دانلود کتاب بابا و آرشیدا

  • از: عباس اژدرالدینی
  • ناشر: نشر مانیان
  • ۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بابا و آرشیدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب بابا و آرشیدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بابا و آرشیدا

عباس اژدرالدینی در کتاب بابا و آرشیدا، با روایت خاطرات و تجربیات خود و فرزندش، به شما کمک می‌کند تا ناآرامی‌های فرزندتان در مهدکودک را کنترل کنید.

امروزه می‌دانید که نوزادان در بدو تولد می‌توانند احساسات اطرافیان‌شان را درک کنند. شاید بتوانند در این زمینه بین انسان‌ها تمایز قائل شوند یا آن‌ها را از روی عمق عشق‌شان رتبه‌بندی کنند. ممکن است بتوانند اعتمادشان به اطرافیان‌شان را هم طبقه‌بندی کنند. در این صورت احتمالا این یک ابزار امنیتی برای آن‌هاست.

وقتی یک نوزاد در آغوش شخص یا اشخاصی راحت‌تر آرامش یابد، خود به خود اطرافیانش را شرطی می‌کند یا پیامی به آن‌ها ارسال می‌کند که او تمایل دارد بیشتر همراه چه کسانی باشد. بدین ترتیب، با انتخاب یا اولویت دادن به اشخاصی که او را بیشتر دوست دارند یا برایشان مهم‌تر است، امنیت و کیفیت مراقبت از خودش را افزایش می‌دهد.

رابطه عاطفی و علاقه دختران به پدرانشان از قدیم‌الایام زبانزد خاص و عام بوده و هست. دختران معمولا شیرین‌تر از پسران هستند و در به دست آوردن دل پدرشان هم موفق‌تر. اما چگونه خواهد بود اگر پدر بیشتر عاشق دخترش باشد؟

البته که عشق فرزندان به والدین هیچگاه به پای عشق والدین به فرزندانشان نخواهد رسید. حتی در سطح و رتبه هم برابری نمی‌کنند چه برسد به مقدار. در حقیقت ادعای پنهانی که در سؤال بالا در مورد بیشتر بودن عشق نویسنده نسبت به دیگر پدران نهفته است، ناشی از تفاوت‌های مقدار مهربانی است که بین خود او و دیگران شاهد بوده است.

بیشترین توصیف رسیده از خوانندگان این کتاب اشاره بر آن دارد که بعد از اتمام یک سوم ابتدایی کتاب، کنار گذاشتن آن سخت می‌شود. این کتاب تماما مشتمل بر داستان‌های واقعی است ولی با هدف انتقال حس خوب به شما نوشته شده. به صورت موازی، اهمیت ایام طلایی بدو تولد نوزاد را برای تعمیق روابط عاطفی، به شما خاطرنشان می‌سازد و در خلال آن، تجربیات این خانواده را در حل مشکلاتی که اکثر خانواده‌های جوان با آن مواجه می‌شوند را هم ارائه می‌دهد. این کتاب مشتمل بر 24 فصل کوچک است و خواندنش به شما حس خوب می‌دهد.

این کتاب نکات آموزشی و کاربردی از جمله "روش بابا" برای شکستن مقاومت آرشیدا در برابر مهد کودک تا "روش مامان" برای اینکه آرشیدا خودش داوطلبانه در اتاق خوابش بخوابد، ارائه می‌دهد.

در بخشی از کتاب بابا و آرشیدا می‌خوانیم:

از خانم محمدی، مدیر مهدکودک قند و نبات خجالت می‌کشیدم چون ایشان، هم در مرحله اول پذیرفتن آرشیدا و هم در آن دوره‌ای که آرشیدا سر ناسازگاری گذاشته بود، تمام تلاش خود را بکار بستند و با ما همکاری زیادی داشتند. همینطور هم دیگر مربیان آن مهدکودک. اما اجباراً دوباره پروژه پیدا کردن مهدکودک مناسب کلید خورد.

در نزدیکی مهدکودک قند و نبات، خانه کودک سرای محله سلسبیل شمالی بود. اما پس از بررسی اولیه، با اینکه هزینه آن نسبت به تمام مهدکودک‌های اطراف کمتر بود، اما من آن را رد کردم چون تعداد کودکان آن‌جا زیاد بود.

