معرفی و دانلود کتاب تختخوابت را مرتب کن

عکس جلد کتاب تختخوابت را مرتب کن
قیمت:
22000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تختخوابت را مرتب کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تختخوابت را مرتب کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تختخوابت را مرتب کن

ویلیام اچ. مک ریون در کتاب تختخوابت را مرتب کن، به شرح 10 درس باارزشی که در زمان خدمتش در نیروی دریایی آمریکا فراگرفته، می‌پردازد. ژنرال بازنشته‌ی امریکایی در این کتاب که از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز نیز هست درباره چیزهای کوچکی صحبت می‌کند که باعث تغییر زندگی و حتی دنیای شما می‌شود.

همه شما در زندگی روزمره با موضوعات کوچکی مواجه می‌شوید که هیچ توجهی به آن‌ها ندارید و نمی‌دانید که گذشتن از همین موارد کوچک می‌تواند زندگیتان را دستخوش تغییر و تحولات بزرگی کند. ویلیام اچ. مک ریون در کتاب تختخوابت را مرتب کن (Make your bed) درس‌هایی به شما می‌دهد که منجر به موفقیت‌تان در طول زندگی می‌شود؛ درس‌هایی ساده مانند مرتب کردن تخت خوابتان قبل از شروع هر کاری!

همه‌ی شما آگاهی دارید که زندگی، دارای پیچ و خم‌های سخت و طاقت فرساست؛ اما گاهی اوقات با انجام کارهای پیش پا افتاده می‌توان زندگی را تحت تأثیر قرار داد. همانطور که گفته شد عمل ساده‌ای مانند مرتب کردن رختخواب منجر به ایجاد نیروی انگیزشی عمیقی در شما می‌شود و رضایتی درونی برای به پایان رساندن یک روز عالی را برایتان فراهم می‌کند. بنابراین برای تحول جهان، اول تختخوابت را مرتب کن!

کتاب تختخوابت را مرتب کن از ده درس کوتاه تشکیل شده که ژنرال در تمرینات نیروی دریایی آن‌ها را فرا گرفته است و موضوع اصلی این کتاب می‌باشد. او در هر فصل یکی از روش‌های رفتاری و تربیتی یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا را به تصویر می‌کشد. این کتاب بسیار با آثار موفقیت شباهت دارد اما یک تفاوت بزرگی هم با این دست از کتاب‌ها دارد؛ تفاوت این است که خود مک ریون تمامی این نکات را لمس کرده و با آن‌ها زندگی کرده و می‌کند.

هرکدام از این درس‌ها که در برابر چالش‌های زندگی ایجاد می‌شوند، دارای اهمیت یکسانی هستند و اصلا مهم نیست که شما در چه جایگاهی هستید یا چه موقعیتی در جامعه خود دارید. مردم در خیابان‌ها بارها جلوی مک ریون را گرفته‌اند تا داستان موفقیتش را برایشان تعریف کند. آن‌ها می‌خواستند بدانند که چطور این ده درس زندگی او را تغییر داده است. بنابراین مک ریون تصمیم می‌گیرد برای تحقق این هدف کتاب تختخوابت را مرتب کن را بنویسد و الهام بخش زندگی شما شود.

ویلیام اچ. مک ریون را بیشتر بشناسیم:

ژنرال ویلیام اچ مک ریون (William H. McRaven) در آمریکا متولد شد و خدمت برجسته و پر افتخاری را در نیروی دریایی داشته است. او سی‌ و هفت سال به‌ عنوان یگان ویژه‌ی نیروی دریایی خدمت کرد و در تمام سطوح دارای سمت فرماندهی بود. مک ریون در مأموریت نهایی با درجه‌ی دریاسالاری، فرماندهی کل نیروهای عملیات ویژه‌ی ایالات متحده را بر عهده داشت. او در حال‌ حاضر به عنوان رئیس دانشگاه تگزاس مشغول است.

جملات برگزیده‌ی کتاب تختخوابت را مرتب کن:

- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، اول از مرتب کردن تختخواب‌تان شروع کنید.‌
- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، کسی را پیدا کنید تا دو تایی پارو بزنید.
- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، افراد را با بزرگی دلشان بسنجید.
- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، کلوچه شکری نباشید و حرکت رو به جلو داشته باشید.
- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، از سیرک نترسید.
- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، محدودیت‌های‌تان را به چالش بکشید.

در بخشی از کتاب تختخوابت را مرتب کن می‌خوانیم:

لب بُرجک سی و سه فوتی ایستاده بودم. طناب نایلونی ضخیم را گرفتم. یک سر طناب به برجک وصل بود و سر دیگر آن صد فوت آن طرف‌تر روی زمین به یک میله وصل شده بود. نصف میدان موانع را گذارنده بودم و داشتم رکورد می‌زدم. در حالی که پاهایم بر بالای مسیر تاب می‌خورد، طناب را محکم چسبیده بودم، به آرامی از روی سکو پایین آمدم. بدنم زیر طناب آویزان بود و با حرکتی کِرم مانند و آرام راهم را دامه دادم تا به انتهای مسیر رسیدم.

وقتی به پایان رسیدم، طناب را رها کردم، روی ماسه‌های نرم افتادم و به سمت مانع بعدی دویدم. حالا بقیه کارآموزان کلاس با فریاد تشویقم می‌کردند، اما صدای مربی را بیشتر می‌شنیدم که داشت زمان را یادآوری می‌کرد. روی طناب نجات زمان زیادی را از دست داده بودم. تکنیکی که برای پایین آمدن به کار بردم بیش از حد کُند بود، ولی نمی‌توانستم با سَر، از طناب به سمت پایین سُر بخورم. اگر با سَر و با سبک کماندویی پایین می‌آمدم، سرعتم خیلی بیشتر می‌شد، ولی ریسک زیادی به همراه داشت. در این حالت وقتی روی طناب هستید، نسبت به زمانی که از آن آویزانید، ثبات کمتری دارید و سخت‌تر می‌توانید خودتان را بالای طناب نگه دارید و اگر بیفتید و به خودتان آسیب بزنید، از کلاس اخراج می‌شوید.

من با زمان خیلی بالا و ناامید کننده از خط پایان رد شدم. وقتی خم شده بودم و نفس نفس می‌زدم، یکی از کهنه سربازان جنگ ویتنام با موهای جوگندمی، پوتین‌های واکس زده و یونیفورم سبز رنگ، کنارم ایستاد و با لحنی کاملاً تحقیرآمیز گفت: «کِی میخوای یاد بگیری آقای مک؟ تا وقتی ریسک نکنی، هر بار این میدان موانع، شکستت میده».

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
درباره نویسنده
فصل اول: روز خود را با انجام دادن یک کار شروع کنید
فصل دوم: همه کارها را نمی‌توان تنهایی انجام داد
فصل سوم: مهمترین چیز وسعت قلب شماست
فصل چهارم: زندگی عادلانه نیست؛ راه خود را ادامه دهید!
فصل پنجم: شکست شما را قوی‌تر می‌کند
فصل ششم: باید جسارت زیادی داشته باشید
فصل هفتم: جلوی زورگوها بایستید
فصل هشتم: در موقعیت درست قرار بگیرید
فصل نهم: به دیگران امید بدهید
فصل دهم: هرگز تسلیم نشوید
سخنرانی جشن فارغ التحصیلی در دانشگاه تگزاس

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تختخوابت را مرتب کن
نویسنده
مترجممحمدجواد نعمتی
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات96
زبانفارسی
شابک978-622-99984-7-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
22000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تختخوابت را مرتب کن

