معرفی و دانلود کتاب خودت باش دختر

عکس جلد کتاب خودت باش دختر
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خودت باش دختر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خودت باش دختر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خودت باش دختر

ریچل هالیس در کتاب خودت باش دختر، به ما می‌گوید که باید از باور کردن دروغ‌هایی که درباره‌مان گفته می‌شود دست برداریم تا تبدیل به همان کسی شویم که واقعاً هستیم. این کتاب که از پرفروش‌های آمازون و نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۸ است، می‌تواند زندگی زنان و دختران را تغییر دهد.

کتاب خودت باش دختر (Girl, wash your face) دربارۀ بسیاری از دروغ‌های دردناک و یک حقیقت مهم است. کدام حقیقت؟ تو و فقط خود تو مسئول آدمی هستی که می‌شوی و همچنین مسئول میزان شادی و رضایتی که از زندگی داری. این مفهوم اصلی کتاب ریچل هالیس (Rachel Hollis) است. اما اشتباه نکنید. ریچل قرار است برای شما صدها داستان خنده‌دار، عجیب، خجالت‌آور، غم‌انگیز یا مسخره تعریف کند که تمامشان به یک حقیقت ختم می‌شوند: زندگی تو به خودت بستگی دارد؛ اما تا وقتی دروغ‌هایی که بر سر راه رسیدن به این حقیقت قرار دارند را نشناسید این حقیقت قابل‌ باور نخواهد بود.

درک و باور اینکه تو خودت شادی‌ات را انتخاب می‌کنی و کنترل زندگی‌ات را به‌ دست داری بسیار مهم است. این مسئله یکی از آن نکاتی است که باید با هر دو دست آن را بگیریم و روی تابلوی اعلانات بزنیم تا همیشه یادمان بماند... اما این تنها نکته‌ای نیست که باید به آن باور داشته باشید. علاوه‌ بر این باید تمام دروغ‌هایی را که درطول زندگی به‌ خودتان گفته‌اید شناسایی کرده و همۀ آن‌ها را از بین ببرید.

چرا؟

چون بدون آگاهی از اینکه الان کجا ایستاده‌اید نمی‌توانید به جای جدید بروید و تبدیل به آدمی جدید بشوید. وقتی از مطالعه دربارۀ کسی که تبدیل به آن شده‌اید به خودآگاهی می‌رسید، این شناخت برای باور اینکه واقعاً چه کسی هستید بسیار ارزشمند است.

تا به‌ حال این فکر به‌ سرتان زده که آن‌ قدرها هم که باید خوب نیستید؟ که به‌ اندازۀ‌ کافی لاغر نیستید؟ که مادر بدی هستید؟ آیا این فکر به سرتان زده که لیاقت‌تان همین‌ است که با شما بدرفتاری شود؟ که هیچ ارزشی ندارید و هرگز به ‌جایی نخواهی رسید؟

تمامی این‌ها دروغ است.

دروغ‌هایی که توسط جامعه، رسانه‌ها، خانواده‌هایمان، یا صادقانه بگویم، توسط خود شیطان ساخته شده و تداوم یافته‌اند. این دروغ‌ها برای اعتماد به‌ نفس و توانایی‌های ما خطرناک و ویرانگر هستند. بزرگ‌ترین گناه این دروغ‌ها این است که اصلاً آن‌ها را نمی‌شنویم. ما به‌ ندرت دروغ‌هایی را که دربارۀ خودمان ساخته‌ایم می‌شنویم چون سال‌هاست که آن‌ها با صدای بلند در گوش‌هایمان نجوا می‌شوند و از این‌ رو شنیدنشان تبدیل به امری عادی شده است. حرف‌های نفرت‌انگیزی که هر روز بر سرمان آوار می‌شوند اما متوجه‌شان نمی‌شویم. در کتاب خودت باش دختر در می‌یابیم که تشخیص دروغ‌هایی که در مورد خودمان باور کرده‌ایم کلید تبدیل شدن به نسخۀ بهتری از خودمان است. اگر هم‌ زمان با علم به اینکه بر ناملایمات زندگی‌مان تسلط داریم بتوانیم مرکز اصلی آن‌ها را نیز پیدا کنیم آن‌ وقت است که می‌توانیم به‌درستی مسیرمان را تغییر دهیم.

