دانلود کتاب افکار بارز (درس‌هایی برای زندگی روزمره)

  • از: بروس لی، محمدرضا شفاهی
  • ناشر: نشر میلکان
  • ۱۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب افکار بارز (درس‌هایی برای زندگی روزمره) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب افکار بارز (درس‌هایی برای زندگی روزمره) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب افکار بارز (درس‌هایی برای زندگی روزمره)

کتاب افکار بارز (درس‌هایی برای زندگی روزمره) شما را با افکار و اندیشه‌های بروس لی آشنا می‌کند و به این حقیقت پی می‌برید که شهرت و محبوبیت ماندگار این هنرمند بزرگ تنها به خاطر استعدادش در هنرهای رزمی نیست بلکه به افکار، اندیشه‌ها و سبک زندگی او نیز بازمی‌گردد.

معرفی کتاب افکار بارز (Striking thoughts):

بروس لی (Bruce Lee) چهره‌ی شناخته شده‌ای محسوب می‌شود که به دلیل سبک زندگی خاصی که داشته، الهام‌بخش بسیاری بوده است. هواداران بازیگری او از قدرت فیزیکی‌ وی شگفت‌زده بودند، رزمی‌کاران از درک عمیقی که نسبت هنرهای رزمی داشت، مبهوت می‌ماندند و تعدادی از افراد هم از او در زمینه‌ی «فلسفه‌ی بنیادین» راهنمایی می‌گرفتند؛ فلسفه‌‌ی بروس لی، سبک زندگی متفاوتی بود که ابعاد فیزیکی و روحی هنرهای رزمی را با هم تلفیق می‌کرد و به عنوان شیوه‌ای برای زیستن به کار می‌برد.

به احتمال زیادی بسیاری از این موضوع بی‌اطلاع هستند اما او در آمریکا در رشته‌ی فلسفه تحصیل کرد. این اتفاق نقطه‌ی عطفی در زندگی وی بود و بروس لی تا پایان عمر خود آثار اندیشمندان بزرگ را مطالعه می‌کرد و تلاش می‌نمود تا از آن‌ها نهایت استفاده را ببرد. بروس خود را به فرهنگ یا دوره‌های فکریِ فلسفی خاصی محدود نمی‌کرد، بلکه درخصوص انواع فلسفه (شرقی، غربی، کهن و مدرن) مشتاقانه مطالعه می‌نمود تا روش‌هایی را جمع‌آوری کند که به پرورش روح و روانش یاری می‌رساند.

به طور خلاصه، بروس لی مردی بود که با هدفی پا به این دنیا گذاشت ولی هدفی بزرگ‌تر از تصورش را محقق کرد و روحش همچنان نیرویی الهام‌بخش دارد و به جوانان این انگیزه را می‌دهد که به دنبال مراقبت و پروش‌ جسم و روح خود باشند تا به واسطه‌ی این اقدام بهترین‌های وجود خود را شکوفا کنند.

اکنون شما هم از این فرصت برخوردار هستید و می‌توانید از اندیشه‌ها و فلسفه‌ی زندگی این مرد که سال‌هاست تحسین همگان را برانگیخته است بهره‌مند شوید. کتاب افکار بارز اثری مختصر و مفید است و شما را با افکار و اندیشه‌های این شخصیت تأثیرگذار آشنا می‌سازد.

کتاب افکار بارز به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به استفاده از فلسفه در زندگی علاقه دارید و یا یکی از طرفداران بروس لی هستند، از این کتاب لذت بسیاری خواهید برد. پس معطل نکنید و مطالعه‌ی کتاب افکار بارز را از همین امروز آغاز نمایید.

بروس لی را بیشتر بشناسیم:

نام اصلی او لی جن فان است اما تمامی دنیا او را به عنوان بروس لی می‌شناسد. این هنرمند در سال 1940 به دنیا آمد و تنها 32 سال زندگی کرد اما در همین مدت اندک توانست تأثیر عمیق و ماندگاری بر سینمای اکشن و هنرهای رزمی بگذارد. از این شخصیت مهم به عنوان بزرگ‌ترین رزمی‌کار تاریخ یاد می‌شود.

جملات برگزیده کتاب افکار بارز:

- تحقق شخصی مهم است. پیام من به مردم این است که امیدوارم به‌سمت تحقق خود پیش بروند، نه تحقق خودپنداره‌شان. امیدوارم برای بیان صادقانه‌ی نفس، درون خود را بکاوند.
- در جست‌وجوی حقیقت، پرسشگری مستقل ضروری است نه اتکا به دیدگاه دیگران و کتاب‌ها.
- جریان داشتن مثل آب؛ شیوه‌ی تقویت سلامتی بر اساس آب است، چنان‌که آب جاری هیچ‌وقت فاسد نمی‌شود.
- ازدواج دوستی است؛ ازدواج دوستی است، شراکتی که محکم بر اساس اتفاقات روزمره و عادی برقرار شده است.

