دانلود کتاب اولویت‌ دادن به اولویت‌ها: زیستن، آموختن، مهر ورزیدن، میراثی به‌ جا گذاشتن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اولویت‌ دادن به اولویت‌ها: زیستن، آموختن، مهر ورزیدن، میراثی به‌ جا گذاشتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اولویت‌ دادن به اولویت‌ها: زیستن، آموختن، مهر ورزیدن، میراثی به‌ جا گذاشتن

کتاب اولویت‌ دادن به اولویت‌ها: زیستن، آموختن، مهر ورزیدن، میراثی به‌ جا گذاشتن نوشته استفن کاوی، راجر مریل و ربکا مریل، باعث می‌شود در زندگی به خودمان نگاه کنیم و اولویت دادن به اولویت‌هایمان را به‌ نرمی به سمت اصول پایه هدایت نماییم.

اولویت دادن به اولویت‌ها قالب را می‌شکند و نشان‌مان می‌دهد که چگونه دل‌مان هدایت‌مان می‌کند و وجدان‌مان، قطب‌ نمایی است که جهت موفقیت حقیقی را نشان می‌دهد. این کتاب را بخوانید و آتش معنا را دوباره در زندگی‌تان روشن کنید.

استفن کاوی (Stephen Covey)، مؤسس و رییس هیأت مدیره‌ی «مرکز رهبری کاوی» و مؤسسه‌ی غیرانتفاعی «رهبری اصول‌محور» است. در کتاب اولویت‌ دادن به اولویت‌ها: زیستن، آموختن، مهر ورزیدن، میراثی به‌ جا گذاشتن (First things first: to live, to love, to learn, to leave a legacy)، دکتر کاوی به ما نشان می‌دهد چگونه کشف کنیم که به‌ راستی چه چیزی در زندگی اهمیت دارد و به ما آموزش می‌دهد چگونه انرژی‌مان را صرف هدف‌ها و اصولی کنیم که آرامش و رضایت درونی به ارمغان می‌آورند.

زمان که بگذرد، دیگر از دست رفته است و چیزی است که بدون هیچ تبعیضی، به‌ طور مساوی در اختیار همه است. در حالی که در دنیایی جهت‌یابی می‌کنیم که با دور تند می‌گذرد، کاوی یک قطب‌ نمای ارزشمند و یک راهنمایی به‌ موقع در اختیارمان می‌گذارد که مبنایش حقیقت ابدی است.

مدیریت زمان به ما ابزار می‌دهد اما اولویت دادن به اولویت‌ها ما را به جایی می‌رساند که هر کدام‌مان می‌توانیم تصمیم درست را بگیریم. ما را به جایی می‌رساند که از تصویر ذهنی قدرتمندی از زندگی‌ای که به صورت یک میراث گذرانده می‌شود و معنایی ماندگار دارد تغذیه می‌کنیم.

این کتاب، نهایت میراث است! کاوی و راجر مریل (Roger Merrill) و ربکا مریل (Rebecca Merrill) دلسوزانه به ما راهی نشان می‌دهند که زندگی‌هایی غنی از هدف و تصویر ذهنی خلق کنیم تا هر یک بتوانیم به نقوش زنده‌ی رضایتمندی تبدیل شویم.

در بخشی از کتاب اولویت‌ دادن به اولویت‌ها می‌خوانید:

خیلی از ما در تلاش برای بستن شکاف بین ساعت و قطب‌نما در زندگی‌مان، به سراغ حوزه‌های مختلف «مدیریت زمان» رفته‌ایم. در حالی که همین سه دهه قبل، کتاب‌های مهم در این زمینه کمتر از چند ده عنوان بود، جدیدترین بررسی ما به بیشتر از صد کتاب، صدها مقاله و تنوع گسترده‌ای از تقویم‌ها، سررسیدنامه‌ها، نرم‌افزارها و سایر ابزارهای مدیریت زمان رسید. این نشانه‌ی چیزی است که اسمش را پدیده‌ی پاپ‌کورن می‌گذاریم؛ یعنی افزایش گرما و فشار از سوی فرهنگ، باعث انفجاری در بدنه‌ی ادبیات و ابزار می‌شود.

