دانلود کتاب آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی

لی براندون در کتاب آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی تلاش کرده تا با نگاهی دقیق و موشکافانه راهکارهای درمانی و توصیه‌های تمرینی مختلفی ارائه دهد تا از بروز آسیب‌های ورزشی پیشگیری شود و روند بهبودی ورزشکاران سرعت یابد.

درباره‌ی کتاب آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی:

این کتاب آسیب‌های معمول ورزشی و بازتوانی آن‌ها به وسیله‌ تمرینات را، به شکل نوشتاری و تصویری تجزیه و تحلیل کرده است. لی براندون (Leigh Brandon) کتاب آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی (Anatomy of Sports Injuries for Fitness and Rehabilitation) را در سه بخش مجزا تالیف کرده و در هر یک مفاهیمی اساسی را تشریح کرده است.

بدن افراد بالغ 100 عضله و 206 استخوان دارد، در این کتاب بر روی 92 عضله که حرکت‌دهنده و ثبات‌دهنده هستند، تاکید شده است. بیشتر عضلات کوچک، عمقی هستند و به عضلات کوچک ستون فقرات و دست و پا کمتر توجه شده است. کتاب آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی برای کمک به شناخت بهتر آسیب‌های ورزشی و چگونگی غلبه بر آن‌ها و بازگشت به عملکرد بهینه فرد بدون نگرانی از آسیب‌های بیشتر، طراحی شده است. قبل از شروع برنامه بازتوانی به شما توصیه می‌شود که دقیقا بدانید که در چه مرحله‌ای از بازگشت به حالت اولیه هستید زیرا در درمان صحیح موثر است. به طور مثال اگر کشش‌ها و تمرینات در مرحله حاد مورد استفاده قرار گیرند، ممکن است باعث صدمه بیشتر شود. بنابراین توصیه می‌شود که طبق دستورالعمل‌های این کتاب عمل کنید.

کتاب آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای افزایش دانش مربیان، ورزشکاران و دانشجویان توصیه می‌شود. همچنین کتاب حاضر برای علاقه‌‌مندان مطالعات ورزشی نیز کاربردی و سودمند است.

در بخشی از کتاب آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی می‌خوانیم:

اتصال عضله به استخوان از طریق تاندون‌ها صورت می‌گیرد که این نقاط اتصال، منشا و مبدا و محل قرار گیری عضلات می‌باشند. مبدا عضلات نقطه‌ای است که در ناحیه پروگزیمال بر روی خط میانی یا در مرکز استخوان قرار دارد. این نقاط معمولا نقاط کم تحرک (ثابت) هستند که به عنوان لنگر در انقباض عضلات عمل می‌کنند. محل دیگر اتصال عضله نقطه‌ای در ناحیه دیستال (محلی روی عضو دورتر از اتصال عضو به تنه) یا دورتر از خط میانی و مرکز بدن می‌باشد. این نقاط تحرک بیشتری دارند و می‌توانند به سمت نقطه مبدا کشیده شوند.

با شناخت نقاط ابتدایی و انتهایی عضلات (سر ثابت و متحرک است که می‌توان حرکات و عناصر کلیدی در هر تمرین و ورزش را تجزیه و تحلیل کرد. ویژگی‌های خاصی در استخوان‌ها وجود دارد که آن‌ها به عنوان نقاط اتصال مناسب برای عضلات عمل می‌کنند.

 ۲۳۷ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-6904-89-4 

چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۷۹۰۰۰ ت - 23.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: مروری بر آناتومی و آسیب‌ها
بخش دوم: آسیب‌های ورزشی شایع
بخش سوم: بازتوانی 
منابع

راهنمای دانلود کتاب آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی

برای دانلود کتاب آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آناتومی آسیب‌های ورزشی برای بازتوانی و آمادگی جسمانی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.