خیلی به دنبال مهدکودک مناسب گشتیم. تعدادی از مهدکودک‌ها قبول نمی‌کردند که من یا همسرم چند روزی در مهدکودک بمانیم و آرشیدا را با روشی که مد نظرمان است یعنی به تدریج و با حداقل گریه و نگرانی، به مهدکودک عادت دهیم. درست بود که آن‌ها در این کار حرفه‌ای بودند اما این هم باید درک می‌شد که مورد آرشیدا کمی خاص‌تر است. البته تقریبا همه فرزند خود را خاصتر می‌دانند اما ما دیگر مطمئن شده بودیم.

خانم محمدی مدیر مهدکودک قند و نبات هم اوایل قبول داشتند که وابستگی آرشیدا بالا و عکس‌العمل‌هایش شدید است اما می‌گفتند که دو سه مورد سخت‌تر آرشیدا هم داشته‌اند که در نهایت به مهدکودک علاقه پیدا کرده و حتی وابسته شده بودند. اما بعد از مدتی به این نتیجه رسیدند که آرشیدا سخت‌ترین موردشان بوده است. ضمن اینکه ظاهرا آرشیدا تنها موردی بود که پنج ماه بعد از پذیرش مهدکودکش، دوباره آن را پس زده بود.

همسرم هنوز کمی به خانه کودک سرای محله سلسبیل شمالی تمایل داشت چون در طبقات دیگر آن سرای محله، امکانات دیگری هم برای کودکان و مادران وجود داشت. مثل کلاس ژیمناستیک خردسالان و یوگا، ایروبیک، بدنسازی و... . برای مادران.

 ۶۸ صفحه، ۸۰۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7026-27-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
معرفی بابا
هم فاطمه خانم و هم آرشیدا
مانور بابا و فاطمه خانم
اولین شبی که خیلی ترسیدیم
مشکل خواباندن فاطمه خانم
گریه‌های ناگهانی فاطمه خانم
دوست داشتنی‌ترین فیلم‌های من از فاطمه خانم
صدای ذوق‌زدگی فاطمه خانم
لبخند تاریخی فاطمه خانم به بابا
فاطمه خانم روانشناس
هوش آرشیدا
علایق آرشیدا
آرشیدای خوشتیپ خانوما
بابا و به مهد کودک سپردن آرشیدا
آرشیدا و ژیمناستیک
میوه‌های دختر بابا
احساس یکی از مربیان مهدکودک نسبت به رابطه بابا و آرشیدا
آرشیدا، دختر مهربان بابا
شیرین‌زبانی‌های آرشیدایی
صداقت آرشیدایی
ایده خوب مادر آرشیدا
فقط بابا، آرشیدا رو خیلی دوست داره
آرشیدا و «به چپ بپیچید»
آرشیدای بازیگوش

راهنمای دانلود کتاب بابا و آرشیدا

برای دانلود کتاب بابا و آرشیدا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بابا و آرشیدا

نظرات کتاب بابا و آرشیدا

محمدامین حاجی رحیمی
۱۳۹۹/۵/۲۹
خدا ارشیدا خانوم رو به پدرو مادرش ببخشه ولی درباره کتاب باید بگم که لوس‌ترین و بیمزه‌ترین و در عین حال بی محتواترین کتاب عمرم رو خوندم. نویسنده یا بهتر بگم خاطره گوینده، تعریف و تمجید از خودش و ارشیدا رو به حد اعلا رسونده. هیچ نکته اموزنده‌ای در این کتاب نیست فقط مشتی خاطرات که با اقراق و به شیوه‌ای لوس بیان شده. حیف وقتی که صرف خوندنش کردم. متاسفم
م الف
۱۳۹۹/۳/۲۴
در حالی که همه رسانه‌ها میدانند که برای جلب توجه مخاطبین، اخبار بد و انتقال ترس بسیار کاراتر از نقل نکات مثبت است، این کتاب براساس انتقال خالص حس خوب به خواننده نوشته شده و حداقل سه نکته آموزشی مهم و کاربردی که میتواند مورد استفاده تمام پدر و مادرها قرار گیرد نیز در دل آن وجود دارد. از این کتاب فقط حس خوب دریافت خواهید کرد.
مهدی رابطی
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
متن روان و دلی این کتاب فوق‌العاده است. اگر برای تربییت کودکتون کلی کتابهای تخصصی خوندین و کار نکرده. این رو بخونین. چون این فرق میکنه
مشاهد همه نظرات (۴)