دانلود کتاب اژدهای خوش اقبال


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اژدهای خوش اقبال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اژدهای خوش اقبال

کتاب اژدهای خوش اقبال، مجموعه داستانی گردآوری شده از نویسندگان برگزیدۀ جایزه ا. هنری در سال 2018 است. قصه‌های این کتاب به سبب نویسندگان گوناگونی که دارد، حکایت‌هایی ‌شگفت‌انگیز از روابط انسانی در سراسر دنیا را به تصویر می‌کشد.

درباره کتاب اژدهای خوش اقبال:

جشنواره او. هنری (O. Henry Prize Stories) هر ساله چندین داستان منتخب را از هزاران قصه کوتاه در سراسر جهان برمی‌گزیند و آن را در مجموعه‌ای پربار منتشر می‌کند. کتاب اژدهای خوش اقبال ترجمه‌ قسمت کوچکی از مجموعه داستان برگزیدگان جایزه ا. هنری 2018 (The O. Henry Prize stories) محسوب می‌شود که 13 داستان جذاب سال 2018 در مجلات ادبی آمریکا و کانادا را در دل خود جای داده است.

نام این مجموعه داستان برگرفته از یکی از داستان‌های همین کتاب با نام اژدهای خوش اقبال (Lucky Dragon) به قلم ویت دین (Viet Dinh) است. علاوه بر این شما در این کتاب داستان‌های مختلف دیگری از نویسندگانی چون جو آن پیرد، مارجوری سلونا، مایکل پاورز، برندا واکر، ویت دین، مایکل پارکر، مارک جود پویریر، جنی ژانگ، دونیا چوکری، توماس بت، برد فلبر، استفانی ای ویگا و آن. ام رایت را خواهید خواند.

بسیاری از این قصه‌ها شامل موضوعاتی معمولی و شاید به تعبیری کلیشه‌ای مثل زندگی خانوادگی، طلاق، خشونت،فقر و... هستند اما چنان استادانه نوشته شده‌اند که مقتدرانه وارد مجموعه او. هنری شدند. دو داستان گور کشتی و پاسخ دندان شکن نیز در این کتاب به سبب خلاقیت و توصیفات دقیق این نویسندگانش جایزه ا. هنری را به عنوان بهترین‌های سال 2018 از آن خود کردند.

به گفته لورا فورمن، سردبیر و ویراستار این مجموعه، داستان‌های موجود در کتاب حاضر این حقیقت را به شما گوش زد می‌کنند که جهان سرشار از آدم‌ها، اتفاقات و احساسات متعدد و بی‌انتهاست. زیرا شما در این کتاب با قصه‌هایی مواجه می‌شوید که در کشورهای متفاوت دنیا روایت می‌شوند. به همین خاطر می‌توانید بدون وجود هیچ مرز و محدودیتی، جهان پر رمز و راز آن‌ها را کشف کنید.

در پایان یکی از نکات مهم دیگر این مجموعه از داستان‌های منتخب جایزه او. هنری را می‌توان دور شدن از فضاهای انتزاعی و تخیلی و نزدیک شدن به فضاهای رئال و لمس موقعیت‌های معمولی دانست.

نگاهی به جایزه ادبی او. هنری:

جایزه او. هنری (O Henry Prize Stories) یک جایزه سالانه آمریکایی است که با هدف تقویت هنر داستان‌نویسی کوتاه برگزار می‌شود. این جایزه به نام ویلیام سیدنی پورتر معروف به او. هنری نویسنده سرشناس آمریکایی نام‌گذاری شده و اولین بار در سال 1918 به داستان کوتاه برگزیده اهدا شد.

از میان 240 مجله در سراسر ایالات متحده و کانادا، بیست داستان برتر انگلیسی زبان شانس این را دارند که در رقابت‌های این جایزه ادبی شرکت کنند و سالیانه سه هیئت منصفه برای بررسی آثار منصوب می‌شوند. هر یک از اعضای داوری، به طور مستقل عمل می‌کنند و درباره داستان نظر می‌دهند.

