دانلود کتاب آن‌ سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی

  • از: دیوید بروکس، حسان صادقی
  • ناشر: انتشارات خوب
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آن‌ سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آن‌ سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آن‌ سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی

باید هدفی بزرگ‌تر از خودمان داشته باشیم! کتاب آن‌ سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی، اثر دیوید بروکس، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است که مقوله موفقیت در زندگی را از زاویه‌ای دیگر می‌نگرد. نویسنده قدم ‌به ‌قدم و با جزئیات دقیق، زندگی بهتر و شادتر را به ما نشان می‌دهد.

درباره کتاب آن‌سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی:

کتاب جدید دیوید بروکس (David Brooks) را می‌توان بیانیه‌ای اخلاقی قلمداد کرد. او در این کتاب دو دیدگاه فردگرایی و رابطه‌گرایی را با‌هم مقایسه می‌کند و بدین منظور از استعاره‌هایی چون قلب، روح، خویشتن، دره و برهوت استفاده می‌کند. بی‌تردید مهم‌ترین دستمایۀ بروکس در کتاب آن سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی (The Second Mountain) داستان کوه اول و دوم است.

زندگی روی کوه اول در این کتاب به شرایطی می‌پردازد که آدم‌ها بیشتر به دستاوردهای فردی توجه می‌کنند و انگیزه و انرژی درونی‌شان را برای رسیدن به این مقصودها صرف می‌کنند. انسان‌هایی که در این وادی سیر می‌کنند پیروان سرسخت فردگرایی‌اند. به اعتقاد بروکس، یکی از مهم‌ترین دلایل بروز مشکلات روانی جوامع پافشاری‌ بر همین فرهنگ است. همان‌طور که از عنوان این مرام اجتماعی می‌توان فهمید، فردگرایی ما را به‌سوی انزوا سوق می‌دهد، زیرا در نهایت منفعت فردی از همه‌چیز مهم‌تر می‌شود.

اما در مقابل انسان‌هایی داریم که به تعبیر بروکس به منزلگاه کوه دوم رسیده‌اند. شرایط سخت زندگی‌ این آدم‌ها (که در کتاب به تفصیل به آن‌ها اشاره خواهد شد) طعم متفاوتی از حیات را به آن‌ها می‌چشاند. آن‌ها عمیق‌تر می‌شوند و آسیب‌پذیری‌شان را درک می‌کنند. فهم آسیب‌پذیری همیشه به افراد کمک می‌کند تا به یکدیگر نزدیک‌تر شوند. در نتیجه، این انسان‌ها مسیر کمک به دیگران، برقراری رابطه و ترمیم ساختارهای آسیب‌دیدۀ اجتماعی را پیش می‌گیرند.

بروکس دربارۀ انسان‌های «خاص» حرف نمی‌زند، کلامش شامل انسان‌هایی است که در لحظات خاص، تصمیمی «خاص» گرفته‌ و به آن متعهد مانده‌اند. به عقیدۀ بروکس، این انتخاب آن‌ها را به قلۀ کوه دوم می‌رساند تا تبدیل به انسان‌هایی برجسته‌ شوند: این طلایی‌ترین نکته‌ای است که بروکس تلاش می‌کند لابه‌لای صفحات کتابش به ما گوشزد کند. آدم‌ها در هر جایگاهی می‌توانند انتخاب‌های شگفت‌انگیزی انجام دهند. کوه اول پایان زندگی نیست و ما توانایی جابه‌جایی مرزهای درونی‌مان را داریم.

نکوداشت‌های کتاب آن‌سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی:

- عمیقاً تأثیرگذار، این تاب نثری فصیح و فوق العاده تیزبین و موشکافانه دارد. (The Washington Post)

- این اثر را می‌توان هدیه دیوید بروکس به نوع بشر در نظر گرفت. او نتیجه تحقیقات پیچیده اما سودمند اجتماعی را با بیانی جذاب در دسترس می‌گذارد. (The New York Times)

- توانایی بروکس در بیان جنبه‌های دیده نشده از تجربه خصوصی به یک گفتگوی مؤثر و چالش برانگیز در مورد مسائل اجتماعی، تحسین برانگیز است. (San Francisco Chronicle)

خواندن کتاب آن‌سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر خواهان تغییر نگرشی مثبت به زندگی و جهان‌بینی متفاوتی به فلسفۀ حیات بشری هستید، این اثر خارق‌العاده را از دست ندهید.

با نویسنده کتاب آن‌سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی بیشتر آشنا شویم:

دیوید بروکس یکی از برجسته‌ترین نویسندگان و مفسران آمریکایی به شمار می‌رود. او سال‌ها در نیویورک تایمز به‌عنوان ستون‌نویس و در برنامۀ ساعت خبر پی‌بی‌اس به‌عنوان مفسر فعالیت کرده است. این کتاب یکی از پروفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019 آمریکاست. از بروکس کتاب جادۀ شخصیت هم به فارسی ترجمه شده است. در سال 2004، بروکس جایزه‌ای ادبی را بنیان نهاد که هرساله به برترین روزنامه‌نگار و مفسر سیاسی و فرهنگی سال اهدا می‌شود.

