معرفی و دانلود رایگان کتاب جایی برای نگرانی نیست

عکس جلد کتاب جایی برای نگرانی نیست
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جایی برای نگرانی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جایی برای نگرانی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جایی برای نگرانی نیست

کتاب جایی برای نگرانی نیست نوشته‌ی محمدجواد شیرودی، آمیزه‌ای از مطالب روانشناسی و عرفانی است و 18 روش کاربردی برای رهایی از نگرانی‌ها به شما می‌آموزد. با خواندن این کتاب و انجام روش‌های منطقی که به آن‌ها اشاره شده است، می‌توانید به آرامش عمیقی دست یابید و از هر لحظه‌ی زندگی خود لذت ببرید.

درباره کتاب جایی برای نگرانی نیست:

در زندگی روزمره مشکلات فراوانی وجود دارد که با اشکال گوناگون به سراغ شما می‌آیند. مشکلات مانند طاقدیس و ناودیس هستند. امروز با زحمت و مشقت از یک طرف طاقدیس بالا می‌روید ولی فردا مطمئناً به راحتی و با سرعت از طرف دیگرش پایین خواهید آمد و اگر از ناودیس پایین بیایید، فردا باید دوباره از طاقدیس دیگری بالا بروید. مشکلات و نگرانی‌های حاصل از آن نیز چنین حالتی را دارد اگر امروز نباشد، فردا حتماً خواهد بود. بنابراین باید بتوانید با کسب آگاهی‌های لازم و به کار بستن راه حل‌های درست، خودتان را با آن‌ها وفق دهید.

در دنیا هیچ انسانی وجود ندارد که ادعا کند هرگز نگرانی نداشته است. شما می‌توانید مشکلات و نگرانی‌ها را بخشی از زندگی خود بدانید. به راستی اگر مشکلی وجود نداشته باشد، زندگی بی‌معنا و یکنواخت خواهد شد. بنابراین یکی از حکمت‌های وجود مشکلات در زندگی لذت بردن از آسایش و رفاه است.

در این دنیا هرکس نگرانی دارد و اگر امروز را بدون آن سر کند، فرداها با آن روبرو خواهد شد. پس راه گریزی نیست. برخی از افراد با کوچکترین نگرانی از پا در می‌آیند. عده‌ای فکر می‌کنند، اینگونه افراد ترسویی بیش نیستند. ولی اگر کمی با دقت به موضوع بنگرید، درمی‌یابید ترس واژه درستی نیست و در مورد اینگونه افراد، واژه ناآگاهی بیشتر صدق می‌کند. آن‌ها می‌گریزند، زیرا توانایی تحمل آن را ندارند. ولی در صورت برخورد صحیح، حتی بدترین نگرانی‌ها در مقابل شما سر فرود خواهند آورد.

برخی از افراد از کاه، کوه می‌سازند و کمترین نگرانی را به بزرگترین نگرانی تبدیل می‌کنند. اینگونه افراد چون راه مبارزه با نگرانی را نمی‌دانند، به همین خاطر دچار اشتباهات جبران‌ناپذیری می‌شوند و ممکن است به خاطر تصمیم‌های غلط از مسیر اصلی زندگی فرسنگ‌ها فاصله بگیرند که البته امید است این دسته از افراد بعد از مطالعه این کتاب تا حدودی راه درست برخورد با نگرانی‌ها را بشناسند. افراد دیگری نیز هستند که موفق شده‌اند، با نگرانی‌ها کنار بیایند و بدین ترتیب به یک آرامش خیال دست یابند.

کتاب جایی برای نگرانی نیست به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر با دو عامل مخرب ترس و نگرانی در زندگی مواجه هستید، خواندن این کتاب کمک فراوانی برای رهایی از مشکلاتتان خواهد کرد.

جملات برگزیده کتاب جایی برای نگرانی نیست:

- یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای رهایی از نگرانی نوشتن آن‌هاست.
- آزمایش الهی اتفاقی است که صد درصد برای هر شخصی در زندگی اتفاق می‌افتد.
- ذهن ما دارای قدرت و توانایی‌های فراوانی است که باید راه درست استفاده از آن را بیاموزید.
- براستی که برخی از مشکلات ما را وادار به انجام کاری می‌کند که خوشبختی و سعادت ما در آن است.
- در زندگی اتفاقات زیادی ممکن است رخ دهد که نه می‌توان آن‌ها را حدس زد و نه در بروز آن دخالتی داشت.

