دانلود کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن

  • از: وین دایر
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۳۹۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن

کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن شاهکار به یاد ماندنی وین دایر، یکی از پر فروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است که با قلمی بسیار شیوا و خواندنی از ارزش و تقدس روح و پالوده کردن آن از هوای نفسانی سخن می‌گوید.

درباره کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن:

وین دایر (Wayne W. Dyer) این کتاب را حول 4 مفهوم کلی زیر طبقه‌بندی کرده است:

1- شما مقدس هستید و برای حصول به آن باید سیستم کهنه اعتقادی خود را ارتقاء دهید.

2- شما یک موجود روحانی هستید که باید از طریق شناخت خویشتن مقدس خود و به مدد عوامل کلیدی حصول، به خودآگاهی ارتقاء یابید.

3- خویشتن مقدس شما می‌تواند بر بُعد نفسانی شما فائق آمده و بر کلیه قدرت‌های حیاتی شما احاطه یابد.

4- شما می‌توانید مرز این خودآگاهی را در نور دیده و بر حیات همه افراد روی این کره خاکی تأثیر بگذارید.

این مفاهیم، 4 بخش از کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن (Your Sacred Self: Making the Decision to be Free) را تشکیل می‌دهد. هر فصل با بیان هدفی نگاشته شد تا شما را با اصول مختص به آن فصل آشنا سازد. نوشته‌های باستانی موجود در بالا آموزه‌های بسیار مفیدی دارد که من مایلم شما را با آن‌ها آشنا سازم. در این آموزه‌ها آمده که هدف ما از حیات حرکت از حضیض به کمال است، امّا برای حرکت به سوی نقطه بعدی اوّل باید زمین خورد این کار انرژی و شناخت لازم برای سوق دادن ما به سمت نقطه بعدی را فراهم می‌نماید. پس هر شکستی که تجربه می‌کنید در واقع یک فرصت برای بدست آوردن انرژی است. این انرژی کسب شده، وسیله‌ای نیرومند برای پیشرفت و دست‌یابی شما به اهدافتان در مرحله بعد می‌باشد. خویشتن مقدس شما می‌داند که این شکست‌ها زمینه‌ساز موفقیت شما در حصول به این هدف است.

انرژی که تو بدست می‌آوری مثل یک قهرمان پرش با نیزه است که از قدرت نیزه خود برای جهش به سوی میله در ارتفاع استفاده می‌کند. من (وین دایر) این شناخت روحانی را می‌شناسم و باور دارم که این کتاب می‌تواند شما را در شناخت خویشتن مقدسی که همواره با شماست، یاری دهد.

نکوداشت‌های کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن:

- وین دایر ما را به یک سفر اعجاب‌آور می‌برد، سفر مقدس غلبه روح بر نفس. این کتاب را می‌توان به عنوان یک راهنمای کامل و بسیار باارزش، برای آن دسته از افراد که در پی دست‌یافتن به یک تجربه روحانی بوده و به رهایی روح از بند مادیات به عنوان هدف غایی زندگی می‌نگرند، تلقی کرد. (دیپاک چوپرا)

- زیبایی و خرد موجود در این کتاب مرا حیرت‌زده کرد. وین دایر کتابی نوشته سرشار از معنا، روحانیت و جذبه. من نظیر چنین کتابی را تا به حال نخوانده‌ام. بدون شک این کتاب جای اندکی را برای کتاب‌های گذشته باقی خواهد گذاشت. (لوئیس آل. هی)

- وین دایر در جدیدترین کتابش آخرین توصیه‌های درست را برای ما تحریر نموده است. این‌که از خود به‌درآئیم و با ارتباط با سایرین و ارزش قائل شدن برای آن‌ها، جامه خودخواهی را پاره کنیم. این جستجوی مقدس برای آن آزادی معهود، مهم‌ترین چیزی است که ما در زندگی خود انجام خواهیم داد. (پت رایلی)

خواندن کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی علاقمندان آثار روانشناسی و انگیزشی و همچنین دوست‌داران مطالب فلسفی و عرفانی را به خواندن این کتاب ارزشمند دعوت می‌کنیم.

با وین دایر بیشتر آشنا شویم:

نویسنده، روانشناس و سخنران آمریکایی، وین دایر، روز دهم ماه می سال 1940 در شهر «دیترویت» از توابع ایالت «میشیگان» ایالات متحده به دنیا آمده است. او بیشتر دوران نوجوانی خود را در پرورشگاه گذراند و در دوران دبیرستان دردیترویت به مشاوره می‌پرداخت. وی هم‌اکنون در دانشگاه «سنت جان» سرگرم کار پژوهش است.

دایر، مدتی در فرهنگستان کشورش کار می‌کرد و در همان زمان، نوشته‌های خود را در روزنامه‌ها به چاپ می‌رساند و به گونه‌ای آزمایشی به درمان‌های خصوصی می‌پرداخت.

سخنرانی او در دانشگاه «سنت جان» که در مورد شیوه متمرکز شدن اندیشه‌های منفی و گفتگوهای برانگیزاننده بود، دانشجویان را بر آن داشت تا در کلاس‌های خصوصی او ثبت‌نام کنند و همزمان یکی از ناشران به وی پیشنهاد کرد، ایده‌هایش را در یک کتاب گردآوری کند که نتیجه آن درخواست، کتاب «نقاط ضعف شما» بود.

کتاب‌های وین دایر، ابتدا خیلی کند فروش می‌رفت، از این رو، برای جا انداختن کتاب‌هایش در سطح جامعه، تدریس را رها کرد و با سرسختی، یک فروشگاه کتاب در زمینه گفتگوهای تصویری تأسیس کرد تا این که تلویزیون دولتی آمریکا به وی اجازه داد همراه با «فیل دوناهو» و «مرو گریفین» در برنامه گفتگوی شب شرکت کند.

دایر، بعد از شرکت در آن برنامه تلویزیونی و استقبالی که از حرف‌هایش به عمل آمد، مشغول ساخت و عرضه یک سری از نوار کنفرانس‌های خود و همچنین تدوین یک کتاب تازه شد. شنوندگان نوارهای وین دایر همانند مخاطبان دیل کارنگی، یا استیفن کاوی که حرف‌هایشان فقط به حوزه تجارت ختم می‌شد، نبودند. او درباره لحظه تفکر نو سخن می‌گفت و به این دلیل صدایش در جهان طنین‌انداز شد.

او که بیشتر اصرار دارد، داستان‌هایی را از زندگی خانوادگی خود بیان کرده و در قالب آن داستان‌ها، کارآزمودگی کنونی خود را نتیجه‌گیری کند. با انتشار کتاب «مرد خودساخته» که به بخشی از کشش‌های خود او اشاره داشت، به خوانندگان نوشته‌هایش توصیه کرد واقع‌بین باشند و توضیح داد ندای «باور داشتن خود»، همانند یک راهنمای مذهبی، انسان را کارآزموده می‌کند و همچنین به خوانندگان آثارش پیشنهاد داد پیرو حضرت عیسی مسیح باشند.

در بخشی از کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن می‌خوانیم:

هر روز سعی کن هر چند کوچک و ناچیز هم که شده به کسی کمکی کنی و آن را برای هیچ کس بازگو نکن. به تدریج، سئوالاتی در مورد ارزش خود و این‌که چرا اینجا هستی، برای تو رنگ خواهند باخت. فقط اندکی عشق یا کمک به دیگری، بدون انتظار جبران یا قدردانی، شما را در مسیر صحیح به سمت خودآگاهی والاتر قرار خواهد داد.

این حقیقت باستانی را یادداشت کنید و آن را هر روز ملاحظه کنید: "هنگامی که تنها شادمانی را برای خود طلب می‌کنید، آن شما را فرا نخواهد گرفت. امّا هنگامی که آن را برای دیگران بخواهید، آن را نخست در خود خواهید یافت".

ساخت تصادفات معنادار را بیاموزید و تمرین کنید. تصویر واضحی از آن‌چه می‌خواهید در زندگی‌تان روی دهد، برای خود در ذهن بسازید. یافتن یک شغل مناسب، همسر دلخواه، یا کنار گذاشتن یک اعتیاد. در حالی‌که این تصویر را در ذهن دارید، روی این تصویر تمرکز کنید و هر زمان که توانستید عشق به آن را به سمت محیط خارج امتداد دهید.

به مرور که مهارت و توانایی شما در حفظ نیروی انرژی درونی و متمرکز کردن آن روی آن‌چه مایلید روی دهد، افزایش می‌یابد و عشق شما تداوم می‌یابد، شما آن‌چه را که کاملاً با خواسته شما مطلوبیت دارد، خواهید یافت. این کار را مدیریت اتفاقات می‌نامند و آن چیزی است که من هر روز انجامش می‌دهم و بسیار کارآمد است.

خود را براساس دنیای درونی که کل زندگی خود را در آن طی می‌کنی، ارزش‌یابی کن. به تفکرات خود توجه کن و به خودت خاطرنشان کن که این عمل ساده، یعنی تفکر خود، نشان از وجود جریان نامرئی انرژی است که همواره در وجود شما جریان دارد.

