دانلود کتاب تختخوابت را مرتب کن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تختخوابت را مرتب کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تختخوابت را مرتب کن

ویلیام اچ. مک ریون در کتاب تختخوابت را مرتب کن، به شرح 10 درس باارزشی که در زمان خدمتش در نیروی دریایی آمریکا فراگرفته، می‌پردازد. ژنرال بازنشته‌ی امریکایی در این کتاب که از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز نیز هست درباره چیزهای کوچکی صحبت می‌کند که باعث تغییر زندگی و حتی دنیای شما می‌شود.

همه شما در زندگی روزمره با موضوعات کوچکی مواجه می‌شوید که هیچ توجهی به آن‌ها ندارید و نمی‌دانید که گذشتن از همین موارد کوچک می‌تواند زندگیتان را دستخوش تغییر و تحولات بزرگی کند. ویلیام اچ. مک ریون در کتاب تختخوابت را مرتب کن (Make your bed) درس‌هایی به شما می‌دهد که منجر به موفقیت‌تان در طول زندگی می‌شود؛ درس‌هایی ساده مانند مرتب کردن تخت خوابتان قبل از شروع هر کاری!

همه‌ی شما آگاهی دارید که زندگی، دارای پیچ و خم‌های سخت و طاقت فرساست؛ اما گاهی اوقات با انجام کارهای پیش پا افتاده می‌توان زندگی را تحت تأثیر قرار داد. همانطور که گفته شد عمل ساده‌ای مانند مرتب کردن رختخواب منجر به ایجاد نیروی انگیزشی عمیقی در شما می‌شود و رضایتی درونی برای به پایان رساندن یک روز عالی را برایتان فراهم می‌کند. بنابراین برای تحول جهان، اول تختخوابت را مرتب کن!

کتاب تختخوابت را مرتب کن از ده درس کوتاه تشکیل شده که ژنرال در تمرینات نیروی دریایی آن‌ها را فرا گرفته است و موضوع اصلی این کتاب می‌باشد. او در هر فصل یکی از روش‌های رفتاری و تربیتی یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا را به تصویر می‌کشد. این کتاب بسیار با آثار موفقیت شباهت دارد اما یک تفاوت بزرگی هم با این دست از کتاب‌ها دارد؛ تفاوت این است که خود مک ریون تمامی این نکات را لمس کرده و با آن‌ها زندگی کرده و می‌کند.

هرکدام از این درس‌ها که در برابر چالش‌های زندگی ایجاد می‌شوند، دارای اهمیت یکسانی هستند و اصلا مهم نیست که شما در چه جایگاهی هستید یا چه موقعیتی در جامعه خود دارید. مردم در خیابان‌ها بارها جلوی مک ریون را گرفته‌اند تا داستان موفقیتش را برایشان تعریف کند. آن‌ها می‌خواستند بدانند که چطور این ده درس زندگی او را تغییر داده است. بنابراین مک ریون تصمیم می‌گیرد برای تحقق این هدف کتاب تختخوابت را مرتب کن را بنویسد و الهام بخش زندگی شما شود.

ویلیام اچ. مک ریون را بیشتر بشناسیم:

ژنرال ویلیام اچ مک ریون (William H. McRaven) در آمریکا متولد شد و خدمت برجسته و پر افتخاری را در نیروی دریایی داشته است. او سی‌ و هفت سال به‌ عنوان یگان ویژه‌ی نیروی دریایی خدمت کرد و در تمام سطوح دارای سمت فرماندهی بود. مک ریون در مأموریت نهایی با درجه‌ی دریاسالاری، فرماندهی کل نیروهای عملیات ویژه‌ی ایالات متحده را بر عهده داشت. او در حال‌ حاضر به عنوان رئیس دانشگاه تگزاس مشغول است.