در بخشی از کتاب جایی برای نگرانی نیست می‌خوانیم:

اگر خود ما عامل بروز مشکلی نبوده‌ایم، باید ایمان داشته باشیم که مسائل و مشکلات بوجود آمده برای آزار و اذیت ما نیامده‌اند. بلکه به جهت پیشرفت ما در مسائل معنوی بر سرراهمان قرار گرفته‌اند. ما همانند آهنی هستیم که آهنگر برای شکل دادن به آن به ناچار آن را درون آتش می‌اندازد و سپس آنرا بر روی سندان قرار داده، می‌کوبد. قلب سخت ما نیز باید در آتش مشکلات بسوزد و بر روی سندان کوبیده شود تا بلکه به آن شکلی که خداوند از ما انتظار دارد، تبدیل شود. در این نوع مشکلات هر چه قدر سختی بیشتری را تحمل کنیم، همانقدر روحمان پاکتر می‌شود و همانقدر به آن شکلی که خداوند از ما انتظار دارد، نزدیکترمی شویم.

آزمایش الهی اتفاقی است که صد درصد برای هر شخصی در زندگی اتفاق می‌افتد. حتی پیامبران و معصومین نیز از آن مستثنی نبوده‌اند. اما چرا با وجود اینکه خداوند بندگانش را خوب می‌شناسد اما باز آن‌ها را مورد آزمایش قرار می‌دهد؟

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه نویسنده
فصل اول: انواع مشکلات
فصل دوم: در زمان حال زندگی کنید
فصل سوم: مشکلات را پیش‌بینی نکنید
فصل چهارم: فکر ما چه توانایی‌هایی دارد
فصل پنجم: روش جایگزینی
فصل ششم: راهی آسان برای رهایی از نگرانی
فصل هفتم: هیچگاه نترسید
فصل هشتم: قبول کردن مشکلات
فصل نهم: در مقابل امواج قرار نگیرید
فصل دهم: سعی کنید نگران چیزی نباشید
فصل یازدهم: خوشبین باشید
فصل دوازدهم: این هم می‌گذرد
فصل سیزدهم: رها کنید تا بدست آورید
فصل چهاردهم: چگونه نگرانی‌هایمان را کاهش دهیم
فصل پانزدهم: چگونه با مشغول کردن خود، ذهن را از نگرانیها دور سازیم
فصل شانزدهم: ایمان داشته باشید
فصل هفدهم: قانون قیاس
فصل هجدهم: همیشه خودتان باشید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جایی برای نگرانی نیست
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شیرودی
سال انتشار۱۳۸۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-964-95319-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب جایی برای نگرانی نیست