آگاهی یافتن از شخصیت متفکر حاکم بر تفکرات که در واقع همان خود پنهان پشت تفکرات شماست، گامی مؤر برای شما محسوب می‌شود. سعی کن این شخصیت متفکر را بشناسی، خود نامرئی که ما آن را دانش می‌نامیم. دانسته‌ها دائماً در حال تغییر هستند و حرکت می‌کنند و هرگز در نقطه خاصی متوقف نمی‌مانند. حال آن‌که دانا چیزی است که لایتغیر و ازلی است.

با این آگاهی به تدریج شما به شناخت الوهیت خود نائل می‌شوید. با حصول به این آگاهی شما قادر خواهید بود جهان مورد پسند و مطلوب خود را خلق نمایید.

 ۴۷۲ صفحه، ۷۴۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8007-94-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۲۳۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

تصمیم‌گیری برای آزاد شدن
درباره نویسنده
مقدمه مترجم
سخنی با خواننده
بخش 1: مهیا شدن برای سفر مقدس
1: بزرگ‌ترین چالش زندگی شما
تصمیم‌گیری برای آزاد شدن
انرژی الهی
تعریف کردن سفر مقدس
نگاهی ویژه به حیات
تو بنا به دلیلی اینجا هستی
تجربه خودآگاهی
تصمیم‌گیری برای آزاد شدن
تعریف افراطی آزادی
نقش شما در روند آفرینش
توصیه‌هایی برای رویارویی با چالش‌های رهایی
2: شناخت محدودیت‌های گذشته
حرکت به مرحله بعد
پیشینه شخصی خود را پشت‌سر بگذارید
اگر شما محصول گذشته خود نیستید، پس چه هستید؟!
3: خلاصی از اعتقادات کهنه
باور شماره 1: هر چه بیشتر، بهتر
باور شماره 2: چیزهای خارجی مسؤول شرایط بد زندگی من هستند
باور شماره 3: ایده‌آل‌گرایی با واقعیت‌گرایی تناسبی ندارد
باور شماره 4: تنها یک عرصهٔ وجود متصور است و آن وجود فیزیکی است
باور شماره 5: ما از همه جدا هستیم و با همهٔ آن‌ها فرق می‌کنیم
باور شماره 6: همواره یک «ما» در برابر «آن‌ها» قرار دارد
باور شماره 7: به افراد ظالم اما کم‌اهمیت بی‌توجه باشید
باور شماره 8: هدف برای موفقیت الزامی است
باور شماره 9: باید همواره به بهترین نحو تلاش نمایید
باور شماره 10: رویاها حقیقت ندارند
توصیه‌هایی برای رهایی از عدم اعتقاد به رویاها
بخش 2: چهار کلید اساسی به خودآگاهی والا
4: تردید را از خود دور کنید
آن‌چه را باور می‌کنید که می‌دانید
ترس و تردید
ایمان، راه‌حل ترس و تردید
ایمان و سرخوردگی
چگونه تردید را در خود ریشه‌کن کنیم
5: شاهد درونی را تقویت کنید
منظور از شاهدبودن چیست؟!
چرا باید نقش شاهد را داشته باشیم؟!
چهار طبقه‌بندی برای مشاهده
توصیه‌هایی برای قراردادن شاهد در زندگی
6: خاموش کردن گفتگوی درونی
آرامش درونی و گفتگوی درونی شما
گام‌های رسیدن به «عدم وجود گفتگوی درونی»
دعا و گفتگوی درونی شما
توصیه‌هایی برای خاموش کردن گفتگوهای درونی
7 :خویشتن والای خود را
از قید نفس رها کنید
نگاه کردن به نفس
هفت ماهیت و خصوصیت اصلی نفس
آزادی اصیل در برابر آزادی جعلی
توصیه‌هایی برای سرکوب کردن نفس و شناخت خویشتن والا
بخش 3: سرکوب کردن هویت نفسانی‌مان
8: از پریشانی به آرامش
جایگزین کردن پریشانی با آرامش
برخی از رفتارهای معمول آرامش‌ستیز
تصویر عینی نقش نفس در ایجاد هرج و مرج
توصیه‌هایی برای برقرار کردن آرامش دائمی در زندگی
9: از فریب و نیرنگ به حقیقت
حقیقت زیر لایه ظاهری
نفس از حقیقت بیزار است
گذر از دروغ به اصالت
چگونه اجتناب از حقیقت در زندگی شما بروز خواهد یافت
نظام تشویق‌کننده نفس هنگامی که شما فریب را بر حقیقت برمی‌گزینید:
توصیه‌هایی چند برای خلاص کردن خود از شر فریب و در آغوش گرفتن حقیقت برای همیشه:
10: از خوف به عشق
پس چه چیز را نباید دوست داشت؟!
تمرکز روی ترس و تمرکز روی عشق
برخی از متداول‌ترین رفتارهای مبتنی بر نفس
آسیب‌هایی که استفاده از ترس به جای عشق
چند توصیه برای این‌که به جای فراخواندن ترس به زندگی
11: از ظاهر به باطن
رفتن به ماوراء جهان ظاهر
چگونه دنباله‌روی از ظواهر در زندگی شما بروز خواهد کرد
غرامت‌های نفس شما
ایده‌هایی چند برای سرکوب کردن میل به ظواهر
12: از تلاش به حصول
عناصر تغییر دیدگاه به سوی رسیدن
برخی از رفتارهای معمول تلاش مضاعف
نظام حمایتی که نفس شما برای تلاش مضاعف ایجاد می‌کند
چند توصیه برای از بین بردن این دام نفس برای تلاش مضاعف
13: از سلطه به شکیبایی
جایگزین کردن صبر به جای سلطه
نحوه فعالیت نفس سلطه‌طلب شما
چگونه نفس برای این سلطه‌طلبی به شما پاداش می‌دهد
توصیه‌هایی چند برای اجازه دادن به خویشتن والا
14: از آلودگی به اخلاص و پاکی
خالص‌کردن تفکرتان
آزادکردن خود از قید تعصب
رهانیدن خود از قید امیال جنسی
رهانیدن خود از قید تفکرات اعتیادآور
خلاص‌کردن خود از قید دگراندیشی
خود را از قید قیاس در تفکر خلاص کنید
خالص‌گرداندن عواطف و احساسات‌تان
خالص‌گرداندن رفتارتان
سودهایی که نفس شما از ایجاد آلودگی به جای خلوص در زندگی شما می‌برد
راه‌هایی برای رسیدن به خلوص در جسم، ذهن و روح
بخش 4: به سوی جهانی عاری از
خواهش‌های نفسانی
15: ساختن یک روح جمعی
از جنس خویشتن مقدس
درک نفس جهانی

