دانلود کتاب ارتباطات بازرگانی (نگرشی بر الگوهای کاربردی مراودات تجاری)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ارتباطات بازرگانی (نگرشی بر الگوهای کاربردی مراودات تجاری) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ارتباطات بازرگانی (نگرشی بر الگوهای کاربردی مراودات تجاری)

کتاب ارتباطات بازرگانی (نگرشی بر الگوهای کاربردی مراودات تجاری)، راه و رسم مراودات تجاری و نگارش نامه و ایمیل‌های اداری را با مثال و به زبانی ساده آموزش می‌دهد.

دربارۀ کتاب ارتباطات بازرگانی:

دانشجویان با بهره‌گیری از سیستم یادگیری موردی، نه تنها در موضوعات و مباحث ارتباطات بازرگانی مهارت کسب می‌کنند، بلکه با بهره‌گیری از مهارت‌های مربوطه، در زندگی واقعی نیز تخصص پیدا خواهند کرد. همچنین سیستم یادگیری موردی به دانشجویان کمک می‌کند تا به طور مستقل و بدون کمک استاد، مطالب را بیاموزند.

دانشجویان چه در مراحل ابتدایی کسب و کار بوده و چه به دنبال پیشرفت‌هایی در شغل خود باشند، این سیستم به آن‌ها سود و منفعتی قطعی و بی‌چون و چرا هدیه می‌کند.

فصل اول کتاب ارتباطات بازرگانی (Business communication)، سعی دارد دانشجویان را از طریق توصیف ابزاری، مانند گوش دادن پویا و فعال، سخن گفتن جسورانه و...، با اصول و مبانی روابط بازرگانی آشنا کند. فصل دوم، چهار نوع از روش‌های سخن گفتن را ارائه می‌دهد و توجه خاصی هم بر صحبت کردن جسورانه و بی‌محابا دارد.

فصل سوم، یک بحث منحصر به فرد در متون ارتباطات تجاری است که وجود این مبحث در کتاب از مباحث ضروری و حیاتی محسوب می‌شود. فصل چهارم، فواید فراگیری مهارت‌های لازم برای یک نگارش خوب، اهمیت آن برای افراد و نیاز به کشف عقاید و افکار و همچنین عوامل انتقادآمیز که بر روی فرآیند نوشتن تأثیر می‌گذارد را مورد تأکید قرار می‌دهد.

فصل پنجم بر اهمیت انتخاب کلمات و کاربرد افعال در نگارش تأکید دارد. فصل ششم اهمیت نامه‌های غیررسمی در ارتباطات بازرگانی و چهار نوع از متداول‌ترین آن‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و به طور خلاصه چگونگی نگارش یک نامه غیررسمی مستدل، قانع‌کننده و ماهرانه را بیان می‌کند.

فصل هفتم چگونگی انتقال اطلاعات را از طریق نامه‌ها در جهان تجارت توصیف می‌کند. فصل هشتم چگونگی استفاده از الگوی غیرمستقیم در زمان فرستادن پیام منفی و نیز مزایای به‌کارگیری روش مستقیم جهت فرستادن اخبار منفی را نشان می‌دهد. فصل نهم به این موضوع می‌پردازد که چطور نامه‌های قانع‌کننده نیازهای خواننده را مورد ملاحظه قرار می‌دهد و همچنین گونه‌های رایج نامه‌های متقاعدکننده را معرفی می‌کند.

کتاب ارتباطات بازرگانی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای اساتید، دانشجویان، مدیران و کارکنان شاغل در سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت برقراری ارتباطات، اعم از رسمی و غیررسمی بسیار کاربردی و مفید است.

در بخشی از کتاب ارتباطات بازرگانی می‌خوانیم:

در یک مکالمه و ارتباط خوب، شرکت کنندگان جای خود را عوض می‌کنند و فرستنده و گیرنده به جای همدیگر قرار می‌گیرند. وقتی شرکت‌کنندگان (گیرندگان پیا‌م) در مکالمه سعی می‌کنند تا هم‌زمان فرستنده باشند، طناب مسابقه طناب‌کشی سفت کشیده می‌شود. اگر یک شرکت‌کننده گیرنده باشد، اما فرستنده را نادیده بگیرد و به گفت‌وگو علاقه و تمایل کمی نشان دهد، موجب می‌شود که در مورد نکته‌ای که فرستنده بیان می‌کند قضاوتی نادرست مطرح شود و با ادامه مسابقه طناب‌کشی، تنش افزایش یابد.

وقتی شرکت‌کنندگان به درک متقابل دست می‌یابند، سخن یکدیگر را می‌شنوند و جایگاه طرف مقابل را درک می‌کنند و در نتیجه هر دو طرف پیروز می‌شوند. آن‌ها به صورت مشارکتی با هم ارتباط برقرار می‌کنند و مکالمه با احترام همراه می‌شود.

ممکن است دو طرف تفاوت‌هایی با هم داشته باشند، اما این نمیتواند بهانه‌ای باشد تا حالت مسابقه طناب‌کشی را به خود بگیرند؛ تفاوت‌ها باید به گونه‌ای باشند که در جهت دستیابی به نتیجه مطلوب کمک کنند.

 ۳۲۶ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-374-9 

چاپ ۱۳۹۳: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: مبانی ارتباطات بازرگانی
فصل 1: درک مفاهیم ارتباطات بازرگانی
فصل 2: تسلط یافتن بر مهارت‌های ارتباطی ابزارهای دریافت و ارسال پیام‌ها
فصل 3: سه راه‌حل مؤثر رفع کشمکش و ناسازگاری و حفظ آرامش و صلح در محل کار
بخش دوم: فرآیند نگارش
فصل 4: نگارش برای پیام‌گیرندگان تجاری توسعه پیام مؤثر
فصل 5: نوشتن و بازبینی مکاتبات تجاری تکنیک‌هایی برای نگارش پیام
بخش سوم: نامه‌ها، نامه‌های غیررسمی، ایمیل (نامه‌های الکترونیکی) و دیگر پیام‌های مختصر و کوتاه
فصل 6: مدیریت یادداشت‌ها و پست الکترونیکی پیام‌های خود را گسترش دهیم
فصل 7: نوشتن نامه‌های تجاری مثبت پیغام‌های معمول در کار
فصل 8: نگارش پیام‌های منفی راهبردی برای حذف اثرات اخبار بد
فصل 9: نوشتن متقاعدکننده پیامی که ایده شما را به فروش می‌رساند

راهنمای دانلود کتاب ارتباطات بازرگانی (نگرشی بر الگوهای کاربردی مراودات تجاری)

برای دانلود کتاب ارتباطات بازرگانی (نگرشی بر الگوهای کاربردی مراودات تجاری) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ارتباطات بازرگانی (نگرشی بر الگوهای کاربردی مراودات تجاری)