دانلود کتاب از هیچ تا همه چیز: استارباکس چگونه استارباکس شد؟


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب از هیچ تا همه چیز: استارباکس چگونه استارباکس شد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب از هیچ تا همه چیز: استارباکس چگونه استارباکس شد؟

هوارد شولتز در کتاب از هیچ تا همه چیز: استارباکس چگونه استارباکس شد؟ به روایت داستان زندگی خود و چگونگی راه‌اندازی یکی از معروف‌ترین کسب‌وکارها می‌پردازد و راز و رمزهای تبدیل شدن به یک رهبر و کارآفرین موفق را در این اثر پرفروش آشکار می‌کند.

درباره کتاب از هیچ تا همه چیز:

هوارد شولتز (Howard Schultz) در این اثر در مورد مسئولیت‌های جدید رهبرها، کسب‌وکارها و شهروندان در عصر کنونی از دیدگاه شخصی خود سخن می‌گوید. او در کتاب از هیچ تا همه چیز (From the ground up: a journey to reimagine the promise of America) در پی یافتن پاسخ برای پرسش‌هایی است که امروزه هر جامعه‌ای به آن نیاز دارد: شما چه چیزی را مدیون دیگران هستید؟ چه وظیفه‌ای در برابر همدیگر دارید؟ چطور می‌توانید نبوغ، انگیزه‌ها و حتی دردهای‌تان را به چیزی فراتر از موفقیت شخصی پیوند بزنید؟ وظیفه شما در جایی که کار و زندگی می‌کنید، چیست؟

کتاب از هیچ تا همه چیز روایتی پیچیده از خاطرات صریح، داستان پرفراز و فرودِ کوشش و مسئولیت‌پذیری و اثباتی بر این نکته که افراد عادی هم قادر هستند کارهای غیرمعمول انجام بدهند، است و پشت پرده تلاش‌های هوارد شولتز برای به چالش کشیدن عقاید قدیمی در مورد نقش تجارت جهانی کنونی را به تصویر می‌کشد.

شولتز و همکارانش در طی دوران فعالیت حرفه‌ای‌شان در زمینه بیمه خدمات‌درمانی و کمک‌هزینه تحصیلی دانشگاه برای باریستاهای پاره‌وقت نیز فعالیت داشتند و درباره موضوعات بحث‌برانگیزی چون نژاد و پناهندگی دیدگاه‌های جنجال‌برانگیزی مطرح کردند.

این اثر نه یک کتاب خاطرات، بلکه روایت صادقانه‌ای است از اینکه چگونه نخستین تجربه‌های نویسنده شکلی به خود گرفتند و زندگی‌ای را به وجود آوردند که از همان دوران کودکی آغاز شد. کتاب پیش رو، یک اثر تجاری نیست اما می‌توان آن را به عنوان پشت صحنه یک سفر تجاری به شمار آورد که به مهم‌ترین پرسش این زمانه پاسخ می‌دهد: چگونه می‌توان در جهان تغییراتی مؤثر ایجاد کرد و آینده‌ای امن، عادلانه و منصفانه آفرید.

امیدواریم این کتاب بتواند جرقه‌ای برای آغاز یک جنبش در شما روشن کند، جنبشی که برای کشف فرصت‌ها و منابعی که در اختیارتان است و آنچه که می‌توانید برای گسترش این منابع انجام دهید، لازم و ضروری محسوب می‌شود.

در بزرگداشت کتاب از هیچ تا همه چیز:

داستان هاوارد شولتز به وضوح یادآور موفقیت است، موفقیتی که نه فقط با عزم و اراده فردی، بلکه با مشارکت و همکاری حاصل شد. دیدن دستاوردهای بعدی او باید بسیار هیجان‌انگیز باشد. (بیل گیتس)

با هوارد شولتز بیشتر آشا شویم:

اقتصاددان، سرمایه‌دار، نویسنده، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی، هوارد شولتز در 19 ژوئیه سال 1953 متولد شد. او از سال 1986 تا 2000 و بعد 2008 تا 2018 در جایگاه مدیرعامل اجرایی و رئیس هیئت‌مدیره شرکت استارباکس به فعالیت مشغول بود.

در سال 2019 اعلام کرد که مشغول بررسی برای کاندید شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا به عنوان یک نامزد مستقل است. او علت بررسی کاندید شدنش را چپ‌گرایی حزب دموکرات مطرح کرد. شولتز پس از اعلام این موضوع، توسط فعالان و سیاستمداران دموکرات مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت. به اعتقاد منتقدان شرکت شولتز می‌تواند موجب کم شدن آرای رقیب دونالد ترامپ شود و پیروزی دوباره او در انتخابات 2020 را به دنبال داشته باشد. نظرسنجی واشنگتن اگزمینز در 26 فوریه سال 2019 صحت این انتقاد را تأیید کرد.

