دانلود کتاب خداحافظ ترس، سلام ایمان

  • از: محمود احمدی جاودان
  • ناشر: نشر مانیان
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب خداحافظ ترس، سلام ایمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خداحافظ ترس، سلام ایمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خداحافظ ترس، سلام ایمان

کتاب خداحافظ ترس، سلام ایمان نوشته‌ی محمود احمدی جاودان با ارائه راهکارهای کاربردی به شما کمک می‌کند تا با شناخت ابراز هیجانات و مقابله با احساس ناخوشایند ترس، بینشی نوین به موفقیت و پیشرفت داشته باشید.

به واژه ترس دقت کنید، برعکس این واژه می‌شود «سرت»، قدیمی‌ترها می‌گفتند: از هر آن چیزی که بترسی سرت می‌آید. حال تاکنون از چه چیزهایی ترسیدید و دقیقا همان اتفاق افتاده است؟

ترس جوهر اصلی وجودمان را که از ذات مقدس و پاک خداوند است زیر سوال برده و ما را تبدیل به یک فرد افسرده و خشمگین می‌کند. در واقع ترس خیلی بیشتر از سرقت می‌تواند در زندگی انسان‌ها مشکل ایجاد کند. اگر به ترس‌هایتان دقت کنید خواهید دید که چه تاثیرات منفی در زندگی شما می‌گذارند.

ترس درست مانند دزد شبانه عمل کرده و خواب و خوراک را از افراد می‌گیرد. آیا به موجوداتی که در تار عنکبوت گیر افتاده‌اند و دست و پا می‌زنند دقت کرده‌اید؟ به نظر شما ترس با زندگی بعضی افراد همین کار را نمی‌کند؟ هر انتخاب مهمی که در زندگی انجام می‌دهیم نشات گرفته از دو جایگاه مهم درونی ترس و ایمان هستند. ایمان دری به سمت آینده‌ای تازه می‌گشاید و به ما اجازه می‌دهد راه‌های جدیدی پیش گرفته و مسیرهای متفاوتی را کشف کنیم.

ما تنها زمانی به آزادی بی‌حد و مرز می‌رسیم که انتخاب‌هایمان از روی ایمان باشد. وقتی اجازه دهیم ایمان در وجود ما ریشه بدواند مانند تکیه گاهی محکم عمل می‌کند. هنگامی که تصمیم‌های ما ریشه در ایمان دارد می‌توانیم معتقد باشیم که قدرتی برتر و نیروی ناشناخته ما را حمایت می‌کند.

در حقیقت ایمان زیربنای یک زندگی معنوی است، زمانی که شما تصمیم می‌گیرید به جای ترس از روی ایمان عمل کنید آنگاه می‌توانید از دورنمای بالاتری به دنیا بنگرید. ایمان شما را دعوت می‌کند تا به آنچه نمی‌توانید ببینید و بشناسید اعتماد کنید. به عبارتی دیگر هنگامی که تصمیمات شما از روی ایمان است یعنی انتخاب کرده‌اید به چیزی ورای ترس‌هایتان اعتماد کنید.

در بخشی از کتاب خداحافظ ترس، سلام ایمان می‌خوانیم:

همه حالات شادی و لذات را تجربه کرده‌اند. درجاتی از آن نیز مانند هیجان اندوه طبیعی است، ولی انواعی از آن که به طور مستمر و شدید و با علائم تشدید شده و بوجود می‌آید، به عنوان یک اختلال روانی شناخته می‌شود که در آن فرد دائما در حالت شادی و شعف شنگولی به سر می‌برد و ممکن است دست به کارهای عجیب و غریب بزند. حالات چهره‌ای خنده مثل کشیده شدن لب‌ها، چشم‌های براق و گاه اشک آلود، تحریک زیاد، تکلم زیاد از علائم شادی هستند. رقص و پایکوبی، بالا و پایین بردن و در حالت خوشحالی شدید و ناگهانی جیغ زدن از علائم شادی هستند.

برخی معتقدند علائم شادی در برخی اوقات به علائم خشم شبیه است، هر چند آن‌ها به دسته‌های جداگانه تعلق دارند، ولی علائم جسمی آن‌ها مثل فریاد زدن، پا کوبیدن، افزایش فعالیت بازوان و دست‌ها، چشم‌های سرخ شده و در حال چرخش، گام‌های محکم و راسخ در هر دو هیجان وجود دارند، اما هدف آن‌ها متفاوت است. هر دو آن‌ها هیجانات گرایشی هستند به طوری که باعث نزدیک شدن فرد به محرک خوشحال کننده یا خشم آور می‌شوند، اما هدف خشم تخریب و از بین بردن است، ولی هدف شادی تداوم و نگهداری آن محرک.

 ۱۶۲ صفحه، ۶۶۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-702656-6 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: ترس چیست؟
تعریف ترس
دو عامل ترس
ترس از حیوانات
قانون توجه: یکی از قانون‌های الهی
ترس، برادر مرگ
چرا باید ترس‌ها برطرف شوند؟
ترس از کجا می‌آید؟
ترس‌ها را از کجا یاد می‌گیریم؟
راه‌های مختلف یادگیری ترس
هنگام ترس، دچار چه حالت‌هایی می‌شوید؟
فصل دوم: انواع ترس‌ها
ترس‌های تلقینی
ترس‌های اجتماعی
ترس‌های غیر واقعی و انواع آن‌ها
ترس فوبی یا ترس مرضی چیست؟
نگرانی
فصل سوم: هیجان‌ها
هیجان‌های منفی را سرکوب نکنید
ترس یک عادت شده است!
ترس کفر است
سرکوب کردن
فواید ابراز هیجان‌ها
فصل چهارم: ترس از زمان گذشته، حال و آینده
ترس از آینده
هیچ ‌چیز بدتر از خودِ ترس نیست
ساختار ترس و گفتگوی درونی
تخلیه و افشاسازی افکار
صحبت کردن و افشاسازی
فصل پنجم: با خود روبه‌رو شدن
ارزیابی روزانه
ارزیابی شبانه
با خودِ ترس روبه‌رو شو
فصل ششم: ایمان
ذهن و آگاهی
حضور خدا و آرامش
انسان‌های با ایمان چگونه زندگی می‌کنند؟
اراده قبل از ایمان
شکرگزاری
قانون انتخاب
خوش‌بینی
قدرت برنامه‌ریزی، هدف‌گذاری و حفظ انرژی
شجاعت
منابع

راهنمای دانلود کتاب خداحافظ ترس، سلام ایمان

برای دانلود کتاب خداحافظ ترس، سلام ایمان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خداحافظ ترس، سلام ایمان

نظرات کتاب خداحافظ ترس، سلام ایمان

سعید طاهری
۱۳۹۹/۷/۱۵
به نظرمن مطالب کتاب زیاد روان‌ وراحت نیست، و میشد با ویرایش لحن کتاب رو قابل فهمتر کرد واز لغات سنگین استفاده نکردیابه حداقل رساند، سپاس!
علی اشرافی
۱۳۹۹/۶/۲۱
تا اینجایش که من خوندم برام مفید بود حداقل فهمیدم چرا وقتی طولانی می‌ترسم معدم مشکل دار میشه
رضا شعبانی
۱۴۰۰/۱/۶
کتاب بسیار مفید در زمینه برخورد با ترس و بسیار ساده و کاربردی و مفید. سپاسگزارم
مشاهد همه نظرات (۴)