در بخشی از کتاب افکار بارز می‌خوانیم:

دشواری برایمان مفید است؛ بسیار محتمل است که رونق، ما را از بررسی کردارمان باز دارد ولی دشواری باعث می‌شود درباره‌ی وضعیتمان به خوبی فکر کنیم و در نتیجه برایمان مفید است.

دشواری باعث می‌شود ذهن به خوبی فکر کند؛ وقتی همه‌چیز خوب پیش می‌رود، ذهنم غرق لذت و انحصارطلبی و این چیزهاست. فقط در زمان دشواری، محرومیت، یا ناگواری است که ذهنم به کار می‌افتد و درباره‌ی وضعیتم فکر می‌کند. این بررسی دقیقِ خود، ذهنم را تقویت کرده و باعث می‌شود درک کنم و درک شوم.

ارزش سؤالات احمقانه؛ انسان خردمند از سؤالی احمقانه چیزهای بیشتری یاد می‌گیرد تا احمق از پاسخی خردمندانه.

هیچ‌وقت انرژی را با نگرانی‌ها و افکار منفی هدر نده؛ خب چه‌کسی شغلی ناپایدارتر از شغل من دارد؟ در زندگی متکی به چه چیزی هستم؟ ایمانم به اینکه خواهم توانست. البته که کمرم یک سال حسابی حالم را گرفت ولی با هر دشواری، موهبتی می‌آید چون آسیب یادآوری است که نباید در روالی گرفتار شویم و بپوسیم.

اضطراب نوعی دفاع است؛ پیش‌بینیِ شر نکن مگر چیزی باشد که بتوانی در مقابلش بایستی. اضطراب هیچ فایده‌ای ندارد مگر اینکه آن را به نوعی دفاع تبدیل کنیم.

باختن باعث سرافکندگی نیست؛ زمین‌زده‌شدن توسط دیگران باعث سرافکندگی نیست. مهم این است که وقتی به زمین زده می‌شوی، از خودت بپرسی «چرا دارم زمین زده می‌شوم؟» اگر آدم بتواند این‌طور فکر کند، آن‌وقت برایش امید هست.

 ۱۸۴ صفحه، ۳۴۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-254022-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار: فلسفه‌ی بروس لی
مقدمه
کتابی برای روح‌های آزاد
بخش اول: در باب اصول اولیه
زندگی
وجود
زمان
ریشه
اکنون
واقعیت
قوانین
وابستگی متقابل
خلأ
در باب مرگ
بخش دوم: در باب انسان بودن
انسان
عمل
وو-وِی (کنش طبیعی)
ذهن
فکر کردن
مفاهیم (انتزاع)
دانش
ایده‌ها
ادراک
نفس (خودآگاهی)
تمرکز
در باب عقل
عاطفه
خوشبختی
ترس
اراده
خیرخواهی
رؤیاها
روح‌باوری
بخش سوم: در باب مسائل وجود
سلامتی
رابطه‌ی عاشقانه
عشق
ازدواج
در باب بزرگ‌کردن فرزندان
آموختن
آموزش‌دادن
اصول اخلاق
نژادپرستی
دشواری
رویارویی
سازش‌پذیری
فلسفه
بخش چهارم: در باب موفقیت
کار
کیفیت
انگیزه
اهداف
ایمان
موفقیت
پول
شهرت
چاپلوسی
بخش پنجم: در باب هنر و هنرمندان
هنر
فیلم‌سازی
بازیگری
بخش ششم: در باب آزادی شخصی
شرطی‌شدگی
نظام‌ها
تجرد
بی‌ذهنیتی (وو-سین)
ذن بودایی
مراقبه
در باب متمرکزبودن
آزادی
بخش هفتم: فرایندِ شدن
تحقق خود
خودیاری
خودشناسی
ابراز خود
در باب رشد
سادگی
بخش هشتم: در باب اصول غایی
یین-یانگ
تمامیت
تائو
حقیقت

راهنمای دانلود کتاب افکار بارز (درس‌هایی برای زندگی روزمره)

برای دانلود کتاب افکار بارز (درس‌هایی برای زندگی روزمره) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  افکار بارز (درس‌هایی برای زندگی روزمره)

نظرات کتاب افکار بارز (درس‌هایی برای زندگی روزمره)

Reza Pasha
۱۳۹۹/۷/۷
کتاب جالبی هست فقط کمی جملاتش سنگین هست و باید بهش فکر کرد و سر سری نمیشه این کتاب رو خوند
Yousof Ansarian
۱۳۹۹/۸/۲۹
بیشتر حالت جمله‌ی قصار گونه دار، زیاد نظراتشو شرح وبسط نمید و به شکل یک کتاب قانون در امد
دخترِ بهاری د.خ
۱۳۹۹/۸/۸
حرف‌های بدرد بخور و خوبی میزنه. من که دوس داشتم.
مشاهد همه نظرات (۵)