دانلود کتاب ارتباط تصویری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ارتباط تصویری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ارتباط تصویری

پدرام حکیم زاده در کتاب ارتباط تصویری، با مراجعه به منابع گوناگون، ابعاد مختلف موضوع ارتباط تصویری که در دنیای ارتباطات امروزی، موضوعی پیچیده و چندوجهی است را شناسایی و برای خواننده آشکار می‌کند.

زبان تصویر و ویژگی‌های آن، دستور زبان نمادها و نشانه‌ها، ارتباط سواد بصری جامعه و هنرمند، مبانی هنرهای تجسمی و سبک‌های هنر تصویرگری موضوعاتی هستند که در این کتاب بررسی می‌شوند.

در بخشی از کتاب ارتباط تصویری می‌خوانیم:

علم زبان‌شناسی معتقد است که تصاویر نمی‌توانند بدون گرامر، یک زبان تلقی شوند و بدون زبان نمی‌توان تصاویر را خواند. به صورت سنتی، نحو و گرامر به نظام قوانینی که به منظور تبدیل واژه‌ها به جمله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره دارند. قوانین نحوی که برای ایجاد ساختار صحیح جملات مورد استفاده قرار می‌گیرند، فرهنگ محورند این قوانین از زبانی به زبان دیگر و در طول زمان دگرگون می‌شوند. هنگامی که این قوانین آموخته شدند، نوشتن و خواندن داستان‌ها از گستره نامحدود موضوع‌ها درباره اساطیری که فرهنگ را شکل بخشیده‌اند، برای افراد متعلق به یک فرهنگ آسان می‌شود. واژه‌ها به دلیل ساختار روایی خود، پایه درک بشر محسوب می‌شدند. سوزان سونتاک منتقد و متفکر می‌نویسد: «تنها آن چیزی که روایت می‌شود، موجب درک ما می‌شود». فلاسفه زبان‌شناس، دو مانع عمده را درباره این موضوع مطرح می‌سازند که چرا تصاویر را نمی‌توان زبان تلقی کرد: تصاویر دارای عناصری مشابه الفبای زبان نیستند.

 ۳۳۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6250-09-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ارتباط تصویری

برای دانلود کتاب ارتباط تصویری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ارتباط تصویری