دانلود کتاب اختلال نافرمانی مقابله ای و اختلال سلوک در کودکی

دانلود کتاب اختلال نافرمانی مقابله ای و اختلال سلوک در کودکی
بزرگنمایی
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب اختلال نافرمانی مقابله ای و اختلال سلوک در کودکی

این کتاب یک مرور کوتاه اما جامع در مورد دانش تجربی و اطلاعات بالینی مرتبط در مورد اختلال نافرمانی مقابله‌ای (ODD) و اختلال سلوک (CD) در کودکان 3 تا 14 ساله است. چون میزان تحقیقات در مورد این موضوع بسیار گسترده است، از مرور گستردۀ ادبیات برخی حیطه‌ها در کنار غفلت از تحقیقات دیگر اجتناب کرده‌ایم. در عوض به اختصار و وضوح در ارائۀ آرایش گسترده‌ای از عناوین اولویت قائل شده‌ایم.

کتاب با یک فصل مقدماتی در مورد اصطلاحات مرتبط آغاز می‌شود. سپس چشم‌انداز آسیب‌شناسی تحولی را بازگو می­کنند (فصل 2). بخش سبب‌شناسی کتاب با فصلی در مورد مسائل اساسی آغاز می‌شود (فصل 3)، که با دو فصل مفصل در مورد ویژگی‌های فردی و محیطی (فصل‌های 4 و 5) ادامه می‌یابد. سپس ارزیابی بالینی از نقطه‌ نظر تصمیم‌گیری توصیف می­شود (فصل 6). بخش مربوط به مداخله با فصلی در مورد مسائل کلی آغاز می‌شود (فصل 7) و با فصل‌هایی در مورد آموزش رفتاری والدین (فصل 8)، درمان شناختی- رفتاری (فصل 9)، دارودرمانی (فصل 10) و مداخله‌های چند جزئی (فصل 11) ادامه می‌یابد. سرانجام مسائل مرتبط با بیان مداخله در فصل 12 مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مؤلفان این کتاب مهم، پرفسوران والتر متیوس و جان ای. لاچمن هستند که  نیاز چندانی به معرفی ندارند. آن‌ها به خاطر خوانش حرفه‌ای مطالعات پربار تجربی، بالینی و نظری اختلال‌های رفتار ایذایی (DBD) و دیگر مشکلات رفتاری چالش‌برانگیز در کودکی و نوجوانی خوشنام هستند. برخی کودکان خردسال به خصوص 2 تا 3 ساله با تشدید بهانه‌گیری و فوران‌های پرخاشگرانه، مقابلۀ سرسختانه و خودسری در تقاضاهایشان والدین­شان را سرخورده می‌کنند. در طول سال‌های مدرسه معلمان در حال تلاش برای غلبه بر تخطی این کودکان از قوانین کلاس و اختلالی به سر می‌برند که با بی‌توجهی، بیش‌فعالی، زورگویی و تقلب (و کارهای دیگر) آن‌ها به وجود می‌آید. بسیاری از آن‌ها به این روند ادامه می‌دهند تا با (برچسب‌های) خشونت، خرابکاری، سرقت و دیگر فعالیت‌های بزهکارانه به نوجوانی می‌رسند. این کودکان در ابتدا از طریق اختلال نافرمانی مقابله‌ای (ODD) و بعدها نیز از اختلال سلوک (CD) مورد تشخیص قرار می‌گیرند. این کودکان همان‌طور که بزرگ می‌شوند، مدام در حال ورود، خروج و بازگشت اجتناب‌ناپذیر از درب مراکز سلامت روانی، آموزشی، خدمات اجتماعی و بخش‌های قضایی هستند. مراقبان و معلمان پریشانی و تضعیف روحیۀ مداوم را تحمل می‌کنند، در حالی که دولت مجبور است بودجه‌های عظیمی را برای کاهش و بازسازی آسیب‌ها و هزینه‌های ایجاد مراکز ارزیابی و درمان اختصاص دهد.

ادامه
فهرست مطالب

دربارۀ مولفان
مقدمه
پیشگفتار
فصل 1: رفتارها و اختلال‌ها
فصل 2: چشم‌اندازهای تحولی
فصل 3: مسائل اساسی در سبب‌شناسی
فصل 4: ویژگی‌های فردی
فصل 5: ویژگی‌های محیطی
فصل 6: سنجش بالینی
فصل 7: مداخله و تحول مداخله
فصل 8: آموزش رفتاری والدین
فصل 9: درمان شناختی- رفتاری
فصل 10: دارو درمانی
فصل 11: مداخله چند مؤلفه ای
فصل 12: عواملی که نتایج و برون داده ای مداخله را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند
منابع

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سمانه پازوکی
۱۳۹۶/۲/۹
بسیار عالی و مورد استفاده بنده بوده است
فردین مرادی
۱۳۹۵/۸/۲۲
بسیار خوب
فهیمه غظنفری
۱۳۹۵/۸/۱۰
سلام عالی بود
دیگر کتاب‌های انتشارات آوای نور
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه