دانلود کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)

کارل گوستاو یونگ در کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)، به مباحثی نظیر گرفتاری فرد در جوامع امروزی، خویشتن‌شناسی و مذهب مردم مغرب زمین می‌پردازد. همچنین مذهب را نوش‌دارویی برای تفکرات توده‌ای می‌داند.

کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی) (Undiscovered Self)، کتابی است مشتمل بر ۷ فصل که در ابتدا از کمونیسم و حکومتی که در شوروی برقرار است به تندی انتقاد می‌کند.

در فصل‌های دوم به بعد از نقش خود فرد در جامعه سخن گفته و اینکه فرد به جای اینکه تفکر توده‌ای داشته باشد و به این و آن بپیوندد، باید خود را شناخته و طبق شعور ناخودآگاه خود عمل کند.

به نظر کارل گوستاو یونگ (Carl Gustav Jung)، هر علمی حد و حدودی دارد و نباید از آن حدود تجاوز کرد مثل روانشناسی که وقتی رابطه دو طرفه پزشک و مریض بیش از حد می‌شود کار خراب می‌شود و صورت ذهنی و خیالی به‌ خود می‌گیرد.

برای همین است که هم روحانیون مسیحی و هم ماده‌گراها به جای صرف وقت جهت راهنمایی فرد فرد جامعه سعی می‌کنند توده‌ها را به سمت خود بکشند و پس از حل شدن آن‌ها در خود می‌توانند هر کاری می‌خواهند بکنند. ولی مذهب با نمونه‌سازی می‌تواند این مشکل را حل کند.

در بخشی از کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی) می‌خوانیم:

حقیقت مطلب این است که بشر برده و محکوم ماشینى شده است که زمین و زمان را براى او تسخیر کرده است. بشر از طرف تکنیک جنگى خود که براى محافظت خود تهیه کرده است مورد مخاطره قرار گرفته است. آزادى روحى و اخلاقى او تا حدى در نیمى از جهان مراعات مى‌شود؛ با در نظر داشتن اینکه در همین نیمه از جهان روان‌پریشى و پریشان‌ حالى او را تهدید مى‌کند؛ و در نیمه دیگر دنیا صحبت از بشریت و ارزش فردى اصلاً در میان نیست.

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
فصل اول: گرفتارى فرد در جامعه‌هاى امروزى
فصل دوم: مذهب نوش‌دارویى براى تفکرات توده‌اى
فصل سوم: مردم مغرب‌ زمین و مسأله مذهب
فصل چهارم: فرد و شناسایى خویشتن خویش
فصل پنجم: درک فلسفى جهان و درک روانشناسى زندگى
فصل ششم: خویشتن‌شناسى
فصل هفتم: خودشناسى محورى به سوى آینده
شرح و توضیحات

 ۱۷۶ صفحه، ۴۹۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-176-053-2 

چاپ ۱۳۹۳: ۸۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)

برای دانلود کتاب خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خود ناشناخته (فرد در جامعۀ امروزی)
reyhane Bahari
۱۳۹۷/۳/۱۶
لطفا کتاب‌هتر بیشتری از این روانشناس بگذارید. سپاس
پریسا سرهنگی
۱۳۹۸/۹/۱۴
خود کتاب عالیه ولی اصرار مترجم تو مقدمه بیست صفحه ای برای اثبات نظریه خودش کاملا اضافه و بی منطقه
طاهره رستگار
۱۳۹۸/۱/۹
آفرین به کتاب راه...امیدوارم همیشگی باشه و سایتتون مستدام
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)