شولتز سرانجام در 15 فوریه سال 2019 بیان کرد که اگر یک میانه‌گرا کاندید اصلی حزب دموکرات سال 2020 شود، در نامزدی مستقل خود تجدیدنظر می‌کند.

در بخشی از کتاب از هیچ تا همه چیز می‌خوانیم:

عدالت در من نیازی را شعله‌ور می‌کند که همواره تلاش کرده‌ام با هر ابزاری که در دست دارم آن را تأمین کنم. وقتی هنوز بچه بودم زمان‌هایی که مادرم تنها بود، کنار او می‌نشستم. این تنها کاری بود که برای برقراری عدالت از دستم بر‌می‌آمد. به‌عنوان یک نوآور تلاش کردم برای کارگران و کارمندانم خدمات بهداشتی‌ای که به آن دسترسی نداشتند، مهیا کنم. هرچه سنم بالاتر می‌رود، ناعدالتی در من آتشی به پا می‌کند تا هرچه بیشتر روی برقراری آن تمرکز کنم. من این را ابتدا مدیون بلوغ بیشتر و درک ماهیت انسان و مشکلات پیچیدۀ او و بعد تحت تأثیر اطرافیانم به‌ویژه همسرم، شِری و دخترم، آدیسون می‌دانم.

یادم می‌آید وقتی آدی یک دختربچۀ کوچولو بود و اولین دندان شیری‌اش افتاد، من و مادرش نامه‌ای از طرف فرشتۀ دندان برایش نوشتیم: «من افتخار می‌کنم که فرشتۀ دندان تو هستم دختر زیبا. تو یک خانم کوچولوی شگفت‌انگیزی با قلبی بزرگ و روحی مهربان که آدم بسیار فوق‌العاده‌ای خواهی شد. اگر قرار باشد من به همچین دخترخانمی نصیحتی بکنم، می‌گویم: در مدرسه همۀ تلاشت را بکن. شنوندۀ خوبی باش و به معلم و هم‌کلاسی‌هایت احترام بگذار. دوستدارت - فرشتۀ دندان»

احترام موضوعی است که همیشه برای آدی که حالا به زنی قوی و دلسوز تبدیل شده، مهم بوده است. او به‌ویژه در برابر افرادی که با پستی و بی‌حرمتی با دیگران رفتار می‌کنند، از خود حساسیت نشان می‌دهد. وی در دبیرستان در طول تابستان‌ها در یک اغذیه‌فروشی مشغول به کار می‌شد و وقتی به خانه بازمی‌گشت، دربارۀ رفتار اهانت‌آمیز افراد صحبت می‌کرد. هنگامی که با یک مرد جوان رابطه‌ای آغاز کرد، شخصیت او را بر اساس رفتارش با پیشخدمت‌های رستوران می‌سنجید. او هنوز معتقد است می‌توان از رفتار اشخاص با دیگران به چیزهای بسیاری دربارۀ آن‌ها پی برد.

 ۴۴۸ صفحه، ۷۶۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-220-172-2 

چاپ ۱۳۹۹: ۷۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۹۹۰۰ ت - 12.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش نخست: آغاز
فصل 1: تضادها
فصل 2: روابط
فصل 3: یک شرکت متفاوت
فصل 4: با دست‌های گِلی در دل ماجرا
فصل 5: احساس ناتوانی
فصل 6: منفعل نبودن
بخش دوم: هدف و بازآفرینی
فصل 7: عزت‌نفس و کار
فصل 8: فرشته‌های ناجی ما
فصل 9: وظیفۀ اخلاقی
فصل 10: اینجا خیریه نیست
فصل 11: پیامدهای پیش‌بینی‌نشده
فصل 12: نقش و مسئولیت
فصل 13: برای عشق وطن
فصل 14: ما قول دادیم
فصل 15: الوعده وفا
بخش سوم: پلی میان شکاف‌ها
فصل 16: گفتمان
فصل 17: موضوعی جنجالی در مکانی جنجالی
فصل 18: در نظر گرفتن مجدد راه‌های ممکن
فصل 19: از یک جا شروع کن
فصل 20: لحافت را قسمت کن
فصل 21: ابتکار
فصل 22: وظیفۀ فرزندی
فصل 23: آغوش باز
فصل 24: مسئولیت‌پذیری
فصل 25: نسخۀ بهتر ما
سخن آخر: صعود ما

راهنمای دانلود کتاب از هیچ تا همه چیز: استارباکس چگونه استارباکس شد؟

برای دانلود کتاب از هیچ تا همه چیز: استارباکس چگونه استارباکس شد؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  از هیچ تا همه چیز: استارباکس چگونه استارباکس شد؟