حقیقت این است که شما قوی، مبارز و شجاع هستید... به این حقیقت بزرگ پی‌ببرید: تو خودت کنترل زندگی‌ات را در دست داری. تو تنها یک ‌بار و فقط یک بار شانس زندگی‌ کردن داری و این زندگی دارد از دستت می‌رود. خودت را دستِ‌ کم نگیر و این اجازه را به دیگران هم نده. به کمتر از حقت قانع نشو.

گاهی برای تحت تأثیر ‌قراردادن و جلبِ‌ توجه کسانی که حتی دوستشان هم ندارید وسایلی را می‌خرید که از عهدۀ هزینه‌شان بر نمی‌آیید، این کار را کنار بگذارید. به‌ جای بروز دادن احساسات‌تان آن‌ها را درون خودتان نریزید و سرکوب نکنید. با این فکر که این‌ کار از مادری‌ کردن آسان‌تر است عشق فرزندان‌تان را با غذا و اسباب‌بازی و حتی رفاقت نخرید. از بدرفتاری با جسم و ذهنتان دست بردارید. زندگی‌تان قرار است سفری از یک مکان منحصر به‌ فرد به مکانی دیگر باشد؛ قرار نیست مثل یک چرخ‌ و فلک باشد که شما را مدام به همان نقطۀ قبلی برگرداند.

در بخشی از کتاب خودت باش دختر می‌خوانیم:

ده‌ ساله بودم و در اردویی تابستانی به‌ سر می‌بردم. مشغول بازیِ پرچم را بگیر بودیم و حتی برای یک ثانیه هم قادر به کنترل ادرارم نبودم. دوست نداشتم کسی بفهمد شلوارم را خیس کرده‌ام بنابراین یک بطری آب روی خودم خالی کردم. تصور کنید! هیچ‌‌کس حتی کریستین کلارک (عشق دوران مدرسه‌ام) هم متوجه نمی‌شد. حتی آن‌ موقع هم بسیار زیرک و باهوش بودم.

آیا برای بقیه عجیب بود که یک‌دفعه خیسِ آب شده بودم؟
شاید.
اما من ترجیح می‌دادم عجیب‌ و غریب به‌ نظر برسم تا اینکه به‌ عنوان کسی شناخته شوم ‌که شلوارش را خیس کرده است.

این یک امر طبیعی‌ست؛ البته نه برای آن‌ موقع؛ چون من سه دفعه با فاصلۀ خیلی کم زایمان کرده‌ام. به‌ دنیا آوردن بچه مثل پرت‌ کردن موشک به هواست. همه‌ چیز را سرِ راهش خراب می‌کند و این بدان معناست که بله، من گاهی‌ اوقات شلوارم را خیس کرده‌ام. اگر شنیدن این موضوع احساسات لطیف شما را خدشه‌دار می‌کند در این‌ صورت تصور می‌کنم شما هرگز با مشکل کنترل ‌ادرار مواجه نشده‌اید. خیلی خوب، خوش ‌به‌ حالتان. اما اگر تجربۀ من از نظرتان با عقل جور در می‌آید پس شما هم این تجربه را داشته‌اید و این بدان معناست که از یادآوری وضعیت نامساعد مشابهی که در آن گیر کرده بودید به خنده افتاده‌اید.

