دانلود کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد

  • از: سعید زهره وند
  • ناشر: نشر روزگار
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد

کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد نوشته‌ی سعید زهره وند، جریان‌های نو در قالب، تفکر و محتوای شعر دهه‌ی 70 ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد.

پژوهش دربار‌ه‌ی تحوّلات ادبی، کاری سخت و مهم است و در عین حال، همواره با پرسش‌های زیاد، آرای مختلف و نتایج مختلف رو به رو می‌باشد، زیرا تحوّلات ادبی متغیّرهای گوناگونی دارند و مانند بسیاری دیگر از تغییرات انسانی از عوامل و انگیزه‌های مختلفی تأثیر می‌گیرند.

تعیین و سنجش تمامی این عوامل اگر نگویید غیر ممکن است (که به نظر می‌رسد چنین باشد) کاری سخت و دشوار است. برای مثال عامل زمان و پیشرفت‌های انسان در همه‌ی بخش‌های زندگی نه تنها بر سرعت تغییرات ادبی اثر گذاشته، بلکه بر ماهیّت و چگونگی این قبیل دگرگونی‌ها هم موثر بوده است.

این کتاب جریان‌های نو در شعر دهۀ هفتاد را مورد بررسی قرار داده و امکان دارد این گمان را به وجود آورد که تقسیم‌بندی‌های دهه‏‌ای ‏مبنای دقیقی برای بررسی تحوّلات شعری است، بنابراین کارآمدی آن را فرض مسلّم به حساب آورده است.

در بخشی از کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد می‌خوانیم:

هابرماس که آگاهی منحل از زمان را جزئی از شاخصه‌های مدرنیته زیباشناختی به شمار می‌آورد و معتقد است که این آگاهی در قالب استعاره‌هایی پیشرو (آوانگارد) خودنمایی می‌کند، درباره راز ماندگاری و استمرار مدرنیته می‌گوید: «مدرنیته علیه کار کردهای عادی ساز سنت دست به شورش می‌زند، مدرنیته به اتکای تجربه شورش علیه هر آن چه که هنجاری است، زنده می‌ماند و به حیات خود ادامه می‌دهد... . این آگاهی زیباشناختی به طور مداوم و مستمر نوعی بازی دیالکتیکی بین رازداری و رسوایی علنی برقرار می‌سازد.» (نوذری (صدرته، 1380: 100)

 ۴۷۰ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-374-695-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات و تعاریف
فصل دوم: دهه‌ی هفتاد
فصل سوم: شعر گفتار
فصل چهارم: شعر پست مدرن
فصل پنجم: جریان‌های فرعی یا تک موج‌ها
فصل ششم: سخن اخر

راهنمای دانلود کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد

برای دانلود کتاب جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جریان شناسی شعر دهه‌ی هفتاد
Aref Moallemi
۱۳۹۹/۲/۹
شاعران دهه هفتاد یک مشت شاعر میانه و ضعیف اما پرمدعا
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)