دانلود کتاب صوتی بازی آخر بانو


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بازی آخر بانو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بازی آخر بانو

کتاب صوتی بازی آخر بانو اثر بلقیس سلیمانی، نویسنده و منتقد ادبی معاصر ایرانی است که در سال 1385 برندهٔ جایزه ادبی مهرگان و بهترین رمان بخش ویژهٔ جایزه ادبی اصفهان شد.

کتاب صوتی «بازی آخر بانو» کتابی در زمینهٔ عشق، روایت و قدرت است که داستان آن در زمان رویدادهای سیاسی - اجتماعی دهه ۱۳۶۰ ایران اتفاق می‌افتد و نقش اصلی و محوری آن با زنان است. سلیمانی در رمان بازی آخر بانو انسان را در موقعیت‌های مختلف و خطیر مانند انسان در موقعیت انتخاب، انسان در موقعیت آزاد، انسان در موقعیت مرگ، یا در موقعیت قتل قرار داده و عکس‌العمل او را بررسی می‌کند.

عنصر بازی که در کتاب‌های دیگر بلقیس سلیمانی نیز وجود دارد، به گفته او مفهومی است که به مفهوم جعل نزدیک است و جای بزرگی در زندگی دارد. انسان‌ها در هر زمان و موقعیتی نقشی بازی می‌کنند یا وادار به بازی نقشی می‌شوند که بر حسب شرایط سخت تغییر می‌کند.

بازی آخر بانو روایت داستان زندگی دختری به نام گل بانو است که در روستا زندگی می‌کند و موانع زیادی جلوی پایش قرار می‌گیرد. گل بانو قصد دارد به دانشگاه برود و سرنوشتی را که جامعه، روستا و مادر سرایدار مدرسه و مرده‌شویش برای او پیش‌بینی می‌کنند، تغییر دهد.

او در طی زندگی خود عاشق می‌شود، خواستگارانش را رد می‌کند، تن به ازدواجی می‌دهد که منجر به طلاق می‌شود و کودکش توسط شوهر سابقش ربوده می‌شود و تجربه‌های گوناگونی را پشت سر می‌گذارد.

در رمان بازی آخر بانو تیپ‌های مختلف دهه ۱۳۶۰ ایران نقش دارند: مبارز سیاسی چپ، روشنفکر، حاجی بازاری، جوانان خلاق و علاقمند به ادبیات، کارگزار سیاسی دولت جمهوری اسلامی و زن بی‌پناه سرگردان.

بلقیس سلیمانی در رمان بازی آخر بانو شگردی به کار برده است تا آزادی گفتار بیشتری بدست آورد. در پایان کتاب، خواننده متوجه می‌شود که داستان ساخته و پرداختهٔ یکی از شاگردان کارگاه نویسندگی راوی است و حاصل جستجوهایی که در مسیر زندگی گل بانو کرده است. بنا براین با وارد کردن عنصر بازی و شک در ماهیت و مسیر تحول پرسناژها، نویسنده فضایی از خیال و حدس در ذهن بوجود می‌آورد که در آن جوهر رمان نمایان می‌شود.

بلقیس سلیمانی زاده کرمان در رشته کارشناسی ارشد فلسفه تحصیل کرده‌ است. وی بیش از هشتاد مقاله در مطبوعات نوشته‌ است و برخی از داستان‌های وی به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی و عربی ترجمه شده ‌است.

او داوری جایزه‌های ادبی را نیز بر عهده داشته ‌است، از جمله جشنواره بین‌المللی برنامه‌های رادیویی و جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعاتی. کتاب‌های بازی آخر بانو، بازی عروس و داماد و خاله بازی از آثار اوست که همگی بیش از پنج بار تجدید چاپ شده‌اند.

در قسمتی از کتاب صوتی بازی آخر بانو می‌شنویم:

جوان‌های پتک به دست به قبرهای اختر و امیر می‌رسند، صدای خرد شدن قاب شیشه‌ای عکس اختر رعشه در جانم می‌اندازد. دست ملیحه آشکارا در دستم می‌لرزد. جوان دومین پتک را برسنگ قبر فرود می‌آورد. صدای پتک‌ها در صدای جمعیت گم می‌شود: نه شرقی، نه غربی…
جوان‌های کلنگ به دست به کمک جوان‌های پتک به دست می‌آیند.
ملیحه زیر گوشم می‌گوید: گل بانو…
صدایش می‌لرزد…

 ۸ ساعت و ۵۴ دقیقه، ۴۹۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۰ دقیقه
فصل اول: گل بانو - بخش اول
۱۴ دقیقه
فصل اول: گل بانو - بخش دوم
۶ دقیقه
فصل اول: گل بانو - بخش سوم
۳۵ دقیقه
فصل دوم: سعید - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل دوم: سعید - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل دوم: سعید - بخش سوم
۲۴ دقیقه
فصل دوم: سعید - بخش چهارم
۲۳ دقیقه
فصل دوم: سعید - بخش پنجم
۲۸ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش سوم
۳۵ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش چهارم
۲۶ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش پنجم
۳۶ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش ششم
۲۹ دقیقه
فصل چهارم: ابراهیم رهامی - بخش اول
۱۳ دقیقه
فصل چهارم: ابراهیم رهامی - بخش دوم
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: استاد محمد جانی
۱۱ دقیقه
فصل ششم: صالح رهامی
۲۸ دقیقه
فصل هفتم: صالح رهامی، سعید، محمد جانی - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل هفتم: صالح رهامی، سعید، محمد جانی - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل هشتم: محمد جانی، رهامی جوان، ابراهیم رهامی

راهنمای دانلود کتاب صوتی بازی آخر بانو

برای دانلود کتاب صوتی بازی آخر بانو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بازی آخر بانو
مهسا شکوری🎧📚
۱۳۹۸/۵/۲۳
عالی بود ولی کاش انتهای متفاوت تری داشت
Sude Neshat
۱۳۹۷/۱/۲۲
کتاب خوبی بود که ارزش خوندن رو داشت، ابتدای داستان دوران جوانی بانو به خوبی بسط و گسترش پیدا کرده و پرداخته شده بود ولی انتهای داستان به سرعت در سه فصل جمع و جور شده شایدپردازش بیشتر انتهای داستان به جذابتر شدن آن کمک میکرد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)