دانلود کتاب بوف کور

  • از: صادق هدایت
  • ۱۵۳۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بوف کور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب بوف کور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بوف کور

بوف کور مهمترین اثر صادق هدایت است. کتابی پر از نماد که از چنان عمق و محتوایی برخوردار است که با انواع مختلف تحلیل‌ها قابل بررسی هست. تا به حال نقدهای بسیاری، به ویژه در حوزه نقد روان‌شناسانه، از داستان بوف کور ارائه شده است. این اثر سمبولیک آنقدر عمیق است که هرکسی قادر به درک آن نیست و از دید خود آن را تفسیر می‌کند. کتاب‌های متعددی در شرح و تفسیر بوف کور نوشته شده است که هرکدام از دید همان نویسنده بوف کور را تفسیر می‌کند. شاید بتوان گفت «بوف کور» معروفترین و تنها داستان ایرانی است که هم طرفداران و عاشقان بسیار و هم در نزد بسیاری دیگر مطرود و منفور است.

از متن کتاب:

در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره در انزوا روح را آهسته در انزوا می‌خورد و می‌تراشد. این دردها را نمی‌شود به کسی اظهار کرد، چون عموماً عادت دارند که این دردهای باورنکردنی را جزو اتفاقات و پیش آمدهای نادر و عجیب بشمارند و اگر کسی بگوید یا بنویسد، مردم بر سبیل عقاید جاری و عقاید خودشان سعی می‌کنند آنرا با لبخند شکاک و تمسخر آمیز تلقی بکنند - زیرا بشر هنوز چاره و دوائی برایش پیدا نکرده و تنها داروی آن فراموشی بتوسط شراب و خواب مصنوعی بوسیله افیون و مواد مخدره است - ولی افسوس که تأثیر این گونه داروها موقت است و بجای تسکین پس از مدتی بر شدت درد می‌افزاید.

آیا روزی به اسرار این اتفاقات ماوراء طبیعی، این انعکاس سایه‌ی روح که در حالت اغماء و برزخ بین خواب و بیداری جلوه می‌کند کسی پی خواهد برد؟ من فقط بشرح یکی از این پیش آمدها می‌پردازم که برای خودم اتفاق افتاده و به‌قدری مرا تکان داده که هرگز فراموش نخواهم کرد و نشان شوم آن تا زنده‌ام، از روز ازل تا ابد تا آنجا که خارج از فهم و ادراک بشر است زندگی مرا زهرآلود خواهد کرد زهرآلود نوشتم، ولی می‌خواستم بگویم...

 ۹۲ صفحه، ۷۱۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب بوف کور

برای دانلود کتاب بوف کور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بوف کور
Samaneh Mohammadi
۱۳۹۶/۷/۱۱
کتاب فرق العاده ای، دقت زیادی برا خوندمش لازمه چون اواخرش باید بتونی با اوایل و اواسطش تطبیق بدی
صدیقه محمدیانی
۱۳۹۷/۱۰/۱۲
طرفداران این کتاب کسایی هستن که قطعا چیزی از این کتاب روان پریشانه نفهمیدن ولی برای اینکه خودشون رو در سطح بالای فهم و روشنفکری نشون بدن. به تعریف و تمجید از این کتاب می‌پردازند و مخالفان رو به تحجر و نفهمی متهم میکنن
محمد امیدی
۱۳۹۶/۷/۲۸
کتاب بسیار قشنگ و مرموزیه و ادمو به خودش قفل میکنه من که لذت بردم
سمی برکنه
۱۳۹۶/۵/۱۶
سلام. از جمله کتابهایی که پوچی موج میزنه توش. من خوشم نیومد. کلا اینجور کتابهارو نمیپسندم. به اعنقاد من باید کتابی که میخونم به داشته هام اضافه کنه نه اینکه نشون دهنده یه دور باطل باشه.
عرفان شیاسی
۱۳۹۷/۱۲/۲۱
شما برو کتاب های حسنی بخون
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۹۷۲)