دانلود کتاب ایگو دشمن من است


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ایگو دشمن من است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ایگو دشمن من است

کتاب ایگو دشمن من است نوشتۀ رایان هالیدی، به شما نشان می‌دهند که حتی موفق‌ترین آدم‌ها چگونه پیاپی میان ایگو و تواضع مردد می‌مانند و این تردید چه معضلاتی برایشان به بار می‌آورد.

رایان هالیدی (Ryan Holiday)، باطرح مثال‌هایی از ادبیات، فلسفه و تاریخ، تعمقی عملی در ماهیت و خطرات ایگو ارائه می‌دهد و نشان می‌دهد چگونه می‌توان در بلند پروازی‌ها متواضع، در موفقیت‌ها بخشنده و در شکست‌ها مقاوم بود. کتاب ایگو دشمن من است (Ego is the enemy) به شما می‌گوید نه به ایگو، بلکه به واقعیت خود اتکا کنید. پای ایگو که به میان آمد، باید آن‌قدر با آن مبارزه کرد تا بر آن غالب شد؛ پیش از آن که او شما را به نابودی بکشاند.

شاید جوان هستید و جویای نام. شاید جوان هستید و در حال تلاش. شاید اولین چند میلیون‌ پولتان را در آورده‌اید،‌ اولین قراردادتان را امضا کرده‌‌اید، جزء نخبگان برگزیده شده‌‌اید، یا شاید آن‌قدر موفقیت داشته ‌باشید که برای عمری کافیست. شاید متهم شده ‌باشید که عده‌ای را به بحران کشانده‌اید. شاید تازه اخراج شده ‌باشید. شاید تازه سرتان به سنگ خورده باشد.

در هر وضعیتی که هستید، هر کاری می‌کنید، بدترین دشمن‌تان درون‌ خودتان زندگی می‌کند: ایگوی خودتان.

هالیدی در این کتاب به بررسی شخصیت افرادی همچون ویلیام تیکومسا شرمن، کاترین گراهام، جکی رابینسون، الئنور روزولت، بیل والش، بنجامین فرانکلین، بلیساریوس، آنگلا مرکل و جورج. سی. مارشال می‌پردازد و نشان می‌دهد که این افراد محکم، مآل‌اندیش و به طرز تزلزل‌ناپذیری واقعی بوده‌اند. البته ‌به کلی عاری از ایگو نبودند. بلکه در مواقع لازم مهار کردن، به اختیار درآوردن و جهت دادن به آن را بلد بودند. آن‌ها در عین بزرگی، متواضع بودند.

به گفته نویسنده مانند کتاب‌های پیشینش نیز در این اثر، از فلسفه رواقی و به واقع همه‌ی متفکران باستانی تأثیر گرفته است و به همان‌ اندازه که در زندگی‌اش از آن‌ها آموخته‌ است، در نوشتن این کتاب هم از گفته‌هایشان وام گرفته‌ و هر چیزی از کتاب که شما را یاری دهد نه از او، بلکه از آن‌هاست.

رایان هالیدی در نوزده سالگی تحصیل دانشگاهی را ترک کرد تا تحت نظر رابرت گرین، نویسنده‌ی «48 قانون قدرت» کارآموزی کند. او بعدها در مقام مدیر بازاریابی امریکن آپارل مشغول به کار شد. شرکت او برس چک تاکنون مشاور مشتریان بسیاری همچون گوگل، تیزر، کامپلکس و همچنین بسیاری از نویسندگان برجسته و پر مخاطب بوده است.

جملات برگزیده کتاب ایگو دشمن من است:

- اصل اول این است که نباید خودت را گول بزنی و تو از همه آسان‌تر گول می‌خوری. ‌
- می‌گویند جراح شجاعی هست که حتی هنگام جراحی بر روی نزدیکانش هم دستانش نمی‌لرزد. او برای برداشتن پرده‌ی مرموز خود‌فریبی، که نواقص عملش را از نظرش پنهان می‌کند هم، به همان اندازه شجاع است.
- آنان که می‌دانند خاموش‌اند. آنان که نمی‌دانند حرف می‌زنند.
- نگذارید روح هیچ انسانی بازگردد و بگوید کارآموزی‌ مرا به شکست وا داشت.
- مردان بزرگ همواره نشان داده‌اند که آماده‌ی اطاعت‌اند، پس از آن نیز ثابت کرده‌اند که قادرند فرمان دهند.

در بخشی از متن کتاب ایگو دشمن من است می‌خوانیم:

مسیحی‌ها معتقدند که غرور گناه است. یک فریب است، مردم را متقاعد می‌کند که از واقعیت خودشان بهتر هستند، بهتر از آن طوری که خداوند خلقشان کرده است. غرور به تکبر می‌انجامد و دوری از تواضع و رابطه با هم‌نوعان.

