معرفی و دانلود کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی

عکس جلد کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی
قیمت:
۷۴,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی

«همه‌چیز از سرفه‌های حین خواب شروع شد.» حمیدرضا صدر در کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی از بیماری مهلک، روند درمان و روزهای پایانی عمرش با ما سخن می‌گوید و ما را همراه خود از قیطریه‌ی تهران تا اورنج کانتی آمریکا می‌برد. کتاب حاضر که زندگی‌نامه‌ای خودنوشت است پس از مرگ صدر منتشر شده.

درباره‌ی کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی:

حمیدرضا صدر چهره‌ای شناخته‌شده در عالم فوتبال و سینما و کتاب است. اگر طرفدار فوتبال بوده باشید، حتماً او را در مقام کارشناس در تلویزیون دیده‌اید. اگر از دنبال‌کنندگان سینما بوده‌اید، تحلیل‌های او را در نشریه‌ی هفت خوانده‌اید. اگر فردی کتاب‌خوان بوده‌اید، حتماً کتاب «تو در قاهره خواهی مرد» یا «نیمکت داغ» را خوانده‌اید یا حداقل نامشان را شنیده‌اید. حالا، در کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی، با حمیدرضا صدری روبه‌رو می‌شویم که هم همان چهره‌ی آشنای همیشگی است و هم نیست.

در تاریخ 6 شهریور 1397، دکتر تصاویر ریه‌ی حمیدرضا صدر را نگاه می‌کند و کلمه‌ای را به زبان می‌آورد که معنای خطرناکی دارد: مشکوک. و این کلمه برای صدر آغاز یک پایان است، آغاز بیماری مهلک سرطان که سرانجامش مرگ این چهره‌ی محبوب است، و آغاز روندی که منجر به نوشتن کتابی درباره‌ی بیماری و مواجهه با مرگ می‌شود.

در کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی، با حمیدرضا صدر در طول این سفر دردناک و همین‌طور معنابخش همراه می‌شویم و از قیطریه‌ی تهران تا اورنج کانتی آمریکا می‌رویم. با صدر در بیمارستان می‌نشینیم، به آزمایشگاه می‌رویم، در تصمیم‌گیری‌های دشوار او برای پذیرش معالجه مشارکت می‌کنیم، و با او برای آخرین بار فیلم‌های محبوبش را تماشا می‌کنیم و فوتبال می‌بینیم.

کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی روایتی از روزهای پایانی عمر کسی است که همیشه او را با لبخند و هیجانش به یاد می‌آوریم. «مقدمه»، «در تهران» و «در آمریکا» بخش‌های این کتاب را تشکیل می‌دهند که صدر آن‌ها را با بیانی شیوا و صادقانه به رشته‌ی تحریر درآورده است. بخش مؤخره‌ی این کتاب را غزاله صدر، دختر حمیدرضا صدر، نوشته که روایتی از سال پایانی عمر پدرش است.

حمیدرضا صدر در تاریخ 25 تیر 1400 از دنیا رفت. کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی، بنا به درخواست صدر، پس از مرگش منتشر شده و در مدت کوتاه، مورد استقبال طرفداران این شخصیت دوست‌داشتنی قرار گرفته است.

کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید مواجهه‌ای صادقانه و زیبا با مرگ را به قلم یکی از چهره‌های محبوب فوتبال و سینمای ایران بخوانید، این کتاب مناسب شماست.

با حمیدرضا صدر بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی ایرانی کتاب حاضر متولد سال 1335 در مشهد است. حمیدرضا صدر کارشناس فوتبال، منتقد سینما و نویسنده بود و در تمامی این عرصه‌ها، چهره‌ای شناخته‌شده به حساب می‌آمد.

او در بسیاری از برنامه‌های فوتبال صداوسیما حضور داشت، در مجله‌هایی مانند هفت، زن روز، سروش و... می‌نوشت، و از او چندین کتاب منتشر شده است. «پیراهن‌های همیشه»، «روزی روزگاری فوتبال»، «نیمکت داغ» و... از کتاب‌های منتشرشده‌ی صدر هستند.

حمیدرضا صدر تاریخ 25 تیر 1400 از دنیا رفت و کتاب «از قیطریه تا اورنج کانتی» پس از مرگ او منتشر شد.

