دانلود کتاب استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول

  • از: رابرت کیوساکی
  • ناشر: سبکتو
  • ۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول

رابرت کیوساکی در کتاب استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول، از 6 قدمی می‌گوید که با همسرش از بی‌خانمانی تا استقلال مالی طی کرده‌اند. این که چگونه از یک کارمند یا خویش‌فرما به یک کارآفرین یا سرمایه‌گذار مبدل شویم. چگونه در این راه دارایی‌های واقعی خود را بیافزاییم و از بدهی‌های خود کم کنیم.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) همچنین به طور کامل مدل چهار وجهی گردش پول خود را معرفی و یاد می‌دهد تا با واقعیت‌های کسب درآمد آشنا شوید. اگر دانش استقلال مالی را یاد بگیرید، متوجه می‌شوید که چقدر سریع جهان شما تغییر خواهد کرد پس با ترس‌ها و تردید‌های خود روبرو شوید و مطمئن باشید با مطالعه میکروکتاب استقلال مالی (Rich dad's cashflow quadrant) درهای جهان‌های تازه‌ای به رویتان باز خواهد شد. یادتان باشد وقتی کارمند هستید وظیفه شما به جای ثروتمند کردن خودتان، ثروتمند کردن دیگران است.

منابع درآمدی افراد به 4 دسته تقسیم می‌شود. کارمندانی که به دنبال حقوق ماهیانه هستند و کسانی که کسب و کار خود را دارند مانند پزشکان و وکلا. اما 2 دسته دیگر هستند که جامعه ثروتمند دنیا را می‌سازند. کارآفرینان و سرمایه‌گذاران.

پدر فقیر من همیشه در قسمت چپ این چهار وجهی بود او می‌گفت به مدرسه برو، درست درس بخوان و شغل خوب پیدا کن. خود او در پایان رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی شد. اما پدر پولدار من تحصیل کرده نبود و می‌گفت به مدرسه برو، درس بخوان و کسب و کار خودت را افتتاح کن و یک سرمایه‌گذار موفق باش.

رابرت کیوساکی دوران بچگی پرهیجانی داشته و از تجربه دو پدر استفاده کرده است! یکی پدر واقعی او که فردی تحصیل کرده با شغل دولتی و عالی بود اما زندگی متوسطی داشت و رابرت از او در کتاب‌هایش پدر فقیر یاد می‌کند و دیگری پدر دوست صمیمی‌اش که بدون تحصیلات دانشگاهی بود اما توانسته بود یک میلیونر خود ساخته شود و رابرت نام او را پدر پولدار گذاشته بود. نخستین و معروف‌ترین کتاب وی پدر پولدار پدر فقیر است که به نظرهای این دو پدر و دوران بچگی‌اش می‌پردازد اما او در ادامه سری کتاب‌هایش به طور تخصصی به بیان نظرهای پدر پولدار و ارائه راه‌حل‌های هوشمندانه و ملموس برای رسیدن به پول می‌پردازد. او علاوه بر نویسندگی یکی از ثروتمندترین افراد آمریکا و فعال در حوزه سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات است.

در بخشی از میکروکتاب استقلال مالی می‌خوانید:

شرایط فعلی شما مهم نیست. مهم این است که می‌خواهید به کجا برسید. پول مثل مواد مخدر است اگر به کار کردن برای پول عادت کنید معتاد آن می‌شوید. این افراد وقتی معتاد می‌شوند زندگی‌شان به پول وابسته می‌شود. اگر پول داشته باشند خوشحالند و اگر نداشته باشند غمگین. برای اینکه به سمت راست چهار وجهی بروید باید یاد بگیرید که این اعتیاد را کنار بگذارید. شما باید بین بقا خود در این لحظه و زنده نگه داشتن آرزوهایتان انتخاب کنید.

یکبار من در دانشگاه هاوایی سخنرانی داشتم و از تعدیل نیرویی که به زودی رخ می‌داد صحبت می‌کردم. من به کشورهای دیگر زیاد سفر کرده بودم و می‌دیدم که آن‌ها با هزینه بسیار کمتر و توان بسیار بیشتر در حال تلاش هستند و در آینده خیلی از شرکت‌ها را از پا در می‌آورند. آن روز دانشجویان حرف من را نپذیرفتند و دیگر به آن دانشگاه هم دعوت نشدم اما امروزه شنیدن کلمه «تعدیل نیرو» در اخبار یک اتفاق روتین شده است.

من و همسرم از بی‌خانمانی توانستیم مدرسه آموزشی کارآفرینی خود را ایجاد کنیم و در راه آن کلی سختی کشیدیم در حالی که می‌توانستیم جایی استخدام شویم و درآمد خوبی‌ هم داشته باشیم اما نمی‌خواستیم معتاد کار کردن برای پول شویم. ما ثابت کردیم که یک معلم هم می‌تواند ثروتمند باشد مهم این است که در کدام بخش چهاروجهی قرار دارد.

 ۱۴۳ صفحه، ۱۸۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
چهاروجهی گردش پول
فصل اول: چهاروجهی گردش مالی
چرا شاغل نمی‌شوید؟
برای کسب ثروت نیازی به پول داشتن نیست
پول الزام زندگی
افراد متفاوت، چهار وجه متفاوت
تفاوت‌ها
تفاوت کارآفرین و خویش‌فرما
همبرگری بهتر از مک‌دونالد
درس‌هایی برای استقلال مالی
ثروت چیست؟
ناحیه قرمز
انواع سرمایه‌گذاری
انواع سرمایه‌گذار
اشتباهات سرمایه‌گذاری
چرا افراد به جای استقلال مالی به دنبال امنیت هستند؟
دام اسکناس
لوپ تکرار
ناعدالتی مالیاتی
انواع امنیت
اول سرمایه‌گذاری یا کارآفرینی؟
انواع کسب و کار
سطوح سرمایه‌گذاری
نمی‌شود پول را دید
فصل دوم: کشف نسخه بهتری از خودتان
تبدیل شدن به کسی که می‌خواهید
چگونه پولدار شوم؟
یک بانک باشید نه کارمند بانک!
فصل سوم: چطور سرمایه‌گذار و کارآفرین موفق شویم؟
قدم‌های کوچک بردارید
7 قدم برای پیدا کردن مسیر مالی خود
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

راهنمای دانلود کتاب استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول

برای دانلود کتاب استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  استقلال مالی: آموزش چهار وجهی گردش پول
امین بخشعلی
۱۳۹۸/۹/۵
دوستان کتابخون من حتما مطالعه چندین باره این کتاب رو بهتون پیشنهاد می‌کنم

عالی عالی💜👌👌👌👌
MAYSAM CHERAGHI
۱۳۹۹/۱/۲۲
این کتاب عالی هست.
امیر آقاجانی
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
کتاب مفید و ارزنده‌ای هست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)