دانلود کتاب انگیزه‌های دینی در گسترش سواد رسانه‌ای

  • از: علی حاج محمدی
  • ناشر: انتشارات پشتیبان
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب انگیزه‌های دینی در گسترش سواد رسانه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب انگیزه‌های دینی در گسترش سواد رسانه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب انگیزه‌های دینی در گسترش سواد رسانه‌ای

یکی از اهداف گسترش سواد رسانه‌ای مقابله با پدیده نفوذ رسانه است؛ یعنی مقابله با این پدیده که رسانه‌ای با شگردهای مختلق برای ذهنیت فرد تصمیم بگیرد و بی آن که او بخواهد یا متوجه شود دیدگاهش را درباره مسایل اطرافش شکل دهد. آیا ما به عنوان یک مسلمان در برابر این مساله تکلیفی داریم؟ آیا اسلام در برابر این پدیده موضعی دارد؟ اگر دارد موضعش چیست؟ این پژوهش به دنبال بررسی و کشف موضع احتمالی اسلام از رهگذر متون دینی درباره نفوذ رسانه و ضرورت‌های احتمالی مقابله با آن است. ابتدا مساله نفوذ رسانه به عنوان یک عامل تهدید بالقوه برای اندیشه آزاد در جامعه بررسی و به ضرورت گسترش سواد رسانه‌ای برای مقابله با آن اشاره شده است. آنگاه تلاش شده است موضع اسلام در برابر این مساله و نحوه رفتار با آن با تکیه بر شناخت حاصل از قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع) تبیین شود. گفته شده بر اساس شناختی که از متون اسلامی حاصل می‌شود، اسلام به دنبال ایجاد تفکر مستقل در افراد جامعه است تا هنگام ارتباط با رسانه بتوانند فارغ از این نفوذ رسانه‌ای بیندیشند و به دیدگاهی مبتنی بر اندیشه آزاد دست یابند. این فرضیه در قالب مفهوم «استقلال ارتباطی» تبیین و تلاش شده است راهکارهای اسلام برای دستیابی به این ضرورت اجتماعی بررسی و تبیین شود. آنجا گفته شده است که ما علاوه بر آموزش رسانه‌ای نیازمند پرورش رسانه‌ای نیز هستیم. در اثنای سخن به برخی دیدگاه‌های رایج در ادبیات ارتباطات در غرب اشاره و ضمن بررسی تطبیقی آن با دیدگاه اسلام، عیب و هنرش بررسی شده است.

اگر مخاطبان یک رسانه از مهارت تفکر انتقادی برخوردار باشند می‌توانند اطلاعات رسانه‌ها را به درستی تجزیه و تحلیل کنند. بر همین اساس، رسانه های جمعی امروز به سمتی پیش می‌روند که به مخاطبان خود اطلاعاتی را ارائه دهند که از لحاظ علمی و محتوایی اطلاعات درست و قابل استناد باشند. بنابراین می‌توان گفت مخاطبان می‌توانند  رسانه های جمعی را به یک سمت و سو حرکت دهند و رسانه‌های جمعی نیز می‌توانند تغییراتی را در باور، نگرش، افکار و در ذهن مخاطبان ایجاد کنند.

 ۷۳ صفحه، ۷۴۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8794-28-8 

چاپ ۱۳۹۶: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب انگیزه‌های دینی در گسترش سواد رسانه‌ای

برای دانلود کتاب انگیزه‌های دینی در گسترش سواد رسانه‌ای و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  انگیزه‌های دینی در گسترش سواد رسانه‌ای
asal haghani
۱۳۹۷/۳/۱۳
بی‌نظیر هستین شما
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)