دانلود کتاب به کجا آمدم


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب به کجا آمدم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب به کجا آمدم

کتاب به کجا آمدم به قلم مهدی خدامیان آرانی به تحریر در آمده است.

هر روز صبح از خواب برمى‌خیزم، کار خود را شروع مى‌کنم، ساعت‌ها مى‌گذرد، شب فرا مى‌رسد، فردا مى‌آید و کارهاى روز گذشته تکرار مى‌شود، ماه‌ها و سال‌ها هم مى‌گذرد...

این تکرارها تا چه زمانى ادامه پیدا مى‌کند؟ مرگ در چند قدمى من است، آیا من به سوى نیستى مى‌روم؟ با این تکرارها چه باید بکنم؟ من چرا آفریده شده‌ام؟ از کجا آمده‌ام؟ براى چه آمده‌ام؟ به کجا مى‌روم؟

چرا به هر چیزى فکر مى‌کنم جز به معناى زندگى؟ چرا معناى زندگى را کشف نکردم؟ چرا از حال دل خویش غافل هستم؟ چرا نمى‌ترسم که از درون به پوچى کشانده شوم؟ چرا به فکر خودم نیستم؟

وقتى از درون احساس تهى بودن مى‌کنم، چه باید بکنم؟ چرا به درد بى‌آرمانى مبتلا شده‌ام؟ چه کار باید بکنم که عشق به آرمان برتر در دلم شعله کشد؟ چگونه از دام هوس‌ها و غریزه نجات پیدا کنم؟

آیا دنیا جاى خوشى است یا سختى؟ چرا دنیا این گونه است که هر خوشى، با سختى و بلایى همراه است؟

این‌ها همه سؤال هاى من است. من قلم در دست گرفتم تا جواب این سؤال‌ها را بنویسم. من در این مسیر از کتاب «فلسفه آفرینش» استاد عبدالله نصرى، بهره زیادى برده‌ام.

اکنون سفرى کوتاه آغاز مى‌شود، این قدم اوّل است، وقتى کتاب تمام شود، سفر اصلى را باید آغاز کرد. باید باز هم مطالعه کرد.

 ۸۸ صفحه، ۲۲۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8449-91-1 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب به کجا آمدم

برای دانلود کتاب به کجا آمدم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  به کجا آمدم

نظرات کتاب به کجا آمدم

آرزو آرزو
۱۳۹۹/۳/۱
کتاب خوبی بود اما برای درک معنای زندگی باید خییلی بیشتر مطالعه کرد سختیها امتحان الهی هستند درسته اما باید بدونیم که مثلا در مدرسه هیچ وقت از کلاس اولی امتحان کلاس دوم گرفته نمیشه متناسب با مرتبه و کلاس امتحان گرفته میشه و میدونیم که شاگردای زرنگ کلاس که درسشون خوب بلدن هیچ ترسی ازامتحان ندارن و هم خیلی خوشحالن تا خودی نشون بدن و حتی نقطه ضعفشون و بفهمن. پس‌ای انسانی که در مسیر کمال در حرکت هستی هیچ وقت از امتحان الهی ترسی نداشته باش و به خدا اعتماد داشته باش.
و دیگر اینکه در جایی از کتاب گفته شده برای خوشی و راحتی نیامده ایم. این هم درسته به نظرمن، ما از خوشی و راحتی بالاتر را برای رسیدن به کمال در این دنیا باید احساس کنیم که در کتاب هم بیان شده بود و آن احساس لذت و آرامش از تمام لحظات زنگیست.
سودابه منشئی
۱۳۹۹/۲/۲۸
کتاب متوسطی بود بعضی جاها واقعا تلنگری درخور برای انسان فراموش کار بود و البته در برخی دیگر از بخش‌ها ابهاماتی برای بنده وجود داشت در بحث بلاها و سختی کلا با پذیرش این باور همیشه مشکل داشتم که همه‌ی سختی‌ها و بلاها در زندگی نعمت محسوب میشه و باید از وجود انها خوشحال بود بنظرم از لحاظ منطقی گاهی اون اوقات توجیه کردن شرایط محسوب میشه البته بماند که در بسیاری موارد از شرایط سخت و بلایا با نظر نویسنده موافقم ولی گاهی هم فقط بنظرم یک توجیه هست. و نکته دیگر اینکه خیلی از مطالب تکراری بود و اکثر جملات کتاب را از دوران ابتدایی در کتاب‌های دینی خوانده بودیم مثل امتحان الهی هدف خلقت بازگشت و.. درکل ممنون کتاب بدی نبود
حسین تراب نژاد
۱۳۹۹/۱/۹
با برخى از بخش هاى کتاب نتوانستم ارتباط بگیرم چرا انسان باید براى بالا رفتن و اثبات حرف خود دیگران را پله کند؟ من از لحاظ فهم معنوى در حد شش از ده هستم و شاید بعدا بیشتر نویسنده را بفهمم. دعوت از مردم براى به آغوش کشیدن بلا از لحاظ منطقى کمى عجیب هست. پذیرا بودن بلا منطقى هست ولى تفکر اینکه به دنیا آمده ایم تا بلا بکشیم براى من اندکى دور از ذهن هست. و چند مورد دیگر مانند قضاوت راحت دیگران برایم پذیرفته نیست. در کل ارزش خواندن داشت. بیشتر حرفها تکرارى و کلیشه اى بود ولى برخى نکات تلنگرى بود بر انسان بودن و انسان ماندن. با تشکر از نویسنده محترم و کتابراه
مشاهد همه نظرات (۲۵)