دانلود کتاب بهداشت روانی خانواده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بهداشت روانی خانواده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بهداشت روانی خانواده

بهداشت روان واژه­ایی است که در بسیاری از موارد بیماری و اختلال را به اذهان نزدیک می سازد ولی در واقع معنای صوری و واقعی آن همان سلامت جسم و روان در ابعاد فردی و اجتماعی است. با این وصف انسان سالم و خانواده متعادل، کسی است که بتواند بین انتظارات و توان خود، تعادل پایدار و پویایی برقرار نماید. امروزه در رشته های تخصصی گوناگون بهداشت روانی، مفهوم کنار آمدن، به منزله معیار بهداشت روانی مثبت و سالم در نظر گرفته شده است که بر این اساس مولفه‌های زیر از عناصر بهداشت روان می باشند و چنانچه در هریک از اعضای خانواده نمایان شود آن خانواده دارای بهداشت روان می باشد: - نگرش مثبت به خود و خانواده - میزان رشد و نمو یا خود شکوفایی و تکامل اعضای خانواده - عملکرد یکپارچه روانی در سطوح مختلف - خودمختاری یا استقلال شخصی اعضا - درک صحیح از واقعیت و تسلط بر محیط و خود را قربانی محیط نشناختن، تعامل با دیگران، دسترسی به منابع موجود، گذر از مراحل مختلف رشد به طور موفقیت آمیز، بروز مناسب هیجانات که افراد خانواده بتوانند هیجانات خود را شناسایی کنند و آن احساسات را به طور مناسب بروز دهند. در غیر اینصورت، بهداشت روانی خود و دیگران را در معرض آسیب قرار خواهند داد.

کتاب حاضر با این نگاه در 9 فصل تحت عناوینی همچون ازدواج، نشاط و سرزندگی، بخشش، زیر منظومه ها ی خانواده، ارتباط موثر، صله رحم، معنویت، تربیت دینی و . . . . . . . به رشته تحریر در آمده است تا عملکرد خانواده­ی دارای بهداشت روانی را به خوبی نمایان سازد و اینکه نشان دهد سلامت در بعد اجتماعی نیز همانند شکل انفرادی قابلیت بروز دارد. کتاب مذکور از عناوین و موضوعات درسی رشته مطالعات خانواده در مقطع کارشناسی می باشد ولی در عین حال قدرت کاربرد در مقاطع بالاتر و سایر رشته‌های دانشگاهی (روانشناسی، مشاوره، علوم تربیتی و . . .) را نیز داراست چون تلاش شد تا دیدگاهی تقریبا یکپارچه نسبت به بهداشت و سلامت خانواده ارایه دهد.

 ۲۰۰ صفحه، ۹۱۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-309-133-7 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: ازدواج و سلامت روان
فصل دوم: سرزندگی و نشاط در خانواده
فصل سوم: بخشش
فصل چهارم: خانواده و مرزهای آن
فصل پنجم: ارتباط مؤثر در خانواده
فصل ششم: خانواده و صله ی ارحام
فصل هفتم: خانواده و معنویت
فصل هشتم: تربیت دینی
فصل نهم: سبک زندگی و سلامت روان
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب بهداشت روانی خانواده

برای دانلود کتاب بهداشت روانی خانواده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بهداشت روانی خانواده
کاربر B
۱۳۹۷/۱/۲۲
خیلی غیرمفید بود خیلی جملات تکراری داشت. رسما پایان نامه طرف بود که پررر کرده بود
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۸/۲۶
عالی
سهراب بیک مصلح
۱۳۹۶/۸/۱۴
ممنون شما
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)