Moein Valinejad
۱۴۰۰/۱/۱۵
درود بر دوستان گرامی
من به عنوان فردی معمولی تصمیم گرفتم کتابهایی که میخونم رو در حد خودم نقد کنم. اگر ایرادی دیدید از بی سوادی بنده بذارید. ممنون میشم اگر نظری دارید من رو مطلع کنید.
ترجمه: خوب و‌ روان
ایراد نگارشی/تایپی: مواردی اندک
درون مایه: ارائه تجربیاتی در قالب خاطره: از لحاظ محتوی و در
پرچگال ثقیل نیست؛ واقع چکیده‌ای از چند مهارت مورد توجه، در قالب اتفاقاتی که در زندگی روزمره نویسنده رخ داده بیان شده
ویژگی‌های قابل توجه: - مضمون اصلی هر فصل علاوه بر گفته شدن به صورت واضح در ابتدا، در انتها نیز به صورت جمع بندی آمده (در فصل‌های آخر در قالب یک جمله بولد شده و در فصل‌های بعدی در یک/چند بند پایانی) -داستان ها/خاطرات تعریف شده حوصله سر بر نیستند. -کتابی مختصر و کم حجم. -در بیان خاطرات، توصیف عناصر به زیبایی و دلچسبی رخ داده، نه آنقدر زیاد که خواننده خسته شود و نه آنقدر کم که خواننده را از متصور شدن بازدارد. -بعضی اوقات (مانند جایی که داستان موکی را تعریف میکرد) که حس میکنید خاطرات دیگر از موضوع ”خودسازی“ دور شده اند، با یک آموزه شما را میهمان میکند. -در فصل‌های ۳ الی آخر، یک ایده خودسازی‌ای که در ”اردوگاه سیل“ فراگرفته بود را بیان میکند، و کاربرد این درس را چند سال آینده در زندگی‌اش نشان میدهد.
چند واقعیت: -باید بیشتر به چشم انتقال چند تجربیات با ارزش از یک فرد دریا دیده به آن نگاه شود تا کتابی که ویژگی‌های لازم برای خودسازی تحت آزمایش‌های روانشناختی عنوان شده است
جمع بندی: اگر میخواهید در کتب موفقیت-خودسازی خود تنوعی بدهید و چیزی متفاوت از سایرین بخوانید، از کتاب ”تخت خوابت را مرتب کن“ لذت کافی را خواهید برد🌻
ارادتمند شما، معین ولی نژاد
MoonRiver
۱۴۰۱/۱۲/۱۳
از کتاب‌های برگرفته از اتفاقات و وقایع واقعی لذت میبرم، ترجمه ساده و روان بود، جالبه که هر شغلی تو هرجایی داشته باشی، بازم سختی‌ها و شکست‌های خودش رو داره، فقط نوع عکس‌العمل‌مون در برابرش باعث ادامه دادن اون کار یا رها کردن‌ش میشه؛ اما بیشتر از هر چیز فشار سربازی آن‌ها را با خودمان مقایسه کردم. هر چند سراسر وطن پرستی کورکورانه و آمریکا پرستی در خود دارد اما نکات جالبی دارد درباره این‌که چطور کارهای کوچک در دوره سربازی می‌توانند اثرات ذهنی و انگیزشی بزرگی داشته باشند. با این حال مهم‌ترین سوالی که درباره پافشاری ادامه دادن سربازی در این داستان‌ها وجود دارد این است که «به چه قیمت؟» چرا یک نفر باید این قدر تحت فشار باشد تا مراحل کارآموزی را رد کند و به جنگ عراق برود تا کشوری را نابود کند یا در جنگ افغانستان ملتی را سال‌های سال از آرزوهایش عقب بیندازد، شاید گاهی اوقات بهتر باشد رختخواب‌مان را مرتب نکنیم.
امیر موسی اکبری
۱۴۰۰/۱/۷
میتونیم بگیم که این کتاب با ده قانون موفقیت، متن ساده و روان‌اش بسیار جذاب است.
به هر انسان که درهر شغل باشد امید، قدرت، صبر و بردباری باری، شجاعت، تحمل درد و وشکنجه،... ودر نهایت موفقیت را می‌آموزد.
نویسنده با تحمل رنج‌های بسیار زیاد و داشتن امید فوق العاده بله‌های موفقیت را پشت سر می‌گذارد. و

