دانلود کتاب بررسی اثرات دلبستگی ورزشی بر خرید مکمل‌های ورزشی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بررسی اثرات دلبستگی ورزشی بر خرید مکمل‌های ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بررسی اثرات دلبستگی ورزشی بر خرید مکمل‌های ورزشی

جلال ورزنده کامه علیا در کتاب بررسی اثرات دلبستگی ورزشی بر خرید مکمل‌های ورزشی، به پژوهش درباره آثار مکمل‌های ورزشی بر بدن و تمایل ورزشکاران به مصرف این مواد پرداخته است.

امروزه رفتار خرید مکمل‌های ورزشی مفهومی نوین و با اهمیت است، بنابراین بررسی متغیرهای موثر بر آن در ورزشکاران امری‌ست مهم و حیاتی. برای این منظور این کتاب به بررسی نقش دلبستگی ورزشی و تصویر برند بر خرید مکمل‌های ورزشی در باشگاه‌های پرورش اندام پرداخته است. در کتاب حاضر در می‌یابیم که عوامل ارزشمند و جذابیت با تاثیر بر دلبستگی و تصویر برند، می‌توانند در تمایل به خرید ورزشکارن موثر باشند.

انسان نیازمند حرکت و ناگزیر از حرکت است. منع انسان از حرکت نه تنها موجب توقف رشد بلکه سبب افسردگی، بروز رفتار ناهنجار و از دست دادن شور و نشاط زندگی می‌‏شود. امروزه ورزش یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سر و کار دارند. برخی از مردم، ورزشکار حرفه‌ای ‏و گروهی ورزشکار مبتدی هستند. گروهی طرفدار و علاقمند به ورزش و دیدن برنامه‌ها، مسابقات و نمایش‏‌های ورزشی بوده، و عده‌‏ای ‏نیز از راه ورزش امور زندگی خویش را می‌‏گذرانند.

وزارتخانه‌‏ها و ادارات ورزشی فراوانی تاسیس شده و مخارج زیادی صرف ورزش، ساختن استادیوم‌ها، مجتمع‏‌ها و باشگاه‏‌های ورزشی و نیز تهیه وسائل و لباس‌‏های ورزشی و یا تماشای مسابقات ورزشی می‏‌شود. بخش‏‌های قابل توجهی از برنامه‌‏های تلویزیون، رادیو، مجلات و سایر رسانه‏‌های گروهی، به ورزشی و اخبار ورزشی اختصاص دارد و خلاصه ورزش یکی از اموری است که در جهان به طور جدّی مطرح بوده و از جهات مختلف دارای اهمیت است. رابطه مفیدی بین ورزش و سلامتی شناخته شده است که به قرن پنجم قبل از میلاد برمی‏‌گردد، زمانی که بقراط گفت که غذا به تنهایی انسان را خوب نگه نمی‌‏دارد؛ او همچنین باید ورزش کند. سال‌ها است که تحقیقات علمی که ارتباط بین فعالیت بدنی و سلامت را نشان می‌‏دهد انجام شده است.

افرادی که شیوه فعال و مناسب زندگی خود را حفظ می‏‌کنند، نسبت به کسانی که فعالیت جسمی نمی‌‏کنند زندگی طولانی‏‌تر ‏و سالم‌تری دارند. شواهد علمی روشنی وجود دارد که مزایای فعالیت بدنی منظم را اثبات می‏‌کند. بازاریابی وظیفه‌‏ای ‏پیچیده است و بازاریابی ورزشی حتی از آن هم پیچیده‌تر ‏است؛ زیرا ورزش، ویژگی‏‌های خاصی دارد که باعث منحصر به فرد بودن محصولات ورزشی می‏‌شود. خرید مایحتاج زندگی، امری است که نیازمند صرف وقت و انرژی است. در ورزش کنونی، گرایش به پرورش اندام در جامعه‌‏ی ‏ما به خصوص در میان جوانان و نوجوان افزایش یافته است. تعداد باشگاه‏‌های پرورش اندام بیشتر می‏‌شود که متاسفانه با گسترش ورزش پرورش اندام سوء استفاده از مکمل‏‌ها در این ورزش بیشتر می‏‌شود. نگاهی به آمارهای مختلف نشان می‏‌دهد مصرف مکمل‌‏های ورزشی و غذایی همچنان سیر صعودی و رو به رشدی را دنبال می‏‌کند. این امر باعث شده است تا متخصصصان سلامت و تغذیه به بررسی عوامل اثرگذار بر مصرف این گونه مکمل‌ها بپردازند. بخشی از مشتریان محصولات ورزشی مربوط به حوزه مکمل‏‌های غذایی و ورزشی است که بررسی عوامل موثر بر خرید مکمل‌ها از اهمیت ویژه‌ای ‏برخوردار است.