با پسرهایم در حالِ پریدن روی تشک پرش‌ درجا بودیم و بعد از انجام حرکت لمس انگشتان پا در حال پرش، یک‌ نفر برایم هورا کشید. این تنها مهارتی است که روی ترامپولین بلد هستم. اگر قرار باشد برای رفتن روی این تشک فنری که مثل تلۀ مرگ می‌ماند پیش‌ قدم شوم بهتر است بدانید که حاضرم با جان‌ و دل این کار را بکنم. در یک لحظه داشتم مثل دختری نوجوان که در مسابقات چیرلیدری شرکت می‌کند بالا و پایین می‌پریدم و در لحظۀ بعد شلوارم خیس شد. کسی متوجه نشد. مثل دفعۀ قبل عادی رفتار کردم. مجبور بودم به بالا و پایین‌ پریدن ادامه دهم تا شاید بادی که جریان پیدا می‌کرد شلوارم را خشک کند. من آدم باهوشی هستم، یادتان که نرفته؟ زمان‌بندی‌ام حرف نداشت چون کمتر از سی دقیقۀ بعد یک پست از پیش‌ برنامه‌‌ریزی‌ شده روی فیسبوک آپلود شد که من را در حال آماده‌ شدن برای حضور در مراسم اسکار نشان می‌داد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: دروغ: چیز دیگری مرا خوشحال خواهد کرد‌
فصل دوم: دروغ: از فردا شروع می‌کنم
فصل سوم: دروغ: من به اندازۀ کافی خوب نیستم
فصل چهارم: دروغ: من از تو بهترم
فصل پنجم: دروغ: دوست داشتن او برای من بس است
فصل ششم: دروغ: «نه» جواب نهایی است
فصل هفتم: دروغ: من در روابط خصوصی با شریک زندگی‌ام خوب عمل نمی‌کنم
فصل هشتم: دروغ: مادر بودن را بلد نیستم
فصل نهم: دروغ: من مادر خوبی نیستم
فصل دهم: دروغ: الان باید خیلی جلوتر از این‌ها می‌بودم
فصل یازدهم: دروغ: بچه‌های مردم خیلی منظم‌تر و مؤدب‌تر هستند
فصل دوازدهم: دروغ: باید خودم را کمی کوچک کنم
فصل سیزدهم: دروغ: می‌خواهم با مت دیِمون ازدواج کنم
فصل چهاردهم: دروغ: من یک نویسندۀ مزخرفم
فصل پانزدهم: دروغ: هرگز نمی‌توانم از این مرحله گذر کنم
فصل شانزدهم: دروغ: نمی‌توانم حقیقت را بگویم
فصل هفدهم: دروغ: وزنم بیانگر شخصیتم است
فصل هجدهم: دروغ: نیاز دارم از هر راه ممکن به بی‌خیالی بزنم
فصل نوزدهم: دروغ: تنها یک راه درست برای زیستن وجود دارد
فصل بیستم: دروغ: من به یک قهرمان نیاز دارم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خودت باش دختر
نویسنده
مترجمهدیه جامعی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۲
زبانفارسی
شابک978-600-461-170-1
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خودت باش دختر

ali sma
۱۳۹۷/۱۲/۱۰
من یه پسرم این کتاب درمورد دختر خانوم‌ها بود
نویسنده خیلی راحت درمورد موضوع‌ها صحبت کرده بود
قشنگ توضیح میداد
منم نوع دیگاه به خانمها با جنسیت خودم برابر میدونستم هیچ وقت جنسیتمو بالا تر از جنس خانوم‌ها نمیدونستم
الان میتونم نظر مو به اطرافیانم بگم واین کتاب معرفی کنم تا به زن‌ها بهتر از این بشه
رفتار
وتو راهی که قدم میزارن تشویق شون کنیم.
البته تو ایران ما خداروشکر بیشتر به زن‌ها احترام میزارند
ولی نباید خانوم‌های محترم دست کم بگیرم
مینا ر
۱۳۹۸/۱/۲۴
عالی بود من
اصلا نمیدش بزاریش زمین
احساس میکردم یکی درکم. میکنه و روبه روم نشسته و باهام حرف میزنه
فهمیدم که یه زن میتونه قدرت مند باشه.... یه زن شبیه چیزی که ازش میگن نیست اون خیلی قوی تره حتی میتونه خیلی مسائل رو داشته باشه که هر دختری تو زندگیش ممکنه فکر کنه بخاطر غیر عادیه یا تنها اون اینجوریه
اما برای همه هست و همه تجربش میکنن... نویسنده خیلی صادقانه از زندگیش گفته و این خیلی به جذابیت کتاب اضافه میکرد.... صفحه 188 رو خیلی دوست داشتم که ریچل میگه شخصیت یک انسان به وزنش نیست به اینه که چقدر به خودش اهمیت میده.... در یک کلام به همع خانوما توصیه میکنم بخونن بهشون دید تازه‌ای میده
Yalda Amini
۱۳۹۷/۸/۲۹
یک کتاب بسیار عالی. خودت باش دختر به ما زن‌ها می‌آموزد به خودمان احترام بگذاریم، به خود اهمیت دهیم و با خودمان مهربانتر رفتار کنیم. این به این معنا نیست که مغرور و خودخواه باشیم بلکه با عشق ورزیدن به خودمان می‌توانم عزیزانی که در زندگی ما نقش مهمی دارند را نیز بیشتر دوست داشته باشیم
Mina Alibazi
۱۳۹۹/۲/۵
تقریبا میشه گفت۳روزه این کتاب رو شروع کردم و شاید باورتون نشه اما فقط در موارد ضروری گوشیم رو می‌ذارم کنار، هر لحظه از کتاب میبرتت توی یک دنیای دیگ، دنیایی ک ممکنه خودتم بارها اونجا پا گذاشته باشی، اما حالا ک از زبون کسی دیگ می‌شنوی تازه متوجه خطاهای خودت میشی و در عین حال بهت یاد میده ک چطور اون و خطاها برات تکرار نشدنی بشن. من تقریبا هر لحظه دارم از این کتاب نت برداری میکنم چون به نظر من هر خطش پر از نکات ارزشمنده من واقعا هر لحظه اون دانشی ک بهم افزوده میشه رو حس میکنم و میخوام ک برای خودمم به ثبت برسونمش. ارزش وقت باارزشتون رو داره و نه فقط برای خانمها به نظر من این کتاب برای باز شدن یک پنجره به دیدگاه‌های جدید و بهتر شدن زندگی هر انسانی لازمه. با تشکر از کتابراه♥️
ایدلن شریو
۱۳۹۸/۵/۲۶
من همین الان کتاب رو تموم کردم و واقعا کتاب محشریه، تبریک میگم به نویسنده عزیز کتاب به خاطر خلق این اثر شگفت انگیز، من یه دخترم و درطول زندگی‌ام‌ متوجه این بودم که در بسیاری از کشورها علی‌الخصوص کشور خودمون ایران، رشد و پیشرفت یه زن خیلی سخت تر از یک مرده و هروقت یه بانو به موفقیتی دست پیدا میکنه و چندین برابر آقایون تلاش کرده تا موفق شده این کتاب این مسئله تبعیض‌های جنسیتی را به صورت کاملا دقیق و واضح به مخاطب نشون می‌داد و همچنین سعی بر این داشت که بانوان در هر کجای جهان که هستند خودشون رو همانطور که هستند بپذیرند نه همانطور که جنس مخالف یا به اصطلاح مردم مطلوب می‌دونند. بخونین این کتاب و به هرکسی که هدفی داره چه زن چه مرد معرفی کنین.
ee 1001
۱۳۹۹/۱/۶
اولین کتابی بودکه ازخانم هالیس خوندم. وقت نداشتم باعجله خوندم. یه تلنگرصمیمانه بود👌نمیشه گفت صرفایک کتاب میتونه شاه کلیدباشه برای رسیدن به نسخه بهترِخودت. کتابها و متن‌های انگیزشی خیلی زیادن، مهم به کار گرفتن راهکارهایی هست که ارائه میدن. این کتاب هم تاحدودی سطح آگاهیت روبالا میبره و شمارو وادار و به بازنگری فکری میکنه در مورد برخی باورها رفتارهایی که تاالان داشتی. در کل ارتباط خوبی با نویسنده برقرار کردم حین خوندنش و اینم یه جمله قشنگ از کتاب که دوس دارم تو ذهنم باقی بمونه:" با گذشت هر سال، یک فصل از کتابتان را به پایان میرسانید. لطفالطفالطفا آن یک فصل را هفتاد و پنج بار تکرار نکنید و اسمش را زندگی نگذارید. "
مهتاب امینی
۱۳۹۸/۳/۲۳
با اینکه نقدهایی به این کتاب وارد هست و از چند منظر با فرهنگ ما تفاوت داره اما یک نکته برام جالب بود که در زمان مطالعه کتاب به مواردی از تجارب نویسنده برمیخوردم که در همون مسئله از ائمه احادیثی نقل شده، درسته که در مواردی نویسنده در تعارض با فرهنگ و دین ما صحبت میکنه اما چون جویای حقیقت هست و کاملا دوستانه تجاربش رو با خواننده درمیون میذاره کتاب رو دوست داشتم و نکات مثبتش رو دریافت کردم و اتفاقا به مطالعه کتب حدیث و روایت تشویق شدم چرا که در نهایت هرکسی که دریچه قلبش رو به روی حقیقت باز کنه نمیتونه چشمش رو به روی کلام معصوم ببنده
جملاتی که قرنها پیش فرمودند و الان وقتی از زبان یک غیر مسلمان شنیده میشه به گوش جان میسپاریمش
علی ایتوگی
۱۳۹۹/۴/۱۹
یادمه بچه که بودم از کتابخانه عمومی روستامون کتاب میگرفتیم میخوندیم میبردیم پس میدادیم یه کتاب دیگه میگرفتیم تا اینکه مسئول کتابخونه یه روز گفت ازین به بعد کتابایی که میبرید و میخونید موقع تحویل خلاصه موضوعات کتابها رو برام توی چند سطر شفاهی بگید منم به خاطر اینکه اعتماد به نفس نداشتم تصمیم گرفتم و دیگه کتابخونه نرم کتاب نخونم. شاید اگه اون روز اون مسؤول کتابخونه این شرط رو برای کتاب خوندن نمیذاشت الان سرنوشت من یه جور دیگه رقم خورده بود الان حدود ۴۰ سال از اون روز گذشته و من درحسرت کتابهایی که نخوندم
برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم کتاب بخونید
ایدا رمضانی
۱۳۹۷/۷/۱۷
با سلام واقعا از خواندن کتاب‌هایی که تا حد زیادی با واقعیات زندگی و طرز تفکر و احساسات ادم منطبق باشه لذت میبرم و این کتاب رو به خانم‌های عزیز توصیه میکنم حتما بخونن چون متوجه میشوند که ذات دختر و احساسات او و طرز تفکر او دروغ‌هایی که به خود میگوید در هر جای دنیا و با هر فرهنگی میتواند تا حد بسیار زیادی یکی باشد و این نشات گرفته از نوع خلقت او میباشد و در نهایت به دنبال افراد موفق از جنس خودمان باشیم
Melika Khajeh
۱۳۹۹/۹/۲۲
این کتاب برای شما دختراست در مورد دغدغه‌هایی که همه ما داریم در مورد مشکلاتی که باهاش دست و پنجه نرم می‌کنیم
