دانلود کتاب تنبیه و تشویق کودکان خردسال

  • از: رضا پورحسین
  • ناشر: نشر لک لک
  • ۱۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تنبیه و تشویق کودکان خردسال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تنبیه و تشویق کودکان خردسال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تنبیه و تشویق کودکان خردسال

کتاب تنبیه و تشویق کودکان خردسال نوشته‌ی رضا پورحسین به بیان انواع تشویق و تنبیه و همچنین زمان مناسب و نحوه‌ی درست هر یک برای کودکان می‌پردازد و خواندن آن برای والدینی که نمیدانند در چه مواقع و تا چه حدی کودکانشان را تشویق و تنبیه کنند مناسب است.

محبت را می‌توان گمشده هرانسانی دانست که به آن سخت، نیازمند است. هرانسان، به سه نوع محبت نیاز دارد:
1-محبت به خود: اینکه به او محبت کنند.
2-محبت به دیگران: اینکه به دیگران محبت کند.
3-مشاهده محبت: اینکه شاهد محبت دیگران به هم باشد.

تشویق و ترغیب، عاملی برای پویایی و تحرک فرد می‌باشد وعاملی برای شکوفایی استعدادهای کودکان می‌شود و در آن‌ها خلاقیت و نبوغ را شکل می‌دهد.

به طور دقیق، افراد موفق و بزرگ، در کودکی مورد تشویق والدین و اطرافیان خود بوده‌اند. بدون تردید تشویق و ترغیب در کودک، سبب احساس رضایت و دلگرمی در او می‌شود و باعث می‌گردد، او خود را فردی توانا و مفید برای خانواده و دوستان بداند. این احساس، در زندگی آینده‌ی او بسیار حائز اهمیت است؛ برعکس، نکوهش، سرزنش و تنبیه‌های بی‌جا برای کودکان بدون علت معین و منطقی، سبب عدم عزت نفس و ناتوانی و افزایش عقده حقارت در کودک می‌گردد. درنتیجه در سالیان آینده، او فردی ضعیف و مورد هجوم مشکلات عدیده‌ی زندگی خواهد بود.

در تعالیم اسلامی به مسئله تنبیه و تشویق بسیار توجه شده است. آیات ناظر به پاداش و کیفر، بشیر و نذیر، بهشت و جهنم و غیره، نشان دهنده اهمیت این مساله در اسلام است. البته لازم به ذکر است که تنبیه به شکل منطقی آن، نه تنها غیرمفید نمی‌باشد بلکه بسیار حائز اهمیت است.

سؤال اینجاست که تنبیه در چه زمانی باید انجام شود؟ تنبیه را به چه شکلی باید انجام داد؟ آیا تنبیه مفیدتر است یا تشویق؟ و صدها سؤال که در ذهن شما مادران و پدران عزیز برای تربیت هرچه بهتر خردسال، خود وجود دارد.

کتاب تنبیه و تشویق کودکان خردسال قصد دارد، تا تعریفی درست از تنبیه و تشویق در خردسالان، ارائه دهید و راهکارهای مفیدی را در جهت استفاده‌ی بهتر از این مسأله بیان کند؛ چرا که راز موفقیت در این است که بدانیم چگونه می‌توان تشویق کرد و راه‌های تشویق و تنبیه مؤثر چیست تا به وسیله‌ی آن، بتوان به ارتقاء سطح بهداشت روانی کودک وجامعه دست یافت.

 ۴۴ صفحه، ۳۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8980-88-2 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: تعریف
- دیدگاه‌های مختلف در مورد تنبیه و تشویق
- تشویق یا تنبیه
- محاسن و معایب تشویق و تنبیه
1- محاسن تشویق
2- معایب تشویق
3- معایب و محاسن تنبیه
فصل دوم: راهکار و انواع
- انواع تشویق و تنبیه و راه کارهای آنها
- انواع تشویق
- نکاتی که در مورد افزایش اثر تشویق باید رعایت نمود
- انواع تنبیه
- نکاتی که در مورد تنبیه حائز اهمیت است
فصل سوم: سخن آخر
منابع

راهنمای دانلود کتاب تنبیه و تشویق کودکان خردسال

برای دانلود کتاب تنبیه و تشویق کودکان خردسال و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تنبیه و تشویق کودکان خردسال

نظرات کتاب تنبیه و تشویق کودکان خردسال

mary bahonar
۱۳۹۷/۷/۱۵
بسیار عالی بود. هم برای آموزش خانواده‌ها، و هم ارایه زبان ساده‌ای برای الگودهی به دانشجویان روانشناسی که در اول راه بتونن اطلاعاتشون رو به اطرافیان منتقل کنن. متشکرم ازتون
زهرا مشکل گشا
۱۳۹۸/۶/۲۴
این کتاب خیلی ساده و روان برای والدین خوبع وگرنه دوستان ک روانشناسی خوندن اینا رو خیلی درسطح بالاتر تو دانشگاع خوندن ولی درکل بسیار مفید برای والدین و مربیان مهد حتمن بخونید
شیدا شهریاری
۱۳۹۶/۶/۱۲
این کتاب نکات ظریفی را در تربیت کودکان ارائه کرده است. ممنونم.
مشاهد همه نظرات (۱۱)