معرفی و دانلود کتاب تاریخ علم فیزیک: مقدمه‌ای بسیار کوتاه

عکس جلد کتاب تاریخ علم فیزیک: مقدمه‌ای بسیار کوتاه
قیمت:
۱۵,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ علم فیزیک: مقدمه‌ای بسیار کوتاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ علم فیزیک: مقدمه‌ای بسیار کوتاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخ علم فیزیک: مقدمه‌ای بسیار کوتاه

کتاب تاریخ علم فیزیک: مقدمه‌ای بسیار کوتاه نوشته‌ی جی ال هلیبرن، شرحی کوتاه بر تاریخچه‌ی این علم است که به شما در خصوص اینکه چگونه فیزیک باستانی تبدیل به فیزیک مدرن شد، می‌گوید.

این کتاب، تاریخ فیزیک را برای مقایسه‌ی فیزیک مدرن با علم باستانی کندوکاو نمی‌کند بلکه توضیحی در خصوص سیر تکاملی علم فیزیک ارائه می‌دهد. کتاب تاریخ علم فیزیک (The history of physics: a very short introduction) به شما می‌گوید که علم فیزیک چه بود و در گذر سال‌ها و قرن‌ها با تلاش و حمایت چه کسانی به جایگاه کنونی خود دست پیدا کرد.

خواندن این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

جی ال هلیبرن (J L Heilbron) با زبانی ساده، مفاهیم سخت و پیچیده‌ی علم فیزیک را برای شما توضیح می‌دهد و با تاریخچه‌ی این علم آشنا می‌شوید؛ بنابراین اگر صرفاً به این علم علاقه‌مند هستید، کتاب پیش رو می‌تواند برای شروع گزینه‌ی مناسبی باشد. از طرف دیگر، به دلیل جامعیت این اثر و اشاره به نکات مهم و ضروری، این کتاب برای دانش‌آموزان و دانشجویان فیزیک نیز مناسب است.

در بخشی از کتاب تاریخ علم فیزیک: مقدمه‌ای بسیار کوتاه می‌خوانیم:

سنت به دنبال ارسطو و بدنبال شناسایی اولین فیزیکدانان و برخی از بزرگان میلیتس، و در مشخص کردن نیم دوجین سخنران یونانی دیگر به عنوان جانشین آن‌ها بود. در طول زندگی اسطوره از زمان خلقت یونان- پیلو، هیچ فیزیکدان یونانی، در طول 250 سال بین زمان‌های قدیمی‌ترین اهالی میلیتس، تالس و ارسطو، از بیگانان چیزی فرا نگرفتند. داستان چیزی که فیثاغورث، اگر او وجود داشته باشد، تا حدودی در مصر انجام داد، یعنی پیشنهاد خروج ورودی؛ و مطالعات متون خط میخی نشان دهنده این است که دانش طبیعی در میان بابلی‌ها، در بعضی موارد پیشرفته‌تر از یونانی‌های باستان است. با این حال، معیار اساسی که ارسطو برای شناسایی پیشینیانش استفاده کرد، این نبود که آن‌ها یونانی بودند، بلکه این بود که بر تعصب فلج کننده‌ای فائق آمده‌اند. علی رغم شواهد متضاد قوی، آن‌ها معتقد بودند که جهان طبیعی بر اساس اصول شبه قانونی قابل کشف توسط ذهن انسان حرکت می‌کند و به دوراز وقفه یا نیستی توسط مداخله خدایان و شیاطین است.

این حرکت بی‌نظیر، زمینه‌ساز و مشخص کننده همه اشکال فیزیکی، فلسفه طبیعی و علم فیزیک است. مفاهیمش حتی فراتر از جایگزینی هوس با سلوک شبه قانونی است. از آن جا که خدایان بیش از همه صادقانه، موجودیت رفتارهای انسانی را نشان دادند، پرستش (در زبان یونانی) به جنبه انسانی برای خدا قائل شدن اشاره داشته است. پیشرفت فیزیک تا حذف خصوصیات انسان و ویژگی‌های برجسته طبیعی ادامه پیدا کرده است. بنابراین طبیعت یا دنیای عینی، نه تنها خیرخواهی، خشونت، و رنگ، بلکه ظاهراً ویژگی‌های ضروری مانند فضا، زمان و علیت را هم از دست داد.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1- اختراع در دوران باستان
فصل 2- انتخاب در اسلام 
فصل 3- بومی سازی در اروپا
فصل 4- دومین آفرینش
فصل 5- فیزیک کلاسیک و علاج آن
فصل 6- از دنیای قدیم تا جدید
فصل 7- جوهر ذاتی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تاریخ علم فیزیک: مقدمه‌ای بسیار کوتاه
نویسنده
مترجممحبوبه رضایی کهکی
ناشر چاپیانتشارات برون سپهر
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات150
زبانفارسی
شابک978-622-9613-94-8
موضوع کتابکتاب‌های فیزیک
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تاریخ علم فیزیک: مقدمه‌ای بسیار کوتاه

M minerva
۱۴۰۱/۵/۱۴
از نظر ترجمه بسیار ضعیف
و حتی در مواردی جمله به طور کلی عوض شده
A.M A.ghardashi
۱۴۰۳/۲/۱۸
مختصر و مفید و خواندنی برای آشنایی با تاریخ فیزیک
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب تاریخ علم فیزیک: مقدمه‌ای بسیار کوتاه

برای دریافت کتاب تاریخ علم فیزیک: مقدمه‌ای بسیار کوتاه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.