دانلود کتاب صوتی تهران شهر بی‌آسمان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تهران شهر بی‌آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی تهران شهر بی‌آسمان

کتاب صوتی تهران شهر بی‌آسمان نوشته امیرحسین چهل تن روایتی است غیر خطی، از یک دوران و چند دهه. تهران شهر بی‌آسمان بدون‌شک یکی از سیاسی‌ترین رمان‌های کوتاه ادبیات فارسی معاصر است که همانند رمان بیگانه اثر آلبر کامو بر محور شخصیت (کرامت) شکل می‌گیرد.

داستان این کتاب در فاصله زمانی میان کودتای ۲۸ مرداد و سال‌های پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران روایت می‌شود. در کتاب تهران شهر بی‌آسمان، امیرحسین چهل‌تن زمان و مکان را به هم می‌ریزد و قصه‌اش را تکه تکه روایت می‌کند. چند خط داستانی را در نظر می‌گیرد، آن‌ها را به هم می‌تند و در موقع مناسب یکی را بیرون می‌کشد و آن‌ را بسط می‌دهد، بعد دوباره نوبت خط بعدی می‌شود. اما منشاء همه‌ی خطوط یکی است و به هم متصل‌اند.

در این کتاب نویسنده زاویه دید را در ذهن شخصیت اول کتاب، یعنی کرامت کار می‌گذارد و وقایع از دریچه ذهن او (نمونه کاملی از یک لمپن) روایت می‌شود. با این حال چگونگی گزینش نظرگاه فاصله‌ای میان نویسنده و شخصیت به وجود می‌آید که در آثار متقدم‌تر وجود ندارند.

رمان تهران شهر بی‌آسمان، قصه‌ی چند دهه از زندگی مردی است به نام کرامت، که برای داشتن زندگی ایده‌آل و موفق دست به کار‌های زیادی می‌زند. زمانی یار شعبون بی‌مخ می‌شود، زمانی هم انقلابی. حالا سال‌ها از انقلاب گذشته است، زند‌گی خوبی به هم زده و به قول خودش، آن‌قدر دارد که تا آخر عمر برایش کافی باشد.

کرامت که افسانه‌ای از مردانگی است از هر نظر ارزش‌های جامعه مردم سالار را نمایندگی می‌کند. در جابه‌جایی این اثر مردانگی و مناسبات جهان، مردانه به چشم می‌آیند. با این حال نویسنده نه تنها فریفته این ارزش‌ها یا ضد ارزش‌ها نمی‌شود، بلکه بیهودگی آن‌ها و درماندگی شخصیت را نمایش می‌دهد.

امیرحسن چهل‌تن نویسنده ایرانی و عضو کانون نویسندگان ایران است. آثار او بارها نامزد جوایز مختلف ادبی از جمله جایزه هوشنگ گلشیری و کتاب سال جمهوری اسلامی بوده‌ است.

امیرحسین چهل‌تن رمان‌ها و مجموعه داستان‌های زیادی نوشته و به چاپ رسانده است که آن‌ها عبارت‌اند از: عشق و بانوی ناتمام ، مهرگیاه، تالارآیینه، روضه قاسم، دیگر کسی صدایم نزد، چیزی به فردا نمانده، دخیل بر پنجره فولاد، ساعت پنج برای مردن دیر است و...

در قسمتی از کتاب صوتی تهران شهر بی‌آسمان می‌شنویم:

آن روزها روزهای خوشش بود. بتول هرچه در می‌آورد به او می‌داد. حتی یک بار وقتی گره‌ای به کارش پیدا شد هر چه طلا داشت فروخت، پول جرینگه کرد و داد دستش. کرامت قصابی باز کرد. بتول طلبش را روی یخ نوشت و گذاشت آفتاب. هیچ وقت اسمی از آن نیاورد. می‌دانست بدهش نیست. همان وقت‌ها بود که کرامت زیر پایش نشست تا باغچه را بفروشد و چلوکبابی باز کنند. سرمایه از او و کار از کرامت.

 ۳ ساعت و ۳۶ دقیقه، ۲۰۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۲ دقیقه
فصل اول
۱۷ دقیقه
فصل دوم
۱۵ دقیقه
فصل سوم
۱۳ دقیقه
فصل چهارم
۱۷ دقیقه
فصل پنجم
۱۹ دقیقه
فصل ششم
۱۴ دقیقه
فصل هفتم
۱۴ دقیقه
فصل هشتم
۲۱ دقیقه
فصل نهم
۲۷ دقیقه
فصل دهم
۱۱ دقیقه
فصل یازدهم
۱۶ دقیقه
فصل دوازدهم
۱۱ دقیقه
فصل سیزدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی تهران شهر بی‌آسمان

برای دانلود کتاب صوتی تهران شهر بی‌آسمان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  تهران شهر بی‌آسمان
Sude Neshat
۱۳۹۷/۱/۱۵
قلم نویسنده خیلی روان و گیراست ولی سیر بیش از اندازه نویسنده در زمان و مکان باعث گنگی خوانده میشود و داستان مرتبا در زمان گذشته و زندگی آینده معلق است و این موضوع از نظرمن برای خواننده آزار دهنده است
شخصیت لمپن و زن باز کرامت بخوبی در داستان نمایان است
نیلگون نیلایی
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
بیچاره غنچه‌ی از همه جا بی خبر،،، بخاطر مال و مکنت، زنِ یه آدم عیاش و بی بندو بار شده!
محمد شمس
۱۳۹۹/۸/۹
زیباترین کتابی که گوش کردم شخصیت کرامت روبسیارقشنگ گفته طوری که انگارداری کرامتومیبینی که چطور زندگی میکنه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)