در بخشی از کتاب آن‌سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی می‌خوانیم:

داستان‌های شخصی همیشه قدرتمند و تأثیر‌گذار هستند. وقتی گفته و شنیده می‌شوند، اعتماد به وجود می‌آید؛ اما در فرهنگی خودشیفته، ممکن است کار به‌سادگی در همین نقطه به پایان برسد. شما می‌توانید به‌سادگی در یک بعدازظهر کنار هم بنشینید و داستان شخصی خودتان را تعریف کنید و تجربۀ غنی و خاصی را به وجود بیاورید و با این توهم که کار خوبی برای دنیا انجام داده‌اید، به خانه بروید. تعهد به جامعه شامل عبور از داستان‌های «من»، برای رسیدن به داستان‌های «ما» است. حرکت، مثل همیشه، درونی بوده و متمایل به بیرون است؛ درون خودمان به‌سمت آسیب‌پذیری‌های شخصی و سپس بیرون و در اتحاد با دیگران.

مرحلۀ بعدی ساخت دهکده بیان داستانی جمعی است؛ داستانی که انسان‌ها را به همدیگر وصل می‌کند. برخی مکان‌ها داستان‌هایی غنی دارند ولی در برخی دیگر این روایت چندان قوی نیست. من اغلب در حومۀ نوادا یا آریزونا به‌سر می‌برم، جاهایی که زمان زیادی از به وجودآمدنشان نگذشته است که داستان جمعی داشته باشند و شما می‌توانید کمبود آن را احساس کنید. ازطرف دیگر، به‌تازگی در شهر ویلکسبورو در کارولینای شمالی بودم. این شهر حدود سه‌هزاروپانصد نفر جمعیت دارد و در شمال غربی ایالت واقع شده است. حدود 81 درصد از جمعیت آن سفیدپوست با میانگین درآمد سی‌وپنج‌هزار دلار در سال و در انتخابات سال 2016، حدود سه‌چهارمشان به دونالد ترامپ رأی داده‌اند.

ویلکسبورو و شهر همجوار آن ویلکسبوروی شمالی، زمانی مراکز تجاری پر‌رونقی بودند. شرکت بزرگ لاوز که تولید‌کنندۀ مبلمان خانگی است، هولی فارمز و چند بانک معتبر در کنار تولیدکنندگان بزرگ و کوچک مبلمان و آینه‌های بزرگ، در این دو شهر فعال بودند؛ اما آن کارفرماها یا تجارت خود را از این شهرها بیرون بردند یا ورشکست شدند یا شخص دیگری کار آن‌ها را تصاحب کرد. در سال 2000، این شهر دچار اپیدمی مصرف مواد مخدر شده بود. جایی برای جوانان وجود نداشت که دور هم جمع بشوند یا شروع به کار کنند.

 ۴۱۶ صفحه، ۹۶۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-698365-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمۀ مترجم
مقدمۀ نویسنده
بخش اول: داستان دو کوه
فصل اول: اکولوژی اخلاقی
فصل دوم: زندگی اینستاگرامی
فصل سوم: سوپرموفق‌های متزلزل
فصل چهارم: دره
فصل پنجم: برهوت
فصل ششم: قلب و روح
فصل هفتم: زندگی متعهدانه
فصل هشتم: چهار فرمان
بخش دوم: رسالت
فصل نهم: رسالت چه معنایی دارد؟
فصل دهم: لحظۀ بشارت
فصل یازدهم: آنچه مربی‌ها انجام می‌دهند
فصل دوازدهم: مشکلات خون‌آشامی
فصل سیزدهم: رسیدن به درجۀ استادی
بخش سوم: ازدواج
فصل چهاردهم: ازدواج اعلا
فصل پانزدهم: مراحل صمیمیت مرحلۀ اول
فصل شانزدهم: مراحل صمیمیت مرحلۀ دوم
فصل هفدهم: تصمیم به ازدواج
فصل هجدهم: ازدواج: مدرسه‌ای که باهم می‌سازید
بخش چهارم: فلسفه و ایمان
فصل نوزدهم: تعهدهای عقلانی
فصل بیستم: تعهد دینی
فصل بیست‌ویکم: غیرمنتظره‌ترین تغییر رویدادها
فصل بیست‌ودوم: سراشیبی و دیوارها
بخش پنجم: جامعه
فصل بیست‌وسوم: مراحل به‌وجودآمدن جامعه بخش اول
فصل بیست‌وچهارم: مراحل به‌وجودآمدن جامعه بخش دوم
فصل بیست‌وپنجم: بخش آخر بیانیۀ رابطه‌گرایی
تقدیر و تشکر
دربارۀ نویسنده

راهنمای دانلود کتاب آن‌ سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی

برای دانلود کتاب آن‌ سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آن‌ سوی ایگو: تلاشی برای رسیدن به زندگی اخلاقی