دانلود کتاب داروهای اعصاب و روان و مواد مؤثر بر روان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب داروهای اعصاب و روان و مواد مؤثر بر روان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب داروهای اعصاب و روان و مواد مؤثر بر روان

سید ابوالقاسم مهری نژاد در کتاب داروهای اعصاب و روان و مواد مؤثر بر روان با تخصص روانشناسی که تقریباً سه دهه در زمینه تشخیص و درمان انواع اختلالات روانشناختی واجد تجربه بالینی بیمارستانی و کلینیکی و همچنین تدریس، سعی نموده است به زبان ساده و متناسب با زمینه آموزش روان‌شناسان اطلاعات دارویی لازم را جمع آوری نماید تا در افزایش مهارت حرفه‌ای همکاران مفید واقع شود.

در کتاب داروهای اعصاب و روان و مواد مؤثر بر روان درباره داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی، اضطراب و اسکیزوفرنیا به دلیل شایع‌تر بودن نسبت به سایر اختلالات اطلاعات مفصل‌تری ارائه شده است.

دانش مربوط به مبانی زیست شیمیایی اختلالات روانی به موازات دانش مربوط به مبانی روانشناختی و غیر زیستی توسعه یافته است این توسعه طی نیمه دوم قرن بیستم و دهه اول قرن بیست و یکم به صورت روز افزونی صورت گرفته است. به ویژه با شروع قرن بیست و یکم دریچه‌ای بر روی رمزگشایی ژنتیکی انسان باز شده و کوشش برای شناسایی مکانیسم‌های تغییر دارویی تظاهرات ژن‌ها برجسته شده است. مداخلات زیست شیمیایی که عمدتاً دارویی است درباره اختلالات روانشناختی شایع همانند اختلالات اضطرابی، افسردگی، استرس، اختلالات شخصیتی و اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان سهم درمانی چشمگیری ندارد و در بسیاری از موارد این بیماران بدون دارو، به هر کیفیت امکان سازگاری نسبی با دنیای پیرامون کسب می‌نمایند، اما استفاده از داروها در مورد بیمارانی همانند اسکیزوفرنی، اختلالات دو قطبی، صرع، پارکینسون، ‌آلزایمر، دمانس، مولتیپل اسکلروز ضرورت اجتناب‌ناپذیر است و سهم اصلی را در درمان و کنترل این بیماران ایفا می‌نماید. اگر داروهای موجود برای کنترل و درمان این گروه اخیر از بیماری‌ها ساخته نمی‌شد مشکلات زیادی برای بیماران و اطرافیان به وجود می‌آمد.

برخلاف روان‌پزشکان که ممنوعیتی برای ارائه درمان‌های غیر دارویی و روانشناختی‌ها ندارند که آموزش رسمی لازم برای آن ندیده‌اند، روان‌شناسان برای تجویز دارو ممنوعیت دارند؛ امّا عدم اطلاع روانشناس از تأثیر انواع داروها و مواد مؤثر بر حالات روانی، توانایی و مهارت او را به عنوان متخصص بهداشت روانی به‌شدت محدود می‌نماید. روانشناس باید از داروهای قابل استفاده و سوء استفاده در انواع اختلالات روانشناختی و حالات عادی و عوارض جانبی آن‌ها مطلع باشد. این آگاهی حداقل می‌تواند در مواقعی که بیمار نیاز به دارو دارد او را ارجاع دهد. در مواقعی که بیمار او دارو مصرف می‌نماید از تشخیص احتمالی روان‌پزشک یا نورولوژیست معالج بیمار آگاه گردد و عوارض جانبی داروی مورد مصرف بیمار خود را بداند.

در بخشی از کتاب داروهای اعصاب و روان و مواد مؤثر بر روان می‌خوانیم:

بنزودیازپین‌ها داروهایی هستند که اثرات متنوعی همانند ضد اضطراب، شل‌کننده عضلات، ضد تشنج، آرام‌بخش و خواب‌آور دارند. داروهایی که دارای چنین اثراتی هستند برای کاهش اضطراب و ترس و ایجاد خواب قبل از جراحی و سایر اعمال پزشکی استفاده می‌شوند؛ اما به تازگی با مشخص شدن عوارض جانبی بنزودیازپین‌ها و ساخت SSRI‌ها و تثبیت کننده‌های خلق، درمان اختلالات اضطرابی و خواب با داروهای اخیر انجام می‌شود.

دسته دارو،
 ۲۰۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-309-110-8 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۴۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل 1: داروهای روانگردان
فصل 2: داروهای آرام بخش و خواب آور
فصل 3: ضدافسردگی ها
فصل 4: داروهای ضد سایکوز
فصل 5: داروهای مورد استفاده در درمان اختلال دو قطبی
فصل 6: داروهای ضد تشنج
فصل 7: داروهایی که کارکرد مغز را تحریک می‌کنند: محرک‌های روانی
فصل 8: دارودرمانی انواع سردرد
فصل 9: مولتیپل اسکلروزیس (MS)
فصل 10: دارو درمانی اختلالات اعصاب و روان سالمندان (پارکینسون، آلزایمر و دمانس)
فصل 11: مواد مؤثر بر روان (روانگردانهای مورد سوء مصرف)
فصل 12: نیکوتین
منابع انگلیسی
منابع فارسی

راهنمای دانلود کتاب داروهای اعصاب و روان و مواد مؤثر بر روان

برای دانلود کتاب داروهای اعصاب و روان و مواد مؤثر بر روان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  داروهای اعصاب و روان و مواد مؤثر بر روان
حامد نقاشیان
۱۳۹۷/۲/۲۵
عالیه
مهران قارلقی
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
به اون چیزی که میخواستم رسیدم اما عوارض جانبی دارو‌ها بیشتر از فواید ذکر شده بود
سینا اسفندیاری
۱۳۹۸/۸/۱۰
کتابی که بنظر من همه روانشناسان و مشاوران باید آن را داشته باشند
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۹)