امیر
۱۴۰۰/۲/۲۱
خیلی کتاب خوبی بود باوجود داستان‌های زیبایی که داشت کمک می‌کرد مطالب رو راحت درک کنیم و توی ذهن موندگار بشه. (حتما بخونید)
یک سوال دارم.
آخر کتاب نوشته بیائید تا خودمان باشیم و قدر استعدا و توانایی که خداوند به ما هدیه داده است را بدانیم. تا زندگی را بدون نگرانی شادمانه زندگی کنیم.
من راسیتش
نمیدونم به چی اصلا علاقه دارم نمیتونم استعداد خودمو کشف کنم حتی رشته تحصیلی که انتخاب کردم بهش علاقه ندارم و حتی کارمو کسی هست کتابی معرفی کنه یا راه حلی به ذهنش برسه؟
م نظری
۱۴۰۰/۲/۲۱
خیلی کتاب زیبا بود هر انسان سالمی اگر منکر ترس ونگرانی در خود شود بدانید که دروغ می‌گوید چون این دو موضوع دغدغه تمام آدمها است اما بعضی‌ها بیشتر وبعضی دیگر کمتر/آنهایی که درجه بیشتری دارند مطمئن باشید حتما در زندگی شان یک مشکی داشته‌اند یا دارند و یک بحران را تجربه کرده اند/این افراد اول باید از آن بحران بیرون بیایند واگر مال قبل است آن را با راه حل‌هایی که گفتید برای خود هضم کنند/اینها را با توجه به تجربه خودم گفتم که خیلی از آن‌ها را تجربه کرده‌ام و راه حل‌های شما را قبول دارم وثمره آن را دیده ام
Ali Safari
۱۴۰۰/۱/۲۰
همیشه آرزو داشتم کتاب بخونم ورزش کنم و خیلی آرزوهای دیگه که منو نگران آینده نامعلوم میکرد ولی خداروصد هزار بار شکر که حالا با بالا رفتن آگاهیم از لحظه لحظه‌ی زندگیم لذت میبرم.
راز خوشبختي
۱۴۰۰/۲/۲۴
من این کتاب رو خوندم، یسری جاها رو قبول ندارم! مثل اینکه گفته شده اگه مصیبتی بهتون وارد شده از سمت پروردگار، پس صبور باشید و ناشکری نکنید و ازش عبور میکنید و یک روزی آسمون زندگیتون آبی خواهد شد. اما سوال من اینه، اون کسایی که به بیماری صعب العلاج مبتلا میشن، اونایی که بیماری درمان ناپذیر دارن، و تا قراره آخر عمر باهاش دست و پنجه نرم کنن، مثل یسری امراض ژنتیکی، که یهو بروز پیدا میکنه و زندگیشونو جهنم میکنه، اینا چطوری خودشونو آروم کنن؟ یذره شعاری بود. خوشم نیومد.
منصوره طالعی
۱۴۰۰/۳/۲۳
30 سالمه و فک میکنم تا اینجای عمرم رو به بطالت گذروندم این عمر چه خوب و چه بد میگذره پس حیفه این دو روزه دنیا تفکر نکنیم از اینکه من کی هستم چی میخام از زندگی، تصمیم گرفتم از این به بعد کتاب‌های زیادی بخونم و به دیگران هدیه بدم خصوصا کتاب‌هایی که ذهن رو باز میکنه و دید افراد رو نسبت به مشکلات تغییر میده خدارو شاکرم که این مسیر رو برام روشن کرد
طناز دریا
۱۴۰۰/۲/۲۹
بعضی دوستان از سطح پایین بودن این کتاب صحبت کردن، درسته تکرار بعضی داستانهاشو ازکتابهای معنوی میشه زیاد دیداما سادگی و شیوایی قلم نویسنده درانتقال مطالب اصلی رو نمیشه نادیده گرفت و تکرار درسهایی که همه ما توزندگی نه یک بار بلکه همیشه باهاش روبرو هستیم و نیازداریم، این کتاب رو بمانند سایر کتابهای که به سادگی تاثیر گذاری مثبت دارند رومیشه به همه دوستان پیشنهادداد.
mehrazin wish
۱۴۰۰/۲/۲۸
کتاب بسیار خوبی است، در قسمت مشکلات دسته دوم، گاهی سبب بروز مشکلات خودمون هستیم ولی علت بوجود اومدنش ترس از خداوند بوده واینکه میخواستیم در امتحان الهی قبول بشیم، گرفتار مشکل شده ایم و در نهایت تعالی روحی رو بدنبال داره و در این مورد هم جای نگرانی نیست، چون خود خداوند با ماست. سپاس از کتابراه و ممنون از نویسنده خوب کتاب
مهدیه ش
۱۴۰۰/۲/۲۷
خیلی عالی بودپیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنید.
من خیلی غرق در افکار و نگرانی‌ها بودم این کتاب باعث شد من طرز فکرم رو عوض کنم و خاطری آسوده داشته باشم.
ممنونم از نویسنده این کتاب بابت این کتاب خوب
و همچنین از اپلیکیشن کتابراه که باعث شده به راحتی به کتاب‌ها دست پیدا کنیم...
مشاهده همه نظرات ۲۱۷

راهنمای مطالعه کتاب جایی برای نگرانی نیست

برای دریافت کتاب جایی برای نگرانی نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.