جملات برگزیده‌ی کتاب تختخوابت را مرتب کن:

- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، اول از مرتب کردن تختخواب‌تان شروع کنید.‌
- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، کسی را پیدا کنید تا دو تایی پارو بزنید.
- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، افراد را با بزرگی دلشان بسنجید.
- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، کلوچه شکری نباشید و حرکت رو به جلو داشته باشید.
- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، از سیرک نترسید.
- اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، محدودیت‌های‌تان را به چالش بکشید.

در بخشی از کتاب تختخوابت را مرتب کن می‌خوانیم:

لب بُرجک سی و سه فوتی ایستاده بودم. طناب نایلونی ضخیم را گرفتم. یک سر طناب به برجک وصل بود و سر دیگر آن صد فوت آن طرف‌تر روی زمین به یک میله وصل شده بود. نصف میدان موانع را گذارنده بودم و داشتم رکورد می‌زدم. در حالی که پاهایم بر بالای مسیر تاب می‌خورد، طناب را محکم چسبیده بودم، به آرامی از روی سکو پایین آمدم. بدنم زیر طناب آویزان بود و با حرکتی کِرم مانند و آرام راهم را دامه دادم تا به انتهای مسیر رسیدم.

وقتی به پایان رسیدم، طناب را رها کردم، روی ماسه‌های نرم افتادم و به سمت مانع بعدی دویدم. حالا بقیه کارآموزان کلاس با فریاد تشویقم می‌کردند، اما صدای مربی را بیشتر می‌شنیدم که داشت زمان را یادآوری می‌کرد. روی طناب نجات زمان زیادی را از دست داده بودم. تکنیکی که برای پایین آمدن به کار بردم بیش از حد کُند بود، ولی نمی‌توانستم با سَر، از طناب به سمت پایین سُر بخورم. اگر با سَر و با سبک کماندویی پایین می‌آمدم، سرعتم خیلی بیشتر می‌شد، ولی ریسک زیادی به همراه داشت. در این حالت وقتی روی طناب هستید، نسبت به زمانی که از آن آویزانید، ثبات کمتری دارید و سخت‌تر می‌توانید خودتان را بالای طناب نگه دارید و اگر بیفتید و به خودتان آسیب بزنید، از کلاس اخراج می‌شوید.

من با زمان خیلی بالا و ناامید کننده از خط پایان رد شدم. وقتی خم شده بودم و نفس نفس می‌زدم، یکی از کهنه سربازان جنگ ویتنام با موهای جوگندمی، پوتین‌های واکس زده و یونیفورم سبز رنگ، کنارم ایستاد و با لحنی کاملاً تحقیرآمیز گفت: «کِی میخوای یاد بگیری آقای مک؟ تا وقتی ریسک نکنی، هر بار این میدان موانع، شکستت میده».

 ۹۶ صفحه، ۵۳۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-99984-7-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
درباره نویسنده
فصل اول: روز خود را با انجام دادن یک کار شروع کنید
فصل دوم: همه کارها را نمی‌توان تنهایی انجام داد
فصل سوم: مهمترین چیز وسعت قلب شماست
فصل چهارم: زندگی عادلانه نیست؛ راه خود را ادامه دهید!
فصل پنجم: شکست شما را قوی‌تر می‌کند
فصل ششم: باید جسارت زیادی داشته باشید
فصل هفتم: جلوی زورگوها بایستید
فصل هشتم: در موقعیت درست قرار بگیرید
فصل نهم: به دیگران امید بدهید
فصل دهم: هرگز تسلیم نشوید
سخنرانی جشن فارغ التحصیلی در دانشگاه تگزاس

راهنمای دانلود کتاب تختخوابت را مرتب کن

برای دانلود کتاب تختخوابت را مرتب کن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تختخوابت را مرتب کن

