دانلود کتاب تغذیه و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تغذیه و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تغذیه و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

کتاب تغذیه و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان نوشتۀ هادی عطارد، محمدرضا الماسی و سیده فریده هادوی، میزان و نوع تغذیه و انرژی‌های مورد نیاز برای یک بسکتبالیست را شرح می‌دهد و از اهمیت آن برای ورزشکاران سخن می‌گوید.

دربارۀ کتاب تغذیه و کلیات آن در بسکتبال:

هر بازیکن بسکتبال به عنوان یک فرد مستقل نیاز به پیروی از دستورالعمل‌های تغذیه‌ای ویژه خود را دارد و این دستورالعمل‌ها از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است.

کارشناسان تغذیه ورزشی معتقدند که رژیم غذایی تأثیر قابل توجهی بر عملکرد بسکتبال دارد، بنابراین هر یک از بازیکنان باید برای کسب حداکثر عملکرد ذهنی و جسمی تدابیر تغذیه‌ای خاصی را قبل، هنگام و بعد از تمرین و مسابقه رعایت کنند.

پیشرفت روزافزون علوم ورزشی در جهان و گسترش ورزش قهرمانی و حرفه‌ای باعث شده ورزش به عنوان پدیده‌ای اقتصادی، فرهنگی و صنعتی در جوامع مطرح شود. ورزش به عنوان یکی از پایه‌های اصلی سلامت جامعه محدوده فعالیت خود را از حوزه سلامت به سایر حوزه‌های کلیدی و زیربنایی جوامع باز کرده و بر این اساس به یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی تبدیل شده است.

در این میان آموزش به عنوان اصلی‌ترین رکن پیشرفت ورزش در جوامع، مهم‌ترین نقش را در توسعه سایر ابعاد نیز ایفا می‌کند و مجموعه تلاش‌های صورت گرفته در مسیر توسعه بسکتبال نیز بخش عمده‌ای از این راه است.

امروزه رشد و تکامل فزاینده امر ورزش به طور اعم و بازی زیبای بسکتبال بالاخص در ابعاد قهرمانی و حرفه‌ای و لزوم همگانی شدن آن در سراسر جهان، استفاده علمی در کتب آموزشی را الزام‌آور کرده است.

ورزش دانشگاهی بسکتبال، از رشته‌های ورزشی‌ای به شمار می‌رود که موفقیت در آن نه فقط تحت تأثیر نحوۀ اجرای فنون فردی و گروهی است، بلکه به عوامل مختلف علمی بستگی دارد.

کتاب تغذیه و کلیات آن در بسکتبال برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب حاضر برای کسانی که به این ورزش می‌پردازند و افرادی که قصد دارند دوره مربیگری بسکتبال و به‌ویژه سطح 3 دوره مربیگری نوجوانان و جوانان را طی کنند، بسیار سودمند و مفید است.

در بخشی از کتاب تغذیه و کلیات آن در بسکتبال می‌خوانیم:

کارشناسان معتقدند که بسکتبال به دلیل شروع‌ها و توقف‌های متناوب و تغییر مسیرهای زیاد، در مقایسه با دیگر بسکتبال‌های تیمی، نیاز هوازی کمتری نسبت به فوتبال و نیاز هوازی بیشتری نسبت به والیبال و بیسبال دارد، علاوه بر این نیاز به اکسیژن در هنگام مسابقه بسکتبال بیشتر از تمرینات بسکتبال است. این در حالی است که نیازها و ویژگی‌های جسمی بازیکنان بسکتبال با توجه به پست (موقعیتی) که در آن بازی می‌کنند متفاوت است.

اگر چه یک کوارتر بازی بسکتبال در سطح دبیرستان 8 دقیقه و در سطح بزرگسالان 10 دقیقه به طول می‌انجامد، اما آمار نشان می‌دهد که یک تاکتیک حمله تیمی معمولاً، با میانگین زمانی حدود 20-12 ثانیه انجام می‌شود و بر همین اساس، مشخص شده که بازیکنان بسکتبال غالباً 4500-500 متر را در طول یک بازی 40 دقیقه‌ای طی می‌کنند.

 ۴۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-355-348-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: کلیات تغذیه ورزشی در بسکتبال و اهداف آن
فصل 2: نیازهای انرژی
فصل 3: مبانی تغذیه و درشت‌مغذی‌ها
فصل 4: تغذیه ورزشی برای بازیکنان بسکتبال کودک و نوجوان

راهنمای دانلود کتاب تغذیه و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

برای دانلود کتاب تغذیه و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تغذیه و کلیات آن در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان