دانلود کتاب جاناتان مرغ دریایی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جاناتان مرغ دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جاناتان مرغ دریایی

کتاب جاناتان مرغ دریایی اثر ریچارد باخ، حکایتی در قالب رمان کوتاه است. این کتاب داستانی از زندگی همه‌ی انسان‌ها است؛ همه‌ی انسان‌هایی که به زندگی در اجتماع خودساخته خو کرده‌اند و هیچ برون رفتی از قوانین و چهارچوب‌های خودساخته متصور نیستند.

ریچارد باخ کتاب جاناتان مرغ دریایی (Janathan Livingston Seagull) را در سال 1970 نوشت، داستان مرغ دریایی‌ای که نمی‌خواهد مثل بقیه مرغان دریایی زندگی کند، می‌خواهد تندتر و بالاتر پرواز کند. اما همنوعانش تغییر را دوست ندارند و او را از جمع خود می‌رانند. اما به راستی، جاناتان تنها مانده است یا مرغانی که او را راندند؟ سرگذشت این مرغ دریایی بلند پرواز، نزدیک چهل سال است که میلیون‌ها نفر را محسور خود کرده است.

جاناتان مرغ دریایی، کتابی سرشار از امید است. داستان پرواز و رهایی. داستان چگونه پریدن و چگونه دل کندن، داستان رها کردن و شکستن تمام عادات. یک داستان نمادین که می‌شود از آن اوج گرفتن را آموخت. اینکه هرگز نباید مایوس شد و دست از تلاش کشید. نویسنده‌ی این کتاب، ریچارد باخ (Richard Bach)، خلبانی که تا کنون سه کتاب درباره‌ی پرواز نوشته است و جاناتان مرغ دریایی یکی از زیباترین این سه کتاب است!

در این اثر بسیار ساده اما ارزشمند، یک مرغ دریایی به نام جاناتان بر خلاف مرغان دریایی دیگر که پرواز و زندگی را فقط در به دست آوردن غذا در کنار ساحل (قانع بودن به حداقل آنچه می‌توان داشت) خلاصه کرده‌اند، دوست دارد شوق پرواز را تجربه کند، دوست دارد لذت پرواز را تجربه کند و سرعت را. پرواز همان قابلیتی است که در ذات بال‌های جاناتان است...

جملات زیبای جاناتان مرغ دریایی:

- برای بسیاری از مرغان، تنها خوردن غذا مهم است و نه پرواز.
- بهشت مکان نیست، زمان هم نیست. بهشت رسیدن به کمال است.
- آنچه را دیدگانت به تو می‌گویند باور نکن. چشم‌هایت تنها محدودیت را نشانت می‌دهند.
- ما آزادیم هر جا که می‌خواهیم برویم و هر چه هستیم، باشیم.
- تنها قانون حقیقی آن است که به آزادی رهنمون شود. هیچ قانون دیگری وجود ندارد.

در بخشی از کتاب جاناتان مرغ دریایی می‌خوانیم:

سرانجام پیروز شده بود. سرعت نهایی! یک مرغ دریایی با سرعت سیصد و پنجاه کیلومتر در ساعت! موفقیت عظیمی بود، باشکوه‌ترین لحظه در تاریخ مرغان دریایی! و گشوده شدن عصری تازه در برابر جاناتان. همان‌طور که به سوی جایگاه خلوت تمرین خود پرواز می‌کرد، بال‌هایش را برای شیرجه از ارتفاع هشت‌هزارپایی جمع کرد. همان موقع تصمیم گرفت نحوه‌ی دور زدن را کشف کند.

 ۱۰۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-92939-0-2 

چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب جاناتان مرغ دریایی

برای دانلود کتاب جاناتان مرغ دریایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جاناتان مرغ دریایی

نظرات کتاب جاناتان مرغ دریایی

Mostafa 2323
۱۳۹۸/۳/۲۶
کتاب بیانگر سه مرحله‌ی پر مفهوم زندگی انسانِ که برای به کمال رسیدن بهش نیازه.. توی جهان بینی و ایدئولوژی اسلامی هم دقیقا همین هست و دقیقا ریچارد باخ هم توی سه فصل مجزی خلقش کرده. سه مرحله‌ی حرکت. رشد و مسئولیت سازندگی... برای اطلاعات بیشتر همین سه کتابِ عین صاد رو بخونین... چقدر اتفاق نظر بین این دو نویسنده وجود داره.... عاااالیی بود.
ناهید غلامیان
۱۴۰۰/۲/۶
درود برشما
سپاس فراوان بخاطر قرار دادن کتابهای مفید در سایتتون
ممنون که با گرفتن مبلغ حداقل ممکن، کتابها را برایمان دانلود کرده و در اختیارمان قرار می‌دهید.
سپاسگزارم🌷💖
سلامت و موفق باشید. 💖😍
کتاب جاناتان مرغ دریایی واقعا مفید و آموزنده بود.
من که خیلی خوشم اومد و ازش چیزای زیادی یاد گرفتم.
سپاس فراوان
S Ss
۱۳۹۸/۲/۳۰
به نظر من کتاب جاناتان مرغ دریایی کتابی پراز تصور و تصویر است از خواندن این کتاب احساس مرغ دریایی رو درک کردم باهاش هم ذات پنداری کردم. موقع خواندن واقعا حس پرواز و حس سبکی رو بهم منتقل کرد. البته من نسخه چاپی این کتاب رو دارم. کتاب رو پیشنهاد می‌کنم
مشاهد همه نظرات (۲۰)