کتاب اژدهای خوش اقبال به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به داستان‌های کوتاه خارجی هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

لورا فورمن را بیشتر بشناسیم:

نویسنده‌ای امریکای تبار است که اغلب مردم او را به سبب ویراستاری مجموعه داستان‌های منتخب جایزه او. هنری می‌شناسند. بیشتر آثار لورا جی فورمن (Laura Furman) تاکنون در نیویورکر، میرابلا، پلوشارز و... منتشر شده است.

فورمن با تاسیس مجله داستان کوتاه امریکا، سه بار نامزد جایزه مجله ملی ایالات متحده شده است و اکنون در زمینه نویسندگی در دانشگاه تگزاس تدریس می‌کند.

در بخشی از کتاب اژدهای خوش اقبال می‌شنویم:

فروشگاه خیریه‌ای که امروز برندا ما را به آن جا می‌برد در خیابان کالب است. در شرقی‌ترین نقطه خیابان که به منطقه رینکون ماونتنز ختم می‌شود، و درست بعد از رستوران لاکی ویشبون چیکن با آن تابلوی پرزرق و برق و رنگ و رو رفته‌اش. این فروشگاه هم مثل همه فروشگاه‌های خیریه بوی گرد و غبار و نفتالین و پوشک کثیف بچه و گل‌های پژمرده می‌دهد. کف ماشین برندا هم همین بو را می‌دهد.

من و خواهرم لیزی جیب خالی می‌کنیم و برندا هم در راهروها می‌چرخد و اجناسی را که به درد معاوضه می‌خورند بلند می‌کند. پنجشنبه است. به ظهر چیزی نمانده و از اینکه یک روز دیگر به مدرسه نرفته‌ام نگرانم. دانش‌آموز پایه ششم در مدرسه لولو‌ واکر هستم. دوازده ساله هستم. پس سال 1992 است. لیزی ده سال دارد، اما پایه سوم است چون مردودش کردند. به دلایل اجتماعی. لیز یک بچه را گاز گرفت. بدجور گاز گرفت. لیز از من قد بلندتر است.

برندا مادر ماست، اما نمی‌گذارد مامان صدایش کنیم. می‌توانیم او را برندا یا برن صدا کنیم هر چند هیچ‌وقت برن صدایش نمی‌کنیم. می‌گوید قیافه‌اش جوان است و به او نمی‌آید که بچه‌هایی به سن و سال ما داشته باشد. چشم‌هایی درشت و موهایی بسیار پرپشت دارد چون مدام از شامپو تقویتی میس کلایرول استفاده می‌کند. رنگ طلایی طبیعی، درخشندگی سینک آشپزخانه‌مان را از بین برده است.

 ۲۱۷ صفحه، ۲۸۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-208733-3 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۷۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
گور کُشتی: جو آن بِرد
پاسخ دندان‌شکن: مارجوری سلونا
اژدهای خوش‌اقبال: ویت‌دین
فروشگاه محلی: مایکل پارکر
گذشته کامل استمراری: دونیا چوکری
وارونگیِ مارسیا: توماس بولت
چطور غذا می‌خوریم: مارک جود پوریر
چرا آجر پرت می‌کنند؟: جی ‌ژنگ
ملکه الیزابت: برد فلور
کم‌وبیش مانند انسان: مایکل پاورز
خانه‌هایی که ترک‌شان کرده‌ایم: برندا واکر
در هر حال نگه‌شان می‌داریم: استفانی آ. وگا
تحویل سال: آن انرایت

راهنمای دانلود کتاب اژدهای خوش اقبال

برای دانلود کتاب اژدهای خوش اقبال و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اژدهای خوش اقبال

نظرات کتاب اژدهای خوش اقبال

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.