دانلود کتاب به خاطر زندگی: سفر دختری از کره شمالی به سوی آزادی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب به خاطر زندگی: سفر دختری از کره شمالی به سوی آزادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب به خاطر زندگی: سفر دختری از کره شمالی به سوی آزادی

یئان می پارک در کتاب به خاطر زندگی: سفر دختری از کره شمالی به سوی آزادی به کمک مریان ولرز، ماجرای حیرت‌آور فرارش از مرموزترین و مستبدترین حکومت دنیا را روایت می‌کند. او داستان تکان‌دهنده‌ی خود را با اشاره به تمام سختی‌ها و مرارت‌هایی که در راه آزادی متحمل شده شرح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب به خاطر زندگی:

کتاب حاضر، داستان فرار دختری نوجوان از کره شمالی را روایت می‌کند؛ یئان می پارک (Yeonmi Park) زمانی که تصمیم گرفت از سرزمین تاریک و خفقان‌آلود کره شمالی بگریزد تنها سیزده سال داشت و برای دستیابی به آزادی سختی‌های بسیاری را متحمل شد. این دختر هیچ تصوری از آزادی نداشت چون تصویری که از دنیا و زندگی داشت بسیار محدود و کوچک بود. او در ابتدای امر برای نجات خود و خانواده‌اش فرار کرد و برای رسیدن به آزادی و جایگاه کنونی بهای گزافی پرداخت نمود. یئان می پارک در کتاب به خاطر زندگی (In Order to Live) حقایق تلخ و گزنده‌ای را از شرایط زندگی در کره شمالی بیان می‌کند؛ حقایقی که از چشم جهانیان پنهان مانده است.

خلاصه‌ی کتاب به خاطر زندگی:

پدر یئان از سوی حکومت دستگیر شد و همین موضوع تلنگری برای اعضای خانواده بود که پیش از این‌که اتفاق بدتری رخ بدهد این کشور شوم را ترک کنند، اما خواهر 16 ساله‌ی یئان زودتر وارد عمل می‌شود و با دوستش می‌گریزد. یئان و مادرش نیز به دنبال خواهر بزرگ‌تر راهی می‌شوند تا او را بیابند. آن‌ها ردی از دختر بزرگ‌تر خانواده پیدا نمی‌کنند. یئان در چین به همراه والدینش ماندگار می‌شود تا این‌که پدر خانواده از دنیا می‌رود و این دو زن تنها که احساس ناامنی می‌کنند، دوباره راهی سفری خطرناک می‌شوند و ... .

اگر خوش‌شانس باشید و بتوانید از کره شمالی فرار کنید هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از فرار بتوانید به آزادی دست پیدا کنید، این دقیقاً همان اتفاقی است که برای یئان و خانواده‌اش نیر رخ داد. داستان فرار یئان بسیار دردناک است اتفاقات سخت و حتی شرم آوری برایش رخ می‌دهد. او تصمیم نداشت این حقایق را آشکار کند اما به عنوان کسی که این روزها تلاش می‌کند تا بتواند به عنوان فعال حقوق بشر نقش موثری داشته باشد، مطرح کردن این مسائل ضروری است. بنابراین خود را برای خواندن داستان فرار، فروخته شدن به عنوان برده‌ی جنسی، خانواده‌ای متلاشی شده و ... آماده کنید.

نکوداشت‌های کتاب به خاطر زندگی:

- اثری فصیح و فریبنده که به وضوح نشان‌دهنده‌ی گرفتاری بسیاری از مردم کره شمالی است. (Kirkus)
- یکی از دلخراش‌ترین و الهام‌بخش‌ترین داستان‌هایی که تاکنون شنیده‌ام. کتابی که شما را به خاطر آزادی‌ای که هرگز مجبور نشده‌اید برای آن بجنگید، وادار به شکرگذاری می‌کند. (The Bookseller)
- آشکار و ویرانگر. (Observe)

جملات برگزیده کتاب به خاطر زندگی:

- گیج شده بودم که لئوناردو دی‌کاپریو و کیت وینسلت حاضر بودند در راه عشق بمیرند، نه برای رژیم، چنان که ما مجبور بودیم برای رژیم بمیریم.

- هیچ آینده‌ی خوبی برای من قابل‌تصور نبود. هرگز به دانشگاه نمی‌رفتم و احتمالاً با کشاورز فقیری ازدواج می‌کردم، البته اگر قبلش از گرسنگی نمی‌مردم.
- سعی می‌کردم خودم را تصورم کنم که در هرکدام از آن‌ها به‌سویِ آزادی می‌روم، اما این تصورْ سریع در آسمانِ خیالم ناپدید می‌شد، انگار تصور آزادی هم برایم غیرممکن بود.

