دانلود کتاب تطبیق تعزیه مرکزی اشکنان با تاریخ اولیه اسلام

  • از: زهرا تقوی
  • ناشر: انتشارات ویهان
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تطبیق تعزیه مرکزی اشکنان با تاریخ اولیه اسلام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تطبیق تعزیه مرکزی اشکنان با تاریخ اولیه اسلام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تطبیق تعزیه مرکزی اشکنان با تاریخ اولیه اسلام

کتاب "تطبیق تعزیه مرکزی اشکنان با تاریخ اولیه اسلام" اثر زهرا تقوی به موضوع تاریخ اسلام و تعزیه حسینی در شهر تاریخی اشکنان پرداخته و به بررسی تاریخچه و نوع برگزاری مراسم های تعزیه با موضوع تطبیق تعزیه مرکزی اشکنان با تاریخ اولیه اسلام می پردازد.

تاریخ‌نگاری در میان مسلمانان با سیره‌نویسی آغاز می‌شود و با نگارش کتاب مغازی، مقاتل، فتوح، مسالک، ممالک، خارج، حدیث، رجال، کلام و... تکامل یافت. در این میان مقاتل مختلف و متنوعی نگاشته شد که نام آن‌ها گرایش مذهبی، سیاسی مولف را نشان می‌دهد کتبی که تحت عنوان مقتل علی، مقتل عثمان، مقتل حجر بن عدی و ... تحریر شده‌اند از این دسته‌اند. از بررسی آثار مربوط به واقعه عاشورا که در این مقطع نگاشته شده، این نتیجه به دست می‌آید که مقاتل و آثاری که از قرن دوم تا هفتم نگاشته شده از نظر قدمت، اعتبار و اتقان گزارش، از ارزش و اعتبار برخوردار هستند، این امر از آن روست که مورخان اولیه تاریخ عاشورا، همانند ابومخنف، هشام کلبی و ... واقعه عاشورا را در قالب روایت و با ذکر اسناد گزارش کرده‌اند. به تدریج مورخانی همانند بلاذری، دینوری، یعقوبی و شیخ مفید پای به عرصه وجود گذاشته‌اند که به سبب رعایت اختصار، ضمن مطالعه و بررسی در اخبار متعدد مفصل، گاه ناهمخوان و متناقض در تاریخ عاشورا، ضمن گزینش، تلفیق، ترکیب، حذف تفاصیل و اسناد آن‌ها گزارش‌های مربوط به این واقعه را به اختصار روایت کردند که با مقایسه گزارش‌های این دسته از مورخان با اخبار مورخان و مقتل‌نویسان اولیه، هم‌گونی و هم‌سویی میان این دو نوع روایت در بیشتر موارد دیده می‌شود. در این میان، برخی از مورخان همانند ابن‌اعثم کوفی به سبب استعداد و ذوق خاص خویش در داستان سرایی و قصه‌پردازی برخی اخبار را به این حادثه افزوده است که در گزارش‌های کهن یا اساساً وجود ندارند و یا با آن تفصیل و در قالب قصه‌پردازی نمی‌توان یافت.

 ۱۷۶ صفحه، ۷۸۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-96165-5-8 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۷۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول - بررسی تاریخچه شهر اشکنان
فصل دوم - نگاهی به تاریخچه تعزیه در تاریخ ایران
فصل سوم - بررسی مراسم های عزاداری ماه محرم در 51
فصل چهارم - بررسی تاریخچه مرکزی اشکنان و مراسم تعزیه خوانی در شهر اشکنان
فصل پنجم - تطبیق متون تعزیه ی دهه محرم در اشکنان با منابع
منابع و مأخذ

راهنمای دانلود کتاب تطبیق تعزیه مرکزی اشکنان با تاریخ اولیه اسلام

برای دانلود کتاب تطبیق تعزیه مرکزی اشکنان با تاریخ اولیه اسلام و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تطبیق تعزیه مرکزی اشکنان با تاریخ اولیه اسلام