دانلود کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی

کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی اثر غزاله عربزاده و سید مسعود هوشمند است. سرطان در ایران سومین عامل مرگ‌و‌میر است و سالانه 40 هزار نفر در ایران در اثر سرطان جان خود را از دست می‌دهند. تخمین زده شده که این میزان تا سال 1400 حدودا دو برابر خواهد شد.

سرطان یک بیماری مرتبط با شیوه زندگی است که محل زندگی، عادات زندگی، محیط کار و تماس‌های شغلی روی آن تأثیر دارد. هر سرطان فاکتور خطر مربوط به خود را داراست. سرطان بعد از بیماری‌های قلبی و عروقی دومین عامل مرگ‌ومیر در کشورهای توسعه یافته و سومین عامل مرگ و میر در کشورهای در حال توسعه است. در حال حاضر سرطان عامل %12 مرگ‌ومیرهای سراسر جهان است. می‌توان گفت سرطان به تنهایی بیش از بیماری‌های سل، مالاریا و ایدز، افراد را به کام مرگ می‌کشاند.

سرطان هم در کشورهای توسعه یافته و هم در کشورهای در حال توسعه دیده می‌شود. سرطان بیماریست که هم ژنتیک و هم محیط روی آن تأثیر دارد. در واقع سرطان یک بیماری نیست، بلکه مجموعه‌ایی از سلول‌های مختلف است که در یک مسیر مشابه بوجود می‌آیند. این مسیر رشد سلولی غیرکنترل شده است.

در واقع سرطان گروهی از بیماری‌های مختلف است و عامل محیطی نقش عمده‌ایی در ایجاد آن دارد و اگر یک شخص سابقه خانوادگی یک سرطان خاص را داشته باشد، می‌تواند با رعایت عوامل محیطی به آن سرطان مبتلا نشود. اکثر سرطان‌ها دارای تعداد گسترده‌ای از تغییرات ژنی هستند که به واسطهٔ عوامل بیرونی ایجاد شده و تنها سرطان‌های کمی هستند که بخش گسترده‌ای از آن‌ها به خاطر تغییرات ژنی درونی رخ می‌دهد.

تخمین زده شده است که حدود 40-30 درصد سرطان‌ها با داشتن سبک زندگی سالم قابل کنترل است. اما سبک زندگی سالم چگونه است؟ فاکتور خطر برای هر سرطان چیست؟

اولین اقدام، قبول این واقعیت است که سبک زندگی خاصی که به طور کامل و صددرصد به دور از سرطان باشد وجود ندارد. لیکن می‌توان تصمیماتی اتخاذ کرد که در صورت عمل به آن‌ها، احتمال ابتلا به سرطان را به شدت تحت تأثیر قرار داده و آن را محدود کرد. تا‌کنون حدود صد نوع سرطان شناخته شده است که برخی صرفا ژنتیکی هستند. در این کتاب چند نوع سرطان که بیشتر با شیوه زندگی در ارتباط‌اند، به تفصیل توضیح داده شده است.

 ۹۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5996-56-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۷۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش گفتار
مقدمه
فاکتور‌های خطر کلی که می‌توانند روی اکثر سرطان‌ها تأثیر بگذارند
شیوع سرطان‌های مختلف در ایران در هر جنس متفاوت است
سرطان پستان
سرطان پوست
سرطان پروستات
سرطان معده
سرطان روده بزرگ
سرطان مری
سرطان ریه
سرطان خون
سرطان کلیه
سرطان کبد
سرطان تخمدان
سرطان رحم
نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی

برای دانلود کتاب ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ارتباط بین سرطان و شیوه زندگی