بحث پیرامون مسائل زندگی خود و فرزندانشان، هر کدام یا به تماشای تلویزیون مشغول‌اند و یا سرگرم نرم‌افزارهای موجود در کامپیوتر و گوشی‌های تلفن همراه خود هستند. اگر نتوانید رابطه‌ای گرم، صمیمی و تنگاتنگ با همسر و اعضای خانواده‌ برقرار کنید، طبیعی است که به مرور بین اعضای آن شکاف و دوری می‌افتد و چه بسا که خانواده از هم پاشیده شود.

در کتاب آغوش‌درمانی 1 درباره‌ی انواع آغوش‌گیری و تأثیرات شفابخش جسمی و روانی آنبه تفصیل توضیح داده شد. در کتاب آغوش ‌درمانی 2 (Hug therapy 2)، علاوه بر شرح گونه‌های آغوش‌گیری، پیامی که هر نوع آغوش‌گیری دربردارد، عنوان می‌شود.

کتلین کیتینگ را بیشتر بشناسیم:

کتلین کیتینگ (Kathleen Keating) در رشته‌ی روانشناسی بالینی فارغ‌التحصیل شده و سال‌ها به عنوان روان‌درمانگر، مربی سلامت روان، مشاور، سخنران انگیزشی و مددکار خانواده مشغول به کار بوده است. او درباره‌ی موضوعاتی چون نیروی لمس کردن، مدیریت استرس، آموزش والدین، مهارت‌های ارتباطی و فعالیت‌های گروهی، همایش‌ها و کارگاه‌های متعددی را در آمریکا و کانادا برگزار می‌کند.

در بخشی از کتاب آغوش درمانی 2: زبان شگفت انگیز آغوش می‌خوانیم:

همه‌ی ما گذشته از سن و سال یا وضعیتی که در زندگی داریم، نیازمند احساس امنیت هستیم. اگر احساس امنیت نکنیم اعمالمان بازده‌ی چندانی نخواهد داشت و ارتباط مطلوبی با دیگران برقرار نخواهیم کرد.

آغوش، فضایی گرم و ایمن برای ما خلق می‌کند و ما با احساس دلگرمی‌ای که از آن کسب می‌کنیم می‌توانیم سراغ کارهای مهم و دشوار خود برویم.

آغوش حاکی از این است که: در میان بازوانم می‌توانی احساس امنیت را تجربه کنی.

وقتی کسی از انجام دادن کاری دلهره دارد، مثلاً می‌خواهد برای سخنرانی پشت تریبون برود، آغوش‌گیری حاکی از این است که:

هراسان نباش! تصور کن تک تک حضار با آغوش امن خود از تو حمایت می‌کنند.

وقتی کسی از هر مکانی فارغ‌التحصیل می‌شود، آغوش‌گیری حاکی از این است که:

مطمئن باش در زندگی جدیدی که پیش رو داری هم مکان‌های امنی خواهی یافت.

وقتی شب پر از سایه‌های خوفناک باشد، آغوش حاکی از این است که:

روز که برسد خواهی دید که سایه‌های هولناک در واقع تصاویری از اشیاء معمولی و بی‌خطر هستند.

برای از بین بردن ترس و برقراری احساس آرامش، مخاطب را بر روی قلب و سینه‌ی خود بفشارید.

 ۹۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7632-01-7 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۵۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه مترجم
زبان آغوش
نظریه
منطق
کاربرد
صلاحیت لازم
اصول اخلاقی
مبانی زبانِ آغوش
واژه نامه آغوش
آغوش‌گیری هشتی
بغل کردن قوزک پا
بغل کردن از پشت
آغوش‌گیری خرسی
بغل‌گیری با چسباندن گونه به گونه
آغوش‌گیری مناسبتی
قاپیدن و چلاندن
آغوش‌گیری دسته‌جمعی
آغوش‌گیری «بگوکیه؟»
آغوش‌گیری سینه به سینه
آغوش‌گیری سه نفری (همراه با فرزند)
آغوش‌گیری شانه به شانه
در آغوش گرفتن پیشانی یا بالای سر
گوناگونی
همزمان با آغوش گرفتن بگویید
آغوش حاکی از امنیت است
آغوش حاکی از ایمنی است
آغوش حاکی از اعتماد است
آغوش حاکی از ارزش شخص است
آغوش حاکی از تعلق است
آغوش حاکی از قدرت است
آغوش حاکی از شفا است
نسخه‌ی تندرستی و شکوفایی
آغوش حاکی از خوشبختی است
آغوش حاکی از جشن و سرور است
یک تلنگر کوچک
درباره‌ی نویسنده

راهنمای دانلود کتاب آغوش درمانی 2: زبان شگفت انگیز آغوش

برای دانلود کتاب آغوش درمانی 2: زبان شگفت انگیز آغوش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آغوش درمانی 2: زبان شگفت انگیز آغوش