نظرات کتاب تختخوابت را مرتب کن

Moein Valinejad
۱۴۰۰/۱/۱۵
درود بر دوستان گرامی
من به عنوان فردی معمولی تصمیم گرفتم کتابهایی که میخونم رو در حد خودم نقد کنم. اگر ایرادی دیدید از بی سوادی بنده بذارید. ممنون میشم اگر نظری دارید من رو مطلع کنید.
ترجمه: خوب و‌ روان
ایراد نگارشی/تایپی: مواردی اندک
درون مایه: ارائه تجربیاتی در قالب خاطره: از لحاظ محتوی و در
پرچگال ثقیل نیست؛ واقع چکیده‌ای از چند مهارت مورد توجه، در قالب اتفاقاتی که در زندگی روزمره نویسنده رخ داده بیان شده
ویژگی‌های قابل توجه: - مضمون اصلی هر فصل علاوه بر گفته شدن به صورت واضح در ابتدا، در انتها نیز به صورت جمع بندی آمده (در فصل‌های آخر در قالب یک جمله بولد شده و در فصل‌های بعدی در یک/چند بند پایانی) -داستان ها/خاطرات تعریف شده حوصله سر بر نیستند. -کتابی مختصر و کم حجم. -در بیان خاطرات، توصیف عناصر به زیبایی و دلچسبی رخ داده، نه آنقدر زیاد که خواننده خسته شود و نه آنقدر کم که خواننده را از متصور شدن بازدارد. -بعضی اوقات (مانند جایی که داستان موکی را تعریف میکرد) که حس میکنید خاطرات دیگر از موضوع ”خودسازی“ دور شده اند، با یک آموزه شما را میهمان میکند. -در فصل‌های ۳ الی آخر، یک ایده خودسازی‌ای که در ”اردوگاه سیل“ فراگرفته بود را بیان میکند، و کاربرد این درس را چند سال آینده در زندگی‌اش نشان میدهد.
چند واقعیت: -باید بیشتر به چشم انتقال چند تجربیات با ارزش از یک فرد دریا دیده به آن نگاه شود تا کتابی که ویژگی‌های لازم برای خودسازی تحت آزمایش‌های روانشناختی عنوان شده است
جمع بندی: اگر میخواهید در کتب موفقیت-خودسازی خود تنوعی بدهید و چیزی متفاوت از سایرین بخوانید، از کتاب ”تخت خوابت را مرتب کن“ لذت کافی را خواهید برد🌻
ارادتمند شما، معین ولی نژاد
امیر موسی اکبری
۱۴۰۰/۱/۷
میتونیم بگیم که این کتاب با ده قانون موفقیت، متن ساده و روان‌اش بسیار جذاب است.
به هر انسان که درهر شغل باشد امید، قدرت، صبر و بردباری باری، شجاعت، تحمل درد و وشکنجه،... ودر نهایت موفقیت را می‌آموزد.
نویسنده با تحمل رنج‌های بسیار زیاد و داشتن امید فوق العاده بله‌های موفقیت را پشت سر می‌گذارد. و

درنتیجه به قول خودش با انسان‌های بلند مقام ملاقاتنموده، ودر بسیاری از کانفراس‌های امنیتی دریای حضور داشته او یکی از جنرال ‌های فعال درجنگ عراق و افغانستان بوده‌اند.
که گهگاهی در متن کتاب‌اش از آن یاد آوری میکند.
از نظر من کتاب عالی است.
تشکر از پیشنهاد کتاب راه
س ز
۱۴۰۰/۱/۴
کتاب خیلی عالی بود، نویسنده خیلی خوب توانسته بود اتفاقات را بنویسد به گونه‌ای که خواننده می‌تواند آن را برای خود مجسم کند. فقط باید در نظر داشته باشیم که این آقا توانسته‌اند با انجام جریمه‌ها و کار‌های طاقت فرسا به نتیجه برسند، اگر کتاب را خوانده باشید حتما فهمیده اید که از تعداد نفرات زیادی فقط اندک افرادی به مراحل پایانی رسیدند پس شاید روش این آقا برای همه نتیجه‌ی خوبی نداشته باشد.
مشاهد همه نظرات (۲۸۰)