دانلود کتاب صوتی ایستگاه پایانی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایستگاه پایانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ایستگاه پایانی

کتاب صوتی ایستگاه پایانی نوشته‌ی کارین ژیه‌بل، درباره‌ی دختر ساده، خجالتی و غیر اجتماعی است که در اداره پلیس به عنوان منشی کار می‌کند، پس از مدتی اتفاقاتی رخ می‌دهد که او را درگیر قاتل زنجیره‌ای و خطرناکی می‌کند.

کتاب صوتی ایستگاه پایانی (Terminus Elicius) اولین رمان نویسنده اهل فرانسه کاریه ژیه‌بل (Karine Giebel)، برنده‌ی جایزه‌ی کتاب پلیس مارسی شده است. این اثر را می‌توان یک تریلر روانشناختی بی‌نظیر دانست.

شخصیت اصلی ابن داستان پر هیجان و غیرقابل پیش‌بینی دختری به نام ژان است که زندگی یکنواخت و تکراری دارد، او هر روز مسیر ایستر تا مارسی را به وسیله قطار می‌پیماید؛ مسیر خانه تا اداره پلیسی که در آن مشغول به کار است. ژان هر روز آرزو می‌کند زندگی تکراری‌اش دگرگون شود؛ اما در راستای این آرزو هیچ تلاشی نمی‌کند، او این تغییر را شاید در یک نگاه عاشقانه می‌بیند. مثلاً نگاه اسپوزیتو، افسر ارشد اداره‌شان. شاید هم حل شدن پرونده قاتل سریالی‌ای که توجه همه ساکنان مارسی را به خود جلب کرده است.

در یکی از روزها در مسیر برگشت ژان به آرزویش می‌رسد. او می‌بیند که شخصی نامه‌ای را کنار صندلی‌ای که او هر روز روی آن می‌نشیند، گذاشته است و جمله‌ی روی نامه این است: «ژان، شما چقدر زیبا هستید!» ماجرای جذاب این اثر از همین‌ نامه شروع می‌شود. اینکه نامه را چه شخصی نوشته است؟ همان قاتل سریالی و بی‌رحمی که پلیس مارسی دنبالش است. ژان نمی‌تواند در برابر وسوسه‌‌اش مقاومت کند و دست آخر پاسخ نامه‌ی قاتل را می‌دهد. به این ترتیب است که یک نامه‌نگاری عاشقانه آغاز می‌شود. نامه‌نگاری‌ای که پرده از اسرار گذشته‌ای تاریک برمی‌دارد. نامه‌هایی که گویی درهای جهنم را به روی ژان و مادرش باز می‌کند.

در قسمتی از کتاب صوتی ایستگاه پایانی می‌شنویم:

«چرا دو نفر وقتی همدیگه رو دوست دارن، باید از هم جدا بشن؟ به نظر من، هیچ چیز در زندگی بهتر و قشنگتر از این نیست که با کسی که دوستش داری با خیال راحت زمان سپری کنی. میدونین چرا؟ چرا دو نفر وقتی همدیگه رو دوست دارن، باید از هم جدا بشن؟ به نظر من، هیچ چیز در زندگی بهتر و قشنگتر از این نیست که با کسی که دوستش داری با خیال راحت زمان سپری کنی. می‌دونین چرا؟»

«ژان نامه را در پاکت گذاشت و نفسش را بیرون داد. دوباره به این دنیا بازگشته بود و اکنون تنها مسافرانی را می‌دید که منتظر نشسته بودند. یکی روزنامه‌ای می‌خواند، یکی با گوشی‌اش مشغول و دیگری به بیرون خیره شده بود. ولی هیچ یک از آنان کوچک‌ترین توجهی به او نشان نمی‌داد. الیسیوس در آن قطار نبود. این را خودش در نامه نوشته بود. این نام عجیب، ولی برای او آشنا بود. در زبان لاتین به فرود آورنده آذرخش اشاره می‌کرد. رومی‌ها از این صفت برای اشاره به ژوپیتر استفاده می‌کردند؛ نزدیک‌ترین معادل برای زئوس. به نظرش این اسم بسیار تاثیرگذار و زیبا می‌آمد. گرمش شده بود. به نظرش فضای درون قطار بیش از اندازه گرم و تهویه آن نامناسب بود. به همین دلیل، پولوورش را از تن در آورد. صورتش عرق کرده بود و دستانش می‌لرزید. شاید اصلاً ترسیده بود. برای نخستین بار بود که مردی او را زیبا خطاب می‌کرد. دستانش می‌لرزید و صورتش عرق کرده بود. کم کم احساس کرد همه بدنش به لرزه افتاده است.

خدا رو شکر که سر جام نشستم...

آرامش کم کم به وجودش بازگشت. شاید به دلیل صدای قطار بود. آهنگی یکنواخت و آرامش بخش. نمی‌دانست باید چه واکنشی نشان دهد. نامه را لای کتابش گذاشت و آن را نیز در کیفش قرار داد. سپس به آرامی کیف را زیر صندلی‌اش سر داد. پس از چند ثانیه، کیف را برداشت و بر روی زانوهایش قرار داد. آن جا بهتر بود. امن تر بود. خطری نداشت.

مردی به او دل بسته بود...»

 ۸ ساعت و ۱۸ دقیقه، ۴۶۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۵ دقیقه
فصل 1
۳۱ دقیقه
فصل 2
۱۵ دقیقه
فصل 3
۲۴ دقیقه
فصل 4
۲۰ دقیقه
فصل 5
۱۷ دقیقه
فصل 6
۲۹ دقیقه
فصل 7
۱۸ دقیقه
فصل 8
۱۶ دقیقه
فصل 9
۲۲ دقیقه
فصل 10
۲۴ دقیقه
فصل 11
۱۷ دقیقه
فصل 12
۲۳ دقیقه
فصل 13
۳۱ دقیقه
فصل 14
۲۰ دقیقه
فصل 15
۳۰ دقیقه
فصل 16
۳۲ دقیقه
فصل 17
۱۲ دقیقه
فصل 18
۴۲ دقیقه
فصل 19
۱۰ دقیقه
فصل 20
۳۲ دقیقه
فصل 21
۹ دقیقه
فصل 22

راهنمای دانلود کتاب صوتی ایستگاه پایانی

برای دانلود کتاب صوتی ایستگاه پایانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ایستگاه پایانی
نرگس هدایتی فرد
۱۳۹۹/۹/۱۸
رمان خوبی است. من خوشم آمد. البته بنظرم پایانش کمی زیادی happyend بود ولی در کل جذاب بود.
گلاره خلیلی
۱۳۹۹/۹/۱۰
اصلا کتاب خوبی نبود خیلی ضعیف
شیما جودزاده
۱۳۹۸/۸/۲
داستان معمولی‌ای بود ولی پایانش مثل فیلم هندی بود که این از ارزش داستان کم میکنه.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)