برای درک حکمت این موضوع لازم نیست حتماً مسیحی باشید. کافی است برای شغلتان ارزش قائل باشید تا بفهمید که غرور حتی در موفقیت‌های واقعی هم- اغفال کننده و مایه‌ی تفرقه‌ی حواس است.

جمله‌ی سیریل کانولی مشهور است که می‌گوید: «خدایان آرزوی نابودی‌ کسانی را دارند که ابتدا نوید‌دهنده می‌نمودند». دو هزار و پانصد سال پیش از آن، تئوگنیس شاعر رثایی به دوستش چنین نوشته بود: «خدایان ابتدا به کسی که قصد نابودی‌اش را دارند، غرور ارزانی می‌دارند». حالا، ما خودمان به عمد این رویه را در پیش می‌گیریم!

غرور آن ابزاری را که برای موفق شدن نیاز داریم کُند می‌کند: ذهن ما را. توانایی آموختن، سازگار شدن، انعطاف‌پذیری، برقراری روابط انسانی، همه‌ی این‌ها با غرور کند و کودن می‌شوند. از همه خطرناک‌تر اینکه این غرور در جوانی یا در روند رشد ما را فرا می‌گیرد، همان زمانی که غرق خودبینی تازه‌کار بودن می‌شویم. بعدها می‌فهمیم که آن سر به سنگ خوردن، کم‌ترین خطر ماجرا بود.

غرور یک موفقیت کوچک را می‌گیرد و کاری می‌کند که بزرگ به نظر بیاید. به زیرکی و نبوغ‌مان لبخند می‌زند، گویی آن‌چه نشان داده‌ایم صرفاً سرنخی برای موفقیت‌های آینده است. از همان ابتدا، میان مالک موفقیت و واقعیت، اختلاف می‌اندازد، با زیرکی نه چندان زیرکانه دریافت او را از آن‌چه هست و نیست تغییر می‌دهد. این عقیده‌های قوی بی‌آنکه ریشه‌ای در واقعیت یا موفقیت داشته باشد، ما را به سوی توهم یا بدتر از آن سوق می‌دهد.

 ۲۱۲ صفحه، ۹۸۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8593-59-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار غم‌انگیز
مقدمه
بخش اول: آرزو
حرف، حرف، حرف
کسی بودن یا کاری کردن؟
شاگرد باش
پر شور و هیجان نباش
راهبُرد بوم نقاشی را یاد بگیر
خودت را مهار کن
از خودت بیرون بیا
خطر غرور زودرس
کار، کار، کار
ایگو دشمن هر چیزی است که پس از این می‌آید
بخش دوم: موفقیت
همیشه شاگرد باقی بمان
برای خودت داستان نگو
چه برایت مهم است؟
استحقاق، قدرت‌طلبی و پارانویا
مدیریت خود
مراقب مرض «من» باش
به عظمت عالم بیندیش
اعتدال را حفظ کن
ایگو دشمن هر چیزی است که پس از این می‌آید
بخش سوم: شکست
زمان مُرده یا زمان زنده؟
کوشش کافی است
از لحظات باشگاه مبارزه بپرهیز
حد و مرزی تعیین کن
جدول امتیازات داشته باش
همیشه عشق بورز
ایگو دشمن هر چیزی است که پس از این می‌آید.
سخن آخر

راهنمای دانلود کتاب ایگو دشمن من است

برای دانلود کتاب ایگو دشمن من است و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ایگو دشمن من است

نظرات کتاب ایگو دشمن من است

مرجان تهرانی
۱۳۹۸/۱/۱۸
سلام. من در مورد مطالعه این کتاب با نقد و بررسی‌هایی مواجه شدم که دلسردم کرد اما بعد از مدتی تصمیم گرفتم کتابو بخونم شخصا و نظر خودمو در بارش بفهمم. کتاب رو خریدم و مطالعه کردم. اکیدا از نظر من این کتاب از اون دست کتبی هست که باید تا قبل از ۴۰ سالگی خونده بشه. فوق العاده اس. ممنون از کتابراه.
Ashaa B
۱۳۹۸/۱/۱۴
چقدر خوبه که بین این همه کتاب موفقیت که در مورد بزرگ فکر کردن و ریسک کردن صحبت میکنه این کتاب در مورد مغرور نبودن صحبت میکنه
الهام فرجیان
۱۳۹۸/۱/۲۷
من این کتاب رو مطالعه نکردم ولی به نظرم حداقل اسمش نادرسته. در رشته روانشناسی و نظریه فروید ایگو دقیقا به معنای واقعیت یا خود مطرح شده و در اصل این ایگو هستش که با غریزه مبارزه می‌کنه. اابته باز هم باید این کتاب رو خوند و بعد نظر کلی داد
مشاهد همه نظرات (۱۴)