راهنمای دانلود کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن

برای دانلود کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن

نظرات کتاب خویشتن مقدس شما: تصمیم گیری برای آزاد شدن

ونوس س
۱۳۹۷/۵/۱
دیدگاه وین دایر در این کتاب در مورد خدا منو شگفت زده کرد استدلال محکمی که همه چرایی‌های ذهنم رو جواب داد
محاله با وین دایر آشنا بشید و زندگیتون بازهم مثل قبل باقی بمونه قلم این انسان شفا بخشه این چیزیه که من به شخصه در زندگیم تجربه کردم توصیه میکنم نه تنها این کتاب فوق العاده رو بخونید بلکه همه آثار وین دایر ارزش بار‌ها خوندن رو داره
MohammadJavad Tajik
۱۴۰۰/۱/۴
دوستان لطفا به علم پناه ببرید (روانشناسی، مغز و اعصاب) نه به این شیادها. این آقای وین دایر که ادعا میکرد بیماری سرطانش رو فردی به نام جان آف گاد در برزیل درمان کرده، شش سال بعد در اثر سرطان مرده و خونوادش به دروغ گفتند سکته قلبی، در واقع هیچوقت شفا نگرفت از بیماری سرطانش. اون آقای جان آف گاد برزیلی هم الان به جرم تجاوز جنسی به صدها زن در زندانه، حتی به دختر نوجوان خودش هم سه سال تجاوز می‌کرده و دخترش فرار کرده از دستش. راجع به john of god's سرچ کنید. قشنگ میشه متوجه شد چرا مردم بیچاره در طول تاریخ بارها و بارها فریب شیادان خوش زبان رو خوردند. در قرن 21 هم این داستان هست چه برسه در هزاران سال قبل...
مریم سلطانی
۱۳۹۹/۱۱/۱۱
من تمام اصول اخلاقی اسلام رو که از کودکی سعی داشتن به ما بیاموزم در کتاب ارزشمند خویشتن مقدس خویش دیدم، با هر صفحه‌اش عمیقأ به درک رسیدم و بارها اشکم جاری شد... به خیلی از اطرافیانم توصیه‌اش کردم. وین دایر به نوعی یک پیغمبره. هر کس پیامش صلح، دوستی و عشق باشه در عالم زبان خداست. ممنونم از کتاب راه بابت فرصت ارزشمندی که در اختیارم قرار داد.
مشاهد همه نظرات (۱۷۸)