تمرکز مدیریت زمان سنتی، بر دستیابی، موفقیت، رسیدن به آنچه می‌خواهید و جلوی موانع را گرفتن است. سایر افراد، از اساس، به چشم منابعی دیده می‌شوند که از طریق آن‌ها کار بیشتر و سریع‌تری به انجام می‌رسانید. حتی گاهی ممکن است به چشم مانع و مزاحم دیده بشوند.

در این طرز فکر، روابط، بیشتر دادوستدی هستند. وقتی دادوستد می‌کنیم، انگار که پول می‌دهیم و بنزین می‌گیریم. وقتی با مردم دادوستد می‌کنیم هم چیزی می‌دهیم و در مقابلش چیزی می‌گیریم.

اما واقعیت این است که اغلب دستاوردهای بزرگ و عمیق‌ترین لذت‌های زندگی، از روابطی می‌آیند که تحول‌ بخش هستند و سرسوزنی دادوستد گونه نیستند. یعنی در ذات این تعامل، تحول صورت می‌گیرد، آدم‌ها دگرگون می‌شوند، تغییر می‌کنند و چیز جدیدی خلق می‌شود. هیچ یک از دو طرف هم مهار آن را به دست ندارد. هیچ‌ کدام حتی نمی‌تواند آن را پیش‌بینی کند. به امید بالا بردن بازدهی نیست که رابطه برقرار می‌کنند؛ بلکه به امید تبادل ادراک، بصیرت‌های جدید، یادگیری جدید و تمام این شور و هیجان است که همه‌ی این یادگیری‌های جدید صورت می‌گیرد.

 ۹۵ صفحه، ۱۵۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-347-6 

چاپ ۱۳۹۰: ۱۶۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۹۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

در ستایشِ این کتاب
پیشگفتار
قدردانی
مقدمه
١. ساعت و قطب ‌نما
٢. چند نفر در بستر مرگ آرزو کرده‌اند که کاش زمان بیشتری را در دفتر کارشان می‌گذراندند؟
٣. اعتیاد به فوریت
٤. برآوردن و تحقق چهار نیاز و توانمندی انسانی
٥. حقیقتِ اصول
٦. ظرفیت چهار توانمندی انسانی
٧. کار اصلی این است که کار اصلی را کار اصلی نگه داریم
٨. میراث، اصول‌ محور شدن و آرامش
9. خاتمه

راهنمای دانلود کتاب اولویت‌ دادن به اولویت‌ها: زیستن، آموختن، مهر ورزیدن، میراثی به‌ جا گذاشتن

برای دانلود کتاب اولویت‌ دادن به اولویت‌ها: زیستن، آموختن، مهر ورزیدن، میراثی به‌ جا گذاشتن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اولویت‌ دادن به اولویت‌ها: زیستن، آموختن، مهر ورزیدن، میراثی به‌ جا گذاشتن

نظرات کتاب اولویت‌ دادن به اولویت‌ها: زیستن، آموختن، مهر ورزیدن، میراثی به‌ جا گذاشتن

SMM Dabiri
۱۳۹۷/۱۰/۲۴
این کتاب ورژن اولیه کتاب first things first هست که ترجمه ورژن کامل رو در کتاب «شیوه زندگی مردمان موثر» داشته باشین... اگر شدیدا وقت محدودی دارین با همین ورژن هم به اصل موضوع پی میبرین اما خب در ورژن کاملتر تست‌هایی هم گنجونده شده که کمکتون میکنه در خودآگاهی بیشتر
مونا طالبی
۱۳۹۸/۷/۱۲
سلام به نظر من کتاب فوق العاده‌ای هست من قبلا هفت عادت مردمان موثر رو خونده بودم که اونم عالی و تاثیر گذار بود
ابراهیم محمدی
۱۳۹۹/۱۲/۲۶
متاسفانه کوتاه بود و‌ای کاش صوتی کامل هم بود اما متن علی رغم اختصار بسیار کارگشا هست اطلاعات خوبی رو نصیب خواننده می‌کنه
مشاهد همه نظرات (۷)