نکته کتاب اونجاست که نویسنده دقیقا یه آدم معمولی بوده مثل بیشتر آدم‌ها (اضافه وزن داشته و برای فرار از مشکلاتش الکل می‌نوشیده) و بعد تصمیم می‌گیره تغییر کنه و تبدیل به
یکی از زن‌های موفق
دنیا بشه
مهم نیست چه پیش زمینه‌ای دارید باور کنید شما هم می‌تونید.
*یه نکته جالب راجب نویسنده اینه که اون نسخه فارسی کتاب و توی اینستاگرامش پست کرده و با شوخی از نقض قانون کپ رایت چاپ این کتاب تو ایران گفته. /انتشاراتش باید پاسخگو باشه به نظرم: -) /
شیدا خاکپور
۱۳۹۷/۶/۶
بسیار عالی.. حداقل یکبار خوندن این کتاب بر هر بانویی واجبه.. حتی شده چندین بار!
بد نیست آقایون هم این کتاب رو بخونن تا به درک بهتری از جنس مخالفشون برسن
شینا یوسفی
۱۳۹۷/۱۰/۲۷
کتاب خوبی بود خصوصا با ترجمه روان و دلنشینش
به نظرم تفاوتش با سایر کتابهای خودشناسی اینه که نویسنده خودش مسیر خودشناسیش روبا تجربه هاش بیان میکنه انگار بیشتر به خودش کمک میکنه و از طرفی اون کسی بوده که نظرات دیگران خیلی براش مهم بوده اما حالا به جایی رسیده کوچکترین و خصوصی‌ترین مسایل زناشویی و که
زندگیشو بیان کرده البته بعضی مسایلش متفاوت با فرهنگ ماست
در جاهایی هم خیلی اضافه گویی کرده و خیلی خیلی به شاغل بودنش افتخار کرده اما به قول خودش عاشق نوشتنه
و به نظرات خوانندگانشم اهمیت نمی‌ده
در کل انرژی بخش بود خصوصا جملات پایانی کتاب
Fatemeh .R
۱۴۰۱/۱۰/۱۷
تنها نقدی که میشه به این کتاب وارد کرد اینکه دوستان اشاره کردن یکی دوجاش فرهنگ نویسنده با ما تفاوت داره که اصلااا به نظرم چیزی از ارزش و خوب بودن کتاب کم نمیکنه و اینکه یکی دوتا فصلش فقط برا من کسل کننده بود. اونقدر نویسنده صمیمانه با ادم حرف میزنه که انگار روبه روت نشسته و تو هیچوقت نمیخوای از پای حرفاش بلندشی. انگیره میده این کتاب😍برای پسرا هم مناسبه اما دخترا بیشتر به نظرم هر دختری باید تا قبل از۲۰ سالگیش این کتاب رو بخونه و هر زنی تا قبل از مادر شدن و هر مادری هم🤭با خوندن این کتاب یاد میگیرید خودتونو کامل دوست داشته باشید
Maha E
۱۳۹۹/۱/۴
به نظر من این کتاب خیلی صادقانه نوشته شده و موضوعات و مشکلاتی رو بیان میکنه که خیلی روی زندگی ما تأثیر گذار هستن و همه ما با آن‌ها در زندگی روزمره به شدت سر و کار داریم و با صحبت‌های صادقانه باعث میشود یک سری از کار‌ها رو با کمال میل دیگه انجام ندیم و برای تبدیل کردن زندگی خودمون به همان زندگی پیش دلخواهمون قدم شویم. از خوندن این کتاب حوصله آدم سر نمیره. به شما پیشنهاد میکنم اگر میخواهید از درون خود و زندگی خود لذت ببرید و تغییراتی مثبتی در زندگی خود إیجاد کنید، این کتاب رو مطالعه کنید.
مریم رسولی
۱۳۹۷/۹/۱۶
وقتی آدم دوست یا بزرگتری نداره که باهاش صحبت کنه و ازش نصیحت و راه حل بشنوه، کتاب خوب می‌تونه خیلی بهش کمک کنه. این کتاب از اون کتاباییه که خیلی میتونه به آدم کمک کنه تا از پس مشکلاتش بر بیاد.
مشاهده همه نظرات ۹۳۱

راهنمای مطالعه کتاب خودت باش دختر

برای دریافت کتاب خودت باش دختر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.