در بخشی از کتاب به خاطر زندگی می‌خوانیم:

مادر ما را برد تا با برادرش، دوست قدیمی پدر، مین سیک، زندگی کنیم. دایی‌ام همراه همسر و دو پسرش در خانۀ پدری که حالا به او تعلق داشت، زندگی می‌کردند. مین سیک رانندۀ سرویسی بود که ترانزیت کارخانه‌های محلی را فراهم می‌کرد، اما هیچ‌کس در کره‌شمالی نمی‌توانست با این دستمزدها زندگی کند. در 2002، میانگین حقوق کارگران حدود دو دلار بود. با این پول حتی نمی‌شد ده کیلو غلات ارزان‌قیمت خرید. تورم هم به‌سرعت بالا می‌رفت. دایی‌ بضاعت مالی نداشت تا غذای بیشتر از دو بچه را تأمین کند.

ازاین‌رو مادرم پول فروش خانه را برای اجارۀ غرفه‌ای در بازار به همسر مین سیک داد تا به خانواده کمک کند. دولت درحالِ تنظیم بازار جانگ‌مانگ بود و امتیازهای ویژه‌ای برای هر نقطه از بازارهای سرپوشیده در نظر گرفته بود، و افراد متقاضی برای حق مالکیت بهترین جایگاه‌ها رشوه می‌پرداختند. زن‌دایی‌ در بازار به فروش ماهی و کیک‌برنجی پرداخت، اما سودآور نبود و کمکی به خانواده نکرد. مادر برای نگه داشتن زندگی برادرش و ما بیشتر پولی را که داشت هزینه کرد، اما تأثیری در رشد اقتصاد خانواده نداشت. کمی بعد از رفتن ما به کوئن، خواهر کوچک مادرم، مین هی، برای دیدن دایی به آنجا ‌آمد. وقتی متوجه شد که چقدر مشکل داریم، احساس بدی پیدا کرد و موقع برگشت به دهکده‌اش، سانگ‌نام، مرا هم با خود برد. شوهرش بازنشستۀ رسمی دولت بود. بچه‌هایشان هم بزرگ شده بودند، بنابراین مطمئن بود که بار زیادی بر دوش آنها نخواهم بود.

خانۀ خاله با سبکی سنتی ساخته شده بود؛ سقفی کاه‌پوش‌شده با تیرک‌هایی چوبی. در جلوی خانه، حوض سفالی پیچ‌داری بود با دودکش گِلی و شومینه‌ای برای پخت‌وپز در بیرون خانه. مین هی و شوهرش با من خیلی مهربان بودند، اما من بدون خواهر و مادرم تنها بودم و بیشتر اوقات گریه می‌کردم. زمان برد تا با زندگی روستایی سازگار شوم.

 ۳۳۶ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-461-355-2 

چاپ ۱۳۹۹: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمۀ نویسنده
مقدمۀ مترجم
بخش اول: کره‌شمالی
1- حتی پرنده‌ها و موش‌ها نیز زمزمه‌ات را می‌شنوند
2- تاریخی خوفناک
3- پرستوها و کلاغ‌ها
4- اشک‌های خونی
5- رهبر کبیر
6- شهر رؤیاها
7- تاریک‌ترین شب‌ها
8- آهنگی برای چوسان
9- نسل جانگ‌مانگ
10- چراغ‌های چین
11- گمشده
بخش دوم: چین
12- آن‌سوی تاریکی
13- معامله‌ای با شیطان
14- هدیۀ تولد
15- خاکستر و استخوان
16- ربوده‌شده
17- شبیه نان از آسمان
18- دنبال ستاره‌ها
بخش سوم: کره‌جنوبی
19- پرنده‌های آزادی
20- رؤیاها و کابوس‌ها
21- ذهن گرسنه
22- اکنون در راه دیدار تو
23- اتفاقی شگفت‌انگیز
24- بازگشت به خانه
عکس‌ها

راهنمای دانلود کتاب به خاطر زندگی: سفر دختری از کره شمالی به سوی آزادی

برای دانلود کتاب به خاطر زندگی: سفر دختری از کره شمالی به سوی آزادی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  به خاطر زندگی: سفر دختری از کره شمالی به سوی آزادی
لیلا خدابخشی
۱۳۹۹/۶/۱۵
با وجود تمام دردهایی که در کره شمالی کشیده بود، کتاب رو با شکرگذاری از خدا به خاطر اینکه در کره شمالی به دنیا اومده بود شروع کرد، چرا که اعتقاد داشت تمام این دردها به رشد اون کمک کردن و باعث شدن انسانی بشه که امروز هست.
Ghazal Yousefi
۱۳۹۹/۸/۲۶
این کتاب فوق العاده ست
اینکه چطور هنوز توی قرن ۲۱ کشورایی هستن که از کوچک‌ترین حقوق انسانی محرومه و همین الان توی این کشور
مردم زیادی با گرسنگی و مرگ دارن دست و پنجه نرم میکنن
و ناراحت کننده اینکه یه سری مشکلات و محرومیت هاشو دقیقا تو کشور خودمون هم داریم
مهدیس محمدی
۱۳۹۹/۸/۲۱
این کتاب به ما نشان میدهد با وجود تمام سختی‌ها باید ایستاد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)