معرفی و دانلود کتاب ایگو دشمن من است

عکس جلد کتاب ایگو دشمن من است
قیمت:
51500 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ایگو دشمن من است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ایگو دشمن من است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ایگو دشمن من است

کتاب ایگو دشمن من است نوشتۀ رایان هالیدی، به شما نشان می‌دهند که حتی موفق‌ترین آدم‌ها چگونه پیاپی میان ایگو و تواضع مردد می‌مانند و این تردید چه معضلاتی برایشان به بار می‌آورد.

رایان هالیدی (Ryan Holiday)، باطرح مثال‌هایی از ادبیات، فلسفه و تاریخ، تعمقی عملی در ماهیت و خطرات ایگو ارائه می‌دهد و نشان می‌دهد چگونه می‌توان در بلند پروازی‌ها متواضع، در موفقیت‌ها بخشنده و در شکست‌ها مقاوم بود. کتاب ایگو دشمن من است (Ego is the enemy) به شما می‌گوید نه به ایگو، بلکه به واقعیت خود اتکا کنید. پای ایگو که به میان آمد، باید آن‌قدر با آن مبارزه کرد تا بر آن غالب شد؛ پیش از آن که او شما را به نابودی بکشاند.

شاید جوان هستید و جویای نام. شاید جوان هستید و در حال تلاش. شاید اولین چند میلیون‌ پولتان را در آورده‌اید،‌ اولین قراردادتان را امضا کرده‌‌اید، جزء نخبگان برگزیده شده‌‌اید، یا شاید آن‌قدر موفقیت داشته ‌باشید که برای عمری کافیست. شاید متهم شده ‌باشید که عده‌ای را به بحران کشانده‌اید. شاید تازه اخراج شده ‌باشید. شاید تازه سرتان به سنگ خورده باشد.

در هر وضعیتی که هستید، هر کاری می‌کنید، بدترین دشمن‌تان درون‌ خودتان زندگی می‌کند: ایگوی خودتان.

هالیدی در این کتاب به بررسی شخصیت افرادی همچون ویلیام تیکومسا شرمن، کاترین گراهام، جکی رابینسون، الئنور روزولت، بیل والش، بنجامین فرانکلین، بلیساریوس، آنگلا مرکل و جورج. سی. مارشال می‌پردازد و نشان می‌دهد که این افراد محکم، مآل‌اندیش و به طرز تزلزل‌ناپذیری واقعی بوده‌اند. البته ‌به کلی عاری از ایگو نبودند. بلکه در مواقع لازم مهار کردن، به اختیار درآوردن و جهت دادن به آن را بلد بودند. آن‌ها در عین بزرگی، متواضع بودند.

به گفته نویسنده مانند کتاب‌های پیشینش نیز در این اثر، از فلسفه رواقی و به واقع همه‌ی متفکران باستانی تأثیر گرفته است و به همان‌ اندازه که در زندگی‌اش از آن‌ها آموخته‌ است، در نوشتن این کتاب هم از گفته‌هایشان وام گرفته‌ و هر چیزی از کتاب که شما را یاری دهد نه از او، بلکه از آن‌هاست.

رایان هالیدی در نوزده سالگی تحصیل دانشگاهی را ترک کرد تا تحت نظر رابرت گرین، نویسنده‌ی «48 قانون قدرت» کارآموزی کند. او بعدها در مقام مدیر بازاریابی امریکن آپارل مشغول به کار شد. شرکت او برس چک تاکنون مشاور مشتریان بسیاری همچون گوگل، تیزر، کامپلکس و همچنین بسیاری از نویسندگان برجسته و پر مخاطب بوده است.

جملات برگزیده کتاب ایگو دشمن من است:

- اصل اول این است که نباید خودت را گول بزنی و تو از همه آسان‌تر گول می‌خوری. ‌
- می‌گویند جراح شجاعی هست که حتی هنگام جراحی بر روی نزدیکانش هم دستانش نمی‌لرزد. او برای برداشتن پرده‌ی مرموز خود‌فریبی، که نواقص عملش را از نظرش پنهان می‌کند هم، به همان اندازه شجاع است.
- آنان که می‌دانند خاموش‌اند. آنان که نمی‌دانند حرف می‌زنند.
- نگذارید روح هیچ انسانی بازگردد و بگوید کارآموزی‌ مرا به شکست وا داشت.
- مردان بزرگ همواره نشان داده‌اند که آماده‌ی اطاعت‌اند، پس از آن نیز ثابت کرده‌اند که قادرند فرمان دهند.