در بخشی از کتاب بررسی اثرات دلبستگی ورزشی بر خرید مکمل‌های ورزشی می‌خوانیم:

ارزشمندی اهمیتی که فعالیت در زندگی فرد دارد است. ارزشمندی به درجه‌ای از اینکه یک فعالیت چقدر برای یک فرد مهم است اشاره دارد که به عنوان جاذبه، علاقه، لذت و تمتعی است که فرد از فعالیت می‌گیرد. کایل ارزشمندی را اینگونه تعریف می‌کند: ارزشمندی موقعیت یک فعالیت در سبک زندگی یک فرد است که می‌توان به عنوان نقطه وسط زندگی فرد اشاره کرد. به عنوان مثال، دارندگان بلیط فصل فوتبال را به عنوان بخش مهمی از زندگی خود در نظر می‌گیرند و دوستان خود را به طریقی به فوتبال تشویق می‌کنند. از نظر جزنی و بافتانی ارزشمندی جایگاه یک فعالیت (ورزش) در زندگی شخصی افراد است. از نظر ایواساکی و هاویتز ارزشمندی به نقشی که فعالیت در زندگی کلی فرد است اشاره می‌کند.

اکلز و ویگفیلد (1992) ارزش فعالیت را بر اساس چهار مؤلفه تعریف می‌کنند. ارزش موفقیت، ارزش درونی یا علاقه، ارزش سودمندی و هزینه. ارزش‌های سودمندی، درونی و موفقیت ویژگی‌های جذابی هستند که اثر جاذبه مثبتی برفعالیت می‌گذارند. در صورتی که هزینه اثر منفی برجاذبه از فعالیت می‌گذارد.

ارزش موفقیت - اکلز و همکاران ارزش موفقیت را به عنوان اهمیت فردی موفق شدن در یک فعالیت معین تعریف کردند. علاوه بر این، ارزش موفقیت یک فعالیت به این صورت تعریف می‌شود که چقدر آن فعالیت فرد را قادر می‌سازد تا جنبه‌های مهم یا اصلی طرحواره‌های خویش را تأیید یا رد کند. ارزش موفقیت آمیخته با هویت افراد است: تکالیفی دارای اهمیتند که به افراد اجازه ابراز یا تأیید جنبه‌های مهم خود را دهد. به عنوان مثال اگر خودپنداره تحصیلی دانش‌آموزی جنبه مهمی از هویت او است احتمالاً ارزش موفقیت بالاتری در تکالیف تحصیلی نسبت به رویدادهای ورزشی دارد.

 ۲۰۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-459-434-9 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: ارزشمندی و نقش آن در خرید مشتری
فصل دوم: برند و آثار آن در دلبستگی ورزشی
فصل سوم: مشتری و وفاداری به برند
فصل چهارم: تبلیغات و اثرات آن بر تمایل به خرید
فصل پنجم: بررسی رفتار مصرف کننده
فصل ششم: بررسی و نگرشی بر سوابق پژوهش
فصل هفتم: جمع‌بندی نهایی
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب بررسی اثرات دلبستگی ورزشی بر خرید مکمل‌های ورزشی

برای دانلود کتاب بررسی اثرات دلبستگی ورزشی بر خرید مکمل‌های ورزشی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بررسی اثرات دلبستگی ورزشی بر خرید مکمل‌های ورزشی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
Fa Kame
۱۳۹۸/۹/۲۳
کتاب بسیار مفید برای ورزشکاران حرفه‌ای و کسانی که دوست دارند ورزش حرفه‌ای انجام بدن
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)