دانلود کتاب جان شیرین و شش داستان دیگر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جان شیرین و شش داستان دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جان شیرین و شش داستان دیگر

کتاب جان شیرین و شش داستان دیگر، شامل مجموعه داستان‌های کوتاه به قلم آلیس مونرو، یکی از بزرگ‌ترین داستان کوتاه‌‌نویسان معاصر است.

این کتاب شامل هفت اثر داستانی با نام‌های ریگ، آموندسن، غرور، دالی، چشم، شب و جان شیرین است.

داستان‌های آلیس مونرو (Alice Munro) دومین نویسنده کانادایی و همچنین سیزدهمین زنی است که برنده جایزه نوبل شده، با فرهنگ مناطق روستایی کانادا گره خورده است. داستان‌های او که هواداران زیادی دارند، بیشتر به بررسی صفات انسانی و طبیعت می‌پردازند.

او در آثارش از جمله جان شیرین و شش داستان دیگر (Dear life) ساختار کلاسیک داستان کوتاه را متحول کرده است. از ویژگی‌های داستان‌نویسی‌اش این است که، داستان را از جایی آغاز می‌کند که انتظارش را ندارید اما به نحوی آن را پیش می‌برد که به راز داستان پی خواهید برد.

در بخشی از کتاب جان شیرین و شش داستان دیگر می‌خوانیم:

جنگ شروع شد و انگار همه‌ چیز، یک ‌شبه، از این ‌رو به آن ‌رو شد. ول‌گردها دیگر دنبال قطار نمی‌افتادند. کار فراوان شده بود اما مردان جوان دنبال کار نمی‌گشتند، کنار خیابان نمی‌ایستادند تا ماشین‌های گذری سوارشان کنند، با یونیفرم‌های آبی چرک یا خاکی، همه‌جا سر و کله‌شان پیدا می‌شد.

مادرم گفت شانس آوردم که آن‌ طوری بودم، و راست هم می‌گفت اما به او گفتم بیرون از خانه، جایی این حرف را نزند. از گادریچ به خانه برگشته و دوره‌ی کارآموزی را تمام کرده بودم. بلافاصله در حساب‌داری فروشگاه کربز کار پیدا کردم. شاید بگویند به این دلیل این کار را به من دادند که مادرم در بخش پوشاک و منسوجات فروشگاه کار می‌کرد. احتمالاً همین‌طور هم بود. اما حادثه‌ی دیگری هم دخیل بود. مدیر جوان فروشگاه، کنی کربز، همه‌چیز را ول کرد و رفت تا به نیروی هوایی بپیوندد و در پرواز آزمایشی کشته شد.

از این‌ دست اتفاق‌های تکان‌ دهنده هم می‌افتاد و با این حال، انرژی مثبتی توی فضا بود، جیب‌های مردم پر پول بود. احساس می‌کردم از مردان همسن خودم جدا افتاده‌ام، اما این ‌که تازگی نداشت. فقط من یکی هم نبودم. پسران مزرعه‌داران را هم از خدمت سربازی معاف کرده بودند تا از غله و حیوانات‌شان مراقبت کنند.

کسانی را می‌شناختم که کارگر داشتند اما با این حال، از معافیت‌شان استفاده کرده بودند. می‌دانستم اگر کسی از من بپرسد چرا سربازی نرفته‌ام، حتماً دارد شوخی می‌کند. جوابی هم توی آستین داشتم. من باید به حساب‌ و کتاب‌ها برسم.

 ۱۸۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-376-015-8 

چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

ریگ
آموندسن
غرور
دالی
چشم
شب
جان شیرین

راهنمای دانلود کتاب جان شیرین و شش داستان دیگر

برای دانلود کتاب جان شیرین و شش داستان دیگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جان شیرین و شش داستان دیگر