درنتیجه به قول خودش با انسان‌های بلند مقام ملاقاتنموده، ودر بسیاری از کانفراس‌های امنیتی دریای حضور داشته او یکی از جنرال ‌های فعال درجنگ عراق و افغانستان بوده‌اند.
که گهگاهی در متن کتاب‌اش از آن یاد آوری میکند.
از نظر من کتاب عالی است.
تشکر از پیشنهاد کتاب راه
Tara
۱۴۰۲/۱/۳
محتوای خوبی داره
و اشاره‌ای داره به قدرت عادت‌ها و کارهای کوچک که دیده نمیشن اما مهم هستن
چالش‌ها برای تضعیف و شکست ما شکل نمیگیرن،، بلکه برای کمک به رهاسازی پتانسیل قدرتی و مقاومتی در مواجه با گرداب‌های پیش رو زندگی نمایان میشن وجه الهام گرفتنی داره از زندگی افرادی که خیلی غیرمنتظره شرایطی مثل و
قطع عضو رو تحربه کردن که این افراد نه تنها افسرده شکست خورده نشدن بلکه پتانسیل‌ها و استعداد‌های وجه‌های دیگه‌ای از وجودشون رو شکوفا کردن... شرایطی مثل قطع عضو لازم نیست تا ما نمادی از مقاومت و ادامه دادن در شرایط سخت باشیم،، بلکه باید در لحظه لحظه زندگی،، ادامه بدیم.. مثل این که بعد از هر شب طوفانی،، خورشید بالاخره طلوع میکنه و این چرخه‌ی شکست ناپذیر طبیعته..
امیدوارم از خوندن این کتاب لذت ببرید...
بهیار شمس
۱۴۰۳/۱/۱۰
کتاب تختخوابت را مرتب کن نوشته ویلیام اچ مک ریون و ترجمه بسیار روان آقای نعمتی یک کتاب خوب و تاثیر گذار است کتابی است که نظم؛ کار؛ جدیت؛ پشتکار و بسیاری از صفات خوب را به خواننده القاء میکند من بارها این کتاب را خواندم و توصیه میکنم مطالعه کنید خیلی چیزهای خوبی را از این افس سخت کوش فرا میگیرید کار شاید ابتدا چنین به نظر نیاید ولی مطالعه دقیق و عمیق و درک مطالب شما را به این جمع بندی میرساند باید از نظم و ترتیب کارها از ابتدایی‌ترین کارها شروع کرد تا به سمت بهترین‌ها و تاثیرگذار‌ترین افراد جامعه رسید به سمت ارشد شدن و تصمیم ساز بودن و همچنین مدافع حقوق جامعه من حیث المجموع من مطالعه این کتاب تاثیر گذار را به همه عزیزان علاقمند به توسعه فردی توصیه میکنم متشکرم
Maryam M
۱۴۰۰/۹/۲۶
من کتاب تو زمان خیلی کمی حدود چند ساعت (شاید نهایتا سه ساعت) تموم کردم اول فکر میکردم یه کتاب با آموزش‌های زیاد و یا متن حوصله سر بری باشه و فقط به خاطر معروفیتش تصمیم گرفتم بخونم اما کتاب از کلیشه‌هایی که خیلی از کتاب‌های این چنینی دارن دوره که این یه مزیت برای کتاب هست
با مثال‌های ساده‌ای کوچک
کارهای و تاثیر گزاری رو به ما یادآوری میکنه و حتی آموزش میده به نظرم این یه کتاب خیلی خوب در زمینه رشد فردیه که هم زمان زیادی نمیگیره و هم باعث خستگیتون نمیشه و درنهایت چیز‌های خوبی بهتون اضافه میکنه خوشحالم از این که به نظرات منفی توجه نکردم و کتاب مطالعه کردم
zahra kalhori
۱۴۰۱/۱/۱۸
کتاب خیلی کوتاه و قشنگیه و بنظرم از اون کتابایی که ن تنها یک بار بلکه ارزش چند بار خونده شدن رو دارن و بنظرم قشنگترین بخش کتاب این قسمته " مثل قایق پارویی کوچکی که در دوره‌ی آموزشی نیروی دریایی داشتیم، بایستی جمعی از افراد خوب و بد در اطرافتان باشد تا شمارا به سمت اهدافتان هدایت کنند. شما در قایق ک نمی‌توانید به تنهایی پارو بزنید.... فراموش نکنید که موفقیت شما به دیگران بستگی دارد. "
از لحاظ روانشناسی هم ثابت شده کارای کوچیکی مثل مرتب کردن تخت خواب، ظرف شستن و... تاثیر زیادی توی خلق و خوی افراد داره
روز خوبی رو بسازید
یاحق
محمد جواد تیموری
۱۴۰۱/۱/۱۲
نویسنده مطالبی رو که میخواسته به خواننده انتقال بده به صورت کلی بیان کرده و هرکس باید با توجه به زندگی خودش اونها رو معنا کنه. به نظرم بعد هر فصل که حجم کمی هم دارن باید ایستاد و فکر کرد در مورد اون بخش، از تجربیات این ژنرال دریا دیده میشه چیزای زیادی یاد گرفت.
داستان کتاب یکپارچه نیست و به بیانی