در بخشی از متن کتاب ایگو دشمن من است می‌خوانیم:

مسیحی‌ها معتقدند که غرور گناه است. یک فریب است، مردم را متقاعد می‌کند که از واقعیت خودشان بهتر هستند، بهتر از آن طوری که خداوند خلقشان کرده است. غرور به تکبر می‌انجامد و دوری از تواضع و رابطه با هم‌نوعان.

برای درک حکمت این موضوع لازم نیست حتماً مسیحی باشید. کافی است برای شغلتان ارزش قائل باشید تا بفهمید که غرور حتی در موفقیت‌های واقعی هم- اغفال کننده و مایه‌ی تفرقه‌ی حواس است.

جمله‌ی سیریل کانولی مشهور است که می‌گوید: «خدایان آرزوی نابودی‌ کسانی را دارند که ابتدا نوید‌دهنده می‌نمودند». دو هزار و پانصد سال پیش از آن، تئوگنیس شاعر رثایی به دوستش چنین نوشته بود: «خدایان ابتدا به کسی که قصد نابودی‌اش را دارند، غرور ارزانی می‌دارند». حالا، ما خودمان به عمد این رویه را در پیش می‌گیریم!

غرور آن ابزاری را که برای موفق شدن نیاز داریم کُند می‌کند: ذهن ما را. توانایی آموختن، سازگار شدن، انعطاف‌پذیری، برقراری روابط انسانی، همه‌ی این‌ها با غرور کند و کودن می‌شوند. از همه خطرناک‌تر اینکه این غرور در جوانی یا در روند رشد ما را فرا می‌گیرد، همان زمانی که غرق خودبینی تازه‌کار بودن می‌شویم. بعدها می‌فهمیم که آن سر به سنگ خوردن، کم‌ترین خطر ماجرا بود.

غرور یک موفقیت کوچک را می‌گیرد و کاری می‌کند که بزرگ به نظر بیاید. به زیرکی و نبوغ‌مان لبخند می‌زند، گویی آن‌چه نشان داده‌ایم صرفاً سرنخی برای موفقیت‌های آینده است. از همان ابتدا، میان مالک موفقیت و واقعیت، اختلاف می‌اندازد، با زیرکی نه چندان زیرکانه دریافت او را از آن‌چه هست و نیست تغییر می‌دهد. این عقیده‌های قوی بی‌آنکه ریشه‌ای در واقعیت یا موفقیت داشته باشد، ما را به سوی توهم یا بدتر از آن سوق می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار غم‌انگیز
مقدمه
بخش اول: آرزو
حرف، حرف، حرف
کسی بودن یا کاری کردن؟
شاگرد باش
پر شور و هیجان نباش
راهبُرد بوم نقاشی را یاد بگیر
خودت را مهار کن
از خودت بیرون بیا
خطر غرور زودرس
کار، کار، کار
ایگو دشمن هر چیزی است که پس از این می‌آید
بخش دوم: موفقیت
همیشه شاگرد باقی بمان
برای خودت داستان نگو
چه برایت مهم است؟
استحقاق، قدرت‌طلبی و پارانویا
مدیریت خود
مراقب مرض «من» باش
به عظمت عالم بیندیش
اعتدال را حفظ کن
ایگو دشمن هر چیزی است که پس از این می‌آید
بخش سوم: شکست
زمان مُرده یا زمان زنده؟
کوشش کافی است
از لحظات باشگاه مبارزه بپرهیز
حد و مرزی تعیین کن
جدول امتیازات داشته باش
همیشه عشق بورز
ایگو دشمن هر چیزی است که پس از این می‌آید.
سخن آخر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ایگو دشمن من است
نویسنده
مترجمسارا افراز
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات212
زبانفارسی
شابک978-600-8593-59-1
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
51500 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ایگو دشمن من است