در بخشی از کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی می‌خوانیم:

معاشرت‌های اجباری. حرف زدن با آدم‌هایی که می‌دانند نای سابق را نداری و خیال می‌کنند علامه‌ی دهرند و حکم می‌دهند. جوری حرف می‌زنند که انگار به همه‌چیز واردند، حتی به بیماری تو، و همه کسی را می‌شناسند که سال‌ها با همین بیماری زندگی کرده.

آن‌ها مطابق میل‌شان درباره‌ی هر چیزی اظهارنظر می‌کنند. واقعاً هر چیزی. ترجیح می‌دهی فاصله بگیری. بگومگو با این آدم‌ها بی‌حاصل است. حساب‌های بانکی‌شان لبالب از دلار است و اتومبیل‌های آخرین مدل سوار می‌شوند و تعطیلات یا پاریس هستند یا مادرید، یا مکزیک یا لاس‌وگاس. همه فریفته‌ی زندگی‌شان هستند. آرزوهایی دارند که دیگر نمی‌فهمی‌شان. اهدافی که فقط به خودشان تعلق دارد. از برخی‌شان بیزاری. آدم‌هایی که درک‌شان نمی‌کنی. اما خب، اگر بخواهی صادق باشی همان‌هایی‌اند که ته دلت حسرت زندگی‌شان را می‌خوردی. هم یکی دو ورزش لوکس مثل تنیس و موج‌سواری را تا آخرش رفته‌اند، هم تحصیل‌کرده‌ی برکلی یا استنفوردند و هم بسیار پول‌دار. ترکیبی ایده‌آل. شاید اگر تو هم جای‌شان بودی با همان اعتمادبه‌نفس زمین و آسمان را به هم گره می‌زدی.

یکی‌شان با اصرار می‌خواهد با تو حرف بزند. می‌خواهد نصیحتت کند و از خوب شدنت بگوید. از این‌که هر روز زندگی ارزشی دارد بی‌حصر.

فهرست مطالب کتاب

به جای مقدمه
در تهران
در امریکا
به جای مؤخره

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب از قیطریه تا اورنج کانتی
نویسنده
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات333
زبانفارسی
شابک978-622-01-0875-7
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی

ندا اکبری
۱۴۰۲/۱۰/۲۰
خیلی وقت بود چنین کتابی رو نخونده بودم. مهم‌ترین چیزی که در مورد کتاب وجود داره این هست که دکتر صدر احساساتش رو صادقانه بازگو کرده. تلخ شدن هایش، ترس هایش، حسرت هایش، احساسات عمیقی که داره. به همراه دکتر صدر عزیز ناامید شدم و دوباره امیدوار. جاهایی بی اختیار اشک ریختم. قلمش عالی بود. تفسیرش از شبیه وقایع به تصویری بود که ازش داشتم. پرحرارت تفسیر کردنش و تکون دادن دستاش. حیف از این همه شور زندگی. بعد از خوندن صفحه‌ی آخر بی اختیار ساعتی گریه کردم. غبطه خوردم به رابطه‌ی پدر دختری که داشتند. چیزی که خودم غیر از زمان کودکی نداشتمش. لحظات نابی که یک خانواده‌ی عاشق، تجربه کردند. اگر می‌تونستم با دخترش حرف بزنم می‌گفتم این بیماری باعث شد شما لحظات عجیبی رو بسازید. لحظاتی از عشق و اینکه هر لحظه کنار هم بودن رو غنیمت بشمرید و به زندگی معنای بزرگی بدین. شما تجربه‌ی نابی داشتید و ممنونم که ما رو در این تجربه‌ی ناب شریک کردید. ممنون از دکتر صدر عزیز و از غزاله‌ی نازنین. و همسر صبورشون که عاشقانه از ایشون پرستاری کردن.
در پایان جمله‌ای از کتاب رو دوست دارم بازگو کنم: "طوری زندگی کنید که وقتی مرگ رسید چیزی برای بردن نیابد. "
ایده فقیه
۱۴۰۳/۳/۲۹
دلم می خواد نظرم رو خطاب به دختر ایشون بنویسم، با وجودی که اصلا ایشون رو نمی شناختم ولی گویی سالیان سال با هم زیسته ایم چرا که تمامی روزها و شبهای این کتاب رو من باهاشون به معنای واقعی کلمه زندگی کردم و می خوام بگم غزاله جان دستاتت رو از دور می فشارم و میبوسمت که من هم مثل تو پاره ی تن از دست دادم بخاطر این بیماری لعنتی یک سال هست نخندیدم من هم زندگی کردم تمامی این ترسها غمها رنج ها، نا باوری ها رو اونجا که گفتی ولی معجزه نیامد هق هق گریستم و می گریم هنوز و تا همیشه
مهتاب محمدی کیوانی
۱۴۰۱/۳/۱۴
این رمان شروع آشنایی من با نویسنده به عنوان نویسنده بود. درس‌های خیلی خوبی ازشون گرفتم. بعضی جاها با بعضی چیزها مخالف بودم و البته متاسف شدم که وقتی در قید حیات بودند با نوشته هاشون آشنا نشدم. نویسنده در دردناک‌ترین تجربه خود خواننده را فراخوانده و با خود همراه ساخته است از تشخیص سرطان تا مرگ که البته یادداشتی که از سوی دختر در موخره نوشته شده کتاب را به پایان می‌رساند.
مهیار مسعودراد
۱۴۰۲/۴/۳
در واقع من حمیدرضا صدر رو نمیشناختم، ولی چون بیمار کنسر خیلی دیدم، برام کتاب بسیار کشش داشت، واقعا اگر هرکودوم از ما کنسر بگیریم چطور باش برخورد میکنیم، آیا بهش غلبه میکنم یا خودمون رو می‌بازیم؟ این کتاب رو برای تمام ادما توصیه میکنم به خصوص که درباره جامعه خودمونه و به زبان شیوایی نوشته شده.
لیلی
۱۴۰۲/۱۲/۲
کتابی بسیار زیبا و با قلمی روان و صادقانه از یک مرد بزرگ. و موخره آن نیز که با قلم زیبای غزاله خانم بود کتاب را به بهترین شکل به پایان برد. جایگاهش آرام و قرین رحمت الهی
رضوان کریمی
۱۴۰۳/۲/۹
بسیار احساسی و بعضی جاها غمگین برای خواننده اگاه حاوی پیام هایی از زندگی و مرگ روحت شاد دکتر ممنون از غزاله برای موخره زیبا
نسرین مظلومی
۱۴۰۲/۶/۳۱
ای کاش قبل از فوتشون میتونستم از کتابها ومقالاتشون بهره مند بشم، حتما بقیه آثارشون رو میخونم. روحشون شاد حیف زود سفر کردند
سعید امامی
۱۴۰۲/۱۲/۱۵
کتاب خاطرات خوب و تلخی بود کلی درس و داستان که باید قدر سلامتی و عمری پر برکت داشته باشیم خدا روحش را قرین رحمت کند
بار باری
۱۴۰۲/۱۰/۲۱
عالی بود اینکه یک انسان بداند که فرصت چندانی ندارد و تصمیم بگیرد آخرین کتابش را بنویسد قشنگ و ستودنی است.
آریا قدیمی
۱۴۰۲/۹/۲۸
قلم شیوا و شیرین مرحوم صدر وقتی کتاب رو می‌خونی انگار حمیدرضا صدر داره کلمات رو با لحن و کلام خودش تکرار می‌کنه
علیرضا زارع
۱۴۰۲/۱/۱
بسیار عالی و تاثیر گذار
در این دوران نابسامان باعث میشود تا آدمی قدر زندگی و سلامتی خود را بداند.
مرتضی مرادی زیارانی
۱۴۰۱/۹/۱۲
کتاب بسیار خوبی بود ولی دلیل اینکه خانوادش در اواخر عمر مرحوم صدر چرا راضی به عذاب کشیدن این بنده خدا شدن رو نمی‌فهمم
فرزین تفضلی
۱۴۰۲/۴/۱۷
کتابی احساسی، عاطفی و بی نظیر از مرحوم حمیدرضا صدر چهره دوست داشتنی دنیای ورزش و شاید سینمای کلاسیک
محمد صادق ملیانی
۱۴۰۲/۲/۹
تجربه مرگ یک شخصیت دوست داشتنی از زبان خودش تلخ و تاثیر گذار هست... روحشون شاد
سید حامد مصطفوی
۱۴۰۳/۳/۱۲
فوق العاده، تلخ بود ولی عالی. روحش شاد و همیشه به یادم خواهند ماند
مشاهده همه نظرات 21

راهنمای مطالعه کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی

برای دریافت کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.