دیگه هر فصل یک موضوع رو برسی میکنه؛ و از اونجایی که من انتظار داشتم این موضوعات خودسازی رو در قالب یک داستان خوب و گیرا بخونم، متاسفانه با چنین چیزی برخورد نکردم.
در کل خوندنش توصیه میشه.
محمد پارسا حسن زاده
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
درود بر همه‌ی شما خوبان 🤛🤜 (نخست به نام تنها یگانه‌ی هستی
و سپس به نام بزرگان ادبیات پارسی و جهان)
به جرات می‌توانم بگویم این کتاب یکی از زیباترین و تاثیرگذارترین کتاب‌هایی بوده است که تا کنون مطالعه کرده ام.
برخی از عبارت‌های به کار رفته در این کتاب با روح و روان شما بازی و حسی زیبا را به
شما منتقل می‌کند.
*از این نویسنده که تجربیات باارزشش را در اختیار ما گذاشته است کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.
حتما حتی برای یکبار هم که شده است مطالعه‌اش کنید.:)
کتابراه عزیز سپاس
موفق و پیروز باشید.
محمدرضا
۱۴۰۰/۱/۴
کتاب خیلی عالی بود، نویسنده خیلی خوب توانسته بود اتفاقات را بنویسد به گونه‌ای که خواننده می‌تواند آن را برای خود مجسم کند. فقط باید در نظر داشته باشیم که این آقا توانسته‌اند با انجام جریمه‌ها و کار‌های طاقت فرسا به نتیجه برسند، اگر کتاب را خوانده باشید حتما فهمیده اید که از تعداد نفرات زیادی فقط اندک افرادی به مراحل پایانی رسیدند پس شاید روش این آقا برای همه نتیجه‌ی خوبی نداشته باشد.
ایوب محمدی
۱۴۰۱/۴/۸
سلام کتاب 📚خوبیه که ارزش وقت گذاشتن داشت ساده و با توجه به واقعیت نوشته شده و برای مخاطب کاملا قابل فهمه. کتاب انگیزشیه و نویسنده به راحتی با مخاطب ارتباط گرفته و راه و روش نظم داشتن، دقت در کارها، داشتن اراده قوی، برنامه ریزی داشتن، هدف واحدی داشتن، کار گروهی کردن و در آخر سر سخت بودن تسلیم نشدن و ادامه دادن تا رسیدن به هدف بهت آموزش داده... بخون و لذت ببر و از قوانین کتاب در زندگی فردیت استفاده کن تا چند قدم از خیلیا جلوتری بیفتی 😎💪✈
زهرا عبدی
۱۴۰۰/۱/۷
این کتاب علاوه بر این که منو با زندگی یه نظامی آشناتر کرد، چنتا درس مهمو بهم یاد داد:
۱. از شرایط غر نزن.
۲. همیشه اوضاع میتونه بدترم باشه.
۳. اثر کارای کوچیکی مثل مرتب کردن تخت خوابتو دست کم نگیر.
۴. از سختی‌ها فرار نکن چون در نهایت قدرتمندترت می‌کنن
۵. اگه نتیجه‌ای که لایقش بودیو نگرفتی زیاد خودتو درگیرش نکن و همچنان با قدرت ادامه بده.
مهدیه حشمتی
۱۴۰۰/۱/۱
کتاب بسیار ساده و جالبی بود از تجربیات یک ژنرال دریایی که با بیان تجربیاتش به ما یاد میده در سختترین شرایط مقاوم باشیم و دست از تلاش برنداریم و امید داشته باشیم
من از خوندن این کتاب زیبا لذت بردم از کتابراه و تیم فوق العاده تون بسیار سپاسگزارم بابت کتابهایی باارزشی که در اختیارمون قرار میدین مخصوصا این چالش نوروزی
براتون از صمیم قلبم آرزوی بهترینها دارم
مطهره معماری
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
دوسش داشتم. من خیلی وقت بود دلم‌میخواست بدونم زندگی یه نظامی واقعا چطوریه. چون نظامی‌ها خیلی دقیق منظم هستند و من عاشق اینم که شبیه ارتشی‌ها زندگی کنم😍
کتاب طولانی خسته کننده‌ای نیست و حدود ۷۰ صفحه اس من خودم کمتر از ۲ ساعت همچین کتابی رو تموم میکنم وقتم رو زیاد نمیگیره👌
ساسان بهرامی
۱۴۰۱/۵/۳۰
همه ما در زندگی مسائل کوچک و بزرگی داریم که باید اونها را حل کنیم و پشت سر بگذاریم و خیلی از مواقع مسائل کوچیک را بی اهمیت میدونیم و یا بی ارزش تلقی میکنیم و متوجه نیستیم که گاهی چه ضربه‌ها و ضررهایی از عدم توجه و انجام همین نکات کوچیک متحمل شده ایم و در حالیکه باید با یک نظم و برنامه منظم و پیوسته و انجام همین نکات ریز و برداشتن گامهای کوچک خود را برای موفقیت‌های بزرگتر آماده کرد
مشاهده همه نظرات 578

راهنمای مطالعه کتاب تختخوابت را مرتب کن

برای دریافت کتاب تختخوابت را مرتب کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.