دانلود کتاب تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر

خاطرات ناخدا یکم هوشنگ صمدی فرمانده گردان تکاوران در خرمشهر

این اثر روایتی از دفاع 34 روزه مردم خرمشهر و تکاوران نیروی دریایی ارتش در هفته‌های نخست هشت سال دفاع مقدس دارد که از زبان ناخدا هوشنگ صمدی به صورت خاطرات شفاهی نوشته شده است.

صمدی در این کتاب پس از سه دهه سکوت برای نخستین بار ناگفته‌هایی از رزم نیروی دریایی ارتش در خرمشهر را گفته است. تکاورانی که جا دارد بیشتر به نگارش خاطرات آنان بپردازیم و ایثارگری‌های آنان را برای ثبت در تاریخ روایت کنیم.
ین اثر حاصل 45 ساعت مصاحبه با هوشنگ صمدی است که خاطرات او را از سال‌های آغازین زندگی تا امروز که بازنشسته نیروی دریایی ارتش است بازگو می‌کند.

بخش عمده کتاب به خاطرات او از سقوط خرمشهر باز می‌گردد. صمدی در این دفاع 34 روزه 6 بار زخمی شد اما حاضر به بازگشت به عقب نشد. وی فرمانده گردان 600 نفری بود که فقط 270 نفر آنان زنده ماندند.

 ۲۹۹ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-175-267-4 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۰۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۵۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر

برای دانلود کتاب تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر

نظرات کتاب تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر

احمد اعلایی
۱۳۹۹/۷/۱
فوق العاده. امثال ناخدا هوشنگ صمدی وطن پرستی را به معنای واقعی کلمه ثابت کردند. هرگز هم قدر و منزلت شان ب درستی ب مردم نشان داده نشد. تو گویی فرماندهی که اون آموزشهای عالی را در قبل از انقلاب در بهترین ارتش‌های جهان دیده و پرچم یگان تکاوران نیروی دریایی را مستقیما از دست پادشاه فقید دریافت کرده و و تا پای جان از کشور دفاع کرده، خودی نیست. ظلم اجحافی که در حق ارتشیان وطن پرست این کشور از فردای ۲۲ بهمن ۵۷ روا شده، بعدها منتشر خواهد شد و یقین دارم موجبات حیرت و خشم اکثریت مردم ایران را موجب خواهد شد. نمونه‌اش سخنرانی حسن فریدون که به خودش روحانی میگوید در مجلس در سالهای ابتدایی انقلاب و دورانی که سرب داغ سینه فراخ دسته دسته از دلاورمردان میهن را نشانه میرفت و خواستار اعدام آن‌ها نه در زندانها و پنهانی، ک در میادین شهر و در ملا عام میشد. این دلاوران با وجود تمام این ناملایمات و انگ طاغوتی در پیشانی خود، با دلی دردمند و زخمی نمک خورده، همزمان هم باید بر روی دشمت خارجی تمرکز میکردند. درود بر غیرت و شرفشان
رحمان حاتمی
۱۳۹۴/۸/۹
سلام آقای سید حسینی عزیز شاید باور نکنید بنده ارزوهای زیادی داشتم که همه در روز مره گی زندگی گم شدند ولی خدا خواست و بالاخره شما یکی از آرزوهای من را عملی کردید و من مزه ان را چشیدم. خیلی‌ها خون دادند تا خرمشهر در روزهای اول جنگ سقوط نکنه، و همچنین برای ازادی این شهر عزیز ولی هیچ کس نگفت کی به را و بچه‌های خرمشهر جنگیدن در موقع جنگیدن آموزش داد، در هیچ مراسم رو باز یا به عبارتی در یادوارها، مراسم‌ها حرفی از این شیر مرد ایرانی نگفتند تا دو یا سه سال پیش آن هم در قطعات کوچک در بین سرداران سپاه در تلویزیون نمایش دادند. دست شما درد نکند قلمت شیوا عمرت پر باشد که نگذاشتید نام هوشنگ صمدی، اریوبرزن ایران در سال 69در میان بعضی اسم‌های کم رنگ گم شود. زنده باد ایران زمین وزنده باشید شما نویسنده شجاع کتاب. متشکرم رحمان حاتمی از شهرستان ملایر متولد شهر خرمشهر
بهنام بزرگمهر
۱۳۹۶/۱/۱۸
درود خداوند بر روان پاک مدافعان ایران بزرگ در همه زمانها. ناخدا صمدی نمونه سرداران دانا و رشید تاریخ ایران است از آریوبرزن و سورنا و شاهین و شهربراز تا ابومسلم و بابک و امامقلیخان و عباس میرزا و...
ناخدا با سادگی هرچه تمام شرح وقایع شاه‌جنگ ایرانیان​ را در خرمشهر می‌نویسد که از سطر سطر آن میتوان و
حقیقت تاریخ را راستگویی را دریافت. مثلا به گردان ۱۴۴ اشاره میکند. من کتابی هم درباره این گردان نوشته فرمانده آن خواندم. هرچه دیده‌اند​نوشته‌اند. و دریغ که در رسانه‌ها چنان میگویند که گویی ارتشی نبوده و... خون شهدا را ضایع نکنید. همه آنهایی که برای این سرزمین جان دادند فرزندان این خاک بودند. تبعیض بین شهدا؟
مشاهد همه نظرات (۶۳)