سارا اسدی
۱۴۰۲/۷/۱۸
نظر قبلیم رو اصلاح می‌کنم. چند ماه پیش اولین بار کتاب و خوندم نسخه دیجیتال و خیلی روم تاثیر گذاشت تقریبا هر روز نکاتش رو مرور می‌کردم و بعد صوتیش رو خریدم که دائما نکاتش رو یادآور شم اما اتفاقاتی برام افتاد که فهمیدم اولا این کتاب مفهوم دقیق و علمی از ایگو ارائه نمیده پس دقیقا نمی‌دونه داره چیو و و دشمن خطاب می‌کنه من متوجه شدم ایگویی که با تربیتی غیر سالم نا متعادل ایجاد شده باشه دشمن انسان هست وگرنه ایگویی متعادل و سالم کاملا برای بقا در این جهان و محافظت از خودمون نه تنها لازمه بلکه ضروریه. البته رایان هالیدی در کتاب انضباط فردی به این نکته اشاره می‌کنه که باید با تمرین و انضباط فردی ایگو رو متعادل کرد. البته کتاب نکات مفید زیاد داره ولی اینکه بگیم کلا ایگو دشمن انسان هست زیاده روی و نشان از نشناختن ماهیت انسان داره
مرجان تهرانی
۱۳۹۸/۱/۱۸
سلام. من در مورد مطالعه این کتاب با نقد و بررسی‌هایی مواجه شدم که دلسردم کرد اما بعد از مدتی تصمیم گرفتم کتابو بخونم شخصا و نظر خودمو در بارش بفهمم. کتاب رو خریدم و مطالعه کردم. اکیدا از نظر من این کتاب از اون دست کتبی هست که باید تا قبل از ۴۰ سالگی خونده بشه. فوق العاده اس. ممنون از کتابراه.
فائزه راد
۱۴۰۲/۱۱/۱۵
کتاب عالی‌ درباره حفظ افتخار و چگونگی تبدیل شدن به یک رهبر خوب‌است. آنچه این کتاب به احتمال زیاد به افراد زیادی در زندگی‌شان آموزش می‌دهد، امری آسان نیست، اما درباره کاهش غرور و تکبر و خودبزرگ‌بینی‌ست این کتاب را به هر کسی که می‌خواهد حرفه‌اش را حفظ کند یا به سادگی یک فرد بهتر شود، توصیه می‌کنم.
Behrooz
۱۳۹۸/۱/۱۴
چقدر خوبه که بین این همه کتاب موفقیت که در مورد بزرگ فکر کردن و ریسک کردن صحبت میکنه این کتاب در مورد مغرور نبودن صحبت میکنه
عطیه یوسفی راد
۱۴۰۰/۶/۲۷
واقعا کتاب بی نظیریه، چیزایی رو میگه که تو کتابای دیگه نیست. اینکه همیشه نباید برنده باشیم، همیشه نباید بهترین باشیم. یاد میده چطور با مدیریت خودمون، موفقیت اصلی رو بدست بیاریم، نه موفقیتی که مد نظر جامعه هست.
Aylar Bahrami
۱۴۰۱/۳/۲۹
از لحاظ محتوا مثل بقیه‌ی کتاب‌های موفقیت تکراری و کلیشه‌ای نیست و ارزش خوندن داره اما از اسم‌ها و شخصیت‌های زیادی نام برده شده که مطالعه رو برای من سخت کرد و بعضی جاها گیج میشدم
امیر
۱۴۰۲/۳/۱۸
بین همه چیزایی ک این روزا تو رسانه‌های مختلف بهمون قالب میشه این بهترین کتابیه ک میتونه یکم خوی وحشی تومونو آروم کنه و بهمون یاد بده کی هستیم و چی میخوایم
حسین عالی نژاد
۱۴۰۲/۲/۸
ایگو مگه همون من نیست؟
چرا اسم کتاب ایگو دشمن من است هست؟
اسم درست کتاب "ایگو دشمن است" هست!
امیدوارم ترجمه متن کتاب درست نوشته شده باشه اسمش که نیست
رضا اسماعیل پور
۱۴۰۰/۱/۱
سلام
این کتاب واقعا بی نظیر است. در حقیقت با شناخت خود خودخواه و جاه طلبمان، زندگی مفیدتر و موثرتری خواهیم داشت. اینکه میخواهیم کاری کنیم یا کسی بشویم.
محسن عباسی
۱۳۹۸/۱/۱۲
بسیار عالی واس پیشرفت موقعیت و رسیدن به هدف و آینده و کتاب کمک کننده موفقی هستش
سمیه اکبری
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
از هر کتاب یه جمله یاد بگیری کافیه
من یه جمله یاد گرفتم از این کتاب که تغییر اساسی تو زندگیم به وجود آورد
Mostafa N
۱۳۹۸/۳/۱۵
این کتاب جزء آن کتاب‌هایی است که رویکردی جدید در خودشناسی در پیش گرفته و به قول دوستمون باید قبل 40 سالگی خوند👌
مهران رحیمی
۱۴۰۲/۳/۱۱
خوب بود خصوصا فصل آخر به اونایی که حوصله خوندن همه رو ندارن توصیه میکنم فصل شکستو حتما بخونن
هومن شبات
۱۴۰۰/۱/۴
خوبه
گاهی وقتا باید دید افراد ناموفق چیکار کردن اگه اینطوری شده و این کتاب اینو میگه
مدیا نامداری
۱۳۹۸/۲/۶
شناخت ایگو ضروریه. ممنون کتابراه
مشاهده همه نظرات 25

راهنمای مطالعه کتاب ایگو دشمن من است

برای دریافت کتاب ایگو دشمن من است و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.